Problem z ustawieniem obciążenia procesora.

Zaczęty przez trybik, 13 Kwiecień 2012, 13:26

trybik

Witam serdecznie.
To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.
Mój problem polega na tym że mam problem z ustawieniem obciążenia procesora podczas liczenia cały czas wynosi on 100% ale na razie tylko podczas liczenia projektu miesiąca czyli docking. W zeszłym miesiącu gdy był liczony abc wszystko było tak jak sobie ustawiłem a teraz za nic menadżer nie chce słuchać i non stop zasuwa na 100%.
Dodam że przyłączyłem się do liczenia w zeszłym miesiącu, mój laptop prawie cały czas jest na chodzie więc pomyślałem że dlaczego by nie wykorzystać go do czegoś pożytecznego.Obecnie mam konto na BAM i w nim staram się wszytko ustawiać tj. dodawać projekty i ustawiać pracę na laptopach, piszę w liczbie mnogiej bo dołączyłem jeszcze laptopa mojej Pani na którym pracuje w domu, niech też się do czegoś przyda.
Tylko jest ten problem teraz że na dockingu laptopy zamulają i się po czasie grzeją i korzystanie jest problemem, a tak być nie może.
W zeszłym miesiącu na abc miałem ustawione wykorzystanie CPU na 70% i było ok.
Może mi ktoś powiedzieć co teraz robię źle?
Projekt resetowałem a nawet menadżera reinstalowałem i nic to nie daje.
W sumie mógłbym po prostu przestać liczyć dock i zabrać się za coś innego, ale skoro dołączyłem do Waszej drużyny, to chcę dorzucić małą cegiełkę od siebie i "podążać za stadem"
Może ktoś mi powie jak okiełznać to moje liczenie?

Cyfron

Zobacz co masz wybrane w menu "aktywność". Powinno być "zgodnie z preferencjami"
Powiedz jeszcze jaki masz system i jaka wersja managera.

lolek

Sprawdź też ustawienia na stronie projektu. ja kiedyś miałem tak na cloudach że nie słuchał preferencji lokalnych, tylko ściągał dane ze stronki.

Tobas

Czy to nie jest tak, że obciążenie proca to jest jego wykorzystanie w jednostce czasu?
Czyli 70% oznacza, że proc liczy 0,7 jednostki czasu.

Więc przez te 0,7 czasu i tak się grzeje na maxa.

Może się mylę, nigdy tego nie ustawiałem ;) zawsze mam 100%  :attack:

lolek


Tomasz R. Gwiazda

raczej powinienes zastosowac opcje "w systemach wieloprocesorowych uzywaj...." gdzie 100% to 4 rdzenie procka quad, a 75% to 3, 50% to 2

wtedy nie wszystkie rdzenie beda wykozystywane przez BOINC, i system i inne aplikacje beda mialy go dla siebie

albo inna opcja. zeby liczyl tylko jak komputer jest nieuzywany albo "kiedy wykorzystanie procesora jest mniejsze niz..."  0 oznacza brak ograniczen


trybik

A więc tak w menadżerze mam aktywność całość zgodnie z preferencjami,preferencje oczywiści 70%, na stronie projektu ustawione 70% na koncie BAM 70% a w menadżerze urządzeń win 7 64 cpu liczy dwa procesy po ok 50% zostawia kilka procent i blokuje wszystko.
Komp ledwo chodzi.
Na drugim laptopie z XP to samo ale jeden proces jest liczony.
Jest też drugi problem mimo że laptop z win7 jest cały czas włączony ciągle pokazuje 11h do końca przetwarzania a gdy sprawdzam jak długo już liczy zawsze jest kilka minut mimo że nie wykonuje nic od kilku godzin a procesor śmiga na 100% to już w ogóle zmarnowany czas. Na xp tego problemu nie ma, tzn zasuwa 100% ale czas do końca przetwarzania cały czas się skraca.
Nie jestem takim całkiem nieogarem z innymi projektami nie miałem problemu z synchro w bamie mimo cudów też dałem sobie radę, myślę że poziom podstawowy mam opanowany dość dobrze.
Ale dock zachowuje się absurdalnie.
Tą wiadomość piszę kilka minut zadania liczy od ok 12 po reinstalce dodałem od nowa cały projekt a przed momentem sprawdziłem i menadżer twierdzi że liczy 50 sek i do końca ciągle 11h.
Takie liczenie nie ma senu bo nigdy tego nie skończy.
Laptop niczego innego nie wykonuje od kilku godzin leży spokojnie na biurku.Jedynie co kilkadziesiąt minut sprawdzam wykorzystanie procka i cały czas jest 2x50%.

Nie mam już pomysłu i dlatego postanowiłem po prostu zapytać.
Jak tak dalej będzie to przerzucę się na inny projekt, ale szkoda chciałbym wspomóc punktami projekt miesiąca.

trybik

Mały eksperyment przeprowadziłem.
Przez bama odłączyłem Dockin od mojego laptopa dodałem poprzedni czyli ABC w menadżerze boinc zrobiłem synchro z BAM i jest normalnie czyli dock został zamieniony z ABC liczy dwa zadania wykorzystując w sumie 70% procesora czyli tak jak być powinno no i czas do końca ładnie odlicza bez dziwactw.
Laptop ładnie chodzi i mogę na nim pracować.
Chyba jednak Dock musi iść w odstawkę.
Nie wiem co z nim jest nie tak.

stiven

#8
1. Problemem może być nie tyle błędne działanie managera a błędna interpretacja CPU time/CPU usage. Wg mnie powinieneś poświęcić dłuższą chwilę na obserwację wykresów użycia CPU. Ustawienie 70% nie oznacza wcale, że ciągle będzie 70%. Normalne jest, że będą chwile w których obciążenie wyniesie 100%. Powinny być też jednak takie w których spadnie poniżej 50%. Jeśli ich nie ma to wtedy należy się martwić. Jeśli obserwacje się potwierdzą to mogę tylko polecić zastosowanie się do pomysłów, które koledzy już zapodali. Warto jeszcze użyć poleceń: wczytaj plik konfiguracyjny i wczytaj plik preferencji lokalnych. Czasem manager nie przełyka od razu tego co zostanie ustawione.

2. Nie wierz nigdy w przewidywane czasy przeliczania. Zaczynają one mieć sens dopiero gdy przeliczysz trochę zadań z danego projektu. Na początku są kompletne bzdury. Zdarzyć się może jednak, że w zależności od specyfiki danego projektu oraz WU może on się skończyć liczyć znacznie wcześniej lub znacznie później. Czasem jest tak, że dane obliczenia to pętla, która jest kończona po uzyskaniu danego wyniku i nigdy nie wiadomo kiedy to nastąpi. Kiedyś się jednak zakończy. Docking ma próbki, które potrafią się liczyć 11-12h. Nie należy się tym przejmować. U mnie na Phenom II X6 1055T i i7 X 980 próbki Dockinga mieliły się ostatnio od 7000 do 47 000 s.

Jeśli irytują Cię długie próbki możesz dorzucić jakiś inny projekt, z którego będziesz dostawał krótsze. Z pewnością coś doradzimy, jeśli tylko wyrazisz taką potrzebę :)

EDIT: Przeczytałem Twojego powyższego posta i wg mnie aby wszystko działało ok powinieneś zmienić oprócz ustawień w managerze również te na stronie:
http://docking.cis.udel.edu/account/prefs.php?subset=global Upewnij się również, że przypadkowo komputerowi nie zostały przypisana lokalizacja inna niż Default tj Home, School lub Work.

trybik

1.Więc tak o czasie pozostałym do końca, nie wiedziałem że tak jest , ale skoro to jest normalne to nie ma sprawy, nie jest to już problemem myślałem że to jakiś objaw błędu.
2. Przed chwilą przetestowałem na projekcie abc ustawienia procka czyli w Bamie dałem po prostu jeden rdzeń i wykorzystanie jego czasu 70%
Zsynchronizowałem z menadżerem i patrzę co jest liczy jedno zadanie zamiast poprzednich dwóch i całkowite wykorzystanie cpu na poziomie 35%-40% czyli dokładnie tak jak ustawiłem.
Trwało to kilka minut znowu w bamie odłączam abc i daję dock robię synchro i co widzę dwa wątki każdy jedzie na maksa a ja nie mogę korzystać z przeglądarki.
Problem jest taki że żadne ustawienia ani na stronie projektu ani w kliencie ani na koncie BAM nic nie dają, projekt pożera wszystko.
Mam taką filozofię,że skoro już laptopa używam tak praktycznie od rana do wieczora to nich tam sobie liczy, ale tylko jeśli mi to nie koliduje z tym że ja muszę móc go normalnie używać na dock jest to co najmniej mocno utrudnione czy wręcz niemożliwe.
A ciągle ręcznie zatrzymywać projekt gdy muszę coś zrobić i od nowa go uruchamiać po czasie jest hmm...lekko uciążliwe.A na drugim lapku raczej niemożliwe, już widzę zachwyt na twarzy mojej Pani.
To ma samo działać i kropka.:)
Uwierz mi że obserwuję wykresy zużycia od kilku dni i sam próbuję od tego czasu sam dojść co jest grane.Mam też świadomość jak one się układają.
Napisałeś o wczytaniu plików konfiguracyjnych w klienta. To nowa myśl którą się zajmę.

Troll81

dwa pytania. Jaka wersja managera? jaka wersja systemu operacyjnego?

trybik

Robi się ciekawy problem:)
Fachowcem od Boinc nie jestem, ale zdaje się że za plik preferencji lokalnych odpowiada global_prefs_override.xml a za plik konfiguracyjny cc_config.xm o ile wyedytowałem ten pierwszy i tam wszystko się zgadza z ogólnymi ustawieniami o tyle tego drugiego w katalogu w ogóle nie ma.A być chyba powinien?
Sprawdziłem to zgodnie z sugestią stiven o ile ten pierwszy można wczytać tego drugiego skoro nie ma to się nie da:)
Dlaczego go nie ma?

Boinc pobrałem dziś z naszej strony czyli 6.12.33 pod win7 64bit. System Win7 Home 64bit.

Troll81

problem znany,

Cytatcheck your docking work unit on win 7 64 running on intel based computer.
they don't suspend, in other words, once a the docking app starts it keeps running on the core taking up to 100% cpu time, while your trying to run other work units for other projects

bombardować twórców projektu bo to ponoc wina aplikacji...

trybik

Aha..no to chyba sprawa jest wyjaśniona.
Spróbuje zmusić do pracy tylko jeden rdzeń.

Chyba można zamknąć temat a i oczywiście wszystkim dziękuję za poświęcony czas.

Tomasz R. Gwiazda

temat dla potomynych :)

Załóż wizytówkę i napisz cos o sobie

trybik

Poddaje się.
Udało mi się zmusić do pracy na jednym rdzeniu i komp chodzi tak,że można pracować ale i tak odłączam ten projekt. Od 16 przetwarza i po pierwsze jest 0% a po drugie menadżer twierdzi że liczy od 2min.Drugi laptop stareńki na xp za to robi wszystko jak należy tj jeszcze przed 16 doszedł do 100% jednego zadania i liczy  kolejne jest na 17% widać że proces oprócz tego że pochłania 100% procesora przebiega prawidłowo więc niech dalej liczy.
Na moim lapku wrzucę coś innego bo wyraźnie jest jakiś fail.Szkoda czasu widać dock na nim nie idzie prawidłowo.
Dodam że zanim dziś się wziąłem za rozwiązanie problemu dock był liczony od środy non stop czyli dwie doby i efekt 0% i 1,5min przetwarzania.Gdzie drugi laptop nabija ładnie punkty.
Po prostu nie idzie...jego strata.

Znajdę chwilkę to uzupełnię wizytówkę. :)

Tomasz R. Gwiazda

pewnie koledzy CI doradza liczenie WCG :)
podobno tez Rosetta jest dobra na slabsze procesory i mozna wybrac opcje zeby liczylo tylko krotkie WU
nie wiem jak z problematycznoscia tych projektow jest :)

lolek

WCG jest straaasznie stabilne. Jak z rozetką to nie mam bladego pojęcia  :)

trybik

WCG pewnie dlaczego nie, niech sobie coś w tle liczy i na coś się przyda.
Aż do następnego projektu miesiąca. Jak nim nie zostanie dock.

Troll81

Wiesz.... projekt miesiąca niejest przymusem. Niektórzy bawią sie w kolorowanie odznak WCG :D

adams



Szopler

W ustawieniach projektu (Rosetta@Home) możesz wybrać długość WU z dokładnością do 1h między 1h a 24h :)

adams

Nie umiem znalezc. W computing preferences nie mam niczego takiego.


Szopler

Bo nie w "Computing..." tylko w "Resource share and graphics"

adams



michaou

jeżeli już było to przepraszam, ale szukam szukam i nie znalazłem, chyba ni wiem jak zadać pytanie.

Otóż ciekawi mnie taki temat, czy dałoby się zmusić BOINC manager do wykorzystywania w obliczeniach z góry narzuconych wybranych przeze mnie rdzeni procesora?

Krzysiak

Podobno program WinAFC
Osobiście nie testowałem


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

3Rni

Cytat: michaou w 25 Marzec 2017, 13:17
jeżeli już było to przepraszam, ale szukam szukam i nie znalazłem, chyba ni wiem jak zadać pytanie.

Otóż ciekawi mnie taki temat, czy dałoby się zmusić BOINC manager do wykorzystywania w obliczeniach z góry narzuconych wybranych przeze mnie rdzeni procesora?

zainstaluj sobie cytowany wyzej WinAFC a w folderze domowym WinAFC utwórz sobie plik tekstowy np. filtr.txt o przykładowej zawartości:


TestMode = 0

*primegrid* := CPU0+CPU1 [priority=Idle]
*tngrid* := CPU2+CPU3 [priority=Idle]



przykład dla liczenia na procku 4 core, gdzie core pierwsze i drugie liczy primegrid a core trzeci i czwarty tngrid

*primegrid* to początek nazwy aplikacji obciążającej procek (nie ma potrzeby wpisywać pełnej nazwy), możesz to odczytać z taskmgr twojego windowsa.

po odpaleniu winafc należy prawym klikiem myszki wybrać menu podręczne winafc i wskazać mu lokalizację pliku filtr.txt

to tak na początek powinno zadziałać  :attack: