Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

GPU NV na laptopie - nie chodzi - jak odpalic?

Zaczęty przez Psotek, 12 Czerwiec 2012, 10:57

Psotek

Witam,
Moze ktos moglby podpowiedziec jak uruchomic GPU na moim laptopie?

Mam Laptopa :
| No config file found - using defaults
| Starting BOINC client version 7.0.25 for windows_x86_64
| log flags: file_xfer, sched_ops, task
| Libraries: libcurl/7.21.6 OpenSSL/1.0.0d zlib/1.2.5
| Data directory: C:\Program Files\BOINC\_DATA_
| Processor: 2 GenuineIntel Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU     P8400  @ 2.26GHz [Family 6 Model 23 Stepping 6]
| Processor: 3.00 MB cache
| Processor features: fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss htt tm pni ssse3 cx16 sse4_1 syscall nx lm vmx smx tm2 pbe
| OS: Microsoft Windows 7: Ultimate x64 Edition, (06.01.7600.00)
| Memory: 4.00 GB physical, 7.99 GB virtual
| Disk: 102.54 GB total, 55.85 GB free
| NVIDIA GPU 0: GeForce 9600M GT (driver version 301.42, CUDA version 4.20, compute capability 1.1, 512MB, 475MB available, 120 GFLOPS peak)
| OpenCL: NVIDIA GPU 0: GeForce 9600M GT (driver version 301.42, device version OpenCL 1.0 CUDA, 512MB, 475MB available)


Zainstalowlem najnowszego Managera, chodzi jako aplikacja, nie usluga. Zmienilem docelowy katalog z danymi do projektow.
Uruchomilem, podpialem do BAM! - nie od razu, ale przpomnialem sobie hasla i dziala.
Pomimo ustawien w BAM! na WCG-POEM-Mika sciaga mi tylko zadania WCG.
Wszystko tylko CPU.
O GPU wogole nie wiem jak sie wlacza.
W Preferencjach Lokalnych Managera jest jedynie checkbox do zaznaczenia "Use GPU while computer is in use".

Oczywiscie zaznaczylem to, aczkolwiek jak juz zaciagnal zadania i zaczal liczyc.
Zadnych oznak pracy GPU.
Nie wiem gdzie to wogole mozna zobaczyc status i wyniki pracy GPU, o ktorych wszyscy pisza na forum.

Nie mam zanych CUDA ToolKitow.
Chcialbym liczyc glownie WCG, POEM i Milke, chyba ze z czasem na cos innego mi przyjdzie ochota.

Kilka slow podpowiedzi dostane moze jak to ruszyc?
Przeinstalowac to jeszcze raz, czy potrzebuje jakis CONFIG_FILE?

Dzieki za info
i pozdrawiam oczywiscie wszystkich bardzo serdecznie

Karlik

Nie wiem jak milkę, ale POEM wymaga OpenCL 1.1 dla kart NVIDII, Ty masz niestety za starą kartę do tego  :bad:
Zasadniczo z logu, który wysłałeś wynika, że wszystko masz poprawnie zainstalowane, możesz dla testu na chwilę się podłączyć do einsteina i policzyć jakieś zadanie GPU albo z bardziej wymagających GPUGRID.

Troll81

klient w wersji 7xxx czasem powoduje problemy...

pszyklejony


stiven

GPUGRID szkoda czasu i prądu. Nie uda się zmieścić w deadline.

Konfiga żadnego nie potrzebujesz, statusy zadań liczonych na GPU widać dokładnie tak samo jak w przypadku CPU.
Czasem nie liczy gdy ma za mało pamięci.

Polecam dołączyć dla testów do primegrid i zaznaczyć "Use NVIDIA GPU" oraz podprojekt "Cullen/Woodall Prime Search (Sieve)" lub "Proth Prime Search (Sieve)". Z moich doświadczeń w liczeniu na GPU najmniej humorzasty projekt.

Psotek

OK Panowie.
Info pomocne  :p_arr:
Wnioski nasuwaja sie oczywiste.

Zapisalem sie na GPUGRID - zobaczymy czy cos mi zassie.
Jak na razie to nic spoza WCG nie chce mi sie zassac do Manadzera - ale moze cos sie zmieni przez najblizszy dzien czy dwa.

Dzieki i pozdrawiam

emik

zainstalować sterowniki -mi na sterownikach dołączonych do laptopa też nie chciało liczyć i wystarczyło ściągnąć drivery od nv i wszystko ruszyło


Psotek

Hejka,
Jeszcze raz sciagnalem ta sama najnowsza wersje Managera i przeinstalowalem go - tym razem na koncie 'Administrator', a nie uzytkowniku z uprawnieniami Administratora.

Nie wiem co to zmienilo ale dzila zauwazalnie lepiej.
GPU liczy rowniez (co wnioskuję po opisach zadan w kolumnach Status i Aplikacja w zakladce Zadania i odglosow z wnetrza laptopa).
W dodatku pobiera zadania z wszystkich zadeklarowanych w BAM! projektow - czego nie chcial robic wczesniej.

Dzieki Panowie za podpowiedzi i sugestie.
Podrawiam serdecznie.

ZAMYKAM