Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Hydro Cooling GPU

Zaczęty przez EDU Enthusiast, 16 Sierpień 2012, 05:45

EDU Enthusiast

Zamkniety system hydro dla gpu, cos typu corsair hydro dla prockow tylko dla gpu.

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16835186067

vid

http://www.youtube.com/watch?v=Vzre7QnBh50

Jak dokupie sobie droga 6970 (stanialy dosc mozna za 160$ kupic sztuke) zastanowie sie nad wlozeniem takiego coolera na obydwie.

:)

goofyx

Na coś takiego czekałem :D

Budowa pełnego chłodzenia wodnego z części tak aby chłodzić co się da czyli CPU i 2xGPU budziła we mnie strach <- wystarczy coś źle dobrać lub źle podłączyć a cały układ nie dość, że nie będzie chłodził jak należy to będzie gorszy od chłodzenia powietrzem.

Takie rozwiązanie wodne na CPU już jest, a teraz czas na GPU <- teraz tylko poczekać, aż pokaże się 7990 i takie chodzenie do niego :)

Ania

Nie taniej kupić klimatyzator w castoramie i podłaczyć go pod wejście powietrza do komputera ?
Choc trochę prądu to zapewne ciągnie.

d_worms

U mnie cos takiego smiga od 4 lat, jeden wyciek byl (moja wina).

goofyx

Cytat: Ania w 16 Sierpień 2012, 10:10
Nie taniej kupić klimatyzator w castoramie i podłaczyć go pod wejście powietrza do komputera ?
Choc trochę prądu to zapewne ciągnie.
1. ja mam klimatyzator <- cena: 900zł, zżera max.950W przy pracy agregatu chłodzącego, bez agregatu ok.150-200W na samych wiatrakach.
2. sama klima nawet skierowana na komputer bez ścianki bocznej nie wystarcza, sam to sprawdzałem <- fakt, że obniża temperaturę ale w momencie kiedy agregat chłodzący przestaje pracować temperatura znowu wzrasta. Ogólnie jak dla mnie za duże wahania temperatury w granicach 10-20 stopni na CPU i nawet 40-50 stopni na GPU to dużo. Dopóki pracuje agregat w klimie to masz luksus, ale generatory nie pracują ciągle tylko z przerwami
3. po za tym jak skierujesz klimę (temperatura minimalna powietrza 15 stopni, u mnie ) na komputer (który miał na CPU=90stopni oraz na GPU=100stopni) to pojawiały mnie się intensywniej zawilgocone miejsca ( szczególnie na plastikach ) czyli jest po prostu za duża różnica temperatur między częścią chłodzącą, a składnikiem chłodzącym <- tego się obawiałem
4. jeśli założysz takie wodne chłodzenie na cpu i gpu z chłodnicami np.: na ściance bocznej i na to skierujesz klimę to według mnie będzie to o wiele lepsze i stabilniej chłodzące  rozwiązanie, które ja osobiście chciałbym wykorzystać przy nowym komputerze.5
5. ewentualnie przy nastawieniu że będziesz miała klimę na kompa ustawioną to lepiej i taniej (według mnie) kupić lepsze chłodzenie powietrzem zarówno na cpu jak i gpu ze skierowaną na to klimą
6. po za tym dużo zależy od otoczenia w jakim stoi komputer. Jak miałem komputery w zwykłym pokoju w domu to temperatura pomieszczenia nawet przy uchylonym oknie była w granicach nawet 25-30stopni <- a ze względu na dzieci nie mogłem za często okna otwierać. Teraz z tego pokoju 28m2 przeniosłem się do piwnicy do 13m2 które w 90% jest w ziemi to mam temperaturę nie przekraczającą 25 stopni nawet jak były upały po 42 stopnie w słońcu, jak włączę klimę to w 10 minut mam 18 stopni :) a kompy są prawie zimne.

Znowu się rozpisałem ;)

goofyx

Cytat: d_worms w 16 Sierpień 2012, 10:35
U mnie cos takiego smiga od 4 lat, jeden wyciek byl (moja wina).
ja nawet nie wiem jak dobrać części ;)
chyba że jesteś w stanie mi pomóc w kwestii doboru sprzętu chłodzącego?

Szopler

Budowa WC to bułka z masłem gdzie wszystko zależy od tego czy układ ma być przyszłościowy czy jednorazowy i ile kasy chce się w to włożyć. Oczywiście poniżej pewnego poziomu nie warto schodzić bo powoduje to więcej problemów i potencjalnych kosztów (tyle że rozłożonych w czasie) niż to wszystko warte.
Za to ta cisza i brak problemów z kurzem w obudowie (jak się WC wystawi oddzielnie) oraz dużo większe możliwości OC niż na powietrzu.

goofyx

Cytat: Szopler w 16 Sierpień 2012, 11:45
Budowa WC to bułka z masłem gdzie wszystko zależy od tego czy układ ma być przyszłościowy czy jednorazowy i ile kasy chce się w to włożyć. Oczywiście poniżej pewnego poziomu nie warto schodzić bo powoduje to więcej problemów i potencjalnych kosztów (tyle że rozłożonych w czasie) niż to wszystko warte.
Za to ta cisza i brak problemów z kurzem w obudowie (jak się WC wystawi oddzielnie) oraz dużo większe możliwości OC niż na powietrzu.
bułka z masłem?
mnie stresuje za duży wybór/dobór komponentów :) bo nei wiem co wybrać, aby było dobrze i przyszłościowo

Szopler

Powiedz co chcesz chłodzić, czy WC zintegrowane w obudowie z komputerem (jakiej) czy oddzielne. Czy estetyka ma duże znaczenie (drożej) czy ma być wydajnie i tylko wydajnie...
Rady się szybko znajdą ;) szczególnie na forum PurePC...

gregre

Cytat: Szopler w 16 Sierpień 2012, 13:19
Rady się szybko znajdą ;) szczególnie na forum PurePC...

u nas też sporo użytkowników którzy mają WC, przejrzyj temat AiDec'a na temat WC

Szopler

Podaj config - pomożemy!