Bam od podstaw

Zaczęty przez HolyCrom, 05 Lipiec 2012, 09:24

HolyCrom

Witam. Nie było mnie na forum już dłuższy czas, ale sobie tam systematycznie coś liczę. Przypadkiem dowiedziałem się o czymś takim jak BAM, ale poza rejestracją zupełnie nie wiem co tam mam zrobić. Liczyłem na to, że dodam projekt, podam do niego login i hasło (do każdego projektu osobno) i po formacie, wystarczy że zaloguje się przez BAM i wszystkie projekty same się dodadzą. Jak sromotnie się przeliczyłem. Po dodaniu jakiegokolwiek projektu w którym uczestniczę z zakładki "zapisz się do projektów" projekty przechodzą do zakładki "moje projekty", a po naciśnięciu któregokolwiek mam informację "ID użytkownika nie istnieje w DNA@Home lub nie posiada żadnych punktów". Co robię źle, co mogę zrobić z tym BAM?

krzyszp

Musisz jeszcze swojego kompa/kompy podłączyć do BAM (jest odpowiednia opcja w managerze). Gdy to już robisz, odpowiednio przydzielić projekty do komputerów na stronie BAM.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

HolyCrom

Jak naciskam moje projekty, potem pokarz komputery, to co oznacza pozycja do zaznaczenia dołącz? Dołącz do czego?
Jak w ogóle działa BAM? Najpierw musze z komputera połączyć się z BAM (zrobiłem to) potem jak nacisnę zsynchronizuj z BOINCstatsBAM, to doda projekty tam, gdzie wcześniej ich na liście nie miałem, jak nie dodałem ich ze strony BAM?
Czy teraz jak zainstaluje boinc na innym komputerze, to po zalogowaniu do BAm powinno dodać mi projekty? (nie mam aktualnie żadnego innego komputera pod ręką do sprawdzenia tego)

krzyszp

Gdy już masz dany komputer podłączony do BAM:
1. Naciskasz na "Host list", czyli na listę podłączonych komputerów (na stronie BAM).
2. Wybierasz konkretny komputer.
3. Naciskasz przycisk "Edit projects" (edytuj projekty).

Otrzymujesz listę wszystkich projektów, w których masz konto. Tam możesz wybrać, który z nich ma być na danym komputerze liczony. Jak już wybierzesz projekty, zsynchronizuj managera na komputerze z BAM lub poczekaj - za jakiś czas sam się zsynchronizuje i ściągnie listę projektów.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

HolyCrom

Ooo o to właśnie mi chodziło + widzę, że po rejestracji nie da się od razu wszystkiego załatwić. \trzeba czekać na aktualizacje...

Dzięki za odpowiedź

waldas

bodajże w BAM! settings możesz ustawić co 1h aktualizację

tak przy okazji może ktoś wie czy jest możliwość w BAM! :: My projects -->Show hosts modyfikować ustawienia grupowo, np. chcę zaznaczyć za jednym razem we wszystkich komputerach "No new work" , bo teraz klikam każdy z osobna.

Szopler

No właśnie... jest sobie takie coś jak "Group list" ale pusta i żadnej opcji dodania grupy i hostów do grupy nie widzę.

HolyCrom

Mam jeszcze pytanie, a nie chce zakładać nowego wątku. Mam error message:
2012-07-07 20:51:52 | BOINCstatsBAM! | Message from account manager: Input is not proper UTF-8, indicate encoding !Bytes: 0x9C 0x6B 0x61 0x61.

Nie moge przez to podłączyć swojego komputera do bam.