Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

kilka rdzeni w telefonie

Zaczęty przez simonic, 23 Czerwiec 2012, 10:07

simonic

Jak wygląda sytuacja z liczeniem na telefonach mających np. 2 rdzenie? Licza sie max. 2 WU jednoczesnie czy 1 WU ale szybciej?


krzyszp

Na moim SGS2 liczyło 2 próbki naraz.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

matszpk

klient jest przystosowany dla wielordzeniowych CPU. więc powinno teoretycznie działać. wykrywa maks. liczbę rdzeni (nie aktualnie uruchomionych). na moim htc sensation mam trochę problemów, ponieważ obecna wersja czasami nie włącza drugiego rdzenia i trzeba to ręcznie zmieniać (przy full load nie włącza drugiego). wszystkie obecne aplikacje są jednordzeniowe więc będzie liczył kilka WU naraz.

migawron

Cytat: krzyszp w 23 Czerwiec 2012, 11:41
Na moim SGS2 liczyło 2 próbki naraz.


u mnie też, zarówno na starej wersji androida, jak i teraz na ICS. Oczywiście jak ustawisz używaj 50% procesorów, to będzie się liczyła jedna próbka



AiDec

Cytat: matszpk w 23 Czerwiec 2012, 20:54
klient jest przystosowany dla wielordzeniowych CPU. więc powinno teoretycznie działać. wykrywa maks. liczbę rdzeni (nie aktualnie uruchomionych). na moim htc sensation mam trochę problemów, ponieważ obecna wersja czasami nie włącza drugiego rdzenia i trzeba to ręcznie zmieniać (przy full load nie włącza drugiego). wszystkie obecne aplikacje są jednordzeniowe więc będzie liczył kilka WU naraz.

Mam ten sam problem na Galaxy Note, dotyczy Oproject i Wuprop. Co ciekawe ten problem nie dotyczy Enigmy, Milky i PrimeGrida.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

krzyszp

AiDec, to chyba problem po stronie Oproject jest, na pewno jeśli chodzi o ALX'y.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tromba

Siema, kupuję nowy telefon.
Czy procesor 8 identycznych rdzeni (mediatek) i procesor, który ma 4+4 (snapdragon) będą liczyły tak samo 8 próbek? Czy snapdragon będzie liczył 4 próbki na szybszych rdzeniach, a 4 słabsze pójdą spać?

pozdro

Tomek

kva.pl

Ja mam miedzy innymi Huawei P8 Lite, 8 rdzeni, licze na 6 bo jest wydajniej, nie zbija taktowania bo sie nie grzeje jak dziki.

tromba

Dzięki.
Czyli przypadek pierwszy (o tych samych rdzeniach) liczy się bez problemu.
To jeszcze rzuć okiem (o ile masz) w telefon ze Snapdragonem. Tam są użyte zazwyczaj kombinacje dwóch różnych typów rdzeni w jednym procesorze (np hexacore w SD808 ma  2 szybsze i 4 słabsze). Męczy mnie, czy będą pracować razem, czy telefon wymusza pracę albo, albo.

pozdro

IThorne

Jeśli kupujesz telefon by Ci tylko BOINCa liczył to jest bez sensu. Zamiast tego kup dwa używane tablety i będzie taniej i prościej. Zresztą 8 procesorów będzie Ci zużywać szybciej baterie niż ładowarka ładować. Telefony są ładowane niższym napięciem i maja małe baterie.

Tanie tablety 4 rdzeniowe chodzą między 50,a 100 złotych. Nówki poniżej 300.

Jak masz wiedzę to może lepiej Odroida?



Cyfron

gdzie takie tablety widziałeś ? :>

krzyszp

Cytat: Cyfron w 12 Sierpień 2016, 17:03
gdzie takie tablety widziałeś ? :>
Na aliexpress, wish.com? ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tromba

Cześć
Telefon miał być do telefonowania, a BOINC tylko po nocach.
Jako, że nie doszukałem się, jak to ze Snapdragonami jest, kupiłem HONOR 4C z 8 takimi samymi rdzeniami. Jest podpięty do ładowarki 2A i nie ma problemu. Ładuje i liczy na wszystkich rdzeniach.

kva.pl: ważne, żeby tył był płaski, wtedy chłód zapewniasz tradycyjnie (załącznik)  ;)

pozdro

Tomek

IThorne

Na Allegro bez problemu. A mój nowy Kiano slimtab 7 kosztował 299 złotych.

Raz na Komputroniku był 4 rdzeniowy powystawowy za 109 złotych.