Zalążek programu dla androida - podgląd mapy

Zaczęty przez krzyszp, 23 Kwiecień 2012, 02:52

krzyszp

Zmajstrowałem dziś cosik baaardzo prostego i jeszcze w dodatku zabugowanego, ale możecie dać znać, jak na waszych telefonach wygląda (także po obróceniu ekranu).
RadioactivityMap for Android


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

xelexin

Teraz mapka się już odpala :), działa w miarę ok. ale czuć że potrzebuje dużej przepustowości..
 


Martin Fox

Na SE Xperia X8 z andkiem 2.3.7 (GingerDX) działa i w pionie i w poziomie

krzyszp

#3
Ok, zdecydowałem się trochę apkę rozbudować, ale mam mały problem algorytmiczny:
W bazie danych przechowujemy lokalizacje czujników w formacie:

loc1:51.798672 | loc2:12.245851
Chcę na telefonie pobrać lokalizację z GPS, a następnie znaleźć najbliższy (geograficznie) czujnik - jakiś pomysł, jak wyliczyć najbliższą lokalizację (najlepiej bezpośrednio na serwerze, nie w telefonie)?

Edit:

Problem rozwiązany, walczę z odczytem danych z GPS'a ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

krzyszp

#4
Program już jest dostępny w markecie pod nazwą Radioactive@Home Map.
Zalecam korzystanie z niego na wifi, mapy dość dużo ważą...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

matszpk

nieźle krzyszp :) .masz już na koncie prostą i ciekawą aplikację dla Rad@Home. mimo, że działa całkiem nieźle (na moim htc sensation) to jednak zalecam, żebyś ją trochę dopracował.  jeśli będziesz miał jakieś problemy lub pomysły to pisz do mnie (moj email: matszpk@interia.pl).
na początek jest ok  :p_arr:.

PS.: na początek zalecam dopracować layout (żeby to jakoś wyglądało).

krzyszp

Dzięki matszpk :)
Wygląd to jedno, ale chcę dorobić dość ciekawą funkcjonalność. Otóż bazując na wbudowanym GPS'ie chce na żądanie wyświetlać promieniowanie z najbliższego czujnika (oraz resztę danych), oraz np. ustawienie lokalizacji dla swojego czujnika w projekcie (chociaż to raczej niekoniecznie), mam też kilka innych pomysłów.
Generalnie, cieszę się, że pierwszy krok zrobiony ;)

Ps. Doczytałem się, że dostęp do USB z poziomu programisty jest możliwy dopiero od Andka 3.1 - to może być przyczyna braku komunikacji z czujnikiem...
W nocy zrobiłem aktualizację do 4.0.4 więc na dniach temat USB ruszę...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kotfryc

Cytat: krzyszp w 23 Kwiecień 2012, 17:48
Dzięki matszpk :)
Wygląd to jedno, ale chcę dorobić dość ciekawą funkcjonalność. Otóż bazując na wbudowanym GPS'ie chce na żądanie wyświetlać promieniowanie z najbliższego czujnika (oraz resztę danych)

moim skromnym zdaniem ... strzał w 10 !  :parrrty:

krzyszp

Program dostał wsparcie dla GPS - teraz pokazuje fragment mapy w lokalizacji użytkownika.
Dodatkowo powiększyłem punkty (ikony czujników) - dzięki temu łatwiej w nie "kliknąć".

Za kilka dni dorobię okienko z najbliższymi odczytami :)

Ps. Nadal proszę o raporty z działania, wciąż się uczę... Zwłaszcza interesuje mnie temat skalowania mapy, zachowanie przy obracaniu urządzenia, zachowanie w razie braku GPS w sprzęcie.
Ps 2. Czy ktoś mi wytłumacz (albo zrobi) link do aplikacji w Google Play?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

xelexin

Ciągle ten sam błąd jest u mnie :) źle jest wyskalowana ta mapa, i przy obracaniu denerwujące może być wyskakujące powiadomienia typu czy antena gps jest aktywna, i potwierdzenie, wysokość, długość..
 


MajkPascal

Cytat: krzyszp w 25 Kwiecień 2012, 03:23
Ps 2. Czy ktoś mi wytłumacz (albo zrobi) link do aplikacji w Google Play?

Jeśli chodzi ci o link dzięki któremu telefon będzie mógł wejść do marketu bezpośrednio na stronę aplikacji to jest to ten sam adres pod jakim figuruje ona na desktopowej wersji Google Play (z parametrów wystarczy zostawić tylko id). Android już sam rozpozna sobie co to za link.
Wychodzi więc: https://play.google.com/store/apps/details?id=b4a.radioactivemap

A tutaj QRcode z tym adresem:

"MajkPascal - BOINC combined"
Więcej sygnaturek: w wizytówce
"MajkPascal - Badges"
Projekty, które mogą na mnie teraz liczyć:
"MajkPascal - RakeSearch""MajkPascal - World Community Grid"

krzyszp

Cytat: xelexin w 25 Kwiecień 2012, 08:53
Ciągle ten sam błąd jest u mnie :) źle jest wyskalowana ta mapa, i przy obracaniu denerwujące może być wyskakujące powiadomienia typu czy antena gps jest aktywna, i potwierdzenie, wysokość, długość..
Przepraszam za to - jest pomocne przy pisaniu kodu, natomiast temat skalowania mimo, że pozornie nie jest skomplikowany, to jednak trochę czasochłonny, w dodatku nie mam zbyt wielu urządzeń do testów (ale to się zmieni chyba w tym tygodniu).
Cytat: MajkPascal w 25 Kwiecień 2012, 16:23
Cytat: krzyszp w 25 Kwiecień 2012, 03:23
Ps 2. Czy ktoś mi wytłumacz (albo zrobi) link do aplikacji w Google Play?

Jeśli chodzi ci o link dzięki któremu telefon będzie mógł wejść do marketu bezpośrednio na stronę aplikacji to jest to ten sam adres pod jakim figuruje ona na desktopowej wersji Google Play (z parametrów wystarczy zostawić tylko id). Android już sam rozpozna sobie co to za link.
Wychodzi więc: https://play.google.com/store/apps/details?id=b4a.radioactivemap

A tutaj QRcode z tym adresem:


Dzięki :)

Jeszcze chyba dziś wieczorem wyślę update, który ustawi domyślną lokalizację, bo współrzędne "0,0" nie wyglądają ciekawie :)
W czasie weekendu mam nadzieję dokończyć skalowanie i podawanie odległości do najbliższego czujnika.

Napiszcie mi jeszcze, czy jest sens robienia dostępu do ustawień czujnika w programie dla tych, którzy je mają?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

krzyszp

Kolejny update na googlach, tym razem skalowanie sprawdziłem na dwóch urządzeniach.
Problemem była zmienna "scale", zależna od współczynnika dpi dla różnych urządzeń,  teraz mam nadzieję, że już będzie dobrze.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Cyfron

jak się nazywa ta aplikacja w android markecie?

krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Cyfron

mam tablet Lark FreeMe 70.2 z androidem i nie mogę znaleźć tej aplikacji w markecie...
android w wersji 2.3.3

Szopler

To widać nie zgodna jest skoro market jej nie pokazuje. Krzycho musi przekompilować ;)

krzyszp

Jest zgodna od wersji 1.6 Androida...
Cyfron, próbowałeś użyć QR-code?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka