Nieformalne (?) zespoły liczące BONC na wspólnej karcie, komputerze ...

Zaczęty przez Ania, 12 Wrzesień 2012, 13:52

Ania

Proszę o pochwalenie się posiadaniem wspólnej karty, komputera do obliczeń BOINC.
Chciałabym spopularyzować takie działania u nas.
Proszę opiszcie w jaki sposób się zroganizowaliście. Jak się "rozliczacie" i od jak dawna w takim układzie działacie ?

Szopler

Potem donos do Urzędu Skarbowego na temat "jak się rozliczacie" i dziękuję, dobranoc...

Ania

Ach ... głodnemu zawsze chleb na mysli :)
To ok. Bez rozliczania ... choć chodziło mi o punkty  :boing:

Troll81


Ania

SKB@P  to rarytas. EXtra sprawa .
Ale szukam też innych. Do których być może można dołączyć....

Ania


andy101fah

Są Aniu.
Szkoda tylko że folding@home nie ma w BOINC

W projekcie folding@home
http://folding.stanford.edu/English/HomePage
tworzę zespół obliczeniowy z kolegą Waldkiem pod nazwą Waldeusz_Rzeszow

Mamy wspólnie zakupionych 4 maszynki klasy i7 do których dorzucamy karty grafiki. Raz kupował kartę Waldek a raz ja i u kogo w maszynce są wolne sloty tam pakujemy kolejną GTX 460.
http://www.forum.zwijaj.pl/viewtopic.php?f=30&t=670

tutaj można zobaczyć nasz park maszynowy (oraz innych kolegów).

poza tym liczą kompy żony Waldka oraz jego córek (sporadycznie).
Dlatego jeżeli chce się i ma możliwości to można. Dwukrotnie zdobyliśmy 1 miejsce w Polsce w projekcie folding@home ale obecnie konkurencja zepchnęła nas na 3 miejsce.

http://folding.extremeoverclocking.com/team_summary.php?s=&t=276
http://kakaostats.com/t.php?t=276

Pozdrawiam

tito

Myślę, że największą przeszkodą jest tak naprawdę prąd,a konkretnie jego koszty. Zakup sprzętu to wydatek jednorazowy, a za prąd trzeba już co miesiąc płacić. No i miejsce - nie każdy chce mieć kolejną skrzynkę w domu.
Ale jak ktoś ma miejsce i prąd to osobiście się dołożę do jakiegoś kompa.
Jacyś chętni?

Ania

Zawsze można koszty prądu włożyć w koszta kupna i ustalić jego pracę na rok, dwa.
I skusić się na II taryfę.

Może następni chętni i coś wymyślimy.

tito

To najpierw niech ktoś wyjdzie z propozycją, aby u niego stało pudło i się będzie sprzętem opiekował.
Wtedy można pogadać. I jeszcze jedno - im więcej osób się zrzuca tym więcej problemów w administrowaniu. Optymalnie to by były jakieś 3.

Ania

U nas miejsce by się znalazło. Ale zdarzają się cześte wyłaczenia prądu i prąd w gniazdu ma więcej volt niż norma przewiduje. Podobno nie mogą obniżyć bo za mały pobór prądu mamy :(

Teech

to się tylko cieszyć większe napięcie mniejszy prąd i rachunek też odpowiednio mniejszy a urządzenia na 250V z reguły są

Ania

Czy aby na pewno rachunek mniejszy ????
Czasami efektownie strzelają  żarówki. 

tito

Aniu, gdzie Ty/Wy mieszkacie? Większym napięciem bym się nie przejmował jeśli zasilacz byłby markowy.
Wyłączenia prądu to po prostu upierdliwa sprawa dla admina potencjalnego komputera, bo to trzeba by włączać.
Aniu - jeśli byłabyś zainteresowana takim wspólnym rozwiązaniem, to dawaj mi priva. Obgadamy i może jeszcze ktoś się później zdecyduje jak już będą konkrety.

Cyfron

awarie prądu - w biosie ustawić "auto on" czy jakoś się to tam nazywa inaczej i komp w momencie, kiedu prąd dostanie automatycnzie startuje (tak jest porobione z SKB@P, tylko jeden tego nie "czuje" ;) )

MarcinB

Cytat: Teech w 28 Wrzesień 2012, 11:06
to się tylko cieszyć większe napięcie mniejszy prąd i rachunek też odpowiednio mniejszy a urządzenia na 250V z reguły są
Rachunek to nie opłata dosłownie za "prąd" ale za moc zużytą czyli prąd razy napięcie razy współczynnik mocy czynnej (około 0,95) i to jest ta moc liczona w Watach  ;) A wyższe napięcie to wyższe pole elektryczne czyli najprościej mówiąc też możliwość przebicia izolacaji itp. W Polsce napięcie w sieci jednofazowej to 230V i dopuszczalne są odchyły 10%

philozoph

Cytat: Teech w 28 Wrzesień 2012, 11:06
W Polsce napięcie w sieci jednofazowej to 230V i dopuszczalne są odchyły 10%
I to się nazywa niepoprawny optymizm  :p_arr:

Bardzo przypasował mi ten wątek więc podzielę się myślą jeszcze "nie oszlifowaną". W studiu mam miejsce i prąd. Budynek dozorowany z całodobowym dostępem. Prąd płacę w czynszu więc nie "tyka". Sporadycznie są awarie ale mam opracowane zabezpieczenie na jakieś 8 -16h przy poborze 3kW. Potrzebny byłby tylko stary UPS i kilka samochodowych akumulatorów żelowych. Myślałem żeby zrobić zbiórką "weteranów" i zmontować jakieś liczydło z tego. Kiedyś na sześciu jednordzeniowych 200MHz zrobiłem closter do konwersji strumienia DVB na mpg4 w czasie rzeczywistym i nawet się wyrabiał. Może czas wyciągnąć notatki.
Przeczytałem wątek i pomyślałem: Mam zaplecze, salę konferencyjną, trochę doświadczenia i pomysłów. Powiem co knuje może ktoś podchwyci pomysł. W kupie raźniej  :ahoy:

tito

Philozoph - gdybyś był długotrwałym członkiem teamu i udzielał się na forum to pisałbym się natychmiast na taką propozycję.
A tak to trzeba obgadać.
Ja byłbym za przy jakiś 3-4 osobach chętnych do postawienia liczydełka.
Ktoś jeszcze?

AL

Witamy philozoph! Zapraszamy do działu wizytówki, no i oczywiście do pochwalenia się pomysłami w niniejszym wątku!

Szopler

Cytat: Teech w 28 Wrzesień 2012, 11:06
to się tylko cieszyć większe napięcie mniejszy prąd i rachunek też odpowiednio mniejszy a urządzenia na 250V z reguły są

Większej bzdury dawno nie czytałem...

Ania

Cytat: philozoph w 28 Wrzesień 2012, 21:20
....
Myślałem żeby zrobić zbiórką "weteranów" i zmontować jakieś liczydło z tego.
........

:)

http://allegro.pl/hurt-paleta-intel-3000mhz-x50szt-49zl-sztuka-i2645613498.html

Szopler


ryszard.korczyk

Cytat: Ania w 28 Wrzesień 2012, 22:22
http://allegro.pl/hurt-paleta-intel-3000mhz-x50szt-49zl-sztuka-i2645613498.html
To sądząc po złączu procesora s478 Pentium 4, Celeron D lub coś podobnego, procesory o ogromnym zapotrzebowaniu na prąd (nawet 100W), a sama wydajność to raczej niewielka. Porównując do choćby i3 to może mieć dziesiątki razy lepszy współczynnik mocy do wydajności. Do tego brak pamięci i dysków i gdzie to trzymać?
Pamiętajmy, liczmy z głową ;)

Ania

co jest odpowiednikiem i3 po stronie AMD. Zawsze starali się ciut lepsze procesory robić w lepszej cenie ...

Cyfron

philozoph - a co to za studio masz? Skąd jesteś? Może załóż wizytówkę, to tam Ciebie zmęczymy o to co i jak - jak się okaże, że można Tobie zaufać, to pewnie jakieś komputery do Ciebie by poszły (niestety był już jeden koleś na forum, który wyłudził kasę lub sprzęt i zniknął... dlatego teraz jesteśmy ostrożni - broń boże nikt nie ma nic do Ciebie :) ) Sam nawet jakiegoś kompa bym mógł Tobie podesłać :)

philozoph

Na początek małe sprostowanie dwusetki były tylko jednordzeniowe. Chodziło mi o płyty jednoprocesorowe. Pora nie ta  :facepalm2:

Chciałem żeby wizytówka była niebanalna i jeszcze nad nią pracuje. Jestem z Zielonej Góry. Studio fotograficzne. Tyle w skrócie.
Z braku czasu odniosę się bardzo ogólnie. Miło mi że propozycja spotkała się z odzewem ale proponuję ostudzić głowy. Myśl trzeba bez wątpienia oszlifować. "Zlot weteranów" nigdy nie osiągnie mocy SKB@P lub większej i ekonomicznie będzie nieuzasadniony. Wymiar "przedsięwzięcia" to raczej "ostatnia akcja" zanim trafią do kontenera i pojadą na recykling do trzeciego świata.

Ania

Ale jesli masz takie możliwości ... to my mamy możliwość :) postawić  tam kawałek SKB@P .

philozoph

Cytat: Ania w 29 Wrzesień 2012, 22:30
Ale jesli masz takie możliwości ... to my mamy możliwość :) postawić  tam kawałek SKB@P .
Jestem za a nawet przeciw  ;) jak to powiedział jeden znany polityk. 31.10 rzucam pracę (jedną z wielu) i bardziej się uaktywnię. Na razie ledwo starcza czasu na popędzanie liczydeł.

Troll81

Witam cię philozoph na naszym forum. Koniecznie zrób sobie wizytówke i daj nam się poznać. Chętnie skorzystamy z twojej gościnności choć obawiam się że może cie to nieco kosztować (np podwyżkę czynszu). Sporo osób chętnie wspomogłoby budowę kolejnych SKB@P. Niestety dotychczasowym ograniczeniem było miejsce i czas osób opiekujących się sprzętem. Jesli podjąłbyś się opieki to propozycja twoja jest wielce kusząca.


philozoph

Na początek obiecana wizytówka:
http://www.boincatpoland.org/smf/wizytowki/philozoph

Trolu świetny przypisek o Zus'ie :)

A teraz konkretnie. Pozwoliłem sobie nieco "obwąchać" fundację i stwierdzam że to świetny pomysł. W oparciu o fundację możemy uregulować wszystkie sprawy formalne. Oczywiście trzeba dogadać 1001 szczegół. Zapraszam Was na wizję lokalną. Ocenicie naocznie co i w jakich celach można wykorzystać, postawię kawę i jakieś ciastko, oprowadzę po terenie:)

Jeśli chodzi o samą rozbudowę SKB@P/weteranów to nie wiem czy będziemy ciągnąć dyskusję tutaj czy zrobimy osobny wątek. Warto dobrze to przemyśleć problem w szerszym gronie.

Troll81


philozoph

Cytat: Troll81 w 17 Październik 2012, 23:03
czyżby kolejny zlot u Ciebie??
Piękna dolina środkowej Odry, doskonałe rejony na spływy, wędkowanie, rower a nawet z buta. I jeszcze lasy pełne grzybów. Niestety dość kiepska baza noclegowa.

Troll81



e_mati

Przy stawianiu u kogoś liczydełka dorzucacie może jakieś pieniądze na prąd przez nie pobierany? ;)

Troll81

Nie. Liczysz na własny koszt i na własną odpowiedzialność jak wszyscy tutaj.

możesz jednak trochę pohandlować mocą obliczeniową i np zgodzić się liczyć na czyjeś konto a jeśli znajdziesz chętnego to pokryje on koszty prądu za okres na który liczysz.

e_mati

Yhm
W każdym razie gdyby ktoś chciał liczyć, miał sprzęt ale nie miał miejsca/warunków na jego trzymanie u siebie to myślisz że są tacy którzy by dali sprzęt do liczenia u kogoś innego płacąc za prąd?
Od razu powiem, że nie, nie chcę od nikogo sprzętu brać na takich warunkach - aktualnie bardziej teoretycznie pytam ;)

Troll81

potrzeba by było sporego zaufania by sprzęt wart pareset złotych co najmniej "dać" komuś pod opiekę...

e_mati

No wiadomo że tak - nikt nie będzie powierzał takiego sprzętu pierwszej lepszej osobie z ulicy.
Ogólnie pytam się bo może ktoś był by zainteresowany trzymaniem sprzętu w krakowskim hackerspace - jak ktoś jest z Krakowa do sam będzie mógł się przejść i zobaczyć jak to wygląda jak już będzie skończone ;)
Tylko wiadomo, prądu to sporo by ciągnęło a rachunki jakoś płacić trzeba - stąd było moje poprzednie pytanie ;)