Wycena SKB@P

Zaczęty przez Ania, 29 Lipiec 2012, 23:41

Ania

Jak rozumiem, to jest obecne zestawienie sprzętu w SKB@P

Dzienniki SKB@P
Odpowiedź #195 09 Maj 2012, 22:47

    OdpowiedzCytuj

Aktualizacja stanu SKB@P:

SKB@P1:
-Core 2 Quad Q9450 12M Cache, 2.66 GHz
-Płyta główna ASUS P5Q-E
-2x1GB DDR2
-2x MSI HD5850
-PSU Tagan 600W

SKB@P2:
-Core 2 Quad Q6600 8M Cache, 2.40 GHz
- Płyta główna Gigabyte G41MT-D3V
- DDR3 2GB Corsair CMX6GX3M3C1600C7
- HD5850
- Corsair 530W

SKB@P3:
- Core 2 Quad Q9550 12M Cache, 2.83 GHz
- Płyta główna Gigabyte G41MT-D3V
- DDR3 GOODRAM 2GB
- HD7970 Gigabyte
- Chefftec 450W

SKB@P4-6:
komputery które będą z czasem wyłączone, jutro wpiszę ich parametry.

SKB@P7:
- Athlon 64 2x 4600+
- Acer F690GVM
- 2x DDR2 1GB   OCZ FlexXLC OCZ2FX800C31G
- Gigabyte 560Ti
- Chefftec 560W

SKB@P8:
- Phenom 6x 1045T
- Gigabyte GA-990FXA-D3
- 2x 4GB Kingston KVR1333
- 2x Gigabyte GTX 560 Ti
- Tagan 1300W

SKB@P9:
- AMD Phenom X4 9850, 2500 MHz
- Gigabyte M68M-S2P
- 2x 2GB DDR2Patriot Memory 8500EL Series
- GF 9800 pożyczony przez Cyfrona
- MODCOM 400W

SKB@P10:
- i7-940 2,93GHz
- Asus P6T SE
- 3x 2GB Kingston KVR1333
- HD 5870
- OCZ 750@

SKB@P11:
- i7-2600 3,4GHz @3,8GHz
- Asus P8Z68-V LX
- 2x 4GB GeIL CL9-9-9 DDR3-1333
- 2x Gigabyte 560Ti
- Tagan 1300W
-

Przeklejone z dziennika.
Czy ktoś mógłby orientacyjnie wycenić każdy z zestawów gdyby była potrzeba zbudowania podobnego egzemplarza. Może na zasadzie: Nowy xxxx zł, Allegro yyyy zł.
Chcę zrobić małe przeliczenie wydajności poszczególnych sprzętów na zł ... :)

Troll81

nie wszystkie zostały zakupione od podstaw. Cześć została złożona z część ofiarowanych albo wręcz całych komputerów.

Ogólnie nasze wpłaty są spisywane wraz z datkami sprzętowymi. no ale na ile wycenić przekazaną kartę graficzną? po średniej cenie z allegro?

Cyfron

Trollu - właśnie myślę, że koleżance właśnie nie chodzi o wycenę konkretnie naszych komputerów, tylko zestawów komputerowych - tak jakby ona teraz chciała kupić podobny :)

Troll81

od 1500 do 5000 kosztują "sensowne" zestawy. Kazdy z nich bedzie liczył wydajnie lae kazde w swojej klasie. Można złozyc niezłego kompa budzetowego albo niezłego "potwora". Wszystko zalezy od funduszy i ambicji.

Ania

Cytat: Cyfron w 30 Lipiec 2012, 07:25
Trollu - właśnie myślę, że koleżance właśnie nie chodzi o wycenę konkretnie naszych komputerów, tylko zestawów komputerowych - tak jakby ona teraz chciała kupić podobny :)

Bardziej chodzi mi o obecne "potwory".  Albo inaczej ... chce określić cel "finansowy" który trzeba osiągnąć aby kupić sensowny sprzęt.
Czyli ile musimy zebrać aby postawić nowy komputer .... takie "duże tanie kilo bez kości".

Może lepiej sprzedać 8 z nich i kupić jeden lepszy ? Mniej zarządzania itp.
Tym bardziej że jak patrzę "ogólnie" na statystyki to zdarzają im przestoje ... warto to prześledzić.  I żeby nie było że mam do kogolwiek pretensje !!!  Cyfron robi wspaniałą rzecz .... trzeba mu jeszcze ułatwić :)

Jednym z moich pomysłów jest ... nie będę kupowała nic do swoich kompów ... nakład pracy, środków, prądu ... nijak się będzie miał do wyliczonych punktów. Lepiej te środki i siły przeznaczyć na "potwory".  To taki pierwszy mój pomysł.

PoznanskaPyra

Potwór, ma apetyt. Ja używam jak najbardziej zoptymalizowanych części. Gdzie stosunek Wat/Pkt był jak najlepszy.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Ania

Cytat: PoznanskaPyra w 30 Lipiec 2012, 15:24
Potwór, ma apetyt. Ja używam jak najbardziej zoptymalizowanych części. Gdzie stosunek Wat/Pkt był jak najlepszy.

To Twoje kompy:

Kompy:
Hubi1-Intel i5 (3450) i NV470GTX
Hubi2-Core2Duo i NV8800GTS

Dlaczego mają tylko po jednej karcie grafiki. Optymalniejszym byłby chyba zestawy z dwiema kartami. A może nawet i trzema ... ale pewnie coś pokręciłam.

PoznanskaPyra

Cytat: Ania w 30 Lipiec 2012, 16:44
Cytat: PoznanskaPyra w 30 Lipiec 2012, 15:24
Potwór, ma apetyt. Ja używam jak najbardziej zoptymalizowanych części. Gdzie stosunek Wat/Pkt był jak najlepszy.

To Twoje kompy:

Kompy:
Hubi1-Intel i5 (3450) i NV470GTX
Hubi2-Core2Duo i NV8800GTS

Dlaczego mają tylko po jednej karcie grafiki. Optymalniejszym byłby chyba zestawy z dwiema kartami. A może nawet i trzema ... ale pewnie coś pokręciłam.
Ta 8800 jest teraz zamieniona na Gtx560Ti.
A kompy mają po jednej grafice ponieważ nie chce wywalać więcej kasy na prąd. Utrzymanie Hubi2 to dobrze ponad 100zł miesięcznie. Hubi1 to też coś koło tego. Jak bym dorzucił po 2 grafiki utrzymanie tego to ok 400zł miesięcznie. Jednak uknułem planik dzięki któremu (jak się uda) odpalę takiego mocarza bez pokrycia rachunku za prąd, ale to przyszłość.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Ania

Wiem, że jestem wredna  ;D

Dlaczego nie zrobisz z tego jednego komputera ? Będzie dużo mbniej watów i tylko trochę mniej punktów..

Pytam tak z ciekawości  :ph34r:

krzyszp

Większość projektów jest CPU only, czyli nie mają aplikacji dla kart graficznych.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AL

Cytat: krzyszp w 30 Lipiec 2012, 19:24
Większość projektów jest CPU only, czyli nie mają aplikacji dla kart graficznych.

Dokładnie. Generalnie jak ktoś liczy tylko dla punktów - to idzie głównie w kierunku gpu. Jednak spora grupa jeśli nie większość liczy dla idei lub tylko wybrane ulubione projekty - a te w zdecydowanej większości występują tylko na cpu.

Ania

A nie było pomysłu aby jeden ze SKB@P przeznaczyć pod punkty i wstawić tam rewelacyjną kartę grafiki lub 2 szt i niech podciąga punkty. W końcu mamy miejsce gdzie może ONA pracować 24h.

Szopler

Tylko jak ten jeden się zepsuje to zostajemy z ręką w nocniku. Mając wiele strata jest niewielka. Dywersyfikacja to słowo klucz ;)
Po za tym niektóre projekty lepiej się liczą na sprzęcie jednego producenta, a inne drugiego natomiast np. włożenie kart różnych producentów do jednego komputera powoduje problemy - sterowniki się "gryzą" i komputer często się zawiesza.

Troll81

było. Ba wstawiliśmy nawet kilka grafik do ilku kompów. Ale podzespoły komputerowe starzeją się szybciej niż jogurt. Co półtora roku ich moc się podwaja. W efekcie to co było super 3 lata temu dzis jest kartą co najwyżej średnią..

MajkPascal

Cytat: Troll81 w 31 Lipiec 2012, 00:24
było. Ba wstawiliśmy nawet kilka grafik do ilku kompów. Ale podzespoły komputerowe starzeją się szybciej niż jogurt. Co półtora roku ich moc się podwaja. W efekcie to co było super 3 lata temu dzis jest kartą co najwyżej średnią..
Warto zauważyć że podwajanie mocy co 18 m-cy dotyczy CPU. Dla GPU z tego co mi wiadomo prawo Moore'a mówi o 8 miesiącach (a przynajmniej mówiło tak w okolicach 2003 roku [na podstawie http://boinc.berkeley.edu/madrid.html rozdział 2, akapit 2]. :))

"MajkPascal - BOINC combined"
Więcej sygnaturek: w wizytówce
"MajkPascal - Badges"
Projekty, które mogą na mnie teraz liczyć:
"MajkPascal - RakeSearch""MajkPascal - World Community Grid"

Troll81

no to jeszcze gorzej :D

ogólnie chętnie poprowadzimy kolejną zbiórkę ale jak na razie wszyscy ostro wypsztykani z kasy jesteśmy. Wiele rzeczy wymaga finansowania. A SKB@P to tylko jedna z nich.

lolek

Odradzam Ci pakowanie się w kilka graf w jednym kompie. Odpalenie jednego GPU do liczenia to formalność, natomiast efektywne liczenie na 3 potrafi rozłożyć ludzi którzy na komputerach naprawdę się znają...

PoznanskaPyra

Ja miałem doświadczenia w liczeniu dwoma różnymi kartami, różnych producentów. I bez grzebania w plikach systemowych się nie obyło. Do tego wszystkiego niektóre projekty takie jak milkyway czy gpu grid nie działały jak powinny, co do reszty, to nie było zastrzeżeń.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Ania

Z arkusza zakupów wynika, że została zakupiona karta 7970  (1799 zł !!!   :boing:). W którym sprzęcie jest zainstalowana ?
Jakie są wyniki tego zestawu ?

ryszard.korczyk

SKB@P3 aktualnie.

Ania

Cytat: ryszard.korczyk w 31 Lipiec 2012, 10:34
SKB@P3 aktualnie.

Jak go poszukać w statystykach ... pewnie po procesorze się da ?

Cyfron

tutaj masz wszystkie hosty SKB@P tylko za cholerę nie wiem, dlaczego tyle tego jest !

anomax

Co do ilości komputerów w statystykach, to wydaje mi się, że po jakiejś ważnej zmianie w systemie komputer wykrywany jest jako zupełnie inny. Ja mam tak samo liczę na jednym komputerze a też mi się cudownie rozmnożył w statysykach. Zauważyłem, że ten sam komputer z Windowsie 7 bez dodatku service pack jest wykrywany jako inny niż ten z tym dodatkiem. Przypuszczam, że host zmienia się też po zrobieniu od nowa systemu, chociaż ja osobiście korzystam z recorverów.
Link do moich hostów:
http://boincstats.com/en/stats/-1/host/list/0/0/6a4b9bf0b638a7d33be7216eddb476c7

apohawk

Te zdublowane hosty można scalić. Trzeba się zalogować na stronę projektu, wejść w szczegóły hosta i poszukać opcji merge. Niestety, jak się ma ten host w 30 projektach, to może się odechcieć.
No good deed goes unpunished.

Ania

Cytat: Cyfron w 31 Lipiec 2012, 18:34
tutaj masz wszystkie hosty SKB@P tylko za cholerę nie wiem, dlaczego tyle tego jest !

XD
Własnie wczoraj tam była i nie mogłam się połapać   :fright:

Ania

http://boincstats.com/en/stats/-1/host/detail/45209415/lastDays

to pewnie SKBOP3

SKB@P3:
- Core 2 Quad Q9550 12M Cache, 2.83 GHz
- Płyta główna Gigabyte G41MT-D3V
- DDR3 GOODRAM 2GB
- HD7970 Gigabyte
- Chefftec 450W


Tylko dlaczego tak róźne wyniki dzienne ?   Czy coś było zmieniane w ich ustawieniach ?

ryszard.korczyk

Czasem zdarza się, że WU DistrRTgen na HD7970 w tym kompie się zwiesza i zamiast paru minut liczy się w nieskończoność. Niestety w ostatnich paru dniach zaczęło się to nasilać, w ciągu paru dni z straciliśmy trochę na tym. Dziwne, bo przez ostatnie tygodnie problem nie występował.

Ania

A oprócz tego zadania coś jeszcze liczy ?

AL

Cytat: Ania w 31 Lipiec 2012, 22:12
A oprócz tego zadania coś jeszcze liczy ?

Distirgena liczy  na gpu. Na cpu Primaboincę i standardowo jako non-cpu wuprop i freehal.