Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Klub Top10

Zaczęty przez goofyx, 22 Maj 2012, 14:50

goofyx

Czy ten klub jeszcze istnieje?

Troll81

istnieje ale jak widac ma przestój

AL

To raz, a dwa to ambitny cel jaki wisi na głównej - wejść do top10 w WCG - to trochę jeszcze na pewno potrwa.

sknd

Cytat: AL w 22 Maj 2012, 17:35
To raz, a dwa to ambitny cel jaki wisi na głównej - wejść do top10 w WCG - to trochę jeszcze na pewno potrwa.
potrwa tym dłużej, im dłuższe będą okresy karencji dla popularnych projektów w PM  XD

goofyx

Cytat: sknd w 22 Maj 2012, 22:24
Cytat: AL w 22 Maj 2012, 17:35
To raz, a dwa to ambitny cel jaki wisi na głównej - wejść do top10 w WCG - to trochę jeszcze na pewno potrwa.
potrwa tym dłużej, im dłuższe będą okresy karencji dla popularnych projektów w PM  XD
bez komentarza :(
kwestia naszego rozproszenia co do liczenia była już wałkowana <- PM liczy co innego, Top10 liczył co innego, no i ludzie liczą co chcą ;)

Tobas

Ale taka jest uroda naszego Teamu.  :dunno:
Jak chcesz liczyć jak soldat (ew. spartan)  to masz inną drużynę  ;)

goofyx

Cytat: Tobas w 24 Maj 2012, 10:39
Ale taka jest uroda naszego Teamu.  :dunno:
Jak chcesz liczyć jak soldat (ew. spartan)  to masz inną drużynę  ;)
Nie no w porządku, rozproszenie i istnienie w każdym projekcie jest jak najbardziej porządku <- ale w takim razie nie snujmy planów na odzyskiwanie dobrych miejsc w projektach

Troll81

snuć planymożemy. NIkt ci nie zakazuje reaktywacji klubu top ten. Zaproponuj rezygnacje z celu jakim jest WCG i zaproponuj inny cel.

goofyx

Cytat: Troll81 w 24 Maj 2012, 11:50
snuć planymożemy. NIkt ci nie zakazuje reaktywacji klubu top ten. Zaproponuj rezygnacje z celu jakim jest WCG i zaproponuj inny cel.
Jaki cel mam zaproponować?
Top10 miał bardzo wyraźny i dobry cel, z którym się zgadzam <- ale od samego początku to PM jest bardziej popularny od Top10.

Co do mnie i WCG <- brakuje mi z tego co sprawdzałem chyba 2 odznaki, a potem kto wie ;)
Ale jedyne co można zrobić w pojedynkę to powalczyć o indywidualne miejsce, a nie grupowe.

Troll81

no to ja nie rozumiem... co proponujesz? czego konkretnie bys chciał?

goofyx

Cytat: Troll81 w 24 Maj 2012, 12:04
no to ja nie rozumiem... co proponujesz? czego konkretnie bys chciał?
czego nie rozumiesz?
wyraźnie napisałem, że idea klubu Top10 bardzo przypadła mi do gustu, ale napisałem też, że aktywność ta umarła ze względu na większą popularność PM.

Co mam ci powiedzieć?
Co z tego ktoś zaproponuje reaktywacje Top10 skoro będziemy mieli za małą siłę przebicia, a liczenie 1 rok tego samego projektu żeby podnieść się o np.:1-2 pozycję, będzie dla uczestników demotywatorem i znowu klub padnie.

czego bym chciał?
kiedyś na początku mojej obecności tutaj na forum i ogólnie w ekipie B@P marzyło mnie się aby bardziej się skoncetrować i zdobywać cele Top10. Gdyby np.: 50-60 ludzi chwyciło się za Top10 to mielibyśmy świetlaną przyszłość, ale 5-6 ludzi nie ma za dużych szans w tego typu podbojach.

legis

celem klubu było liczenie małych, nowych lub rzadko liczonych projektów
a wyszło jak wyszło

Troll81

nie rozumiem
Cytatwyraźnie napisałem, że idea klubu Top10 bardzo przypadła mi do gustu, ale napisałem też, że aktywność ta umarła ze względu na większą popularność PM.
A co ci szkodzi namawiac ludzi?? moze klub odzyska dawny wigor...

CytatCo z tego ktoś zaproponuje reaktywacje Top10 skoro będziemy mieli za małą siłę przebicia, a liczenie 1 rok tego samego projektu żeby podnieść się o np.:1-2 pozycję, będzie dla uczestników demotywatorem i znowu klub padnie.
Eeee. Dlaczego zakładasz małą siłe przbicia i rok liczenia na awans o 1 pozycję?? Siła przebicia zalezy tylko od ciebie i od dego jak motywujesz ludzi a Cele klub okresla sobie sam. Ile i co będziecie liczyć i o ile chcecie awansowac....

Cytatkiedyś na początku mojej obecności tutaj na forum i ogólnie w ekipie B@P marzyło mnie się aby bardziej się skoncetrować i zdobywać cele Top10. Gdyby np.: 50-60 ludzi chwyciło się za Top10 to mielibyśmy świetlaną przyszłość, ale 5-6 ludzi nie ma za dużych szans w tego typu podbojach.

to zacheć 50 ludzi. Temat SKB@P lezał chyba dwa lata zanim udało się zachęcić wystarczająca ilośc osób... i zebrac kasę. ale ciągłe zachęcanie przez kilka lat odniosło skutek jaki teraz mamy...

goofyx

Cytat: legis w 24 Maj 2012, 12:20
celem klubu było liczenie małych, nowych lub rzadko liczonych projektów
a wyszło jak wyszło
już to kiedyś proponowałem, ale idee Top10 można by wykorzystać w PM <- jeśli jest jakiś projekt w którym nam nie wiele brakuje do polepszenia swojej pozycji to liczmy go.

legis

pozostaje agitacja

goofyx

Cytat: legis w 24 Maj 2012, 12:33
pozostaje agitacja
póki istnieje PM ludzie mają co robić

Troll81

ależ agituj za projektami w których mamy szansę na zyskanie. Dobra agitacja daje spore sukcesy...

Agbar

Witajcie!
Torchę mniej ostatnio jestem dostępny dla BOINC (czy jakoś tak), więc na forum też rzadziej zaglądam.

Moim zdaniem w TOP10 mamy zastój, bo od pół roku nie chciało mi się przygotować nowej ankiety. Najlepiej z wyłączeniem takich projektów jak WCG: po prostu "dodatkowa moc" generowana przez uczestników klubu jest ledwo zauważalna przy tym co normalnie generuje cały zespół B@P.

Postaram się do końca tygodnia znaleźć chwilę na nową ankietę.

BTW mam też pomysł (od dawna) na sposób przeliczania punktów z poprzednich miesięcy w PM, ale zupełnie nie mogę się zmotywować - trzeba to wyjaśnić prosto, a system może się wydawać dziwny/skomplikowany dla mniej spoufalonych z matematyko-informatyką. Inna sprawa, że to off-topic.

goofyx

Cytat: Agbar w 30 Maj 2012, 01:08
Witajcie!
Torchę mniej ostatnio jestem dostępny dla BOINC (czy jakoś tak), więc na forum też rzadziej zaglądam.

Moim zdaniem w TOP10 mamy zastój, bo od pół roku nie chciało mi się przygotować nowej ankiety. Najlepiej z wyłączeniem takich projektów jak WCG: po prostu "dodatkowa moc" generowana przez uczestników klubu jest ledwo zauważalna przy tym co normalnie generuje cały zespół B@P.

Postaram się do końca tygodnia znaleźć chwilę na nową ankietę.

BTW mam też pomysł (od dawna) na sposób przeliczania punktów z poprzednich miesięcy w PM, ale zupełnie nie mogę się zmotywować - trzeba to wyjaśnić prosto, a system może się wydawać dziwny/skomplikowany dla mniej spoufalonych z matematyko-informatyką. Inna sprawa, że to off-topic.
Myślę, że to nie tylko kwestia ankiety.
Tak jak nie raz było pisane, że ludzie przeszli z Top10 na PM, szczególnie, że teraz startujemy z PM na GPU

goofyx

ps.: czy byłby ktoś chętny oprócz mnie na powrót do Top10?

ryszard.korczyk

Coś swoich zasobów mogę użyczyć:). Chętnie dołączę do działań Top10.

legis

Cytat: goofyx w 30 Maj 2012, 08:50
ps.: czy byłby ktoś chętny oprócz mnie na powrót do Top10?
Jako że KLUB TOP 10 to mój pomysł oczywiście jestem z Tobą

MarcinB

Top 10 miałby większy sens gdybyśmy liczyli tam projekty nowe albo mniej popularne w których w ciągu miesiąca dało by się jakąś pozycję wywalczyć. Przykładem może być constellation

goofyx

Cytat: MarcinB w 30 Maj 2012, 22:01
Top 10 miałby większy sens gdybyśmy liczyli tam projekty nowe albo mniej popularne w których w ciągu miesiąca dało by się jakąś pozycję wywalczyć. Przykładem może być constellation
z takich okazji można korzystać, ale ile tych nowych projektów powstaje.
a poza tym Top10 ma być wyzwaniem ;) <- dlatego czekam na moje multi-GPU i do dzieła :D

hipo5PL

Macie mój topór. ;)

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Tobas

Podbijam.

Jak z ankietą? Uda się uruchomić klub i powalczyć w niszowych projektach?

Doc

i mój łuk... czy coś :attack:

Ania

Jeśli będzie ciekawy projekt i szansa zdobycia TOP10 to jak rozumiem nic nie szkodzi aby ten argument użyć w PM. Projekt wygrywa w PM i nasza pozycja rośnie.
Jak pisał Troll ... spróbujmy, bez tego na pewno nie rozruszamy idei ....  tylko znajdzmy ciekawy cel. Zrobmy do niego instrukcję, wyslijmy to w mailach do wszystkich userów Forum i ... może 50 szt sie znajdzie.

Tobas

GPU Grid z 12-tego miejsca skoczyliśmy na 11-te przeganiając Australię.
Za kilka dni skoczymy na 10-te przeganiając Norwegię ;)

Tym samym kolejny projekt Top10 i kolejny punkcik w formula boinc.

http://boincstats.com/en/stats/45/team/list/0/0#11


Troll81


Doc

jak miło  ;D

jeno skończyły mi się zadania z GPUgrida dzisiaj...
jakaś przerwa, czy co?

Tobas

GPUGrid, jak dobrze pamiętam, daje ograniczoną ilość dziennie.
Jak uwaliłeś, albo za szybko skończyłeś to trza poczekać

Tobas

Zupełnie przypadkiem zauważyłem,
że wkroczyliśmy (jako drużyna) do elitarnego klubu Top 10 w projekcie miesiąca - SIMAP :parrrty:

Troll81


aborek