Problem z instalacją klienta 5.2.5; 5.2.6

Zaczęty przez Jejowaty, 02 Listopad 2005, 13:37

Jejowaty

Witam,
Mam jakiś dziwny problem podczas instalacji w/w klientów na platformie WindowsXP. Podczas instalacji a dokładnie pod sam jej koniec wyskakuje mi okienko w którym informacja zawarta mówi mi że następuje odwołanie do BOINC.msi i jest to jakaś lokalizacja sieciowa która jest niedostępna. Jest też podana ścieżka do lokalizacji z tym plikiem, ale po jej użyciu wyskakuje taki o to błąd:
Error 1706.No valid source could be found for product BOINC.  The Windows Installer cannot continue.

Nie mam pojęcia co może być tego powodem. Mało tego, nie mogę odinstalować wcześniejszego klienta, podczas procesu deinstalacji wyskakuje podobny komunikat. Nie wiem czy powodem tego nie było przypadkiem to, że podczas robienia ostatnich czystek w systemie opróżniłem katalog C:\Windows\Downloaded Installations\, bo właśnie tam odwołuje się instalator BOINC, zarówno podczas instalacji jak i deinstalacji. Może ma ktoś jakiś pomysł?

Pozdrawiam
J.

matti_tm

Przyczyna jest dokładnie taka, jak napisałeś: wyczyszczenie katalogu (......) albo jednego z tempów. Problem polega na tym, że w momencie aktualizacji  następuje próba odinstalowania starszej wersji, a do tego potrzebny jest mu plik MSI. Spróbuj pobrać skądś instale starszej wersji i pokaż mu, gdy o nie poprosi.
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Jejowaty

No, właśnie tak zrobiłem, znalazłem w końcu tą wersję, tak myślałem że tędy droga :), niemniej dziękuję za pomoc.
Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie w samym już kliencie, jest zakładka "Procjects" i tam mamy pozycje " Attach Project" to wiem że służy do przystąpienia do danego projektu, i drugie "Account Manager" domyślam się że jest to jakaś funkcja związana z zarządzaniem konta, ale po podaniu url'a do projektu, podanie adresu mailowego i hasła otrzymuje taki oto komunikat:
Failed to attach to account manager
Click finish to close
Messages from server: to pole pozostaje puste, nic mi nie pisze, zadnej wiadomości

Czy robię coś źle, czy ta funkcja w ogóle nie działa?

Pozdrawiam
J.

Mchl

http://boinc.ssl.berkeley.edu/acct_mgt.php

Może tu się czegoś doczytasz. Nie mam czasu na razie się temu przyjżeć, ale wygląda ciekawie...

----

Doczytałem się na forum BOINC, że to dopiero ma działać w przyszłości:
Cytat
Cytaton both home and work machines, I cannot use the account manager.

That's because the Account Manager site is still under construction. The entry is here already, the actual program not yet. Have patience.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

ja tam jade na poczciwym 4,68, 5,22 mam tylko na jednym hoscie, i wychodze z zalozenia, ze jak jest wszystko ok to lepiej nie grzebac, bo sie wszystko rozwali;) coz za zyciowa madrosc, co nie?:>

Mchl

Moj jedyny host ma 4.19... Działa, bo działa...ale czuje sie troche zacofany ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

matti_tm

Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


bartsob5

a nieraz te starsze sa lepsze... wyprzedzaja nowszych konkurentow swoja prostota... (w koncu, im mniej opcji, tym mniejsze prawdopodobienstwo, ze cos zacznie dzialac nie tak) zreszta... od czasow wspomnianej 4.19 tesknie za tą beleczką pokazującą stan procentowy... od tamtej pory tego nie ma:( dobrze ze chociaz boincview jest porzadnie wyposazony;)