Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Sprzęt z SKB@P za darmo, ale musi liczyć.

Zaczęty przez PoznanskaPyra, 26 Kwiecień 2012, 19:31

PoznanskaPyra

Wpadłem na pomysł, aby zamiast sprzedawać karty graficzne sprzęt(te lepsze) dawać to jakimś pasjonatom B@P pod warunkiem codziennego liczenia. Sprzęt taki zostałby spłacony w punktach :) i rachunkach za prąd :( .

LISTA SPRZĘTU I JEGO STAN

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AtZK4q6fC6jadGl2QnNHWXo5aW5HNVd6TUl5UnFvRVE

/\/\
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

PoznanskaPyra

Dokończę naprawę płyt od Ryśka, zrobię im testy i będą to sprzęty do wydania w ramach mojego pomysłu.  :arrr:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81


PoznanskaPyra

Myślę, że na dwie AM2 jacyś chętni się znajdą :) Tylko jak mówiłem, jutro nie pojadę po te małe kondensatory, prawdopodobnie w poniedziałek.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

krzyszp

Cytat: PoznanskaPyra w 26 Kwiecień 2012, 19:55
Myślę, że na dwie AM2 jacyś chętni się znajdą :)
Deklaruję się - będzie liczyć 24h dla teamu :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

PoznanskaPyra

#5
Czyli oficjalnie rozpoczynam akcję:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

waldas

Ja przyjmę każdą ilość kart graficznych na PCI-Express x16, tylko szynę potwierdzę jutro na 100%.

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

waldas


PoznanskaPyra

Cytat: waldas w 26 Kwiecień 2012, 22:23
Cytat: PoznanskaPyra w 26 Kwiecień 2012, 22:10
Do liczenia?

no przecież, taki jest warunek  :attack:
Ale może ktoś potrzebować karty, aby zainstalować system i do liczenia CPU mieć. Taką mam, ale to 6600GT więc nic nie policzy.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

waldas

Cytat: PoznanskaPyra w 26 Kwiecień 2012, 22:48
Cytat: waldas w 26 Kwiecień 2012, 22:23
Cytat: PoznanskaPyra w 26 Kwiecień 2012, 22:10
Do liczenia?

no przecież, taki jest warunek  :attack:
Ale może ktoś potrzebować karty, aby zainstalować system i do liczenia CPU mieć. Taką mam, ale to 6600GT więc nic nie policzy.

ja mam dostęp do paru komputerów, niestety same dwurdzeniowe z bezużytecznymi grafami jeżeli chodzi o liczenie, mógłbym je zamienić takimi, które by liczyły.

PoznanskaPyra

Mam GF9400, ale do niej muszę jakieś lepsze chłodzenie mieć. Może wentylator starczy. Zrobię testy i powiem, ale to jutro albo w weekend.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

waldas

Cytat: PoznanskaPyra w 26 Kwiecień 2012, 22:57
Mam GF9400, ale do niej muszę jakieś lepsze chłodzenie mieć. Może wentylator starczy. Zrobię testy i powiem, ale to jutro albo w weekend.

spoko, nie ma pośpiechu, bo i tak wyjeżdżam na długi weekend, więc sfinalizować sprawę możemy po długim weekendzie.  :p_arr:

PoznanskaPyra

#13
Ta karta ponoć niestabilnie działała i została wysłana do mnie. Po włożeniu do kompa z linux-em (czyli wykorzystanie grafiki znikome) nagrzała się tak, że jej dotknąć nie było można. Myślę, że stały przepływ powietrza rozwiąże problem.

GF9400GT-waldas
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

PoznanskaPyra

Rozpiska z częściami w pierwszym poście.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

PoznanskaPyra

#15
Do wydania
Płyta główna Foxconn (nowe kondensatory sekcji zasilania procesora) w zestawie z procesorem CeleronD i chłodzeniem. Płyta wczoraj sprawdzana, przeliczone 10Wu z PrimeGrid seive

Procesor
http://ark.intel.com/products/27122/Intel-Celeron-D-Processor-341-%28256K-Cache-2_93-GHz-533-MHz-FSB%29

Socket 775, do niego pasują również
Core2Duo, Core2Quad, Pentium 4
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

PoznanskaPyra

Cytat: krzyszp w 26 Kwiecień 2012, 20:35
Cytat: PoznanskaPyra w 26 Kwiecień 2012, 19:55
Myślę, że na dwie AM2 jacyś chętni się znajdą :)
Deklaruję się - będzie liczyć 24h dla teamu :)
Zamiana
Foxconn-Krzyszp
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

PoznanskaPyra

Nowy sprzęt do wydania, SKB@P5 i płyta główna GeForce 6100SM.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

napisz konkretnie co to jest, to się może ktoś zainteresuje :)

goofyx

Cytat: Cyfron w 01 Lipiec 2012, 22:41
napisz konkretnie co to jest, to się może ktoś zainteresuje :)
1. No właśnie jakie ma bebehy SKB@P5?
2. A na czyje konto miałby liczyć ten sprzęt po wysłaniu go do kogoś?

PoznanskaPyra

Na swoje konto liczą. Ale i teamu.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Ania

Ja chętnie jakąś kartę wypróbuję na jakiś czas. Nigdy nie mieliśmy takiej karty, która liczy.  Ale najlepiej gdyby miała pasywne chłodzenie - aby zbytniego hałasu w nocy nie było.
Mamy stacjonarny komp, ale się kurzy - korzystamy z lapków.

Cyfron

karty jakie są w SKB@P to tylko z chłodzeniem aktywnym (wentylatory).
Na chwilę obecną nie wiem, czy mamy jakieś komputery do rozdania.

Ania

A gdzie jest informacja o całym sprzęcie który jest w użyciu. W arkuszu było tylko ok 5 pozycji. To wszystko.
Przepraszam z góry nie mam zamiaru urazić, ale myślałam że tak duża grupa dawno "uzbierała" trochę sprzętu.
Nie chce specjalnie kupować szczególnie na początku przygody z BOINC

PoznanskaPyra

Cytat: Ania w 29 Lipiec 2012, 11:25
A gdzie jest informacja o całym sprzęcie który jest w użyciu. W arkuszu było tylko ok 5 pozycji. To wszystko.
Przepraszam z góry nie mam zamiaru urazić, ale myślałam że tak duża grupa dawno "uzbierała" trochę sprzętu.
Nie chce specjalnie kupować szczególnie na początku przygody z BOINC
Ostatnio ze sprzętem jest słabo, bo to co było ciekawego poszło...
Części po SKB@P są mocno wypompowane i ich praca nie jest taka jaka powinna być. Większość tych części była uszkodzona i to co uda mi się naprawić daje tutaj.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

Cytat: Ania w 29 Lipiec 2012, 11:25
A gdzie jest informacja o całym sprzęcie który jest w użyciu. W arkuszu było tylko ok 5 pozycji. To wszystko.
Przepraszam z góry nie mam zamiaru urazić, ale myślałam że tak duża grupa dawno "uzbierała" trochę sprzętu.
Nie chce specjalnie kupować szczególnie na początku przygody z BOINC

Nie wiem o co pytasz - czy pytasz o sprzęt do oddania? To co było, to poszło. Nie wszystko było w tym arkuszu, bo tam były tylko sprzęty z którymi były problemy. Sprawne urządzenia poszły od razu do osób zainteresowanych.

Jeśli natomiast szukasz informacji o komputerach liczących pod szyldem SKB@P to na naszej wiki znajdziesz w miarę aktualne informacje.

Troll81

Aniu. Może się coś z czasem znajdzie :D wszak co tydzień nie robimy wymiany. Jedno jest pewne. To co idzie do wymiany często pracowało przez kilka lat pod dużym obciążeniem. Żywot takiej karty nie jest gwarantowany. A juz na pewno nie pasywne chłodzenie :)

lolek

Liczenie na w miarę wydanej grafice w wersji bez wiatraczka to kiepski pomysł: sfajczy się w kilka miesięcy. nawet grafy z niereferencyjnym chłodzeniem mają często problemy z utrzymaniem temperatury. A co do sprzętu po SKB@P to nic wydajnego i gwarantującego bezproblemową pracę chyba nie było rozdawane... Co do inwestycji to są dwie możliwości : albo liczy się na tym co się ma, albo pakuje kasę w upgrade sprzętu  :dunno:

Ania

#28
Cytat: lolek w 29 Lipiec 2012, 16:27
Liczenie na w miarę wydanej grafice w wersji bez wiatraczka to kiepski pomysł: sfajczy się w kilka miesięcy. nawet grafy z niereferencyjnym chłodzeniem mają często problemy z utrzymaniem temperatury. A co do sprzętu po SKB@P to nic wydajnego i gwarantującego bezproblemową pracę chyba nie było rozdawane... Co do inwestycji to są dwie możliwości : albo liczy się na tym co się ma, albo pakuje kasę w upgrade sprzętu  :dunno:

Jeszcze wiele nie wiem. A nie chciałabym wydawać kasę na darmo. Chce aby każda wydana złotówka poszła w dobrym kierunku. Dlatego szukam obecnie informacji nt. wydajności, ceny podzespołów i cen prądu.
Ile kosztuje np. taki komuter z serii Waszych/Naszych SUPERKOMPUTERÓW. Ile kosztuje jego roczne utrzymanie (prąd). Ile punktów zdobywa itp...


Troll81

dobry sprzęt "do liczenia" można już zakupić w okolicy 2000zł. Jego roczne utrzymanie będzie się wahać w okolicy 2500zł.

Ale to mierzone moją miarką :D ogólnie dostajesz to za co płacisz, droższy komputer szybciej liczy i więcej prądu żre. Jak dobrze znasz się na sprzęcie komputerowym i jakim budżetem dysponujesz? To pomoże nam znaleźć twój pułap i dobrać sprzęt "do liczenia" skrojony na miarę twojego portfela. Niestety to hobby potrafi kosztować, jak każde hobby które przekroczy pułap pasji.

Ania

Drogie to "hobby". 
Lepiej te środki (lub choćby cześć) przeznaczyć na SUPERKOMPUTER niż na własnym sprzecie liczyć.

Albo jak było w innym wątku ... cześć mocy/punktów kupić ...

PoznanskaPyra

Cytat: Ania w 30 Lipiec 2012, 16:07
Drogie to "hobby". 
Lepiej te środki (lub choćby cześć) przeznaczyć na SUPERKOMPUTER niż na własnym sprzecie liczyć.

Albo jak było w innym wątku ... cześć mocy/punktów kupić ...
Ja łącze pasję czyli właśnie sprzęt komputerowy i boinc. Dla mnie to żadna przyjemność kupić punkty. Wole wypracować je na własnym sprzęcie. Z czego 50% tego sprzętu działa przez mój upór, co daje jeszcze większą satysfakcję :)
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Ania

Ja lubię rywalizację ... szczególnie wtedy gdy nasz flaga jest na samej górze !!! Albo conajmniej pnie sę coraz wyżej ....
Olimpiada jest a ja przed kompem :(  .... to chyba już choroba.

Troll81