Optymalizacja SKB@P

Zaczęty przez ryszard.korczyk, 25 Kwiecień 2012, 20:58

Ania

Cytat: ryszard.korczyk w 01 Sierpień 2012, 23:18
.... niestety 3 karty 560Ti poszły na gwarancję, wentylatory się zatarły.

Kiedy te karty mają szansę wrócić ? Jaki jest termin ? Może lepiej wziąć kasę lub wymienić na lepsze ... nie wiem jakie są warunki zakupu/naprawy/serwisu

Tomasz R. Gwiazda

Aniu: z calym szacunkiem z twoich postow wynika ze wiele rzeczy nie wiesz ale sie mimo tego wypowiadasz.... moze wez troche na wstrzymanie co ?

Martin Fox

Nie przeszkadzaj, w takim tempie Ania niedługo Trolla przegoni :P

Troll81

Tomku daj na wstrzymanie. Ania jest ciekawa to pyta.

Aniu z serwisem jest tak ze mają bodajże do 28 dni na naprawę. Kasy jak na razie nie ma wziąć skąd chyba że chcesz zostać sponsorem. A warunki zakupu/naprawy/serwisu są takie same w całej Polsce.

AL

Cytat: Troll81 w 08 Sierpień 2012, 00:24
Tomku daj na wstrzymanie. Ania jest ciekawa to pyta.

Aniu z serwisem jest tak ze mają bodajże do 28 dni na naprawę. Kasy jak na razie nie ma wziąć skąd chyba że chcesz zostać sponsorem. A warunki zakupu/naprawy/serwisu są takie same w całej Polsce.

Dokładnie. Zresztą tak mało u nas niewiast, że musimy bardzo dbać o te które u nas się pojawiły.

Ania

Cytat: Troll81 w 08 Sierpień 2012, 00:24
Tomku daj na wstrzymanie. Ania jest ciekawa to pyta.

Aniu z serwisem jest tak ze mają bodajże do 28 dni na naprawę. Kasy jak na razie nie ma wziąć skąd chyba że chcesz zostać sponsorem. A warunki zakupu/naprawy/serwisu są takie same w całej Polsce.

Dobrze odczytałeś moje intencje :)
W domu nie dostałam satysfakcjonującej odpowiedzi to zapytałam tutaj (nie mieliśmy nigdy awarii gwarancyjnej). I jeszcze nie raz zapytam  :boing:
Czy jeśli serwis nie naprawi karty w ciągu 28 dni to możemy żądać zwrotu środków finansowych i wymienić kartę na lepszą (ceny spadły zapewne od jej zakupu :)) ?

Tomasz R. Gwiazda

Trollu nie bron "zony" :)



ryszard.korczyk

Karty zostały wysłane do serwisu na hurtownie, skąd zostały zakupione. Standardowo jeśli nie są wstanie naprawić, robią korektę, czyli zwrot kasy. Ale robią to tylko gdy dana karta nie jest dostępna na rynku inaczej dostaje nową sztukę taką samą.
Więc nie ma możliwości tak po prostu prosić o zwrot kasy, bo nam się zamarzyło i raczej bym na to nie liczył.
Co do statusów 2 karty wysłane wcześniej patrząc na statusy RMA zostały naprawione i zostaną na dniach do mnie odesłane. Ta 3 jest wysłana do producenta.
Co to terminów gwarancyjnych często są gwiazdki, standardowo jest to 14 dni roboczych, ale "jeśli jest konieczność wysłania za granicę do producenta na naprawę" lub "jeśli wymagane jest sprowadzenie z zagranicy części zamiennych"  to termin może się wydłużyć.

tito

@Ania
Na chwile obecną i tak nie ma na co wymienić kart 560Ti. W stadzie NVidii są najlepsze jeśli chodzi o cenę/możliwości. Cała nowa architektura 6xx jest do BOINCa praktycznie nieprzydatna.
Konkurencja pod znakiem AMD z serią 7xxx też pod tym względem nie błyszczy. Oprócz 79xx i projektu Distrgen seria jest kłopotliwa i niewydajna.
Tak więc z optymalizacją SKB@P trzeba poczekać na sensowniejsze karty. Narazie najważniejsze jest utrzymanie bezawaryjnej pracy (PS mój flagowiec się rozkracza, a jest 250 km ode mnie :/ i długo się łamałem, czy wymieniać kartę na 79xx, ale stwierdziłem, że nie sensu - odkładam kasę na następne produkty).

Ania

Dzięki wielkie za treściwe odpowiedzi !!

W temacie kart to po przeczytaniu kilku (2 :)) artykułów rzuciła mi się w oczy karta 7770. Dobra cena w stosunku do wydajności. I zastanawiałam się czy nie byłyby dobrą propozycją do naszego zestawu ...

tito

7770 do nowego kompa TAK, jako ulepszenie - NIE. Zbyt mały przyrost wydajności (o ile wogóle).
Zapewniam Cie Aniu, że to co mamy na chwilę obecną jest najlepsze w stosunku do naszych środków.

Ania

Cytat: tito w 08 Sierpień 2012, 14:08
7770 do nowego kompa TAK, jako ulepszenie - NIE. Zbyt mały przyrost wydajności (o ile wogóle).
Zapewniam Cie Aniu, że to co mamy na chwilę obecną jest najlepsze w stosunku do naszych środków.

Dziękuję za informację.
Jeśli pojawiłyby się nowe środki to zostałyby wykorzystane na nowe komputery (lub wymianę procesorów) czy też na nowe karty graficzne ?  Są jakieś plany w tym temacie ?

ryszard.korczyk

Temat jest otwarty, ale myślę, że na początek athlona 2x trzeba czymś zastąpić. Nie chcemy zwiększać ilości kompów, bo już nie bardzo mamy na to miejsce, ale słabsze stopniowo mocniejszymi, tak jak to było początkiem 2012 gdzie małą rewolucję zrobiliśmy. Od tego znacznie poprawiła się stabilność i wyniki SKB@P, również te w projektach CPU. Możnaby z czasem zastanowić się też nad sprzedawaniem starszych SKB@P tych na core 2 quad, one jeszcze coś są warte i można je dobrze sprzedać, a z dopłatą kupić kolejne i5/i7.

Ania

1. A czy zamiast sprzedaży komputerów nie lepiej efektywniej kosztowo) wymienić tylko procesor lub procesor z płytą ?
2. Jeszcze są komputery bez GPU lub z jedną tylko kartą. Tam być może wczesniej nalezałoby je uzupełnić. Tak jak ktoś pisał wcześniej karty mogą być wkładane parami (te same karty w parze).

te same karty to chodzi o identyczne karty czy chodzi o typ procesora GPU ale mogą być różnych producentów ?  (pewnie chodzi o sterowniki). Z góry uprzedzam "zarzuty"  - nie wiemy - więc dopytuję :)   

ryszard.korczyk

Cytat: Ania w 08 Sierpień 2012, 15:01
1. A czy zamiast sprzedaży komputerów nie lepiej efektywniej kosztowo) wymienić tylko procesor lub procesor z płytą ?
2. Jeszcze są komputery bez GPU lub z jedną tylko kartą. Tam być może wczesniej nalezałoby je uzupełnić. Tak jak ktoś pisał wcześniej karty mogą być wkładane parami (te same karty w parze).

te same karty to chodzi o identyczne karty czy chodzi o typ procesora GPU ale mogą być różnych producentów ?  (pewnie chodzi o sterowniki). Z góry uprzedzam "zarzuty"  - nie wiemy - więc dopytuję :)
Ad. 1 To miałem na myśli, ale odruchowo pisałem o komputerze. Wymienić CPU, MB i RAM, bo ten i tak nam może nie pasować czasem.
Ad. 2. Na temat pracy parami kart można by książki pisać. Mieszanie różnych kart, lub tych samych różnych producentów różnie się kończyło. Przy 2 identycznych kartach przeważnie jest już dobrze. Choć nie wiem, czy chłodzenie nie traci na żywotności, szczególnie w tej przysłoniętej karcie. W większości płyt między PCIe mamy taką odległość, że karty trochę leżą na sobie.