Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Jaki czytnik e-booków kupić?

Zaczęty przez Cyfron, 29 Maj 2012, 23:08

krzyszp

Niestety, większość PDF'ów to tak naprawdę bitmapy wklejone w kontener i w żadnym z takich dokumentów wyszukiwanie słów nie będzie działać. Ja jeszcze nie słyszałem o czytniku, który w reszcie z nich miałby takie wyszukiwanie (ale dużej ilości czytników w rękach nie miałem).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

zobaczy czy wokół czytnika ni wytworzyła się grupa maniaków. Na moim można nawet odpalic dooma :D

krzyszp

Cytat: Troll81 w 27 Marzec 2014, 17:44
zobaczy czy wokół czytnika ni wytworzyła się grupa maniaków. Na moim można nawet odpalic dooma :D
A na Kindle Windows 95 ;)

http://krzyszp.info/content/windows-95-na-kindle


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Pantarhei

#43
@kszyszp
Ja chciałem sobie wgrać trochę ustaw a mam je dostępne w takich pdf'ach które umożliwiają wyszukiwanie i kopiowanie słów (np przez Adobe Reader w komputerze).

Brak drobnej rzeczy a denerwuje... sądziłem że skoro nawet w komórce mogę wyszukiwać frazy w pdf to tu tym bardziej.
@Troll
Szukałem jakichś maniaków ale raczej to nie będzie kultowy model, (choć sprzedało sie do tej pory ponad 60 sztuk na alle.)

[Coś mi sie chrzani czasem nasze forum: ponawia się ledwo widoczny napis "false" u góry strony, nałożony na zakładkę "odpowiedz" nie mogę wtedy ani cytować, ani odpowiedzieć w normalny sposób i działa tylko - jak teraz - "szybka odpowiedź"]

Edit.
Tymczasem wysłałem prośbę do producenta. Pewnie nic z tego nie będzie... Zobaczymy czy Francuzi zaskoczą mnie pozytywnie.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

przekieruja twoja prosbę do chinczyków :D

Pantarhei

W takim razie jestem spokojny...  XD

A poważnie, to Chińczycy już też programują te urządzonka? Jeśli tak, to jest to autentyczny "koniec cywilizacji białego człowieka".  :deadman:
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

krzyszp

@Pantarhei
Wczoraj zakupiłem ten czytnik dla mojej mamy, więc liczba userów +1 ;)
Użyj Calibre i przekonwertuj ustawy do Epub i po kłopocie (Calibre ładnie to zrobi dla PDF'ów z tekstem).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Pantarhei

Cytat: krzyszp w 28 Marzec 2014, 14:18
Wczoraj zakupiłem ten czytnik dla mojej mamy, więc liczba userów +1 ;)
Ha! To kiedy można się spodziewać Boinca na niego? :)

Konwertowanie do epub nic nie da bo opcji wyszukiwania nie ma w tym czytniku zarówno dla pdf. jaki i epub.

Od producenta odpisali mi tylko, że za parę tygodni wychodzi nowy model (OCEAN http://www.bookeen.com/en/cybook-ocean), który będzie miał tę opcję, więc rozumiem że nie będą modyfikować oprogramowania dla starego modelu.
Jak się przyjrzałem specyfikacji tego nowego urządzenia to hardwearowo różni się tylko większym o dwa cale ekranem i podświetleniem. Filozofia pozostaje ta sama: jeden przycisk menu i dwa lewo/prawo do odwracania stron. W związku z tym zastanawiam się, czy nie da się jakoś "wcisnąć" tego nowego systemu (też ma być na Lnukxe 2,6,31) do naszych urządzeń.

Ps. Coraz bardzie poznając nabytek stwierdzam, że nieprawdą jest jakoby miał Notatnik, Wydarzenia, Słowniki i Prersonalizację wygaszacza, o czym zapewniał sprzedawca.

W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

krzyszp

BOINC'a spodziewać się nie należy (przynajmniej ode mnie) ;)

Na razie mam problem logistyczny - muszę wgrać mamie biblioteczkę na ten czytnik:

1. Nie mając go fizycznie w ręku.
2. W domu rodzinnym nie ma internetów.
3. Dla mojej mamy szczytem umiejętności technicznych (niedawno nabytych) jest wysłanie sms'a...

... ale dam radę ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

wyślij jej karte SD :D powiedz gdzie ma ją wetknać.

krzyszp

Cytat: Troll81 w 29 Marzec 2014, 23:38
wyślij jej karte SD :D powiedz gdzie ma ją wetknać.
Trollu - a jak mam ją przygotować :)

Poradzę sobie oczywiście, ale jednak stresa mam :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

albo wyślij do mamy zaufanego który wykona zadanie za ciebie :D chyba z 5 boincowiczów mieszka w Zielonej górze :D

krzyszp

@Pantarhei, czy na karcie książki są zapisane normalnie, w głównym katalogu, czy jakieś egzotyczne foldery trzeba zakładać?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Pantarhei

Nie używam w nim karty micro SD (nie była dołączona). Spróbuję jakąś znaleźć żeby sprawdzić. W każdym razie nie widziałem w czytniku opcji formatowania karty.
W samym urządzeniu, z perspektywy komputera z podłączonym do niego czytnikiem, są katalogi : Digital Editions (na książki), Pictures, Music, Fonts, i ukryte: system oraz adobe-digital-editions.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Pantarhei

Wygląda na to, że nie trzeba zakładać żadnych dodatkowych folderów na karcie SD - czyta zawartość karty taką jaka jest, przy czym widzi tylko pliki które obsługuje. Pliki z karty nie są katalogowane automatycznie i np. książkę trzeba odnaleźć: to znaczy, w takim jakby menedżerze plików, przejść z folderu "cybook" na "sd" i tam odnaleźć książkę. Będzie się ona natomiast wyświetlała się w głównym menu jako "Aktualnie Czytana".

P.s. wracając do modyfikacji to ktoś już próbował zainteresować programistów instalacją androida http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1358818.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.