Konto dla fundacji - co jest grane?

Zaczęty przez goofyx, 17 Lipiec 2012, 11:04

goofyx

Nic z tego nie kapuje.
Miałem złożone wnioski w mBanku i Idea Banku na konto dla fundacji teraz do mnie dzwonili przedstawiciele obu z nich w sprawach wniosków i usłyszałem, że konta dla fundacji nie otworzę u nich.
Nie rozumem tego <- może jestem za głupi. Szczenka mi opadłą.
Nawet jak chciałem dla działalności fundacyjnej założyć to usłyszałem, że nie ma takiej możliwości.

Orientuje się w innych bankach np.: PKO BP albo inny

Tomasz R. Gwiazda

zobaczyc gdzie inne fundacje maja konta bankowe i tam zalozyc :)

goofyx

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 17 Lipiec 2012, 11:10
zobaczyc gdzie inne fundacje maja konta bankowe i tam zalozyc :)
Dokładnie na to teraz patrzyłem.
1. BPH s.a. <- tu mają zarówno fundacyjne, jak i walutowe
2. PeKaO s.a.

jakaś masakra :(

Troll81

ot ciulowizna. Objechac te banki na stronach z opiniami. Ze nie sa powazni itp itd...

goofyx

PKO BP bez problemu coś takiego prowadzi w ramach kont "Pko biznes partner".
Na spotkaniu w banku można dopasować ile kont potrzebujemy i jakie (np.: walutowe).
Potrzebne dokumenty:
1. statut <- nie ma problemu
2. odpis krs <- mogę wydrukować <- Pan nie wspominał o wymagalności oryginału
3. nadanie REGON <- tego nie mamy :(

dzwonie dalej do BPH i Pekao sa

goofyx

Pekao SA <- nie ma problemu

http://www.pekao.com.pl/mis <- tu możemy wybrać sobie pakiet jaki potrzebujemy
Najbardziej spodobał mnie się pakiet biznes FX 79zł/mce on ma w cenie konto złotówkowe i eurowe <- i nie tylko.
Można też założyć pakiet biznes startowy ale z tego co Pani mówiła za konto walutowe EUR płaci się wtedy 6,5 EUR/mce


ps.: Potrzebne dokumenty to
1. dowód osobisty
2. regon
3. nip
4. krs
5. statut

goofyx

BPH <- jak dobrze zrozumiałem to konto jest za 0zł/mc <- przelewy w złotówkach 1zł/sztuka
Do tego można zabrać konto walutowe 20zł/mce za konto w wybranej walucie i w nim przelew kosztuje 5zł/sztukę

Potrzebne dokumenty to:
1. dowód osobisty
2. regon
3. nip
4. krs
5. statut

Trzeba podjąć decyzję co i jak.

Cyfron

ja wolę chyba, aby nie pchać się w 80pln/mies za konto dla fundacji - lepiej zrobić to konto z przelewami po 1 pln - zrobi się tak, że na czujki to wyjdzie jeden przelew i później ktoś będzie ze swojego płacił dostawcom (np ja, jeśli jest taka opcja).

goofyx

Cytat: Cyfron w 17 Lipiec 2012, 13:30
ja wolę chyba, aby nie pchać się w 80pln/mies za konto dla fundacji - lepiej zrobić to konto z przelewami po 1 pln - zrobi się tak, że na czujki to wyjdzie jeden przelew i później ktoś będzie ze swojego płacił dostawcom (np ja, jeśli jest taka opcja).
Można też robić tak jak wcześniej było omawiane czyli:
1. konto tylko złotówkowe
2. inne waluty i tak chyba przechodzą w większości przez PayPal

krzyszp

Tylko uściślę.
Płatności za czujki wpływają w większości na PayPal przy zamówieniach 1-2szt. Teamy zamawiają płacąc przelewami, bo tak się duuuużo bardziej wszystkim opłaca (PayPal pobiera 4% wartości i ma baardzo kiepski kurs wymiany).
Np. przy ostatniej zbiórce kilka tysięcy euro szło przelewami, więc wybór konta/banku jest bardzo ważny.
Na koniec trochę matematyki - teraz idzie 400 czujek ze średnią ceną 27 euro, co daje 10800 Euro + koszty przesyłek!!!


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81


goofyx

1. czyli musimy być vatowcami <- to raczej nie jest problem
2. jeśli chodzi o konto to chciałem założyć konto w BPH ale wymagają przedstawienia do wglądu oryginalnych papierów krs, us i regon <- regonu jeszcze nie dostaliśmy, a oryginały ma Tobas. Napisałem do neigo w zeszłym tygodniu prośbę czy nie mógłby założyć konta fundacji ale na razie nie mam odpowiedzi <- chyba jest na urlopie ;(

Tobas

Wróciłem z urlopu - mam już wszystkie oryginały.

Co w takim razie z proponowanym przeze mnie BZWBK - tam było 9,99 pln / mc i przez pierwsze pół roku 0 pln?

goofyx

Cytat: Tobas w 30 Lipiec 2012, 09:44
Wróciłem z urlopu - mam już wszystkie oryginały.

Co w takim razie z proponowanym przeze mnie BZWBK - tam było 9,99 pln / mc i przez pierwsze pół roku 0 pln?
Z tego co pamiętam to BPH miał być <- mieli najlepszą ofertę jeśli chodzi o przelewy i konta walutowe.
Ale nic nie stoi na przeszkodzie aby mieć dwa konta w różnych bankach <- zobaczymy w praktyce jak się to ma.

Ania

Cytat: goofyx w 17 Lipiec 2012, 11:40
Pekao SA <- nie ma problemu

http://www.pekao.com.pl/mis <- tu możemy wybrać sobie pakiet jaki potrzebujemy
Najbardziej spodobał mnie się pakiet biznes FX 79zł/mce on ma w cenie konto złotówkowe i eurowe <- i nie tylko.
Można też założyć pakiet biznes startowy ale z tego co Pani mówiła za konto walutowe EUR płaci się wtedy 6,5 EUR/mce

Proponuję konto tylko złotowe i to tańsze.
Przy przelewach zagranicznych w walucie moga pojawić się dodatkowe koszty SWIFT. Nikt tego nie chce.
A jak się "biznes" rozrusza to można wtedy ewentualnie pomyśleć o bardziej wypaśnym koncie.

Cena za przelew ważna jest tylko gdy się wysyła przelew. Przy odbiorze przelewu i tak albo jest zero albo koszty SWIFTA.

Szopler

Konto w Euro to podstawa i musimy je mieć!
Mamy wpłaty w Euro, niektóre części kupujemy za Euro - nie będziemy przecież płacić za kilkukrotne przewalutowania...

pawg

Dla nas najlepszym rozwiązaniem jest BPH, ale jakby coś można dać ankietę. Zakładanie kont w kilku bankach spowoduje tylko zbędne koszty i zamieszanie.




krzyszp

Przypominam, że obecna zbiórka na czujniki to pieniądze w okolicach 10k Euro...
Przewalutowanie tego (a zwłaszcza dwukrotne) to średni interes, dodatkowo niektóre banki mają 4% marży na przelewy międzynarodowe + bardzo słaby kurs przy przewalutowaniu. Dlatego jednak bym bardzo uważnie wybierał konto uwzględniając to.
Pamiętajcie, że w tej chwili na PayPalu mam zebrane ok 700 euro na czujniki, a PayPal też pobiera 4%, tym sposobem możemy mieć stratę na poziomie 10% tylko z powodu złego wyboru banku...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

pawg

Na jakim poziomie zaawansowania stoi obecnie zakładanie fundacyjnego konta?



Szopler

Zakładanie konta jak i cała fundacja leżą i kwiczą... niestety :dunno:

Cyfron

Szopler - a skąd wiesz?
Fundacja jest. Z kontem walczymy, ponieważ jak się pytamy przez neta, czy zakładanie konta przez zarząd w dwóch różnych miastach jest możliwa, to odpowiadają, że tak. Jak goofyx idzie do siebie do oddziału, to koleś mówi, że nie ma szans. Dopiero jak mu pokazał wydrukowanego maila, że się da, to powiedział, że się da - porażka (jakby ktoś się pytał, co to za super bank, to powiem, że Alior).
Na dobrą sprawę, jak goofyx dostanie jakieś papiery z krs-u (bodajrze) to w tym tygodniu mamy założyć to konto.

goofyx

Cytat: Cyfron w 30 Wrzesień 2012, 22:33
Szopler - a skąd wiesz?
Fundacja jest. Z kontem walczymy, ponieważ jak się pytamy przez neta, czy zakładanie konta przez zarząd w dwóch różnych miastach jest możliwa, to odpowiadają, że tak. Jak goofyx idzie do siebie do oddziału, to koleś mówi, że nie ma szans. Dopiero jak mu pokazał wydrukowanego maila, że się da, to powiedział, że się da - porażka (jakby ktoś się pytał, co to za super bank, to powiem, że Alior).
Na dobrą sprawę, jak goofyx dostanie jakieś papiery z krs-u (bodajrze) to w tym tygodniu mamy założyć to konto.
Zgadza się.
Aktualnie straciliśmy 1,5 miecha przez faceta, który stwierdził, że się "nie da".
Jak dostaliśmy maila od Tobasa z odpowiednim infem mieliśmy lekką załamkę <- bo konto by już dawno było.
Od razu kontaktowałem się z gościem w mojej placówce i nagle okazało się, że się da i nawet na dwa sposoby.
Wybraliśmy z cyfronem jeden z nich, który jest dla nas najwygodniejszy.
Najprawdopodobniej w środę po południu idę do mojej placówki założyć konto, potem cyfron podpisze co trzeba u siebie i dopiero wtedy wszystko będzie się rozkręcało.
Papiery w księgowości mam już umówione praktycznie gotowe do podpisu.
Potem podajemy informacje do konta <- a w wtedy wszystko po kolei będzie przechodziło przez to konto i formalnie przez fundację.

Szopler

Trochę tak na wyrost napisałem, bo cisza jak makiem zasiał i nic nie wiadomo ;)
Obawiałem się, że się skończy jak SPPB...

Cyfron

ja pierwszą rzecz w Aliorze już załatwiłem - teraz Goofyx idzie z papierami, a potem znowu ja podpisać papiery

goofyx

Cytat: Szopler w 01 Październik 2012, 14:59
Trochę tak na wyrost napisałem, bo cisza jak makiem zasiał i nic nie wiadomo ;)
Obawiałem się, że się skończy jak SPPB...
Cisza była bo nie było o czym pisać niestety
Ale teraz mamy poruszenie :)

Troll81

widzę ze jak tylko moja dupa zniknęła z forum to się fundacja ruszyła  %)

Cyfron

ona się tak cały czas rusza - co jakiś czas jakiś zryw...
Z tego co Goofyx mi dziś pisał, to koleś w jego oddziale znowu zmienił zdanie i robi jakiś problem...

Troll81


Szopler

Robią problem - chrzanić ich. Jest dużo banków.

goofyx

Cytat: Szopler w 02 Październik 2012, 18:29
Robią problem - chrzanić ich. Jest dużo banków.
To prawda ale z tego co rozmawiałem z Cyfronem to po prostu dostał się nam leniwy bankier :( któremu nie chciał się załatwić sprawy jak należy wcześniej <- ogólnie porażka.

A po za tym chciałem poinformować co następuje:
KONTO FUNDACJI UWAŻAM ZA OTWARTE :) od ok.15-20 minut

Mamy zarówno konto w PLN jak i EUR.
Numery kont podam później jak się do nich zaloguje.

aborek


:boing: :boing: :boing:
:respect: :respect: :respect:
:parrrty: :parrrty: :parrrty:

Szopler

:p_arr: :respect: :boing: :respect: :p_arr:

krzyszp

HUUURRRAAAA!!!

To jeszcze poproszę o założenie PayPal'a fundacyjnego (oczywiście zaraz po uruchomieniu domeny fundacyjnej, aby konto było już na nią) - wtedy będę mógł zlecenie ustawić :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

ja poprosze równiez o numery kont :D

lukaszja


stiven


Tobas

No gratulacje. Już nikt nie będzie mógł powiedzieć "..jak ruszy Fundacja to.." DZIAŁAMY  :parrrty:


Ania

To teraz proszę o podanie stanu konta :)