Sztaki dla ludzi o mocnych nerwach

Zaczęty przez Bober, 20 Grudzień 2006, 00:47

Bober

Przeliczłem właśnie, jak się okazało, 14-sto godzinną jednostkę.

Trochę się przy tym nadenerwowałem.
Przewidywany czas na początku wynosił 35min - szybko okazał się nieprawdziwy. Po 30 minutach postęp skoczył do 20% z 0%. Pzewidywany czas utknął gdzieś na 2h. Liczyło się dalej...po dwóch godzinach postęp skoczył do 40%. Kolejne skoki miały miejsce po coraz dłuższych okresach - 80% było po 10h.

W międzyczasie na forum Sztaki wyczytałem, że z jednostkami mogą się dziać różne rzeczy - mogą stanąć na takich  80% i liczyć się albo kilkaset godzin, jeśli ktoś dotrwa, albo nawet w nieskończoność. Jednocześnie mechanizm checkpointów ma jakieś wady, więc nawet tego nie sprawdzałem i kompa zostawiłem włączonego.

Nawet nie wiem czy i kiedy dostanę punkty (jak się wyjaśni to napiszę).

Ogólnie w dalszym ciągu projekt loteria, dla ludzi o mocnych nerwach.

Mchl

Widać, że nie studiowałeś matematyki :)
Czymże bowiem są te problemy natury technicznej, wobec subtelnego uroku wielowymiarowych systemów dwójkowych?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

Fakt - nie wziąłem pod uwagę, że dla ludzi zajmujących się projektem, narzekania userów są nic nieznaczącym, wobec kłębów skomplikowanych i abstrakcyjnych łamigłówek spowijających ich matematyczne mózgi, ziarenkiem przyziemności :P

Z tej perspektywy projekt jest rzeczywiście prowadzony bez zarzutu :wink:

P.S. Prawda matematyki nie studiuję...ale żeby to było, aż tak widać? :?  
Bo przedmiotów matematycznych to miałem, aż nadto.

Mchl

Widać widać.
Ja spędziłem tylko rok na matematyce i wystarczy na mnie spojrzeć... :D

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

ansuz

No to teraz na mnie trafiło. Liczę właśnie dwie jednostki SZTAKI. Najpierw przewidywany czas był na 35 minut, później skoczył na 2g 8m, a jednostki liczą się już po niemal 8 godzin a postęp wciąż 0%. Nie wiem czy mam je liczyć dalej czy nie  :x
Jeśli ktoś zdecyduje się dołączyć do eRepublik , proszę użyj tego linku:
http://www.erepublik.com/en/referrer/fehu

Bober

Możesz spróbować zamknąć managera i uruchomić go znowu. To może "ruszyć" jednostkę. Ale nic nie obiecuję :P Może (ale nie musi) zacząć od zera.
A ja już ponad miesiąc czekam na punkty za tamtą jednostkę...ale jest postęp bo już ją 2 osoba przeliczyła.

ansuz

Liczę dalej... są na 60% mam nadzieję że jutro o tej porze będzie już po wszystkim. No i punkciki by się za nie przydały, mam nadzieję, że ktoś też je liczy.  :roll:
Jeśli ktoś zdecyduje się dołączyć do eRepublik , proszę użyj tego linku:
http://www.erepublik.com/en/referrer/fehu

AL

Ja ostatnio poświęciłem kilka dni pracy procka na ten projekt - i tylko się zdegustowałem nim. Próbki od kosmicznie długich po kilkusekundowe. Zauważyłem, że w przypadku tych dłuższych (których postęp % stoi na "0") pomaga włączenie wyłączenie od czasu do czasu BOINC'a. Wtedy nagle postęp skakał mi z 0 do np. 60%. Poza tym przeliczyłem chyba z 3 jednostki dłuższe (najkrótsza 16 - najdłuższa ponad 22 godziny) - za które najprawdopodobniej nie dostanę żadnych punktów! Wogóle z naliczaniem punktów w tym projekcie jest kicha totalna. Słowem za kilka dni pracy mojego dwurdzeniowca stokilka punktów?- Sorry ale to chyba troszkę za mało jak dla mnie - po prostu przegięcie z ich strony.

Bober

Cytat: "AL"Wogóle z naliczaniem punktów w tym projekcie jest kicha totalna.

Tiaaaa. Do tej pory nie wiadomo, dlaczego Szerpa dostał kiedyś około 80k punktów...ale może Ciebie też to kiedyś spotka :P

AL

Cytat: "Bober"Tiaaaa. Do tej pory nie wiadomo, dlaczego Szerpa dostał kiedyś około 80k punktów...ale może Ciebie też to kiedyś spotka :P

Zauważ, że Szerpa dostał - ale już B@P nie :!:  (i z tego co zauważyłem - nie był to odosobniony przypadek)

Bober

Dostałem punkty. W sumie 1,5 miesiąca czekania...mogło być gorzej. Środkowy wynik z 3. Wyszło mi 5,3pkt/h.

ansuz

Właśnie odesłałem 2 jednostki po ponad 80 h każda, i jedną 4 godzinną. Mam nadzieję, że dostanę jakieś punkty w przyszłości. Na razie odpuszczam sobie ten projekt na dłuższy czas, aż do poprawienia się sytuacji.
Jeśli ktoś zdecyduje się dołączyć do eRepublik , proszę użyj tego linku:
http://www.erepublik.com/en/referrer/fehu

PMG

Pytanie - czy to jest nadal projekt dla odważnych ? Bo przeliczyłem kilka próbek i wszystko było ok - ale nie było długich.

Ktoś to jeszcze liczy ?

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

RAD-Poland

zdarza się, że za obliczoną wu dostaje się "0" credit validator utrzymuje jej status initial

Cytat: "27 Aug 2007 Nightbird - Forum moderator"In the past, Adam granted credits manually.
ogólnie niewiele się poprawiło od pierwszego postu
EDIT: obecnie liczę w tym projekcie, ale tylko do 3k pkt czyli jeszcze kilka jednostek
mam jedną wu "0" credit i czekam już 3 tygodnie na punkty :?

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

AL

Mi kiedyś zapunktowała taka o której już zapomniałem i nie liczyłem już na nic. Punkty mi przyznali chyba po 3 m-cach. Przy okazji tego samego dnia dodali punkty Szerpy do naszej drużyny.

PMG

Ktoś nadal liczy ten projekt ? Bo chciałem go sobie policzyć przez 800 punktów i nie wiem czy nadal jest taki .. irytujący i źle przydzielający punkty ?

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

AL

Ja od kilku m-cy nic u nich nie przeliczyłem, więc trudno powiedzieć.

Troll81

a u mnie sztaki grzecznie się liczy. Zawze pokazuje że 34 godziny będzie mielił ale kończy w okolicach 24 minut, ostatnio przysłał kilka jednostek po 48 minut. A mielę na A XP 17,@2,5. Ładnie punktuje i nie narzekam. MOże to CPU specific problem?? bo na serio nie zauważam takich problemów. Właśnie przemieliłem jednostkę w 23:56 (min:sek)

Bober

Sztaki znowu coś wymodziło. Wszyscy dostali po 255 punktów znikąd. Ktoś wie o co chodzi?

Szopler

Taa unitów trochę, ale co z tego jak serwery wyłączone...

c_RaSz

Tytułem próby podłączyłem się do SZTAKI, zachęcony tym, że starają się rozwiązać problem funkcji zeta Riemanna, którą onegdaj Dawid Hilbert uznał, za najważniejszy, nierozwiązany problem. Określił go przy tym, iż nie jest to zagadnienie z jakiegoś tam działu matematyki, ale że jest "najważniejszy w ogóle!"...
Zajrzałem do odpowiedniego działu na Forum, przeczytałem wpisy, i... chyba nic się nie zmieniło! Wskaźniki postępu, czy to w godzinach, czy %-we — mielą się bez składu i ładu, co chwila gdzieś znika już namierzony progres, i międlenie zaczyna się od początku.
Czy ktoś to jeszcze przetwarza? Bo widzę, że najświeższe wpisy są z lutego... 2011!
A jeśli mimo wszystko są jeszcze tu "ujeżdżacze" tego projektu, to czy mogą coś podpowiedzieć? Czy ktoś miał podobne kłopoty? Może trzeba zacisnąć zęby, i przeczekać "pierwsze koty"?
Pozdrawiam, i leeecę

Dario666

Ja to liczyłem i niby dalej liczę, ale:
1. projekt NumSys Search przeliczyłem do 5000 godzin,
2. Universality Classes Explorer - nie widziałem próbek co najmniej od 2 lat,
3. Riemann Zeta Research Project - liczę to w jakichś małych porcjach, bo trzeba nad tym czuwać, gdyż co chwilę jakiś WU się wysypuje i blokuje rdzeń. W sumie, gdyby nie to, liczył bym to na poważnie. Próbki z tego projektu są praktycznie zawsze jak sprawdzam projekt, czy poprawili błędy. Na ich forum chyba żaden admin nie siedzi, bo niczego konkretnego nie można się dowiedzieć.

PS. Już nie wspomnę o tym, że punktuje katastrofalnie.

Szopler

Dario666 - czuwać nie trzeba. Wystarczy zastosować KillerApp by TJM. Szczególnie jeśli WU mają zbliżoną długość.

c_RaSz

Myślę, że SZTAKI, przynajmniej w zakresie hipotezy Reimanna — jest całkiem martwe. Otrzymane dotąd próbki liczyły się u mnie w kółko, wskaźnik postępu dochodził do jakiejś (Pi razy drzwi) 3-ciej minuty (góra 3,14  :-[ ) i... wracał do zera. Ubijam u siebie ten śmieciowy projekt...

Swoją drogą może warto by założyć osobny dział poświęcony takim zawalidrogom? Po to, aby ostrzegać innych BOINC-cowiczów oprzed wdepnięciem w g***o? Proszę admina, jeśli to przeczyta — niech rozważy!

Pytanie do kol. Szoplera: a co to takiego ów KillerApp ? Piszesz, że się nada, ale nie wspomniałeś skąd go można zassać!
Pozdrawiam, i leeecę

krzyszp

Cytat: c_RaSz w 21 Maj 2015, 07:43
Proszę admina, jeśli to przeczyta — niech rozważy!
Rozważył. Wielokrotnie. ;)

Projekty mają wzloty i upadki, czasami zmienia się w nich ekipa, a dodatkowo to, co dla jednych jest problematyczne innym nie sprawia kłopotu - kwestia zaangażowania.
Dlatego jest forum, żeby sobie nawzajem pomagać w przypadku problemów z jakimś projektem :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

I główna, aby być na bieżąco z newsami!
Do pisania Kamraci.  :whip:

Dario666

Właśnie SZTAKI wczoraj padł - czy ktoś coś wie na ten temat, bo nawet ich strona nie działa?

Jeśli chodzi o Riemanna (naliczone mam parę tysięcy godzin) to wszystko chodzi dobrze, ale jest pewien szkopuł. Dokładnie co godzinę (o określonej minucie) WU pokazują, że CPU Time się zatrzymał, mimo że liczenie odbywa się normalnie i czas liczenia nie zmienia się. Oczywiście dla takich WU projekt nalicza punkty tylko za kilka, kilkanaście procent tego co powinien naliczyć. Im procesor mocniejszy tym ten efekt jest mniej widoczny.

Jakby ktoś chciał, to mogę wrzucić screena.