BAM a przydział zasobów

Zaczęty przez PanStaszek, 01 Maj 2012, 14:55

PanStaszek

Zgodnie z sugestią jednego z kamratów ustawiam dla konkretnej maszyny Projekt A= 10000 , Projekt B=0 ,
co skutkuje tym, że gdy nie ma próbek A, zaczyna pobierać B.
I wszystko byłoby OK, tylko że po niedługim czasie pomimo ustawienia w BAM 10000 i 0 manager w maszynie sam przestawia 10k i 10k, Why ? A na stronie BAM ciągle prawidłowo ... ???


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Szopler

Co jak ustawisz 1000 i 0 zamiast 10000 i 0?
Kiedyś maks to było 1000, może gdzieś jakiś błąd jest tym powodowany.

PanStaszek

Nie próbowałem, bo chcę 100% zasobów dla projektu a nie 10%.

Ale to nie problem z maxem, tylko 0 zmienia się samo na 10.000.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Szopler

Błąd w interpretacji :D.

Jeden projekt ustawiam 500 a drugi 250 to mam stosunek 2:1 cały czas - tak samo jak bym ustawił 1000 i 500 czy 100 i 50.
Wystarczy, że w pozostałych projektach zmniejszę proporcjonalnie i nic się nie zmieni...

PanStaszek

OK, spróbuję jak radzisz, aczkolwiek jeśli znowu 0 samo zmieni się na 10k, to Twoja interpretacja na niewiele się zda. Dzięki, testuję  :)


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Szopler

Czekam na wyniki obserwacji :)

PanStaszek

Niestety nie sprawdziło się, a wręcz zadziałało odwrotnie. Projekty przestawione na 1000 zostały na 1000, za to ten który miał być "rezerwowym" z wartością 0 zmienił się na 10000 (jak to bywało onegdaj).
Skutek zabawy wiec był taki że zapasowy stał się pierwszoplanowym, ze stosunkiem 10:1 do pozostałych :(


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

ryszard.korczyk

Miałem podobny problem z BAM, nie dało się zapanować nad tym. Czasem na parę dni było ok, po czym coś odwalało i zmieniało przydziały na niektórych kompach, nawet synchronizacja nie pomagała. Odpuściłem temat i ręcznie ustawiam, bo przy BAM i tak trzeba było logować się na kompy i klikać synchronizację.

PanStaszek

Na szczęście jest BoincTasks i nie trzeba do każdego kompa zaglądać, ale wkurzająca jest taka "samowolka".


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Cyfron

bo są to 2 rzeczy - jedna to project resouruces na BAM i na stronie projektu.
Niestety zauważyłem, że nie jest to to samo.
Jak sobie ustawimy na BAM odpowiednie przydziały (np 1000 i 0 ) to one obowiązują do kolejnego zsynchronizowania się z serwerami projektów, gdzie ustawienia przydziałów zostały bez zmian. To ustawienie lepiej zmieniać bezpośrednio na serwerach projektów a nie na BAM.

PanStaszek

Hmmm, możesz mieć niestety rację, tylko to trochę dupowato, bo zmiana na stronie projektu zadziała globalnie, a ja chciałbym ustawiać indywidualnie każdego hosta.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Szopler

Zawsze są 4 opcje do wyboru:
Default, Home, School i Work

PanStaszek

A widzisz ... o profilach zapomniałem !  :p_arr:


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"