BOINC@Poland

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: [Pomysł] Uliczny licznik ... Radioactive.  (Przeczytany 11417 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ania

• Liczydłowy
  • **
[Pomysł] Uliczny licznik ... Radioactive.
« Odpowiedź #40 dnia: 11 Sierpień 2012, 18:24 »

Jejku ... ja myślałam że to prościej można.
Zamiast obecnego wyświetlacza podłączyć większy ... w rozsądnej cenie.
Ponieważ nie wiem czego szukać to zapytam ile taki wyświetlacz cyfrowy kosztuje o wymiarze cyfry 20 cm.

I dodatkowe pytanie czy istniejące czujniki mogłyby pracować w zestawie z akumulatorem i baterią słoneczną ? Ile to prądu pobiera ?

PoznanskaPyra

• Serwisant
  • Mechanik BOINC
  • BOINC Fanatyk
  • Totalny świr Boinc-owy
« Odpowiedź #41 dnia: 11 Sierpień 2012, 20:13 »

Jejku ... ja myślałam że to prościej można.
Zamiast obecnego wyświetlacza podłączyć większy ... w rozsądnej cenie.
Ponieważ nie wiem czego szukać to zapytam ile taki wyświetlacz cyfrowy kosztuje o wymiarze cyfry 20 cm.

I dodatkowe pytanie czy istniejące czujniki mogłyby pracować w zestawie z akumulatorem i baterią słoneczną ? Ile to prądu pobiera ?
Czujka to nie problem, gorzej z wyświetlaczem.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

metalic

• Bywalec forum
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: 11 Sierpień 2012, 20:24 »

Po raz trzeci apeluje: 7segmentowe wyświetlacze wystarczą...przecież czujka ma pokazywać poziom promieniowania wyrażany cyframi...od 0 do 9 ;), nie tekstem.

Tylko 7seg, to wyjście które umożliwia nie powiększanie aż tak mocno kosztów....i sam sposób podłączenia takiego byłby przyjazny dla reszty sprzętu z aktualnych czujek...kwestia zmiany softu, dodania dekodera i multipleksowania. Mniej zmian w kodzie.

Nie widzę sensu wielkich tablic z pikselami....by wyświetlały stale napis "Radioactive@Home" ? Można wykonać ładniejszy i bardziej przyciągający oko baner z innych materiałów  ;)

Odpowiednio duży panel... + kondensatory, albo jak się upierasz to akumulatory.
Jeśli planujesz działanie 24/7 w sposób, że w dzień fotowoltaika zasila czujke i ładuje aku to musisz z odpowiednim zapasem dobrać wielkość panela, uwzględniając że musisz dać ładunek do aku 110-150% jego pojemności by go naładować... Wypadałoby też uwzględnić warunki atmosferyczne...by w zimie albo ,,szarym" miesiącu nie padło wszystko...

Dużo zabawy i kosztów ale wykonalne.
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpień 2012, 20:29 wysłana przez metalic »

ryszard.korczyk

• Liczydłowy
  • Forumowy elektronik
« Odpowiedź #43 dnia: 11 Sierpień 2012, 20:30 »

7-segmentowe gotowe? Te są dość drogie dla większych rozmiarów, a składanie tego na PCB z LEDów też nie wyjdzie tanio, duża cześć kosztów to samo PCB, więc czy rastrowo umieszczamy pixele, czy w formie 7segmentów cena podobna. Też jestem zwolennikiem nie łączenia tego z komputerem, to ma być proste, podłączasz i działa. W czujce 3.0 są wolne piny UART, więc można na niego wystawić dane do innego uP który to wyświetli na dowolnym wyświetlaczu.

metalic

• Bywalec forum
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: 11 Sierpień 2012, 20:34 »

Można i tak, ale zwiększa to stopień komplikacji...i ew awarii dla osób które chcą mieć ,,podłączam i działa"  ;)

PoznanskaPyra

• Serwisant
  • Mechanik BOINC
  • BOINC Fanatyk
  • Totalny świr Boinc-owy
« Odpowiedź #45 dnia: 11 Sierpień 2012, 20:38 »

Po raz trzeci apeluje: 7segmentowe wyświetlacze wystarczą...przecież czujka ma pokazywać poziom promieniowania wyrażany cyframi...od 0 do 9 ;), nie tekstem.

Tylko 7seg, to wyjście które umożliwia nie powiększanie aż tak mocno kosztów....i sam sposób podłączenia takiego byłby przyjazny dla reszty sprzętu z aktualnych czujek...kwestia zmiany softu, dodania dekodera i multipleksowania. Mniej zmian w kodzie.

Nie widzę sensu wielkich tablic z pikselami....by wyświetlały stale napis "Radioactive@Home" ? Można wykonać ładniejszy i bardziej przyciągający oko baner z innych materiałów  ;)

Odpowiednio duży panel... + kondensatory, albo jak się upierasz to akumulatory.
Jeśli planujesz działanie 24/7 w sposób, że w dzień fotowoltaika zasila czujke i ładuje aku to musisz z odpowiednim zapasem dobrać wielkość panela, uwzględniając że musisz dać ładunek do aku 110-150% jego pojemności by go naładować... Wypadałoby też uwzględnić warunki atmosferyczne...by w zimie albo ,,szarym" miesiącu nie padło wszystko...

Dużo zabawy i kosztów ale wykonalne.
Ja myślałem żeby zrobić takie coś jak wcześniej zdjecia wstawiałem i gdzieś przywiesić. Pokazywało by to napis raz Radioactive@home, a raz poziom promieniowania.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Szopler

• Radioaktywny
  • Moderator
  • Kalkulator
  • *
    • szoplik.pl
« Odpowiedź #46 dnia: 11 Sierpień 2012, 20:39 »

50 złotych netto za sztukę (wysokość 152mm) i jest to produkt na specjalne zamówienie (przynajmniej w TME).
W brew pozorom z LEDów można zrobić taki 7-segment ale pewnie w podobnej cenie, bo dobrej jakości, jasne LEDy swoje kosztują.
Żeby wyświetlić poziom tła czyli 0.20 - 0.30 uSv/h potrzebujemy 3x czyli 150 + vat minimum na same matryce.
Przesyłanie danych UARTem do drugiego procesora obsługującego tylko wyświetlacz uważam za bardzo dobry pomysł - najmniej komplikacji z oprogramowaniem. Nawet czujki V2 można by było wykorzystać bo piny od UARTa zostawiłem na przyszłość do ewe. użycia, a i zmian w oprogramowaniu czujki mało trzeba by robić.

metalic

• Bywalec forum
  • *
« Odpowiedź #47 dnia: 11 Sierpień 2012, 20:41 »

Swoją drogą, ciekawe jakie koszta by wyniosły gdyby kupić samemu kilkaset sztuk diod i złożyć to z PCB.

Ania

• Liczydłowy
  • **
« Odpowiedź #48 dnia: 11 Sierpień 2012, 20:42 »

Dokładnie tylko zmieniające się cyfry mają być cyfrowe - reszta wypisana na stałe na tablicy. Minimalizujemy koszty.

Na razie propozycją było zbudowanie  1 sztuki aby zobaczyć czy to przyciąga ludzi. I sprawdzić jak to widać w różnych warunkach, w rożnych miejscach

Troll81

• Troll forumowy
  • Newsmani
  • Starszy Kalkulator
  • Owoc żywota twojego je ZUS
« Odpowiedź #49 dnia: 12 Sierpień 2012, 17:26 »

pomysł nabiera realnych kształtów.....

ryszard.korczyk

• Liczydłowy
  • Forumowy elektronik
« Odpowiedź #50 dnia: 12 Sierpień 2012, 22:14 »

Dostałem od zaprzyjaźnionej firmy panel na matrycach LED. Jest to nieduży panelik 40x8 pikseli, ale koszt nie jest ogromny (ze sterowaniem około 100zł wyjdzie). Postanowiłem protestować go trochę.
[smg id=9685]
[smg id=9686]
Zmieniając trochę czcionkę dałoby się na tym udeptać wynik, między pomiarami można na nim też wyświetlać adres strony rad@h jak na typowych reklamach.
Panelik nie za duży, bo 30x6cm ale z takich paneli znajomi robią wyświetlacze tekstów w kościołach i sprawdza się to:

Nikt nie broni nam poskładać trochę większy wyświetlacz, moduły te można łączyć w obu osiach.
Będę miał także do testów moduły o dużych rozmiarach.
Jeszcze nie wiem, jak rozwiąże komunikację z czujką, albo UART co jest do zrealizowania w v2 i 3.0 po modyfikacji softu i trochę sprzętu, albo USB. Może udałoby się zrobić proste urządzenie na uP, które portem Host USB połączy się z czujką, zasteruje takim panelem i zasili wszystko od razu.

Troll81

• Troll forumowy
  • Newsmani
  • Starszy Kalkulator
« Odpowiedź #51 dnia: 12 Sierpień 2012, 22:33 »

u mnie lezy jedna prototypowa :D z pinami na wierchu

ryszard.korczyk

• Liczydłowy
  • Forumowy elektronik
« Odpowiedź #52 dnia: 12 Sierpień 2012, 22:42 »

I scroll reklama na tym panelu. Niestety telefon średnio dawał sobie rady i na żywo wygląda znacznie ciekawiej.
https://www.dropbox.com/s/bt0nfpn1omallbf/2012-08-12%2021.55.37.3gp

Cyfron

• Newsmani
  • Kalkulator
    • Propersound
« Odpowiedź #53 dnia: 14 Sierpień 2012, 14:57 »

Ryśku - kiedyś musisz przyjechać do krk, albo ja do Ciebie, bo należy się Tobie konkretny (już nie jeden) browar  :parrrty:

Troll81

• Troll forumowy
  • Newsmani
  • Starszy Kalkulator
« Odpowiedź #54 dnia: 14 Sierpień 2012, 22:20 »

nastepny zlot u Ryśka :D

AL

• Okrrrutny Newsman
  • Newsmani
  • Kalkulator
  • Crazy Pirat!!!
    • Moja strona domowa
« Odpowiedź #55 dnia: 16 Sierpień 2012, 09:18 »

nastepny zlot u Ryśka :D
Popieram XD
Strony: 1 [2]   Do góry

SMF spam blocked by CleanTalk