Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Jaki czytnik e-booków kupić?

Zaczęty przez Cyfron, 29 Maj 2012, 23:08

Cyfron

Noszę się od pewnego czasu z zamiarem zakupu czytnika e-booków.

Nie wiem tylko co wybrać.
Wymagania stawiane przeze mnie:
- wyświetlacz e-ink i żaden inny (żadnego podświetlenia LCD i podobnych)
- dotykowy ekran
- najlepiej na Androidzie (żeby można było z niego normalnie korzystać)
- WiFi (3g nie wymagane)
- czytanie pdf'ów, doc'ów, jpg'ów i innych popularnych formatów
- łatwe wrzucanie dokumentów na czytnik
o czymś ważnym zapominam

Kumpel mówił o takim Sonym tylko nie wiem czy taki jest uzasadniony i czy nie ma jakiś szczególnych problemow z nim.

Tomasz R. Gwiazda

Cyfronie: sam chcialem niedawno taki temat zakladac....

rozwazalem tylko 1 czytnik, Amazon Kindle (niedotykowy, jakis taki) :)

tylko pomyslalem sobie... czy jest sens jak Amazon w PL nie dziala i nie ma wielu ksiazek w Amazonie po polsku ?
tak wiem jest tona sklepow w PL co ebooki sprzedaje, ale... w cenie normalnych ksiazek prawie

wiec jaki sens wchodzi w ekosystem Amazona, jak nie mozna z niego korzystać?
tia ksiazki w PDF mozna sobie czytac... ale to nie to samo, bo jest sztuczne skalowanie nie takie fajne powiekszanie czcionki jak w normalnych ebookach

i chyba poczekam jeszcze jakis czas na to

Cyfron

ja szczerze chcę nasze dokumenty niektóre w Laboratorium mieć na tym, żeby móc je mieć zawsze pod ręką. Jak potrzebuje jakiś kawałek normy, albo procedury - to zamiast całej półki mogę mieć jedno maleństwo :)

Tomasz R. Gwiazda

do tego celu uzywam akurat Samsung Galaxy Tab 10.1
do tego podpiete uslugi box, dropbox, google drive

calkiem przyjemnie sie czyta dokumenty jpg, doc, xls
dodatkowo mam LogMeIn i Remote Desktops

i calkiem niezle to dziala nawet na 3g



krzyszp

Jeżeli jesteś Cyfron w stanie poczekać 2-3 miesiące, to może uda mi się z Gridem pozytywnie Cię zaskoczyć :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Cyfron

co - zamierzacie własnego e-inka stworzyć  %)

Troll81

Ja też się przymieżałem do zakupu. Ale cena powala, a pojemnosć nie powala. Mojej biblioteczki i tak bym nie przeniósł...

Martin Fox

Na chwilę obecną tylko jeden czytnik jak dla mnie - kindle

Cyfron

no ale kindle ma problemy z czytaniem pdf'ów, wgrywaniem plików itd...
a pojemność - a karta SD - 32GB to na prawdę kupa pamięci na książki...

Martin Fox

PDF to nie problem, można skorzystać z konwersji amazona, z calibre'a, z hamstera, a co do pojemności - nawet jak w najmniejszych jest 1,25GB pojemności użytkowej - to ile to będzie książek? Czytając jedną dziennie 365 pozycji daje nam rok zapasu - a mieści się ich więcej niż 365. Po co mam nosić ze sobą 10.000 pozycji, jeżeli ich nigdy nie przeczytam?

Cyfron

ale widzisz - żeby przeczytać PDFa to trzeba go konwertować, gdzieś coś z nim robić...

Pantarhei

Syn znajomej ma jakiegoś takiego ... marka od nazwy amerykańskiego sklepu - może też Amazon. Sprowadził z USA ale ma polskie menu i co zabawne ma internet w nim za darmo przez roaming.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Martin Fox

Cytat: Cyfron w 30 Maj 2012, 14:33
ale widzisz - żeby przeczytać PDFa to trzeba go konwertować, gdzieś coś z nim robić...
straszne... normalnie nie wiem, czy dałbym rade poświęcić te 15 sekund... tragedia życiowa <ironia mode off>
No cóż - jak dla mnie nadal to najlepszy czytnik (nie tablet) jaki jest.

kotfryc

mam Kindle  touch od paru miesięcy i jestem zachwycony. Konwersja nie stanowi żadnego problemu  :)

Cytat: Martin Fox w 30 Maj 2012, 15:28
No cóż - jak dla mnie nadal to najlepszy czytnik (nie tablet) jaki jest.
:p_arr:

armar

Od kilku miesięcy mam iRiver Story HD (kupiony w empiku).
Nie muszę konwertować pdfów, a skusiła mnie większa rozdzielczość ekranu (1024 x 768 zamiast 800 x 600 jak w Kindlach), co przy wykresach i schematach jest dużym plusem. Mieści kartę SD normalnej wielkości, więc do kopiowania dokumentów z laptopa nawet nie muszę stosować przejściówek.
Interfejs jest mniej przyjemny niż w Kindlach.

Troll81

Zapowiada się ciekawie....

Martin Fox

Nook simple touch - ja planuję zakup tego ustrojstwa :P Możliwość zrootowania i zrobienia z tego nooka+kindle+wszystkie inne formaty (andek) mnie pociąga :P

Troll81

ciebie zawsze pociągało rootowanie :D

Cyfron

opłaca się kupować czytnik "Czytnik jest FABRYCZNIE odnowiony przez SONY (refurbish)."
taki jak ten:
http://allegro.pl/czytnik-sony-prs-t1-fvat-gw-24h-microsd-4gb-i2601338209.html ????????

Tomasz R. Gwiazda

a nie lepiej za ta cene nowego Kindle 4 WiFi ?


Cyfron

a kindle jest na androidzie? jednak jego bym chciał :)
Zastanawiam się nad wysłaniem sobie ze stanów tego czytnika, tylko nie wiem ile mogą mi cła doliczyć...

Martin Fox


Cyfron

a miałeś w ręce? bawiłeś się nim?
Ja jestem tak przekonany to prs-t1 bo moi dwaj znajomi go mają i mi się spodobał :)
Najwyżej myślę o prs-t2 - niedostępnym w ogóle jeszcze w Polsce, ale dużym plusem jest to, że obudowa jest matowa :D

Martin Fox

Wolałbym nooka
1. Tańszy
2. Nówka
3. Mam sklep, który daje gwarancję, a nie tylko "gwarancję producenta"

Cyfron

a ile nook w tamtym sklepie kosztuje? dają FV ?
Ja jeszcze myślę ściągnąć sobie PRS-T2 z USA bo kosztuje tam w sklepie sony 130$ i darmowa wysyłka do stanów (chyba).

Martin Fox

http://usbmedia.pl/pl/nook-simple-touch-dotykowy-ekran-czytnik-ksiazek.html
429.75 PLN i możesz dostać fakturę jeśli potrzebujesz.

Cyfron

to sobie go kup - ja sobie go zobaczę i podejmę decyzję :D

Pantarhei

http://allegro.pl/czytnik-ebook-trekstor-reader-3-e-book-7-i4053042295.html

A tego można kupić?
Nie mam pojęcia większego o tych czytnikach.
Chodzi mi o to żeby było wrażenie papieru, a na zdjęciach widać, że ekran wyświetla również w kolorach. Boje się ze tekst będzie wyglądał jak w tablecie albo komórce.

Poradźcie proszę.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

Cytatekran dotykowy TFT 7"

czyli nie e-ink. czytaj. bedzie to tablet a nie czytnik ebooków

Pantarhei

#29
Mhmf... dzięki.

A "Wyświetlacz bezodblaskowy, czarno-biały, 16 odcieni szarości 15,2cm / 6" imitujący papier" to już pewnie to, chociaż nie ma ekranu e-ink tylko jakąś konkurencyjną technologię "sipix".
://allegro.pl/ebook-reader-thalia-oyo-6-2gb-wifi-okazja-i4041761747.html]http://allegro.pl/ebook-reader-thalia-oyo-6-2gb-wifi-okazja-i4041761747.html
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

http://forum.ebookreaders.pl/index.php?topic=201.0

CytatEkran Oyo wykonany jest w technologii SiPix. Dla użytkowników innych czytników opartych o technologię e-ink pearl, na pewno w oczy rzuci się mały kontrast. Ekrany SiPix wyświetlają obraz na szarym tle, przez co nie jest tak wyraźny jak ekrany e-ink pearl. Urządzenie wyposażone jest w ekran dotykowy, jednak jego precyzja i szybkość działania pozostawia wiele do życzenia


Pantarhei

#31
Dzięki.
Dotarłem do podobnych opinii i w końcu kupiłem to:
//allegro.pl/czytnik-ebook-cybook-odyssey-wifi-hsis-800mhz-mp3-i4059740528.html]http://allegro.pl/czytnik-ebook-cybook-odyssey-wifi-hsis-800mhz-mp3-i4059740528.html  |-?
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

za tę cene warto i to nawet bardzo. Moze nie ma szłu technologicznego ale za 200 zeta brac w ciemno :D

Pantarhei

#33
No one są "powystawowe" więc stąd ta cena.  Jeden już jest mój, tak czy inaczej.   :)

Tam jest funkcja "notes". Nie wiem co się za tym dokładnie kryje, ale chyba tak dobrze żeby pisać rysikiem po pdf.'ach i to zachowywać, to nie ma...
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

piszesz rysikiem ale nie po pdf. tworzy ci plik typu bmp i możesz go otworzyć i zmieniać itp...

Pantarhei

#35
To szkoda.
Miałem nadzieję że będę mógł robić notatki na marginesach książek... chyba, że pdf. przekonwertuję jakoś do bmp. i po tym będę pisał. Sporo pamięci taka książka zajmie pewnie, o ile się taka sztuczka uda i będzie funkcjonalna.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

necavi

@Pantarhei moje gratulacje  :boing:
Gdy się nim trochę pobawisz daj znać na forum o swoich spostrzeżeniach co do sprzętu i aukcji.

Pantarhei

Necavi. Właśnie przyszedł  :boing:  XD
Do aukcji nie można mieć zastrzeżeń żadnych bo realizacja błyskawiczna via DHL. (swoją drogą to skąd mają 300 powystawowych egzemplarzy jednego modelu? Wykupili z marketów w całej Europie?).
Co do stanu fizycznego mojego egzemplarza to próżno usiłowałem znaleźć owe powystawowe mikroryski. Jak dla mnie nówka sztuka tyle, że w kartonie przyszła. Zapakowane pieczołowicie w styropian budowlany i bąbel-folie. ;) Dodali też kserokopie instrukcji obsługi.
Co do funkcjonalności to wgrałem sobie "Rzeźnie numer pięć" w pdf. Na początku nie wyglądało to dobrze - maciupkie literki i jakiś taki układ dziwny, ale zaznaczyłem w menu opcję "dopasowanie tekstu" i jest super.

To tyle się pobawiłem... Porównania nie mam z niczym... hmmmm... chyba ciężkawy jest (myślałem że będzie lżejszy) i taki, że boje się, że go wypuszczę z rąk (trzeba będzie jakiś pokrowiec kupić) chyba to przez pocieniane krawędzie - taki dysk prostokątny.

W każdym razie radochę mam jak dziecko.  XD
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

ja też na początku miałem :D potem mija :D

Pantarhei

Ten mój czytnik niestety nie ma funkcjonalności, która umożliwia wyszukiwanie fraz i wyrazów w pdf. Bardzo by mi się taka opcja przydała.
Z informacji na stronie producenta wynika, że system operacyjny w tym urządzeniu to Linux 2,6. Czy w związku z tym, nie można, w jakiś nie za trudny sposób, zmodyfikować oprogramowania tak by dodać tę funkcję? 
Pewnie bredzę   |-?

EDIT
Na stronie producenta jest "source code"
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.