Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Problemowa karta 4850, pliki powodujące problem w boinc

Zaczęty przez PoznanskaPyra, 30 Maj 2012, 13:25

PoznanskaPyra

Otóż znalazłem w systemie pliki powodujące błędne działanie karty w boinc, a raczej jej nie wykrywanie. Karta pracowała ok, do puki nie pokusiłem się o liczenie POEM, zaktualizowałem sterownik i nagle manager nie widzi karty. Spowodowały to pliki które zaktualizowały się w C:/windows/system32  . Każdy zaczyna się od nazwy ati. W właściwościach widzimy że są to pliki ze sterownika. Niestety zwalczenie tych plików z systemu jest rzeczą, która mi się jeszcze nie udała. Za każdym razem po usunięciu, pliki pojawiają się na powrót. Czy to używam jakiegoś programu do usuwania takich plików czy ręcznie, to robię. Zawsze pliki powracają.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

pszyklejony

Może użyj przywracania systemu do daty sprzed aktualizacji sterownika.

Szopler

DriverSwepper i natychmiastowy restart nic nie dają?
Do tego odłączenie się od sieci żeby ze strony M$ nie ciągnęło syfów (najnowsze sterowniki gdzieś na dysku miej).

PoznanskaPyra

Etap 2
Programy nic nie dają, o dziwo najprostszy unlocker wskazał mi że te biblioteki są wpisane w win(coś tam). Czyli problem się zrobił taki, do liczenia wykorzystywana jest CUDA i jej sterowniki, ale wyświetlanie obrazu działa na sterowniku ATI, mimo że to karta nvidi. Na chłopski rozum zrobiłem reinstal sterowników nvidi (może się nadpiszą) niestety nic to nie dało.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

PoznanskaPyra

Etap3
CCleaner, również znajduje kilkanaście wpisów w rejestrze, które za każdym razem wracają. Przeszedłem do MSConfig i znalazłem jakieś ATI coś tam. Okazało się to kluczem do zwycięstwa. Plików się pozbyłem.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

ryszard.korczyk

Czy w tym komputerze masz NV i ATi równocześnie? to nie jest dobre rozwiązanie :)

PoznanskaPyra

Działo bardzo stabilnie, do zrobienia UP sterowników ATI co było totalnym wręcz debilizmem. Przez to nadal walczę.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

możliwe, że po prostu miałeś farta, że to działało  %)

Martin Fox

Cytat: ryszard.korczyk w 30 Maj 2012, 14:02
Czy w tym komputerze masz NV i ATi równocześnie? to nie jest dobre rozwiązanie :)
Eeee tam, mi działało APU + GPU Nvidii :P

PoznanskaPyra

Zaraz mnie rozsadzi. Cały czas nie mogę dojść, po jaką cholerę zrobiłem tą aktualizację.  :wth: >:( :dunno:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

stiven

Boś "Serwisant i Mechanik BOINC" a nie inżynier. Wiedziałbyś, że jak działa dobrze to się nie rusza.
Korzystałeś z podpowiedzi aby użyć przywracania systemu? Idealne narzędzie do właśnie tego typu problemów.

ryszard.korczyk

W tym czasie już 4 razy byś system na nowo postawił. ;)

PoznanskaPyra

RK, właśnie sam to zauważyłem xD

Czy to scierwo działa>Nie>Ruszałeś kur**?>Tak>Ty durna pało!

[smg id=9597 type=preview align=center caption="problem"]
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

PoznanskaPyra

Udało się!!! Szybciej by było reinstalować system, ale honor mi nie pozwalał na to  XD Nie pytajcie tylko co zrobiłem, bo tak na dobrą sprawę sam tego nie wiem.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970