Ciągłe ściganie w Simapie, co o tym sądzicie?

Zaczęty przez Ufol, 16 Sierpień 2012, 22:54

Ufol

Staram się zawsze liczyć w Simapie, gdy tylko próbkami sypnie. Gorąco zachęcam do uczestnictwa w nim i często głosuję na niego w projekcie miesiąca, ale te ciągłe wyścigi mocno mnie irytują. Rozumiem, że to taka specyfika, promocja, czy jak to tam zwać. Uznaję zasadę, co za dużo, to niezdrowo. Uważam, że takie podejście do liczydłowych, może ich zniechęcać. Primegrid z regatami przesadza. Simap zdaje się podążać tą samą drogą. W jakim celu co miesiąc ogłaszają zawody? Mi tam wszystko jedno, pomimo tego dziwactwa, mój pogląd na projekt się nie zmieni. Założyłem ten temat, gdyż jestem ciekaw opinii szanownych Kamratów, na to zjawisko. Proszę, wypowiedzcie się.

Szopler

SIMAP i zawody / wyścigi? Czy ja o czymś nie wiem?

Ufol

Zajrzyj na Boinc Stats do działu wyścigi drużyn. Właściwie całe liczenie Simapa to wyścigi, odbywają się praktycznie w każdym miesiącu.

simonic

Cytat: Ufol w 17 Sierpień 2012, 08:38
Zajrzyj na Boinc Stats do działu wyścigi drużyn. Właściwie całe liczenie Simapa to wyścigi, odbywają się praktycznie w każdym miesiącu.

Tylko te wyścigi z BoincStats nie są ustawiane przez sam projekt tylko przez drużyny z całego świata. Np. w tym miesiącu będzie wyścig zaproponowany przez drużynę BoincStats.


Ufol

Cytując klasykę kabaretu:
,, Oczywistością Kaziu to jest. ,,
Pytanie brzmi, dlaczego tak się dzieje? Co takiego jest w Simapie, iż gdy tylko są próbki, to odbywa się w nim wyścig. Poza tym, zastanawiam się, czy takie ciągłe ściganie jakoś wpływa na popularność projektu. Wątek założyłem, ponieważ z ludźmi inteligentnymi lubię rozmawiać, ot i cała tajemnica.

Ania

Może niektóre zespoły w ten sposób faworyzują ulubione (z jakiegoś powodu) projekty.

Może zróbmy wyścig w RADIOACTIVE :)

krzyszp

Cytat: Ania w 17 Sierpień 2012, 14:16
Może zróbmy wyścig w RADIOACTIVE :)
Nie bardzo jest sens ;)
Ci, co są podłączeni do projektu, liczą zwykle 24h na dobę. Mnie bardziej zastanawia co z ok. 150 czujnikami, które są rozesłane, a nie podłączają się do projektu...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Ania

Ja to chciałam potraktować jako reklamę projektu. Ktoś będzie chcał zastartować ... ZONK, musi mieć czujkę i może się na nia skusi. Zaczną pisać o tym w innych zespołach (myślę o zagranicznych) i będzie OK.
Może Japonia mocniej by dołaczyła .... Indie (ciekawy poligon elektrowni) itp.

Troll81


Troll81

Juz wiem te 150 czujekzamówiły firmy i rozebrały je na części pierwsze i juz budują swoje komercyjne wersje by sprzedawać za 300$ :D na ebayu...

Cyfron

a my wystawimy swoje za 150$ i będziemy mieli masę klientów  :attack:

krzyszp

Cytat: Troll81 w 20 Sierpień 2012, 00:06
Krzysku to moze napisz do nich maila?
Były już wiadomości do nich przesyłane - bez odzewu niestety.
TJM znalazł też kogoś, kto ustawił flagę "eksperymentalną" (czujki wtedy nie ma na mapie) i tak zostawił...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

dziubas

a ja sądzę, że należy przenieść tą dyskusję o czujkach do innego wątku  :whip:
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *