Forum GRA Kto ostatni napisze tu posta wygra ! (1.edycja)

Zaczęty przez leszcz, 17 Grudzień 2006, 20:37

emik



Pigu


emik



Pigu


emik



kret

k****..co jest..gdzie jest moje 3.5k? wywaliło mi moje pkty z Climateprediction chyba..może ktoś zerknac?  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:

Bober


kret

a jak to naprawić/zrobić żeby się nie powtórzyło? no chyba, że to normalne?

Pigu

uff to ja może ustawię sobie jedną nazwę na wszystkich projektach :D

kret

problem, że ja mam jedną nazwę wszędzie..no nic..zobaczymy, moze ktos mi coś poradzi..tymczasem oddaje pole i ide spać, bom chory (i zły na climata)..

Bober

Musisz przyłączyć się do climata na kompie, gdzie masz większość projektów (i hydrogen też przyłącz). Nie musisz na nim przeliczać jednostki. Wystarczy przyłączenie.

Tak naprawdę gwarancją uniknięcia desynchronizacji jest posiadanie hosta, gdzie podłączone są wszystkie projekty, w których jesteś zarejestrowany (chociaż nie jest to warunek konieczny).



Muszę zrobić wreszcie wpis w FAQ na ten temat.   :oops:



EDIT: Tada: [moderacja:link nie aktualny]

emik



Bober

Kret: desynchronizacja postępuje, co znaczy, że projekty zaczynają łapać nowe CPID.
http://pl.boincstats.com/search/all_projects.php?cpid=1218e63c84abf5caba1e120ae016fb86
Tak jak opisałem, wszystkie projekty na jednym hoście powinny rozwiązać problem.

Pigu


kret

ok, to spróbuje jak wróce do domu..bo faktycznie jest tak, że climata liczę tylko na kompie w pracy, bo jest to najefektywniejsze wg. mnie bo w domu nie mam wielordzeniowego procka a w pracy tak, więc nie blokuje sobie liczenia innych projektów..ok, czyli przyłączę tam też climata..tylko, że jak patrze na swoje konto w climacie na ich stronie, to mam Cross-project ID taki jak w innych projektach..czy mogło mieć na to wpływ to, ze wczoraj abortowałem jedną jednostkę (po 380h mi zamroziło świat ;)..no i jeszcze jako pełen opis..kompa w pracy mam połączonego przez BAM..a jeśli chodzi o hydrogena..to dziwne, bo mam go na kompie z wszystkimi projektami podłączonego (czyli w domu)

ok..dzięki Bober za FAQ :) zobaczymy jak to będzie i z moimi 3.5k i climatem..może po kolejnej pełnej synchronizacji dziś wieczorem samo wróci do normy? czy raczej nigdy samo się nie naprawiło?

Pigu


kret

Cytat: "Pigu"oo znowu dotarłeś do 100k :mrgreen:
tya..to nie jest śmieszne :p mam nadzieje, że się odkręci :)

Bober

Powinno się naprawić. W końcu  :wink:



[moderacja: link nie aktualny]Tu[/] jest jeszcze dużo na ten temat. Nie mogłem wczoraj znaleźć tego tematu, bo jest IMO nie tam gdzie powinien.

Pigu


emik



Pigu


emik



Pigu


emik



kret

no stwierdzam, że updejtowało dziś już statsy i nic..nadam nie mam w projektach climate prediction i moich 3.8k :/

Bober

Ale hydrgen i depspid ci wróciły. To już postęp  :D
Na BOINCstats widać, że CPDN ma wciąż inne CPID niż reszta.
Możesz teraz spróbować odłączyć się od projektu na tym kompie w pracy i przyłączyć ponownie. Albo poczekać na rozwój sytuacji jeśli masz tam jakieś jednostki. A nawet jak masz, to przecież można je przenieść.

RAD-Poland

nadal masz różne ID
Climate Prediction wg BOINCstats
Identyfikator międzyprojektowy (CPID)   1218e63c84abf5caba1e120ae016fb86
"większościow     y" - ogólny
Identyfikator międzyprojektowy (CPID)   421a6c0312090e1881da20bfd9bb2ded

obecnie masz prawidłowy CPID w Climate Prediction
zmiana zostanie odnotowana po aktualizacji statów przez BOINCstats
ale prawdopodobnie po kolejnym połączeniu z projektem komputera w pracy znowu może dojść do zmiany CPID


samo dopisanie projektu do głównego Manegera może nie pomóc (edit - kiedyś nie pomagało, możesz skorzystać z poniższej rady)
- przelicz do końca WU na komputerze w pracy
- odeślij i skasuj najlepiej całego BOINC'a na tym komputerze
- następnie w domu dopisz/zaktualizuj z serwerem projekt z którym masz problem ( zostanie nadany mu ogólny CPID)
- sprawdź na stronie tego projektu czy dokonała się zmiana CPID
- zainstaluj na nowo BOINC na innym komputerze i dołącz projekt (od tego czasu ten i każdy następny projekt na tym kompie będzie dostawał Twój prawidłowy CPID)
EDIT: chyba powinienem zapisać się na kurs pisania na maszynie  :wink:, prawie zawsze ktoś mnie ubiegnie :D
EDIT: i zapomniałem przecież to temat w którym się wygrywa  - WYGRYWAM  8)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Bober

A CPDN w ogóle stat dziś nie odesłał. To pewnie dlatego. Wstrzymaj się jeszcze dzień, bo jutro (o ile wyeksportuje staty) może być ok.

kret

---------- 19:40 20.12.2007 ----------

no właśnie widziałem dwa CPID jak poszukałem userów z moją nazwą..zobaczymy, czy się naprawi, bo na przeliczenie jednostek i ponowne podłączanie będzie trzeba czekac ze dwa miechy albo lepiej :P bo dostałem próbke na 57 dni ;) ale naprawdę wielkie dzięki za pomoc i zaangażowanie :) popróbuję jeszcze a chwilowo po raz drugi jestem stutysięcznikiem :DDD ha! trza za to wypić :P

---------- 22:17 ----------

muhahaha :] zajrzałem sobie na BoincStats zobaczyć jak sprawa z moimi punktami..i moje oczęta przywitało "+ 3,934.64 since then" muhahaha :D jak to będzie ładnie wyglądało na wykresie i w statsach :PPP

Pigu


AL


Pigu


AL

Cytat: "Pigu"a teraz śpisz :mrgreen:

A właśnie, że nie! Uczę się na test wstępny do innej pracy.

Pigu


kempler


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

kret


emik

\:D/  \:D/  \:D/   wolne do 7.I  \:D/  \:D/  \:D/

czas na wygrywanie


AL

Cytat: "emik"\:D/  \:D/  \:D/   wolne do 7.I  \:D/  \:D/  \:D/

Temu to dobrze. Teraz ja wygrywam!

Pigu


emik