Przyjmę a nawet zapłacę za sprzęt do zbiórki.

Zaczęty przez djfilon, 20 Maj 2012, 00:03

djfilon

Witam wszystkichforumowiczów.
Jestem tutaj nowy ale odrazu spodobało mi sie to forum ponieważ znalazłem tutaj cos dla siebie :)
Dokładnie chodzi o stary zepsuty sprzęt a moze być i sprawny.
Widziałem w tematach nizej ze oddajcie sprzedajcie własnie stare sprzęty.
Z miłą chęcia przyjmę każda ilośćtakiego sprzętu a nawet za niego zapłace bo widzę jest jakaś zbiórka to moze tak pomoge.
A tak w skrócie co to za super komputer  i jak mozna sie podłączyc do projektu?
Proszę o jakies odpowiedzi.
Pozdrawiam.

PoznanskaPyra

Zazwyczaj sprzęt leci do mnie zepsuty, bo z niego coś powstaje co liczy w boinc lub jest naprawione i wydane do liczenia.
Ale zapewne stare części SDRAM DDR1, nikt ich nie chciał możesz zakosić, jednak uważam, że najpierw wypadało by być aktywnym na forum i coś policzyć.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

djfilon

No właśnie dlatego edytowałem post wyzej z pytaniem o co tutaj chodzi w tym super kompie :)
A nie musze kosic tylko mogę kupic a wam kasa na projekt jakas sie przyda.

PoznanskaPyra

SKB@P jest to kilka komputerów drużynowych pracujących jako użytkownik. Ty ,jeżeli chcesz liczyć dla B@P, stwórz nowego użytkownika i dodaj B@P jako drużynę.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

djfilon

#4
Witam ponownie.
Co nie co dowiedziałem sie od PYRY i powoli zaczne "liczyć" to moze coś mi sie skapnie :)

Podsumowując spodobało mi się forum, komputer liczy i jest luxusowo.

Cyfron

już wysmażyłem Tobie PW.
Ogólnie - wykaż się, że jesteś wart "zainwestowania", to nikt nie będzie miał przeciwwskazań na to, abyś dostał sprzęt nawet za darmo.
Taki sprzęt który byś dostał można u nas "odpracować" na wiele sposobó - tym, że będzie liczył Boinc na konto naszej drużyny, albo tym, że będziesz intensywnie brał udział w naszych akcjach, a jest ich na prawdę sporo :)
Możesz np zrobić jakiś projekt boinc, pomoc w zrealizowaniu jakiegoś planu, pomóc w promocji Boinc i za pewne wiele, wiele innych.

BTW - załóż wizytówkę i napisz coś o sobie, bo może jesteś osobą, którą możemy specyficznie "wykorzystać" (tłumaczenia na inne języki naszych projektów, wspomóc rozwój Boinc'a na androida) itd itp.

Ania

A jakie karty graficzne można obecnie kupić w przyzwoitych cenach, które dosyć dobrze liczą ?

Szopler


PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81


Ania

Cytat: Troll81 w 29 Lipiec 2012, 15:06
Co rozumiesz przez przyzwoitą cenę?

Dobre pytanie...
500 zł to za dużo.
200 zł to dla mnie OK. I pytanie czy aktywne chłodzenie da więcej obliczeń. Nie chce się bawić w żadne podkręcanie... nie mam zdolności w tym kierunku.

lolek

Ja za 200PLN na jesieni kupiłem 4850 GS, bez OC zrobi jakieś 80k punktów i pociągnie około 100W. Tylko pamiętaj żeby miała znaczek GS (golden sample) bo referenty i spora część konstrukcji firmowych to gotujące się suszarki.

A co do pasywnego chłodzenia: może być pod warunkiem że będze to chłodzenie wodne, albo komp zanurzony w oleju :D A tak na poważnie to jeśli nie chesz się bawić w dodatkowo mocowane wiatraczki to tylko chłodzenie aktywne, niektóre projekty naprawdę potrafią mocno rozgrzać GPU :(

Ania

Cytat: lolek w 29 Lipiec 2012, 19:04
Ja za 200PLN na jesieni kupiłem 4850 GS, bez OC zrobi jakieś 80k punktów i pociągnie około 100W. Tylko pamiętaj żeby miała znaczek GS (golden sample) bo referenty i spora część konstrukcji firmowych to gotujące się suszarki.

A co do pasywnego chłodzenia: może być pod warunkiem że będze to chłodzenie wodne, albo komp zanurzony w oleju :D A tak na poważnie to jeśli nie chesz się bawić w dodatkowo mocowane wiatraczki to tylko chłodzenie aktywne, niektóre projekty naprawdę potrafią mocno rozgrzać GPU :(

Chłodzenie wodne to już wyższa szkoła jazdy zapewne.
Karty lepiej nabyć w sklepie czy dużo taniej jest na allegro ?

lolek

A to już jest pytanie bez odpowiedzi...

na allegro jest tanio, ale bez gwarancji - jak będziesz miała szczęście to kupisz tanio dobrą kartę (moja chodzi już kilka ładnych miesięcy), a jak pecha to jakiegoś złomka odgrzanego w piekarniku który po miesiącu będzie do wyrzucenia  :dunno:

Troll81

200 zł to w sklepie będzie tania karta do zastosowań biurowych. Ale policzyć się na niej da. Samo chłodzenie na pewno wydłuży żywot karty jeśli będziesz ją katować obliczeniami. Można kupować karty na allegro ale jak już wspomniał kolega to będzie loteria. Jak nie znasz dogłębnie tematu to lepiej nie ryzykuj.

A i najważniejsze. Intensywna zabawa w BOINC ma bardzo niemiły skutek w postaci rachunku za prąd. Licząc na wydajnym sprzęcie 24godziny na dobę 7 dni w tygodniu możesz się spodziewać niemiłego wyrównania. Na początek polecam liczenie ostrożne. Zobacz ile cię to będzie kosztować. Dodam ze np liczenie na laptopie i nie 24h/dobę podniesie ci rachunek o 10 zł na przykład (60Wx8hx31dni). Ale już liczenie na moim zestawie to wydatek rzędu 100zł na miesiąc. A tacy mocarze jak Tomasz Gwiazda, Grzegorz Granowski itp to pewnie po kilkaset miesięcznie wydają.

djfilon

A co tu sie dzieje w moich tematach? Mam nadzieje ze wrociłem :P