Zsyp złomu komputerowego u FILONA/magazyn

Zaczęty przez djfilon, 24 Maj 2012, 23:37

djfilon

Witam wszystkich.
Jako że nic takiego nie znalazłem na forum zakładam nowy temat.
Mianowicie otwieram BOINCOWE wysypisko/magazyn sprzętu komputerowego.
Jeśli ktoś ma zbędne części niesprawne, sprawne z miłą chęcią je przyjmę a co do sprawnych mogę je po prostu przejrzeć sprawdzić do czego się nadają i trzymać w banku bo może ktoś w przyszłości będzie coś potrzebował.
Cóż bym jeszcze mógł dodać hmm... zsypujcie.

Trochę drętwo to wyszło ale może sie przyjmie :P

Cyfron

Jeśli zapłacisz za przesyłkę, to mogę Tobie wysłać za jakiś czas paczkę złomu, tylko poważnie się zastanawiam, co chcesz z tym zrobić.
Co zamierzasz zrobić z kompletnie niesprawnymi i nie nadającymi się do naprawy sprzętami?

Troll81

eeee chętnych na złom na naszym serwisia jest kilku :D płytko szukałeś.

Cyfron

na złom złom? bo na części komputerowe, to wiem, że jest trochę (chociaż i tak nie bardzo, skoro nikt nie chciał ode mnie pamięci i innych ze stanu SKB@P - poszło w końcu do Pyry). Wydaje mi się, że całlkiem na złom to nie było wielu chętnych, a jak byli, to ja na prawdę nie kojarzę :)

Troll81

ktos chciał sprzedawać na złom i zyski przeznaczac na SKB@P....

Krzysiak

Budujemy i lecimy z tematem
http://www.youtube.com/watch?v=VpQhnxifbR0


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81


PoznanskaPyra

Cytat: Troll81 w 25 Maj 2012, 07:30
ktos chciał sprzedawać na złom i zyski przeznaczac na SKB@P....
Nasz ulubiony crash, z tego co pamiętam.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

dokładnie - Crash się deklarował, że przyjmie sprzęt, sprzeda a kasę miał dać na SKB@P - a chyba wiemy na czym skończyła się znajomość z Crash'em...

djfilon

Dzis przez testowanie owego złomu znalezionego na allegro prawie zjarałem sobie kompa:P
Wiec napewno  najpierw sklecił bym kompa testera ;] a co bym miał zrobić z tym całkowitym złomem hmm no sprzedac  napewno częśc kosztów transportów byłaby pokrywana z tego z 1/10 na piwo bo po ciezkiej wyprawie na pocztę wysyłać cześci człowiek będzie spragniony, no jeszcze kilka spraw się znajdzie.
A co do sprawnych tak jak sie zadeklarowałem mógłbym po prostu prowadzić magazyn, sklecać zestawienia co  jest dostepne i po prostu dbać o porządek w tych sprawach.

djfilon

No i jak narazie z moim śmietniskiem wyszły jaja.
A juz wytłumaczę o co chodzi wybrałem sie do POZNAŃSKIEJ PYRY odkupic troche części do komputera wszystko ładnie pieknie pyra za nie mało wziął.
Ale w drodze powrotnej zgubiłem portfel z zawartościa i teraz musze nazbierac ze 20 kg złomu żebym wyrobić sobie nowe dokumenty i pokryć koszty swojej niuwagi :/
Jak to mówia biednemu wiatr w oczy :P

gregre

mimo wszystko po uzbieraniu 1tony złomu będziesz mógł z tego odzyskać jakieś 300g złota, jeśli koszta odzysku zminimalizujesz to będzie i tak się opłacać  ;)

djfilon

Narazie to i tak brak chętnych :P i nie stać mnie na opłacenie przesyłki:D no dobra z 50dych sie znajdzie jeszcze.

PoznanskaPyra

Ten złom jest sprawny, tylko baaardzo stary. Pełen karton pewnie z 5-6Kg to trochę złota odzyskasz, a z tym portfelem to przykra sprawa.  :(
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

djfilon

Przyznaj sie to ty buchnąłes;>? widziałem twój szyderczy uśmiech jak odchodziłes :P

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Morys0856

Co do złomu, to tylko części komputerowe typu procesory, pamięć, płyty główne etc. czy też inny śmieć elektroniczny typu routery, monitory drukarki etc??

djfilon

Wszystko jak leci aczkolwiek 20 monitorów moge nie mieć gdzie włożyc :P

Morys0856

Dobra będę pamiętał jak w robocie będzie utylizacja starego sprzętu :)

A tak z ciekawości co z tym robisz? :D

djfilon

Jak juz napisałem sprawne części będa u mnie na stanie  jakoby w magazynie jeżeli ktos bedzie cos potrzbował bedzie mogł to znaleźć  u mnie to mu to podeśle.A uszkodzone  na złom za troche mozna sprzedac częśc kaasy bedzie na pokrycie kosztów przesyłek od was a reszta na jakies piwko albo 2 :)

Morys0856

Rozumiem, w lipcu będę sprzątał w robocie i wtedy miałbym sporą paczkę złomu komputerowego, więc jak będziesz grzeczny to dostaniesz :D

djfilon

Będe będe :P musze odbić sobie utrate portfela a do tej pory będe liczył i przywioze z domu starego kompa  do liczenia. Wiec wszystko idzie w dobrym kierunku.

PoznanskaPyra

Możemy się dogadać tak, że sprzęt będzie trafiał do mnie, ja z niego wykorzystam to co się da, do naprawy i będę to wydawał z powrotem, dla chętnych co będą na tym liczyć. A resztę oczywiście darmo wydawał tobie.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

djfilon

Podsumowując z dwóch poznańskich złomiarzy ma się stworzyć jeden zespół złomo/naprwczy/magazyn?
No niech tak będzie.

PoznanskaPyra

Dokładnie :) Zespół naprawczo-magazynowo-złomowy :)
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

djfilon

Już widzę góry złomu wysypującego sie z mieszkania przez otwarte drzwi i PYRKĘ na środku pokoju na małym taboreciku z lutownica w łapie a ja na drugim taborecie będę wyskrobywał złoto z pinów :P

Szopler

Jak nazbieracie trochę uwalonych zasilaczy to ja chętnie przygarnę.

Pantarhei

Mam w piwnicy starego zdekompletowanego kompa PI, trochę kości pamięci, kable LPT, popsuty monitor CRT i drukarkę plujkę  - wszystko absolutny złom.

Naprawdę to chcesz? Z monitorem wyjdzie ciężka paka.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

stiven

U mnie w piwnicy stoją dwa pokroju pII 400 z monitorami CRT (jak wynosiłem to działały), plujka i sporo kabli. Tyle że... w Kutnie. Jak mi ktoś kuriera opłaci to mogę zatrudnić mamuśkę do zapakowania tego ścierwa.

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

djfilon

Zgarnę zgarnę tylko tak te monitory do mnie nie przmawiają:P je z checia bym odpuścil no a co do kuriera poprstu dajcie znac kiedy paczka bedzie zapakowana i ja wysyłam lkist przewozowy mailem i wysyłam kueriera pasuje?

djfilon

Napiszę inaczej  przemyślałem sprawe i koszty przesyłem z tymi monitorami chyba  nie bedzie dobra sprawa bo porstu wagi tych przesyłem moga mijać sie z celem że tak to nazwe.
Np taka obudowa komputer i w niej anapkowane wszystkiego co sie da to byłby luxus jako jedna paka.

Szopler

Monitory wywieźć na elektro-złom - mała strata.
Nie opłaca się bulić za wysyłkę - wyjdzie więcej niż te monitory łącznie warte.

Pantarhei

No to wyślę Ci tę obudowę i włożę tam co się da. Jak chcesz to wrzucę tam płytę główną monitora jak mi się uda wymontować.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

krzyszp

Cytat: Pantarhei w 29 Maj 2012, 19:47
Jak chcesz to wrzucę tam płytę główną monitora jak mi się uda wymontować.
Nic na siłę - weź większy młotek ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

djfilon

no to luxus napisz na prove kiedy bedzie mial pake gotową i dogadamy resztę. Pozdrawiam.

djfilon

Witam witam.
Ma ktoś tam jakieś śmieci na wywalenie?

Cyfron

widzisz - ja mam, ale nie miałem kiedy wysłać. szczerze to nawet zapomniałem trochę.
Przypomnij mi jakoś jutro wieczorem (PM) to postaram się wynaleźć na zebranie części trochę czasu.

djfilon

Jakoś chętnych od 3 miesiecy sie wcale nie urodziło :P
Zapytam ponownie ma ktoś troche gratów do sprzedania oddania?
Te oddane beda przetwworzone na kase ktora pójdzie na konto boinca.

djfilon

I tutaj tez nic sie nie dzieje :d