Nie liczy innych projektów

Zaczęty przez tytan15, 22 Listopad 2006, 21:53

tytan15

Witam. Mam mały problemik z moim BOINC-em. Jestem zarejstrowany w 3 projektach i od jakiegoś czasu ok 1 tydzień przestał mi liczyc 2 projekty a liczy tylko i wyłącznie einstein-a. Co to może być? jak ręcznie zatrzymam einsteina to zaczyna pozostałe liczyć, wygląda to tak jak by zablokował się tylko na jednym zadaniu.
Macie jakiś pomysł jak to rozwiązać?
Pozdrawiam
ARek

Mchl

Może masz krótki deadline jednostki Einsteina i manager stara się go skończyć jak najszybciej?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

tytan15

Pamietam ze zgłupiał podczas aktualizacji profilu i nabrał od groma jednostek do liczenia i od tygodnia ciagle je liczy ale to co zostało (1) ma termin ważności do 29 więc jeszcze troszke czasu mu zostało. Zobaczymy jak skończy jeszcze tę jednostkę może przeskoczy na inny projekt.

Pozdrawiam
ARek

Mchl

A dużo jeszcze masz tych jednostek?
Być może przy zmianie profilu ustawiłeś jakąś wysoką wartość w 'Connect every x days' i dlatego tyle naciągnął jednostek.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

tytan15

Własnie nie ustawiłem dużej wartości, ale podczas aktualizacji wywalil jakis błąd, już nie pamiętam co napisał i wtedy pobrał dużo jednostek. W tej chwili już przeliczył wszystkie einsteiny i zabrał się za SETI ale nie to co juz było troszkę przeliczone tylko za nowe. Nie mam pojecia co się dzieje. Dodatkowo nie pobrał nowych jednostek do einsteina (nie mam zaznaczone żeby nie pobierał).
Coraz bardziej to wszystko sie robi dziwne  :?

Pozdrawiam
ARek

Mchl

Jakby dalej tak szalał, to zablokuj pobieranie jednostek, przelicz co masz a potem odłącz się od wszystkich projektów i przyułącz się na nowo... Ja bym tak próbował... Ewentualnie reinstalację BOINCa...

P.S.:  8O  Ty chyba jakiś zawirusowany jesteś, bo akurat w tym wątku zaczynają się dziać dziwnerzeczy z forum  8O

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

tytan15

Troche będzie problematyczne odączenie się od projektów czy raczej czekanie az przeliczy wszystko bo climata przeliczam i zostało jeszcze sporo do zrobienia. Teraz już zakończył liczenie einstein-a zaczoł SETI i pobiera nowe jednostki ale starego zaczętego nie liczy. Szkoda było by mi stracić zliczone na climacie ale najwyżej bedzie trzeba coś zawalczyc.

PS. W jakim sensie dziwne?

miszol

zwróć uwagę czy nie masz wstrzymanych pojedyńczych jednostek, czasmi pomaga prosty reset menadżera - jednostki się "odblokowują" , ale to pewnie już robiłeś.[/google]

bartsob5

to w takim razie wstrzymaj pobieranie jednostek i wstrzymaj climate'a...

kempler

---------- 08:45 06.12.2006 ----------

Ja mam dokładnie ten sam problem. Kilka dni temu zarejestrowałem sie w Proteins a poprzednio liczyłem tylko Einstein i Rosetta z tym, że większość czasu Einsteina. Ściągło próbke z Proteins zaczeło liczyć. Mam ustawione aby liczyło wszystkie 3 po równo ale liczy tylko Proteins i Einstein. Rosetta wogóle nie pobiera. Nic nie pomoaga (zmiana ustawień, resety). Ma ktoś jakiś pomysł ?
Z góry dziękuje i pozdrawiam.

---------- 19:06 06.12.2006 ----------

Niewiem dlaczego, ale wszystko wróciło do normy :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

KrzychuP

Czasem, jak ma zaciągniętych więcej jednostek i zbliża się termin ich odsyłania (mam na myśli deadline), to automatycznie wstrzymuje pobieranie nowych jednostek, żeby zdążył wszystkie przeliczyć. Jakoś to sobie wylicza na podstawie terminu odesłania jednostki, rozdziału czasu na projekty, ilości jednostek, dziennego średniego czasu, w którym komputer jest włączony (chyba), i możliwe że także innych danych. To pytanie raczej to twórców Boinc'a.

kempler

No tak ale ja zastojów w liczeniu nie mam i zazwyczaj nie pobiera mi próbek na przód a mimo to problem sie pojawił :/

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Mchl

Ja wierzę zapewnieniom autorów, że w dłuższym okresie czasu każdy projekt dostaje tyle czasu, ile ma dostać i po prostu się nie przejmuję tym, co dzieje się w danej chwili.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

tytan15

Ciekawostka:
Zatrzymałem pobieranie nowych do einsteina oraz seti i zaczolem liczyc tylko climate. a co tam na domowym climate a w pracy einstein niech idzie. Po niedlugim czasie odblokowalem pobieranie nowych jednostek na einsteina, a ze i tak nic nie pobral nowego to go zostawilem. Dzis rano wstaje patrze a on sobie znowu nabral od groma jednostek do liczenia (przestawilem w prefsach nie dla tego profilu czestosc polaczen) i co dziwne zmienia sie liczeniem z climatem. Nie mam pojecia co sie z nim dzialo jak widac nagle mu sie odwidzialo i zaczol dzialac poprawnie. Jak zaczely sie te cyrki dziac to czas do konca waznosci próbek nie byl taki maly. byl nawet chyba ponad tydzien. Mam nadzieje ze wiedzej nie bedzie udziwnial bo ja nie mam czasu sie nim zajmowac ;)

Pozdrawiam
ARek

cezar

Trochę odświeżę temat. Mianowicie liczę aktualnie na dwóch kompach. W nocy jeden przestał zupełnie pobierać WU. Próbowałem juz nawet pobierać WU w projektach jakis czas nieliczonych i  też nic. W nocy tylko pobrał jedną jednostkę RCN ( juz przeliczona) i teraz mam do liczenia tylko Depspid. We wszystkich projektach mam komunikaty :
    2007-06-03 12:56:53 [Rectilinear Crossing Numbers] Sending scheduler request: Requested by user
    2007-06-03 12:56:53 [Rectilinear Crossing Numbers] (not requesting new work or reporting completed tasks)
    2007-06-03 12:56:58 [Rectilinear Crossing Numbers] Scheduler RPC succeeded [server version 504]
    2007-06-03 12:56:58 [Rectilinear Crossing Numbers] Deferring communication 11 sec, because requested by project

Próbowałem już restartować projekty, odłączać i przyłączać na nowo. Nic nie pomaga. :cry:





RAD-Poland

miałem podobny problem po dołączeniu się do projektu DepSpid (projekt ten powodował pewne zmiany w pliku global_prefs.xml)
pomagało:
skasowanie tego pliku
drugie rozwiązanie to dokonanie jakiejkolwiek zmiany w preferencjach dowolnego projektu (np RCN)  który jest w kłopotliwym Managerze, a następnie zaktualizowanie go w Managerze (u mnie zaczynał on normalnie ściągać i przeliczać WU)

EDIT: po pewnym czasie problemy powracały, w rezultacie zrezygnowałem z projektu DepSpid i już problem nie powrócił

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

cezar

Na razie wyrzuciłem Depspid. Zmieniłem co nieco w preferencjach. Są już próbki ABC, także jest nadzieja, że będzie dobrze. Mam nadzieje że wieczorem przekroczę 50k.


Wyglada na to że chodzi juz wszystko stabilnie. Dzięki wielkie RAD-Poland