Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

2x 5970 <- czy to się jeszcze opłaca?

Zaczęty przez goofyx, 07 Maj 2012, 20:59

goofyx

Jak w temacie.
karta 5970 z accelero cooler można kupić za 1200-1300zł

oczywiście obie karty liczyłyby np.: Colatza

Tomasz R. Gwiazda

do Collatza to sie malo co oplaca :) takie moje zdanie
najgorzej punktujacy projekt pod Ati

rozumiem ze tak ideowo to chcesz liczyc ?

a czy sie oplaca? no zalezy ile sie ma kasy i jakie wartosci wyznaje :D
takie bardziej filozoficzne pytanie

ja sie bede pozbywal za czas jakis 2x5870

goofyx

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 07 Maj 2012, 21:02
do Collatza to sie malo co oplaca :) takie moje zdanie
najgorzej punktujacy projekt pod Ati

rozumiem ze tak ideowo to chcesz liczyc ?

a czy sie oplaca? no zalezy ile sie ma kasy i jakie wartosci wyznaje :D
takie bardziej filozoficzne pytanie

ja sie bede pozbywal za czas jakis 2x5870
Będę szczery.
Ideowo to liczę na CPU.
Na GPU chciałbym trochę punktów zrobić.
Myślę o 2x5970 bo mam pod nie płytę główna, procek i ramy <- a znowu ta mobo nie pociągnie 6990 sprawdzałem to dzisiaj przez dzień.
W okolicach września planuję mocniejszy sprzęt pod 4x7990 lub 4x6990 czyli full wypas <- chyba, że przeznaczę środki na budowę swojego liczydełka o mocy 1TefaFlops na CPU

goofyx

ps.: to chyba Moo! najwięcej kredytów da <- może na 2x5970 da się bez kręcenia 1mln pkt na dobę osiągnąć?

AiDec

1. Moim zdaniem to sie jeszcze bardzo oplaca.
2. Zwlaszcza jesli wepniesz te grafy w dwa rozne kompy.


Wyjasniam pkt. 2:

a) Projekty `sesefowe`, czyli te oparte o sesefowe programowanie (czyli DNETC, Moo), a zarazem te lepiej punktujace, bardzo kiepsko radza sobie z multi-GPU (i mam tutaj na mysli prawdziwe `multi`, a nie 2 grafy). Wlasciwie nalezaloby napisac, ze w przypadku multi mamy tutaj do czynienia z mu... leniem GPU. W ramach przykladu, moje 4x6970 mocno podkrecone robily mniej (!!!) punktow niz jedna (!) 5970 (!) w porownywalnym (choc slabszym...) kompie. Przyczyna nie zostala jednoznacznie okreslona; sesef odsyla do AMD (stery), AMD odsyla do sesefa ;), jedno jest wazne - czym wiecej GPU w jednym kompie, tym wieksza szansa ze punktow bedzie... paradoksalnie mniej.

b) Milkyway, w przypadku wielu konfiguarcji graf (np. 4x6970), nie radzi sobie z liczeniem, w efekcie czego sytuacja czesto spotykana sa niewalidowalne probki. Tak na przyklad z 80% probek  XD

c) Collatz radzi sobie niezle w przypadku czterech rdzeni, prawie ze bezproblemowo, niemniej nie jest to projekt o najwyzszej punktacji.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

goofyx

Cytat: AiDec w 08 Maj 2012, 09:52
1. Moim zdaniem to sie jeszcze bardzo oplaca.
2. Zwlaszcza jesli wepniesz te grafy w dwa rozne kompy.


Wyjasniam pkt. 2:

a) Projekty `sesefowe`, czyli te oparte o sesefowe programowanie (czyli DNETC, Moo), a zarazem te lepiej punktujace, bardzo kiepsko radza sobie z multi-GPU (i mam tutaj na mysli prawdziwe `multi`, a nie 2 grafy). Wlasciwie nalezaloby napisac, ze w przypadku multi mamy tutaj do czynienia z mu... leniem GPU. W ramach przykladu, moje 4x6970 mocno podkrecone robily mniej (!!!) punktow niz jedna (!) 5970 (!) w porownywalnym (choc slabszym...) kompie. Przyczyna nie zostala jednoznacznie okreslona; sesef odsyla do AMD (stery), AMD odsyla do sesefa ;), jedno jest wazne - czym wiecej GPU w jednym kompie, tym wieksza szansa ze punktow bedzie... paradoksalnie mniej.

b) Milkyway, w przypadku wielu konfiguarcji graf (np. 4x6970), nie radzi sobie z liczeniem, w efekcie czego sytuacja czesto spotykana sa niewalidowalne probki. Tak na przyklad z 80% probek  XD

c) Collatz radzi sobie niezle w przypadku czterech rdzeni, prawie ze bezproblemowo, niemniej nie jest to projekt o najwyzszej punktacji.
Czyli jeśli dobrze rozumiem to do nabijania punktów lepiej mieć 1gpu (jedno rdzeniowe) na 1 komp i miec np.: 5 takich zestawów? Niż jeden komp z dwoma podwójnymi kartami grafiki?

AiDec

Dwa GPU, czyli np. jedna grafa dwurdzeniowa jest jak najbardziej OK. Z obsluga do dwoch rdzeni GPU wszystkie znane mi projekty doskonale sobie radza. Problemy pojawiaja sie powyzej dwoch GPU.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

goofyx

Cytat: AiDec w 09 Maj 2012, 10:24
Dwa GPU, czyli np. jedna grafa dwurdzeniowa jest jak najbardziej OK. Z obsluga do dwoch rdzeni GPU wszystkie znane mi projekty doskonale sobie radza. Problemy pojawiaja sie powyzej dwoch GPU.
czyli dla każdej karty w stylu: 5970, 6990, 7990 <- oddzielny zestaw najlepiej złożyć?

Krzysiak

Dobra wtrącę swoje trzy grosze
Kiedyś katowałem 3xHD4770 na Milka i Collatz oczywiście połączone mostkami CF - problemów nie odnotowałem

A nie myślałeś o HD7970 wydajniej ciszej chłodniej i ekonomiczniej niż  2xHD5870 w CF
http://www.boincatpoland.org/smf/liczenie-na-gpu/porownanie-rac-na-roznych-modelach-kart/80/
trochę wyników zamieszczałem


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

goofyx

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 10 Maj 2012, 07:50
Dobra wtrącę swoje trzy grosze
Kiedyś katowałem 3xHD4770 na Milka i Collatz oczywiście połączone mostkami CF - problemów nie odnotowałem

A nie myślałeś o HD7970 wydajniej ciszej chłodniej i ekonomiczniej niż  2xHD5870 w CF
http://www.boincatpoland.org/smf/liczenie-na-gpu/porownanie-rac-na-roznych-modelach-kart/80/
trochę wyników zamieszczałem
Teraz się temu przyglądłem.
Przy 7970 przy OC 1100/1400 <- Distry daje prawie 11tyś pkt za nie całe 9 minut pracy.
Nie wiem czy dobrze liczę?
1WU = 534sek = 8,9min = 10,9tyś pkt
1h = 6,7Wu * 10,9tyś pkt = 73tyś pkt
24h = 24 * 73tyś = 1,75 mln pkt
Zgadza się ?

mimeq

10k/WU - to byla punktacja w czasie wyscigu (25% bonusu).
8,758.00 - normalna pkt w projekcie.

Obecnie niema WU dla 7970:

2012-05-11 09:14:09 | DistrRTgen | Requesting new tasks for ATI GPU
2012-05-11 09:14:11 | DistrRTgen | No tasks are available for Distributed Rainbow Table Generator (distrrtgen)


goofyx

Cytat: mimeq w 11 Maj 2012, 09:14
10k/WU - to byla punktacja w czasie wyscigu (25% bonusu).
8,758.00 - normalna pkt w projekcie.

Obecnie niema WU dla 7970:

2012-05-11 09:14:09 | DistrRTgen | Requesting new tasks for ATI GPU
2012-05-11 09:14:11 | DistrRTgen | No tasks are available for Distributed Rainbow Table Generator (distrrtgen)

aha <- nie wiedziałem.
Czyli w skrócie najbardziej stabilnym projektem pod ATI gpu jest chyba collatz <- ewentualnie Milka ale ona grzeje strasznie. Tak?

patyczak

Cytat: goofyx w 11 Maj 2012, 09:16
Cytat: mimeq w 11 Maj 2012, 09:14
10k/WU - to byla punktacja w czasie wyscigu (25% bonusu).
8,758.00 - normalna pkt w projekcie.

Obecnie niema WU dla 7970:

2012-05-11 09:14:09 | DistrRTgen | Requesting new tasks for ATI GPU
2012-05-11 09:14:11 | DistrRTgen | No tasks are available for Distributed Rainbow Table Generator (distrrtgen)

aha <- nie wiedziałem.
Czyli w skrócie najbardziej stabilnym projektem pod ATI gpu jest chyba collatz <- ewentualnie Milka ale ona grzeje strasznie. Tak?

Na ati można jeszcze śmiało liczyć moo.
Skeczu z papugą nie będzie



Krzysiak

Cytat: mimeq w 11 Maj 2012, 09:14
10k/WU - to byla punktacja w czasie wyscigu (25% bonusu).
8,758.00 - normalna pkt w projekcie.

Obecnie niema WU dla 7970:

2012-05-11 09:14:09 | DistrRTgen | Requesting new tasks for ATI GPU
2012-05-11 09:14:11 | DistrRTgen | No tasks are available for Distributed Rainbow Table Generator (distrrtgen)

Jak niema jak mi liczy cały czas
http://pl.boincstats.com/stats/user_graph.php?pr=distrrtgen&id=21025
Liczone na jednej HD7970 pracuje po niecałe 18 godzin




DistrRTgen - liczy jak najbardziej normalnie http://boinc.freerainbowtables.com/distrrtgen/results.php?userid=21025&offset=0&show_names=0&state=3&appid=
Milka - liczy normalnie
Collatz - trochę sypie błędami
Prime - same błędy
Moo - zawiesza system
Seti - na OpenCL liczy normalnie tylko marna punktacja
Więcej nie testowałem


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

goofyx

Jakie masz na tym temperatury na GPU i sekcjach vddc oraz jakie chłodzenie masz założone?
Ja osobiście myślałem nad kupnem tych kart od GigaByte one mają podobno fajne ciche wiatraczki.

pszyklejony

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 11 Maj 2012, 09:29
Jak niema jak mi liczy cały czas


Ano tak, cuda na ati :dunno: mi nie pobierze za chiny, jak jest PrimeGrid włączony - trzeba zawiesić.

mimeq

Sprawa wyjasniona Distr liczy - po zamianie kart w SKB@P byl stary BM (6.xx.xx)  %)


goofyx

Cytat: mimeq w 11 Maj 2012, 11:07
Sprawa wyjasniona Distr liczy - po zamianie kart w SKB@P byl stary BM (6.xx.xx)  %)
Czyli jeśli kupować 7970 to liczyć Distry i w razie czego Collatz

Krzysiak

Mam model Gigabyte Radeon HD 7970 OC 3072MB GDDR5
Po godzinie pracy z DistrRTgen przy temperaturze pokoju 24C dane z GPU-z wyglądają następujące - oczywiście dorzuciłem parę megaherców od siebie  ;D

[smg id=9576]

Jedyne co to brzęczą cewki podczas grania  :wth:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

goofyx

Jeszcze jedno.
Bardziej się opłaca w praktyce kupić 7970 czy 6990?
6990jest ok.400zł tańsza od 7970 <- przy 2 x 6990 można ciułać minimum 4WU na gpu na raz

Ania


goofyx

Cytat: Ania w 05 Listopad 2012, 15:00
I co kupiłeś ? Jak punktuje ?
nie kupiłem. przeczekałem cierpliwie.
Teraz poluje na Devil 13 <- czyli w skrócie na 7990 :)

krzysztofo

+ nowy zasilacz

sam producent zaleca tutaj wykorzystanie zasilacza o mocy co najmniej 850 W   :boing:

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/vtx3d-hd7990-karta-graficzna-specyfikacja-6-gb-tahiti-xt.html

tito

@goofyx
Jako, że w przyszłym roku pojawią się karty serii 8xxx i pewnie 8990, prorokuję, że nigdy nic nie kupisz  :P

goofyx

Cytat: krzysztofo w 05 Listopad 2012, 16:53
+ nowy zasilacz

sam producent zaleca tutaj wykorzystanie zasilacza o mocy co najmniej 850 W   :boing:

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/vtx3d-hd7990-karta-graficzna-specyfikacja-6-gb-tahiti-xt.html
wiem <- ja mam w tej chwili zasilacz jakoś 1450W

Cytat: tito w 05 Listopad 2012, 16:58
@goofyx
Jako, że w przyszłym roku pojawią się karty serii 8xxx i pewnie 8990, prorokuję, że nigdy nic nie kupisz  :P
:D to nie jest kwestia tego ;)
w maju byłem gotów kompa, ale amd zapowiedziało wydanie 7990. Niestety dopiero teraz pokazują się na rynku :(
w między czasie miałem inne inwestycje i wszystko się opóźniło jeśli chodzi o kupowanie nowych wnętrzności do kompa <- takie życie
Ale ogólnie mówiąc chciałbym kupić kartę 2xgpu.
Chyba że od razu poczekam na serię 15990 ;)

sob

Lada dzień dostanę drugie 6990 już na stałe, DistRTgen liczył bez problemu na 4 GPU  :)

goofyx

Cytat: sobih w 06 Listopad 2012, 20:59
Lada dzień dostanę drugie 6990 już na stałe, DistRTgen liczył bez problemu na 4 GPU  :)
a ile pkt daje jedna 6990 w DistRTgen?

Tomasz R. Gwiazda

w statystyki nie laska sprawdzic ? :) w boincstats wchodzisz w nasz zespol potem lista projektow , distrgen i patrzysz kto ma wielki RAC :)

i tam widac ze uzytkownik sob niezle mloci


sobih: gratki  :attack:

sob

niezamaco, cała przyjemność po mojej stronie  :)

goofyx

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 06 Listopad 2012, 21:15
w statystyki nie laska sprawdzic ? :) w boincstats wchodzisz w nasz zespol potem lista projektow , distrgen i patrzysz kto ma wielki RAC :)

i tam widac ze uzytkownik sob niezle mloci


sobih: gratki  :attack:
no tak ;) nie pomyślałem o tym :)
jak dobrze patrze to user: sob ma ok.1,6 mln pkt za ostatni dzień.

Ostatnie pytanie do @sobih: Distry liczysz tylko na 6990 ?

sob

Liczę na czym popadnie ;). Część gratów wpada i oddaję zaraz dalej, część jest na stałe. Biorąc pod uwagę ostatni dzień było to GTX590, jedno R6990 i jedno GTX680. Dziś dołączyły 2x6850, GTX670, jutro pewnie jeszcze wygrzebię GTX295.

goofyx

Cytat: sobih w 06 Listopad 2012, 23:04
Liczę na czym popadnie ;). Część gratów wpada i oddaję zaraz dalej, część jest na stałe. Biorąc pod uwagę ostatni dzień było to GTX590, jedno R6990 i jedno GTX680. Dziś dołączyły 2x6850, GTX670, jutro pewnie jeszcze wygrzebię GTX295.
to skoro te 1,6mln to twoja suma pkt, a informacje o hostach masz ukrytą to wracam do pytania początkowego <- ile punktów daje w Distrym ta 6990?

sob

Gdybym jeszcze wiedzial jak to sprawdzic... :).

goofyx

Cytat: sobih w 08 Listopad 2012, 16:51
Gdybym jeszcze wiedzial jak to sprawdzic... :).
Na stronie.projektu mozesz zobaczyc ile punktow daja poszczegolne kmputery

Ania

Najlepiej chyba zobaczyć swoje zadania tzn. jest ilość punktów za zadanie i czas przeliczenia. Proste wyliczenia i można estymować punkty.

Ja ze swej strony też widzę brak aktualnych statystyk, które mogłyby wskazać niektórym członkom zespołu drogę "rozwoju sprzętowego".
Nie wszystkich stać na 7990 :)

Ostatnio 7770 "rozbudziło umysły"  ... ale wątek jakby zamarł. Brak określenia wymaganego minimalnie  CPU aby karta się nie nudziła itp. To nie zarzut tylko prośba o dokończenie dzieła przez innych userów 7770

Ania

http://allegro.pl/mm1-sapphire-radeon-6990-4gb-brak-obrazu-fv-i2769627352.html

Tomasz R. Gwiazda

jakis lepszy walek :)
przeciez karta jest w miare nowa wiec i na gwarancji, wiec czemu nie oddana tam?

Troll81


krzysztofo

"wiatraki chodza wszystko niby dziala ale nie ma obrazu"
wiatraki za  130 PLN :)  :boing:

Ania

Ile taka 6990 realnie kosztuje bo nie mogę znaleźć w sklepie ?