Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

[Pomysł] Konferencja - powrót II

Zaczęty przez Rysiu, 01 Czerwiec 2012, 20:04

Rysiu

Powrót kolejny...

Kilka lat temu nie miałem jeszcze takiego doświadczenia. Teraz już brałem udział w kilku konferencjach (także mniejszych) i myślę, że można sprostać wyzwaniom.

Przykładem będącym odniesieniem mogą być konferencje FOSS (organizowana na Ukrainie) i LVEE (organizowana na Białorusi). Konferencje te taktują o wolnym oprogramowaniu.

http://summer.lvee.org/pl/main
http://conference.linux.lviv.ua/pl/conference

Sądzę, że jakieś minimalne wymogi dotyczące ilości referatów spokojnie spełnimy. Ja mogę coś zgłosić - z całą pewnością znajdzie się na forum jeszcze z jedna osoba, która mogłaby coś powiedzieć. Myślę też, że z zewnątrz też ktoś by przyjechał. To raczej nie jest problemem.

Pod znakiem zapytania postawiłbym także tematykę ponieważ aktualnie stosując się tylko do nazwy konferencji zobaczymy, że de facto w Polsce o BOINC mało kto może chcieć coś powiedzieć. Jednak jak rozciągniemy całość np. także na obliczenia rozproszone/równoległe i jakieś ciekawe problemy naukowe to będzie dużo lepiej.

Kto może pomóc przy działaniu? Pytanie jak najbardziej na poważnie!

Troll81

na pewno nie powinno zabraknąć wykładów o naszych projektach. myślę że TJM mógłby spokojnie godzinę o enigmie gadać :D a Svistak i krzyszp ze 3 godziny o radioaktywnym :D na pewno nasz nowy kolega mógłby cos opowiedzieć o szachach i algorytmach uczących i o SI w ogóle. Moglibyśmy zaprosić chłopaków z niemiec i czech by opowiedzieli o swoich projektach.... może tez i z innych krajów ościennych. Może i Davida Andersona by się zaprosiło.....

Rysiu

Można zerknąć także na to:

http://boinc.berkeley.edu/dev/forum_thread.php?id=6527

http://boinc.berkeley.edu/trac/wiki/WorkShop10
http://boinc.berkeley.edu/trac/wiki/WorkShop11

BOINC Workshop. Jak widać trochę tam tego jest. Nie musimy startować w kosmos ale wydaje mi się, że jest to wykonalne. Można spróbować z polskim odpowiednikiem nawet na mniejszą skalę.

Cyfron

trzeba by było jakieś ośrodki naukowe zainteresować tym.
Gdzie taka konferencja miałaby się odbyć?

Rysiu

Większość spraw już przerabialiśmy na forum nawet ponad rok temu.

Konferencja miałaby odbyć się tam gdzie byłaby taka możliwość. Nie musi być to jakiś super węzeł komunikacyjny bo od razu zakładam, że na początek można jakoś skromnie zacząć.

Rok temu zatrzymało się na Łomży, ponieważ ja w tej małej miejscowości mogłem coś drgnąć. Jeżeli mamy jakiś większy ośrodek z ludźmi to tylko lepiej.

Zainteresować trzeba ale aby zacząć interesować trzeba jakieś minimum ustalić.

Cyfron

To może niech ktoś napisze na forach naszych sąsiadów z za granicy info o tym, że planujemy zrobić taką konferencję i zobaczymy, kto jest tam chętny.
Konferencja na której będzie mówić coś 3-5 osób to raczej słabo. Prędzej seminarium i lepiej, żeby było to jakieś ciekawe miasto (nie wiem, czy ja u siebie na katedrze w Krakowie bym nie załatwił na jeden dzień jakiejś sali).

Rysiu

Gdy zapowie się z rocznym wyprzedzeniem to raczej ktoś się pojawi.

Aby zacząć ludzi pytać trzeba jednak mieć nazwę (chyba mamy), ustaloną tematykę i opis konferencji (kilka minut roboty), przybliżony termin i miejsce (też można coś przyjąć).

Bez tego to nie ma co ludzi na forach pytać bo co najwyżej odpowiedzą, że "fajnie i jak będą znane detale to może przyjadą". Rok temu pisaliśmy do Andersona i odpisał, że może przyjechać. Potrzebny jest jednak jakiś zarys.

Sala to najmniejszy problem i zakładam, że lepiej rozbić to na dwa dni (gości można zabrać na jakiś luźniejszy wyjazd).

Największym problemem są koszty. Jeżeli ktoś przyjeżdża na taką konferencję z Uczelni to zazwyczaj ma pokryte jakieś drobnostki.

Na co potrzebne pieniądze:
1. Wydruk książki pokonferencyjnej
2. Jakieś poczęstunki
3. Jakiś krótki wyjazd połączony ze zwiedzaniem

Zakładamy, że nocleg każdy sobie sam załatwi. Można wprowadzić jakąś symboliczną opłatę konferencyjną i to by rozwiązało zonki. Szukanie sponsorów też możliwe i można (a nawet trzeba) ich szukać ale wiedząc jak jest to problemy z tym będą.

Rysiu

Myslałem aby wykupić jakąś domenę ale Cyfron przekonał mnie, że można całość zrobić w subdomenie boincatpoland.org.

Proponuję więc utworzenie subdomenty: pbc.boincatpoland.org na te cele.

Kto zajmie się tym i wgraniem tam jakiegoś wordpress'a? Kto ma uprawnienia? Kto ma jakieś lepsze propozycje? Kto ma coś przeciwko?  :attack:

Troll81

uprawnienia ma mchl akira i chyba Grid.


Rysiu

Dobra.

Dodałem informację na Wiki (próbna wersja).

http://www.boincatpoland.org/wiki/Polish_BOINC_Conference

Do kontaktu pozwoliłem sobie dodać Trolla i Cyfrona  :attack: (Mam nadzieję, że mnie nie zabiją).

Proszę o walidację tekstu pod względem językowym.

Wersja bardzo wstępna (wszystko może się jeszcze zmienić) ale już chyba na tyle informująca, że będzie można popytać ludzi z innych międzynarodowych zespołów i projektów czy chcieliby przyjechać.

Cyfron

podaj tam mojego maila "roboczego" marcin.zastawnik[at]agh.edu.pl

Rysiu

Zmienione.

Czekamy na korekty językowe i można rozsyłać zapytania - zobaczymy czy jakiś odzew będzie.

Troll81

Ja niestety nie znajdę odpowiednio dużo czasu by być centrum kontaktowym :(

Rysiu

Jesteś tam trzeci na liście więc spokojnie. Zerknij na poprawnośc tekstu i popraw babole  :attack:

Troll81

zerknąłem... nie wiem jak to wygląda od strony organizatorskiej ale moze powinniśmy podawać tylko infrmacje pewne? jak już np zdecydujemy czy łomża czy kraków?

i co za uatrakcyjnienia turystyczne masz na myśli? 50E wystarczy na dwa dni nocowania jedzenia i picia? właściwie to 3 noclegi trzeba liczyć dzień przed konferencją, w trakcie i dzien po. zmieścimy się w tych kosztach?

Rysiu

Cytat: Troll81 w 03 Czerwiec 2012, 16:31
zerknąłem... nie wiem jak to wygląda od strony organizatorskiej ale moze powinniśmy podawać tylko infrmacje pewne? jak już np zdecydujemy czy łomża czy kraków?
Nie ma szans podać informacji w 100% pewnej na rok wcześniej. Na Uczelniach różnie to działa... Jeżeli sprawa zacznie się rozkręcać to Cyfron coś tam drgnie (ale to też kwestia miesięcy). Ewentualnie ja coś drgnę u siebie ale jednak Kraków to lepszy węzeł.

Ja bym się nie zdziwił gdybyśmy na informację Łomża czy Kraków czekali do zimy.

Cytat: Troll81 w 03 Czerwiec 2012, 16:31
i co za uatrakcyjnienia turystyczne masz na myśli? 50E wystarczy na dwa dni nocowania jedzenia i picia? właściwie to 3 noclegi trzeba liczyć dzień przed konferencją, w trakcie i dzien po. zmieścimy się w tych kosztach?
Koszty noclegu nie są tym objęte. Nocleg trzeba we własnym zakresie opłacić (zresztą tak samo jak wszędzie - także BOINC Worshop). W 50E wliczyłem jakieś drobne poczęstunki, koszt wydruku książki z artykułami i jakiś mniejszy wypad. W przypadku Łomży może być to np. wyjazd busem do Mikołajek (nad Śniardwy). W przyapdku Kraowa też jakieś zwiedzanie można wcisnąć i wliczyć w koszty jakieś bilety.


Jak Trollu tekst? Dużo błędów wytropiłeś?

// EDIT: Jak poprawić ten spis treści? Dodaje ten link do szablonu, którego nie ma... Można to zmienić?

Rysiu

Dobra jest. Informacja wiki wygląda całkiem nieźle i trudno aby była bardziej precyzyjna na rok wcześniej.

Myslę dzisiaj posłać aila na listę mailingową BOINC (BOINC announcements lub też BOINC project administrators) z zapytaniem czy może znajdziemy nieustraszonych poszukiwaczy przygód, którzy zechcą do Nas przyjechać lub wziąść udział w wideokonferencji.

Pisać uwagi  :attack: