Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Sędziwe kompy na BOINCu

Zaczęty przez matszpk, 03 Maj 2012, 09:37

matszpk

cześć. trochę się nudziłem i postanowiłem się pochwalić moim zabytkiem :). ma on prawie 10 lat i aktywnie liczy Mersenne@Home.
Link do hosta: http://mersenneathome.net/show_host_detail.php?hostid=5644.
Zdjęcie: http://img560.imageshack.us/img560/8171/imag0176hp.jpg (UWAGA: osoby ceniące estetyzm i design nie powinny klikać w ten link).

Otwieram ten wątek, ponieważ chcę się dowiedzieć jakimi antykami liczycie. Proszę wstawiać do tego wątku wszystkie kompy, które mają nie mniej niż 9 lat i oczywiście te, które nadal liczą BOINCa.

Oto opis mojego:
Procesor: Athlon XP 1700+ Palomino (podkęcony do 1600MHz)
Pamięć: jakieś markowe 512 MB DDR 400MHz
Płyta główna: MSI KT3 Ultra (kiedyś ECS K7S5A  ;) )
Grafika: Galaxy GeForce 6200 128MB AGPx8
Dysk: Seagate 40GB 5400RPM
Zasilacz: Enermax ??? 220W (12 lat)
Napęd CD-ROM: LG CD-RW (widać na zdjęciu ;) ).
Obudowa: z Optimusa (14letnia)
System: Gentoo Linux
Liczy project: Mersenne@Home
Liczy: nonstop 24h

Dodajcie swój sprzęt i opowiedzcie o nim.

matszpk

hej. nie macie starszych kompów od mojego? jeśli nie, to chociaż napiszcie co sądzice o moim ;).

PoznanskaPyra

Nie szkoda Ci prądu?  XD
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

matszpk

#3
hmm. i tak zjada mniej niż jakiś quadcore :D (w gruncie to tylko 220W  %) ). aha. jest jeszcze drugi taki (konkurent): http://mersenneathome.net/show_host_detail.php?hostid=6380  i też liczy, ale to kogoś innego. mam nadzieję, że mój trafi do księgi Guinessa jako najstarszy komp liczący dla BOINCa  XD.

gaballus

 :P no to trochę daleko do rekordu. Komputer z czasów kiedy na hasło dwa procesory w jednej budzie ludzie robili :o , już parę razy przymierzałem się do wyłączenia tego komputera, ale ta płyta to legenda i szkoda mi ją trzymać w szafie (o wyrzucaniu nie ma mowy).
Komputer jest generalnie cały czas w użyciu. Mam jeszcze w szafie inną legendę: Abit BP6 z najmocniejszymi Celeronami jakie była w stanie obsłużyć, i to chyba ze dwa komplety.

opis :
Procesor: Pentium III (Coppermine) - 2 sztuki, 1GHz
Pamięć: 1768 MB (3x512 + 1x256 DIMM 133MHz)
Płyta główna: ABIT VP6
Grafika: ATI Radeon R100 AllInWonder 32MB
Dysk:Seagate ST380021A 80GB - systemowy, WDC WD2500AAJB-0 250GB - dane
Zasilacz: zupełnie nie pamiętam, nie chce mi się teraz rozkręcać
Napęd DVD: DVDRW SOHW-1693S LITE-ON
Obudowa: stary ADAX, bardzo fajna "bezśrubkowa"
System: Debian GNU/Linux testing
Liczy project: WCG, czasami LHC, czy SIMAP, do tego projekty nci
Liczy: nonstop 24h

link z SIMAPa bo WCG nie wystawia takich podsumowań hostów:
http://boincsimap.org/boincsimap/show_host_detail.php?hostid=201974

Dodatkowo dołożona karta z portami USB 2.0 (na płycie tylko 1.1 były), do niedawna działał jeszcze tuner na karcie graficznej, niestety projekt obsługujący karty ATI AIW został porzucony daaawno temu i nowsze xorgi nie dogadywały się już z kartą i programem obsługującym.

matszpk

8). mój to zwykły desktop z tamtych czasów  :).

gaballus

W sumie mój to też desktop :) faktycznie może trochę przerośnięty :P . Nie jestem jego pierwszym właścicielem, komputer był składany z różnych części kupionych w różnym czasie, ale działa baaaardzo stabilnie i bezproblemowo. Na prawdę żal wyłączyć mimo że spokojnie znalazło by się coś mocniejszego w jego miejsce (mówię o normalnym użytkowaniu, nie liczeniu bo te mocniejsze i tak liczą, ale np jako goła płyta z zasilaczem grafiką i dyskiem) A i zapomniałem dodatkowo posiada kartę muzyczną SB Live, i kartę sieciową Intela PRO 100, były to czasy kiedy na płycie jeszcze nie montowano takich urządzeń. A w szafce do komplety płyt z Celeronami inna legenda, tym razem grająca: SB AWE 64 GOLD :)

buninek

#7
http://boinc.gorlaeus.net/show_host_detail.php?hostid=78977

Podzespoły główne, pochodzą z lat 1998-1999.
Płyta główna AOpen AX59Pro
Procesor AMD K6-2 450MHz (architektura i586, brak cmov, sse)

+ karta TV Prolink PixelView PlayTV na bt878,
+ super nowość, karta dźwiękowa - Creative Audigy 2

Wszystko działa i buczy pod Linuksem z kernelem 3.2.10.
To się nazywa długoletnie wsparcie.

Na początku gościł DOSa, Win95, Win98, Linux z kernelem 2.2.12.

matszpk

a myslałem, że AMD K6 już nie istnieją  :facepalm2:.

Szopler

Najstarszy z podzespołów który ciągle działa u mnie to zasilacz 150W z kompa Adax z 1995/96 roku (o 1/3 krótszy niż normalne zasilacze ATX).
Siedzi w serwerze zmontowanym z części przekazanych mi przez Cyfrona bo 350W zasiłka by się tam tylko marnowała - Celeron 2.4GHz@mPGA478.
"Liczy" QCN i Rad@H ;)

matszpk

Zasilacz 150W do desktop ? ja takich czasów nie pamietam. zaczynałem zabawę z pecetami od 1998. przedtem był Commodore 64  %).

Szopler

Jak procek to był Celeron 366 @ PPGA378 to taki zasilacz wystarczał spokojnie. Komp może w porywach 60W brał, a że ten serwer ciągnie tyle samo to zasilacz się przydał :).

buninek

#12
Płyta główna, możliwe że była kupiona w 1997 roku z prockiem AMD K6-2 300. Musiałbym doładnie sprawdzić. Jest bardzo chimeryczna. Posiada 3 sloty DIMM i 2 SIMM. Obsadzenie wszystkich slotów DIM, graniczy z cudem. Trzeba podjąć mnóstwo prób, aby wszystkie kości załapały (makabra). Karta TV jest niezwykle podatna na zakłócenia. Pomaga odpowiedni dobór przerwań dla poszczególnych kart lub wyłączenie przydzielonego IRQ karcie graficznej.

Dwukrotnie miała skasowany BIOS i tu ciekawostka, obywało się bez programatora. Odpowiednio przygotowana dyskietka z tzw. bootstrapem (boot-block), do tego karta graficzna na PCI, przywracały jej życie.

Zapomniałbym, do tego podpięta jest klawiatura pamiętająca czasy IBM PC/XT. Niestety, nie da się odczytać, daty produkcji (marka HYUNDAI, może 1991{2} rok). Waży dobrze ponad 1kg, zajmuje pół biurka. Skok klawiszy przeogromny.

Troll81

no to ja już takie kompy do lamusa posłałem. Gdzieś jeszze się kurzy p133 mojej połowicy. Trzymany z sentymentu...

matszpk

mój obecny zabytek, był pierwotnie Optimusem (w latach 90 bardzo znana polska firma komputerowa). Stąd też obudowa Optimusa. Pierwotnie to był Pentium II 233, z kartą Ati Rage 3D 4MB, z płytą ze Slot I (oryginalny kupiony Optimus Young w roku 1998, pierwszy mój pecet).  Niestety po awarii dysku, wszystko sprzedałem za grosze, więc pozostało wymieniony zasilacz i obudowa z CD-ROMem i przyszedł obecny Athlon XP.
Dzięki, że opisujecie swoje zabytki :).

buninek

Przy okazji, do ręki wpadło mi pismo komputerowe CHIP, 10/1999 a w nim trzystronicowy artykuł o SETI, rozmowa z Davidem Andersonem oraz z Miłosławem Kotyńskiem (seti@ADSO).
Prawdopodobnie jedna z pierwszych wzmianek w polskiej prasie komputerowej o liczeniu rozproszonym.

Tutaj jest wstęp:
http://www.chip.pl/artykuly/archiwum/1999/10/lapac-kosmite

Szopler

Pierwsza była w Komputer Świat w czerwcu/lipcu 1999 od tego czasu liczę :P

Troll81

Ano. w 1999 było głosno o SETi

matszpk

Hello. mój stary komp właśnie skończył 10 lat. jeszcze liczy... ;)  XD

d_worms

Jedno wielkie MUZEUM :facepalm2:

matszpk

tak naprawdę to jeszcze liczy z powodu mojej ciekawości: jakie miejsce może osiągnąć w rankingu  |-? ? obecnie jest 640 w NumberFields (url do hosta). ma szansę znaleźć się w pierwszej 200 ?  :attack:

Szopler

BAM chyba działa i można to sprawdzić...
http://boincstats.com/en/stats/122/host/overtake/4290/3/2725

Troll81

piękny wynik. może odpalę swojego P166 :D

matszpk

cześć. odświeżam wątek. mój staruszek (tak ten sam Athlon XP 1700) ma już 12 lat. w miedzyczasie się zepsuł dwa razy ale działa  8) i liczy BOINC.
Ktos ma starszy sprzęt ? i który jeszcze liczy BOINC?

LQG

U mnie Pentium D jeszcze miela Cosmology :)

gaballus

Do marca działał u mnie jeszcze 2xPIII 1000MHz na płycie VP6 (2 prockowa). Nie wykluczone że wróci wkrótce do boju :)

sknd

u moich rodziców pentium D mieli, ale to żaden staruszek bo ma zegar 3 Ghz ;) Za to w pracy mam jakiegoś Athlona, zegar bodajże 1.6, mieli climateprediction... niedawno WU którego męczył od stycznia 2013 się wysypał  :(

krzychu

to sie pochwale ze celeron 1Ghz i 128 RAM dziala simap  :) 
co prawda szybcije od niego liczy kazdy smartfon ale liczy

LQG

Cytat: sknd w 12 Wrzesień 2014, 16:54
u moich rodziców pentium D mieli, ale to żaden staruszek bo ma zegar 3 Ghz ;)

Ma dekadę więc to epoka w elektronice:) Wysoki zegar wynikał z architektury NetBurst która nie była wydajna...

Troll81

pentiaśki D nadają się do smażenia na nich jajecznicy..... jak ma toto możliwość to włóż mu cokolwiek szybszego :D a i chłodniejszego. Sprawdź czy płyta ci dźwignie dual core.

matszpk

niestety mój staruszek ma już poważne problemy  :dunno:. Prawdopodobnie już przestanie liczyć BOINC'a.
Jego płyta ma już spuchnięte kondensatory od roku. oczywiście nadal działa stabilnie ale już nie liczy przez cały czas.
wiem że trzeba je wymienić (będę musiał jednak poprosić kolegę który na tym się zna).. zasilacz też został wymieniony i niewiem czy na dobry  :-\.
nie miałem większych z nim problemów od ponad roku.

Argento

Mój stary COMPAQ ARMADA E 500 z PIII 800MHz i 192MB RAM liczy bez zająknięcia Enigmę, WCG, SIMAPA. Nawet nie przekracza deadline  :attack:. A że pracuje jako router, praktycznie nie jest wyłączany. Oczywistym jest, że nie wspomnę o czasach obróbki WU...


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

sknd

Cytat: Troll81 w 12 Wrzesień 2014, 18:44
pentiaśki D nadają się do smażenia na nich jajecznicy..... jak ma toto możliwość to włóż mu cokolwiek szybszego :D a i chłodniejszego. Sprawdź czy płyta ci dźwignie dual core.

niestety, to jest socket 478 i to gówniana płyta - medion 8080, czarno to widzę...

pawg

w zeszłym roku kumpel chciał sobie troche policzyć BOINCa więc mu udostępniłem swoje konto PrimeGrid i okazało się, że ma Pentium D 3 GHz  ::)



LQG

Cytat: sknd w 12 Wrzesień 2014, 21:00
Cytat: Troll81 w 12 Wrzesień 2014, 18:44
pentiaśki D nadają się do smażenia na nich jajecznicy..... jak ma toto możliwość to włóż mu cokolwiek szybszego :D a i chłodniejszego. Sprawdź czy płyta ci dźwignie dual core.

niestety, to jest socket 478 i to gówniana płyta - medion 8080, czarno to widzę...

To nie masz Pentium D bo to LGA775 tylko Pentium 4 :)

sknd

a racja, sory
pomyliłem się

WUPES

Cytat: Szopler w 03 Maj 2012, 21:18
Pierwsza była w Komputer Świat w czerwcu/lipcu 1999 od tego czasu liczę :P
Ja w SETI zacząłem 21 września 1999, czyli za moment będzie 15 lat  :) Jak ten czas leci ...  :(

krzyszp

Cytat: WUPES w 14 Wrzesień 2014, 13:01
Cytat: Szopler w 03 Maj 2012, 21:18
Pierwsza była w Komputer Świat w czerwcu/lipcu 1999 od tego czasu liczę :P
Ja w SETI zacząłem 21 września 1999, czyli za moment będzie 15 lat  :) Jak ten czas leci ...  :(
Skłoniliście mnie do zajrzenia na stronę Seti i...


SETI@home member since   3 Apr 1999
Czyli 15 stuknęło :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

Szacun.
Ja dopiero 12.
28 Jul 2002

Troll81