Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Intel Xeon Phi

Zaczęty przez phobos, 20 Czerwiec 2012, 16:29

phobos

http://www.fudzilla.com/home/item/27582-intel-announces-new-xeon-phi-brand

Pod strzechy to raczej nie trafi... ale ciekawostka fajna

goofyx

Cytat: phobos w 20 Czerwiec 2012, 16:29
http://www.fudzilla.com/home/item/27582-intel-announces-new-xeon-phi-brand

Pod strzechy to raczej nie trafi... ale ciekawostka fajna
Chce dwa takie procki na początek :) a potem zobaczymy

goofyx

ps.: Ale to zły dział na tego newsa.
To nie będzie karta graficzna tylko procesor CPU

ps1.: fajny obrazek porównawczy znalazłem na intelu :)

migawron

ciekawe jaki RAC by z tego wyszedł...



goofyx

Cytat: migawron w 20 Czerwiec 2012, 17:12
ciekawe jaki RAC by z tego wyszedł...
ciekawy? mało powiedziane :D
Nawet zakładając, że i7-930 ma ok.50GFlops to taka jedna karta może zastąpić 20 takich procesorów zżerając pewnie ok.50% prądu mniej :D
Ale z drugiej strony nudno by się zrobiło <- przykładowo jeden Xeon Phi dawałby 50 dni obliczeń na dobę to w WCG w 2-3 miesiące zdobędziesz wszystkie szafiry :) a tak to mnie zdobycie 2lat obliczeń zajmuje ok 1-2miesiące :D i sprawia to frajdę.
Po za tym ja aktualnie niby przy 100-120GFlops w WCG mam ok.11-12tyś pkt na dobę czyli ten Phi dawałby min.100tyś na dobę w projekcie CPU :) masakra.
Zdobycie wszystkich najwyższych odznak, we wszystkich projektach to pewnie kwestia 6 miesięcy na takim Xeon Phi :D

ps.: ciekawi mnie ile taki procek może kosztować <- może wstrzymam się z kupnem kompa z 3-4x7990 i przyoszczędzę na jednego Xeon Phi co stanowiłoby ciekawe rozwiązanie dla mnie :D

Troll81


goofyx

Cytat: Troll81 w 20 Czerwiec 2012, 17:59
me wants....
To się ustaw w kolejce.
Pewnie ze 100tyś taki jeden będzie kosztował :)

phobos

#7
Cytat: goofyx w 20 Czerwiec 2012, 17:00
ps.: Ale to zły dział na tego newsa.
To nie będzie karta graficzna tylko procesor CPU

ps1.: fajny obrazek porównawczy znalazłem na intelu :)


tomayto, tomahto  ;)
Ani to central ani to graphics, ale wyglądem i funkcją bliżej temu jednak do gpu więc tu wkleiłem ;]

goofyx

Cytat: phobos w 20 Czerwiec 2012, 18:21
tomayto, tomahto  ;)
Ani to central ani to graphics, ale wyglądem i funkcją bliżej temu jednak do gpu więc tu wkleiłem ;]
Myślę, że bliżej temu do CPU.
Nawet na blogu intel jest pisane, że to procesor <- a nie tak jak nvidia Tesla karta graficzna.

phobos

W sumie zależy od podejścia. GPU jest dodatkowym wyspecjalizowanym procesorem, do wytwarzania grafiki i pewnych obliczeń.
Ten procesor też jest dodatkowy i też do wyspecjalizowanych obliczeń. Z drugiej strony architekturą na pewno blizej temu do cpu, więc może masz rację. Albo za parę lat dowiemy sie że to urządzenie jeszcze innej kategorii. Tak czy inaczej, nazywanie tego CPU czy GPU na pewno jest pomyłką, a samo słowo procesor jest bardzo ogólne i niewiele mówi.

goofyx

Cytat: phobos w 21 Czerwiec 2012, 10:22
W sumie zależy od podejścia. GPU jest dodatkowym wyspecjalizowanym procesorem, do wytwarzania grafiki i pewnych obliczeń.
Ten procesor też jest dodatkowy i też do wyspecjalizowanych obliczeń. Z drugiej strony architekturą na pewno blizej temu do cpu, więc może masz rację. Albo za parę lat dowiemy sie że to urządzenie jeszcze innej kategorii. Tak czy inaczej, nazywanie tego CPU czy GPU na pewno jest pomyłką, a samo słowo procesor jest bardzo ogólne i niewiele mówi.
Uważam, że intel nie będzie wchodził na rynek z nowym tworem GPU'owatym <- tu nVidia i Amd rządzą <- a będzie chciał rozwijać swój dział czyli procesory CPU. W tej kategorii ma więcej do zyskania niż pchanie się w gpu.
Szczególnie, że AMD nie pokazał nic co by mogło być konkurencją dla takiego rozwiązania <- chyba, że coś takiego się pojawi.

phobos

Intel już pchał się w rynek GPU z architekturą Larrabee, która wprawdzie nie weszła do produkcji, ale ów xeon phi czerpie z niej pełnymi garściami.

PoznanskaPyra

Jeżeli to jest traktowane jak GPU, to w boincu była by dupa, bo żaden projekt nie byłby zoptymalizowany pod to, kosztuje to zapewne majątek, a AMD zaprezentowało kartę gdzie wydajność dochodzi do 4TFLOP
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

goofyx

Cytat: PoznanskaPyra w 21 Czerwiec 2012, 12:15
Jeżeli to jest traktowane jak GPU, to w boincu była by dupa, bo żaden projekt nie byłby zoptymalizowany pod to, kosztuje to zapewne majątek, a AMD zaprezentowało kartę gdzie wydajność dochodzi do 4TFLOP
Dokładnie dupa zbita <- ale jak będzie jako CPU to lux :D