Serwis u Pyry

Zaczęty przez PoznanskaPyra, 14 Kwiecień 2012, 22:46

Troll81

a paste połozyłeś?? a jak z przyleganiem?

PoznanskaPyra

Radiator zmierzyłem takim termometrem laserowym. Też miał 92*.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

PoznanskaPyra

Reedycja chłodzenia 4850 . Oraz ATI i NV na jednym pokładzie.  :D


[smg id=9594 type=full align=center caption="4850-5"]

[smg id=9595 type=full align=center caption="8800"]

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

PoznanskaPyra

No to mamy SKB@P4, problem pojawia się po starcie systemu, obraz pada robi się czarny ekran i wiatraki wchodzą na 100%. Wszystkie prawdopodobne przyczyny wykluczyłem. Ciekawostką jest bios MSI na płycie Asus-a.  |-?
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

PoznanskaPyra

Z racji niesamowitych humorów, żegnamy Asusa M2N-MX. Wyjąłem z niego mocowanie radiatora, może się jeszcze przydać.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

szymek1987

Umarła!  :o Po prostu umarła! :( Moja 9800 gx2.

Grałem dziś w Fallout NV, wywaliło mnie do pulpitu i zawiesił się komputer, nie zdziwiło mnie to, bo niestety w grze jest chyba więcej błędów niż zadań. Po ponownym uruchomieniu: artefakty + 320x200 + 16 kolorów.

Dałem jej odsapnąć, włączyłem komputer po jakimś czasie, wszystko na oko OK, po 2-3 minutach artefakty + zwiecha i już niestety cały czas to samo co bym nie wymyślił. A i jeszcze nie odpala zawsze, muszę włączyć komputer, wyłączyć i tak za 2-3 razem dopiero zaskoczy obraz. Na szczęście jeszcze integra została i tak sobie myślę, odeszła do krainy wiecznych łowów czy próbować czegoś?

Była używana do grania i PG, temperatury w stresie miała tak 80-90 (to bardzo mało).

Troll81

a jakie temp miała na sekcji zasilania??

PoznanskaPyra

Sekcja nie ma nic do rzeczy, sprawa jest raczej jasna. Spróbuj DELIKATNIE podczas tworzenia dociskać poszczególne kostki pamięci graficznej. Któraś z tych kości lub GPU nie przylega do płytki jak powinno i mamy artefakty. Naprawa w serwisie nie wiem czy ma sens cenowy, ale możesz spróbować metody piekarnikowej. Jednak dla karty piekarnik jest jak chemia dla człowieka. Mojej 8800 dobrze to zrobiło. Pracuje już kilka miesięcy na 100% bez przerwy.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

szymek1987

Sekcja zasilania na pewno mniej, ale tak 60-70 pewnie. Ogólnie karta w specyfikacji ma napisane, że pracuje do 105 stopni i miałem tyle, ale zdjąłem bok obudowy i spadły ze 105 do max 90.

Do pieczenia muszę się psychicznie zebrać, bo jest mi tak po ludzku zwyczajnie smutno.

Dwie sprawy, czy jeżeli kiedyś była wypiekana da się to jakkolwiek poznać? Czy po upieczeniu i podłączeniu do komputera (w najgorszym wypadku) może się sfajczyć np. płyta główna?

Troll81

raczej nie powinna się sfajczyć płyta główna... ale jak zwykle istnieje ryzyko zwarcia....

PoznanskaPyra

Płyty Ci nie uszkodzi. Chodzi o mikro kuleczki, które są pod chipami. Z czasem przestają odpowiednio przewodzić i są problemy z komunikacją w 90% przypadków GPU<-> PAMIĘĆ. Włożenie takiej karty do piekarnika powoduje nadtopienie kulek i przewodzenie wraca do normy. Temperatura piekarnika 250*C wystarcza w zupełności, ponieważ kulki są z cyny bez ołowiowej.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

szymek1987

Jak to mniej-więcej wiem, bo sposób jest znany, pewnie na dniach się zabiorę (muszę termopady kupić nowe bo stare zdejmę przed pieczeniem) za to, tylko jedna rzecz mnie męczy. Karta kupiona od firmy, oddawana była już kiedyś do naprawy (w tej samej firmie) i chodzi mi właśnie o to, czy da się "zobaczyć" na oko czy naprawiali ją piekarnikiem, opalarką? Zapłaciłem za reballing BGA, teraz to już się totalnie nie opłaca przy tej karcie, ale zaczęło męczyć mnie to czy nie zrobili mnie w jajo i sami jej nie wypiekli.

250 stopni i ile minut? W "internecie" podają 180-190 stopni i 8 minut.

PoznanskaPyra

Cytat: szymek1987 w 17 Lipiec 2012, 22:18
Jak to mniej-więcej wiem, bo sposób jest znany, pewnie na dniach się zabiorę (muszę termopady kupić nowe bo stare zdejmę przed pieczeniem) za to, tylko jedna rzecz mnie męczy. Karta kupiona od firmy, oddawana była już kiedyś do naprawy (w tej samej firmie) i chodzi mi właśnie o to, czy da się "zobaczyć" na oko czy naprawiali ją piekarnikiem, opalarką? Zapłaciłem za reballing BGA, teraz to już się totalnie nie opłaca przy tej karcie, ale zaczęło męczyć mnie to czy nie zrobili mnie w jajo i sami jej nie wypiekli.

250 stopni i ile minut? W "internecie" podają 180-190 stopni i 8 minut.
Zdejmij radiator i zobacz okolice GPU. Procesor kart graficznej może być podgrzewany maks 2 razy do tej temperatury w okolicach 200*C.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

szymek1987

#53
Nie znam się na tym, ale po samym zdjęciu obudowy cyna mi się nie podoba na oko, jakby coś było nie tak, nie ma też takich blaszek z jednej strony, chociaż miejsca na nie są. Zaraz będą pierwsze zdjęcia.

http://imageshack.us/photo/my-images/834/blaszki.jpg/ - Są z jednej strony karty, z drugiej tylko wolne miejsca

http://imageshack.us/photo/my-images/13/cynat.jpg/ - Tak wygląda prawie wszędzie

http://imageshack.us/g/834/blaszki.jpg/ - Zdjęcia po zdjęciu radiatora (duże!) może na nich coś widać, jeżeli nie mogę zrobić jeszcze inne. Na płytce z obciętym złączem pci-e w około GPU jest jakby pełno zaschniętego na skorupę płynu (topnik?).

PoznanskaPyra

Mam wrażenie że robiony był rebaling na tej drugiej karcie. Pytanie czy wymienili całe GPU czy wymienili tylko kuleczki.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

szymek1987

To w sumie się cieszę (chociaż karta padnięta na razie), bo za to zapłaciłem. Zamówiłem pastę i termopady, zobaczymy czy uda się ją postawić. Czy pisać tutaj dalej jak będę miał pytania co do pieczenia czy w pm?

PoznanskaPyra

Ja tam ekspertem pieczenia nie jestem.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

szymek1987

OK, to nie wiem ile czasu mi to zajmie, ale po wszystkim dam Wam znać czy się udało, czy nie.

PoznanskaPyra

Na YouTube jest dobry przepis, polecam.  :D
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

szymek1987

Efekt uzyskany po upieczeniu i wymiany padów + pasty:

Kartą startuje z komputerem za pierwszym razem, pięknie daje obraz... po czym turbina zaczyna szybko chodzić (ale nie na 100%) i obraz znika pozostawiając chodzący komputer. Jeszcze raz bym wymienił pastę, ale już zwyczajnie nie mam i chyba czas się poddać :(

Troll81

objawy jak przegrzewania. Na pewno wszystkie radiatorki dobrze dopiałeś??

PoznanskaPyra

Tak też mi się wydaje, pewnie zapomniałeś o czymś.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

szymek1987

#62
Jestem pewny, wymieniałem pastę i termopady już wcześniej i nie było takich problemów. Jutro i tak mam zamiar ją rozkręcić i skręcić ponownie. Mam resztkę pasty, pady chyba mogą zostać jeśli nie będę ich odklejał?

Dałem pad na każdą kostkę pamięci, na "takie małe coś" (sekcja zasilania?), pastę na GPU i mostek do SLI. Generalnie wszędzie gdzie było miejsce żeby coś dać, bo karta jest bardzo specyficzna. Karta składa się z dwóch płytek, pomiędzy nimi chłodzenie, zdjęcie z google http://odoc.dk/files/test_reviews/cpus/9650x2/9800x2_open_2_s.jpg

PoznanskaPyra

Dziwne zachowanie tej kary.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

a komp się wiesza po wstaniu systemu czy wcześniej?
Jak po wstaniu systemu, to postaraj się obczaić temperatury grafiki (jeśli w ogóle da radę)

szymek1987

#65
Mea culpa... Coś zrobiłem źle. Rozkręciłem, dałem więcej pasty, skręciłem... Działa od 30 minut, ściągam coś, żeby ją pomęczyć i zobaczymy.

@Edit:

Przechodzi cały benchmark Heaven bez błędów, maksymalna temperatura na GPU nie przekracza 90 stopni. Mam nadzieję, że karta trochę pożyje. Dzięki za pomoc :)

PoznanskaPyra

Cytat: szymek1987 w 15 Sierpień 2012, 18:11
Mea culpa... Coś zrobiłem źle. Rozkręciłem, dałem więcej pasty, skręciłem... Działa od 30 minut, ściągam coś, żeby ją pomęczyć i zobaczymy.

@Edit:

Przechodzi cały benchmark Heaven bez błędów, maksymalna temperatura na GPU nie przekracza 90 stopni. Mam nadzieję, że karta trochę pożyje. Dzięki za pomoc :)
Pobierz program MSI Afterburner i zwiększ obroty wiatraczka. Zbijesz temperaturę do 80*C.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

szymek1987

#67
Nie wspomniałem, przy 100% prędkości wentylatora w stresie jest 85-87 stopni. To bardzo mało :) (używam rivatuner)

Już nie działa, objawy te same, idzie na złom.

PoznanskaPyra

Cytat: szymek1987 w 15 Sierpień 2012, 19:13
Nie wspomniałem, przy 100% prędkości wentylatora w stresie jest 85-87 stopni. To bardzo mało :) (używam rivatuner)

Już nie działa, objawy te same, idzie na złom.
Jeżeli chcesz podeślij :)
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

szymek1987

Rozumiem, ze chcesz naprawić i podmienić pod swoją 8800? Nie polecam, słabo liczy a ciągnie 200W, ale nie ma problemu, podeślij dane na priv, tylko nie wiem kiedy będę w stanie ją wysłać.