3 zbiórka na czujniki - czy już zaczynamy zbierać?

Zaczęty przez krzyszp, 26 Czerwiec 2012, 13:10

Ile czujek w nowej zbiórce?

200 wystarczy - nie ryzykować
0 (0%)
250 będzie optymalnie
2 (16.7%)
300 - żeby nie zabrakło
5 (41.7%)
500 - a co, szaleć to szaleć ;)
4 (33.3%)
Lepiej nie robić i dać sobie na razie spokój...
1 (8.3%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: 29 Czerwiec 2012, 13:13

krzyszp

Nadszedł chyba czas podjęcia decyzji o zorganizowaniu następnej zbiórki na czujniki. Wg mojego wyczucia, spokojnie powinno pójść 250 - 300 czujek. Mam w bazie zebrane adresy email do ludzi z całego świata chcących zamówić ok 180 czujników, drużyna zebrała jak dotąd ok. 20 chętnych.

Nie zapisujcie się w tym wątku - od tego jest inny, ale napiszcie, czy chcecie tej zbiórki i jeśli tak, to jaką ilość mamy zrobić?

Aha, w tej serii najprawdopodobniej pójdzie czujka projektu Ryśka Korczyka
[smg id=9609 type=preview align=center caption="Radioactive@Home detector v3"]
Będzie kosztował ok 120pln.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

ja wciaż czekam na swoja czujke od ryśka :D była juz testowana w większym gronie? zeby nie było wywału że cos nie dizała. warto by ja testnąc na 10 kompach z różnymi konfiguracjami.

Martin Fox

Cytat: Troll81 w 26 Czerwiec 2012, 13:12
ja wciaż czekam na swoja czujke od ryśka :D była juz testowana w większym gronie? zeby nie było wywału że cos nie dizała. warto by ja testnąc na 10 kompach z różnymi konfiguracjami.
No to podobnie jak ja :P O ile jeszcze jest to możliwe :P

Szopler

Ja już mam i testuję :).
Moim zdaniem skoro jest już 300 czujek to zrobić 200 + 50 "na zapas" (na dystrybucję dla spóźnialskich / konkursy itp.)
Będzie okrągłe 500. Jak to pójdzie to zorganizować kolejną zbiórkę na 500 sztuk, żeby dobić do 1000 a potem to już postęp geometryczny... ;)
Nie zapominajcie, że tuby przed wyslaniem czujek trzeba potestowac a to troche potrwa...

Cyfron

Ja też mam czujkę od Ryśka - chodzi na lapsie Asus i7, 8GB RAM, Windows 7 x64

komp jest na weekendy zabierany, czasem w tygodniu też ma przerwę.

krzyszp

Ja również testuję czujkę od Ryśka już od pewnego czasu - chodzi doskonale, nie zawiesza się, żadnych problemów :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81


andy101fah

Nie mogę się doczekać. Dajcie znać na PW kiedy i jak dokonać wpłaty.

Martin Fox


ryszard.korczyk

Parę słów wyjaśnienia, czujka borykała się z problemami pod linuxem, z tego powodu do testów wysłałem czujkę do ludzi z programatorem, aby po poprawce można było zaktualizować soft, wyjątkiem jest Cyfron z którym raz za czas się widzę i mogę zaktualizować soft. Jedna czujka poszła do Rysia, który na jakiejś konferencji ją chciał pokazać, ale będzie musiał ją odesłać do aktualizacji.
Problem z linuxem został rozwiązany w środowisku testowym na innym procesorze, więc chwilkę, aby te poprawki w czujce uwzględnić. Mam zmontowane płytki dla wszystkich, którzy są zainteresowani, trzeba tylko obudowy przygotować i zacząć wysyłkę. Osoby które wcześniej deklarowały się, otrzymają PW ode mnie przed wysyłką.
Trwają też pracę nad bootloaderem i softem do diagnostyki, będzie można zaktualizować soft poprzez specjalną aplikację oraz zrobić diagnostykę, jeśli czujka będzie sprawiać problemy.

Cyfron

a pytanie - montuje to ktoś od nas, czy robimy zlecenie na kompletną płytkę z częściami do jakiejś firmy?

krzyszp

Cytat: Cyfron w 26 Czerwiec 2012, 14:22
a pytanie - montuje to ktoś od nas, czy robimy zlecenie na kompletną płytkę z częściami do jakiejś firmy?
Zlecenie na montaż - za dużo tego jest, abyśmy sami robili.
Części oczywiście kupujemy samodzielnie.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

ryszard.korczyk

Cytat: Cyfron w 26 Czerwiec 2012, 14:22
a pytanie - montuje to ktoś od nas, czy robimy zlecenie na kompletną płytkę z częściami do jakiejś firmy?
Z racji tego, że mam trochę kontaktów w tej dziedzinie, montaż SMD może uda się zrealizować w zaprzyjaźnionej firmie. Pozostałe elementy jak gniazda, wyświetlacze itp to już ręcznie. Zatyczki obudowy mam już zamówione, jest gościu, co na domowej tokarce je przygotuje. Otwór na LCD pewnie na CNC się zrobi, aktualnie robię to ręcznie.
Co ciekawe, ręczne zmontowanie 20szt PCB udało mi się w 5h zrobić.

Troll81

#13
jesli chodzi o składanie to moge sie tego podjąc. Lutowanie jednakoz odpada bo nie umiem....