BOINCowe nowości

Zaczęty przez Bober, 07 Grudzień 2006, 15:26

Bober

Na stronie BOINC ruszył Online help system
Ma być to pomoc w postaci konsultacji udzielanych przez Skype'a. Potrzebni są ochotnicy - z tego co widzę Polskę reprezentuje na razie Adamludek  =D>

Kolejną nowością jest możliwość zmiany skórek w nowej wersji klienta (5.7.x oraz 5.8 obie jeszcze w testach) BOINC skin central download
Nowa wersja klienta posiadać będzie uproszczony interfejs (BOINC simple GUI)

bartsob5

tez juz sie dopisalem:)

Bober

15.12.2006 liczba wszystkich punktów zdobytych na platformie BOINC przekroczyła 20 miliardów :!:

Jednocześnie wydajność całej platformy osiągnęła 478 TeraFlopów.
(wg BoincStats)

Tomislaw

Cytat: "Bober"
........jednocześnie wydajność całej platformy osiągnęła 478 TeraFlopów.
(wg BoincStats)

no tak, ale jak się to ma do najszybszego komputera na świecie :?:  ( takiego the best of the best of the best :wink: )

...nie wiem jak obecnie ale kiedyś publikowano coś takiego jak lista 100 TOP Computers of the World. (Nawet Polacy mieli/mają swego czasu jakiś sprzęcik w tej setce)



Bober

Proszę bardzo Top 500

Jest to już sporo więcej niż najlepszy komp - problem polega tylko na tym, że zwykle podawana jest teoretyczna wydajność superkomputerów. Nie wiem jak jest w przypadku BOINC.

Pamiętać należy też, że rozdziela się to pomiędzy projekty - Seti dysponuje 280 TeraFlopami, a więc mniej więcej tyle co najlepszy superkomputer świata.  Tyle, że on kosztował pewnie miliony dolarów :P

Mchl

Inna sprawa, że nie wszystko da się przełożyć na projekt przetwarzania rozproszonego.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

Cytat: "Mchl"Inna sprawa, że nie wszystko da się przełożyć na projekt przetwarzania rozproszonego.

Tak samo jak i nie ma uniwersalnego superkomputera :wink:

Tomislaw

Cytat: "Bober"Proszę bardzo Top 500

Urzekła mnie zakładka processors w BlueGene/L - eServer Blue Gene Solution - 131072
Ciekawe jakie płacą rachunki za prąd  :?:  :wink:



Bober

A dziś według BOINCstats BOINC przekroczył 500 TeraFlopów. Chyba można już świętować pół PetaFlopa :wink:

Wybrałem dzisiejszy wynik, bo wydaje się rzeczywisty (np. jakiś czas temu wydajność była dużo większa, ale przez zalew punktów z CPDN.)

D_T_G

Zauważyłem, że  wyszła nowa wersja BOINCa - 5.8.11, nie wiecie może gdzie jest szczegółowy change log 5.8.8->5.9.11?


Bober

To jest wszystko co na stronie BOINC znalazłem.

D_T_G

---------- 22:32 09.02.2007 ----------

To niestety nie to, słowo w słowo, niezmienione wisi to tam już od v. 5.8.8... Wydaje mi się to być dziwne, czemu jest on tak mało otwarcie rozwijany?

---------- 22:39 ----------

Dobra, już mam odpowiedź na moje pytanie. 18 miesięcy już chyba minęło...


Mchl

No fajnie nie powiem.. Nawet nie wiedziałem, że taka potyczka z UD była...

Zamiast changelogów można niby śledzić logi CVS... ale to trochę bez sensu...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

D_T_G

Dowiedziałem się tyle:

BOINC-dev
CytatThe new boinc client for linux version 5.8.11 has been released. This contains a bugfix for the stack limit problem that caused all the results crunched by the 5.8.8 client to crash. We discovered that there was some information for the processor model missing yesterday which has been fixed by the boinc devs and will be incorporated in the next client release. Please upgrade to 5.8.11 or higher if you can. This will help us a lot with the HR issue.

Ciekawe, że używałem 5.8.8 i nie miałem problemów  :roll: Swoją drogą czytanie BOINC dev mailing lists to może być kolejny, poza śledzeniem cvs commits, sposób dowiadywania się szczegółowiej zmian. Ale komu by się to chciało czytać i w newsach o nowych wersjach dodawać od siebie? W każdym bądź razie było by to chyba całkiem unikatowe w środowisku boincowców... Mylę się? :wink:


bartsob5

Cytat: "D_T_G"Ale komu by się to chciało czytać i w newsach o nowych wersjach dodawać od siebie? W każdym bądź razie było by to chyba całkiem unikatowe w środowisku boincowców... Mylę się? :wink:


wiem co czujesz, od kiedy sie zapisalem dostalem ok 600 mail, z czego przeczytalem nie wiecej jak 30

D_T_G

---------- 11:27 20.03.2007 ----------

Mam coś: rev_history :)

---------- 22:59 05.04.2007 ----------

Znowu coś mam: Changelog.

[Nie ma lekko, alpha tester musi się w tym obracać ;P]


Bober

Pojawiła się ciekawa prezentacja do wykładu Dr. Andersona, wygłoszonego 30 marca na konferencji IPDPS w Long Beach.