Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

LOTTOBOINC

Zaczęty przez MarcinB, 01 Październik 2012, 23:27

MarcinB

Zakładam nowy temat żeby był bardziej widoczny.update 11.10.2012

Idea lottoboinc polega na tym żeby oddać trochę mocy obliczeniowej  SKBP poszczególnym donatorom wspierającym projekt.

Konta do wpłat :
Konto złotówkowe:    36 2490 0005 0000 4530 9577 1511
Konto euro:            75 2490 0005 0000 4600 2718 1386

W tytule proszę wpisać "SKBP 5 " 
( osoby które do tej pory wpłacały kwotę i wyraziły chęć nawet w inny sposób będą brane pod uwagę)

To co ustalilśmy do tej pory w skromnym gronie :

1 .Czas trwania 1 miesiąc
2. Jeden los to pierwsze 5zł
3. Nagroda - 1 miesiąc liczenia dowolnego porjektu na jednym kompie
4. mimeq jest chętny od prowadzenia strony technicznej
5. Przygotowanie listy - chętny przegląda wyciąg bankowy z danego miesiąca i przygotowuje listę do losowania. (postaram się to zrobić ;) )

Proszę mnie skarcić albo poprawić za błędy ;)



ryszard.korczyk

Ad 2. 10mln w jakim projekcie, dowolnym? Są projekty, w których raczej jest to pułap nie do osiągnięcia. Bardziej mi się podoba opcja miesięcznego liczenia, ew. tygodniowe.
W miarę możliwości niech ktoś opisze tu jeszcze raz dokładnie co było już ustalane w innych wątkach.

aborek

Moim zdaniem 10kk punktów to zdecydowanie zbyt dużo, zwłaszcza że ma to się odbywać cyklicznie. Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem będzie np. liczenie wybranego przez zwycięzcę projektu przez tydzień na najlepszej w tymże projekcie karcie/procesorze.
1 PLN jako warunek udziału w losowaniu też moim zdaniem jest trochę bez sensu. 10 PLN ma już chyba sens.

MarcinB

ah zapomniałem, miał być to Projekt miesiąca GPU albo jakiś do ustalenia z wygranym.


Cytat: aborek w 02 Październik 2012, 09:12
1 PLN jako warunek udziału w losowaniu też moim zdaniem jest trochę bez sensu. 10 PLN ma już chyba sens.
Chodzi o to żeby ludzi zachęcać do nawet małych ale regularnych wpłat . Jestem pewien że większość wpłat będzie i tak większa. Trzeba zachęcać i wierzyć w ludzi ;)

Troll81

Pomysł ciekawy i wart uwagi. Ale wymagający dopracowania. Wg mnie liczone powinny byc tylko projekty stabilne i regularnie wysyłające próbki...

MarcinB

#5
Cytat: Troll81 w 02 Październik 2012, 10:19
Pomysł ciekawy i wart uwagi. Ale wymagający dopracowania. Wg mnie liczone powinny byc tylko projekty stabilne i regularnie wysyłające próbki...
Takie z reguły liczymy w PM  stąd pomysł żeby właśnie PM liczyć

Pomysł takiego lotto padł przez forumowicz-kę Anie . Troszkę rozruszała te stare kości forum ;)

lolek

jak dla mnie:
- minimalna wartość losu 10PLN
- 1 osoba, jeden los
- losowanie co miesiąc
- liczy jedna grafa przez cały miesiąc
- projekt liczony to projekt miesiąca GPU
- grafa do wyboru NV, lub AMD
- trzeba wybrać po jednej grafie z obu obozów (niech wybierze ktoś kto tym zarządza), a zwycięzca ma wybór tylko pomiędzy tymi kartami

mimeq

Jesli cos uzgodnicie i bedzie na to ogolna zgoda  moge to robic od strony techniczej (dostep do SKB@P).


tito

Cytat: lolek w 02 Październik 2012, 10:21
jak dla mnie:
- minimalna wartość losu 10PLN
- 1 osoba, jeden los
- losowanie co miesiąc
- liczy jedna grafa przez cały miesiąc
- projekt liczony to projekt miesiąca GPU
- grafa do wyboru NV, lub AMD
- trzeba wybrać po jednej grafie z obu obozów (niech wybierze ktoś kto tym zarządza), a zwycięzca ma wybór tylko pomiędzy tymi kartami

:arrr: Ale nie 10 zł- dajmy minimum 5zł - aby nie śrubować.

lolek

Może być i 5, ale 1 PLN to była troszkę przesada   :whistle:

Cyfron

Cytat: tito w 02 Październik 2012, 11:07
Cytat: lolek w 02 Październik 2012, 10:21
jak dla mnie:
- minimalna wartość losu 10PLN
- 1 osoba, jeden los
- losowanie co miesiąc
- liczy jedna grafa przez cały miesiąc
- projekt liczony to projekt miesiąca GPU
- grafa do wyboru NV, lub AMD
- trzeba wybrać po jednej grafie z obu obozów (niech wybierze ktoś kto tym zarządza), a zwycięzca ma wybór tylko pomiędzy tymi kartami

:arrr: Ale nie 10 zł- dajmy minimum 5zł - aby nie śrubować.

popieram

_Aleksander_

Pomysl bomba!  :boing:
Moje pytanie to co jest celem? Uzbieranie kasy czy zainteresowanie ludzi?
Jeżeli zebranie kasy, to moim zdaniem najkorzystniej byłoby dać jakiś rozsądny limit np. 10 losów/osoba, a wtedy los zrobić po 1PLN?

Szopler

Jedna wpłata w miesiącu to jeden los niezależnie od kwoty...

Ania

Jak zwykle powiem: "zacznijmy,  a potem będziemy modyfikować, uszczegóławiać zasady....
bo minie rok i wygranej nie będzie :) 

Jest nas 8000 x 5 zł .... nie to niemożliwe !!!  :P

P.S. Pieniądze zbieramy na SUPERKOMPUTER. Tuzin maszyn, kazda z najlepszą GPU ... chłodzone w oleju !

Szopler

Chłodzone wodą! Zawsze łatwiej potem sprzedać części ;)

Troll81

realnie dorzuci się max 150 osób :D

krzysztofo

Jest wszystko co powinno być, jest nagroda i jest los za 5 pln.
Jestem za.  8)   :p_arr:
5 pln jest fajną kwotą, jest to więcej niż jeden kupon w lotto, ale mylę że los w wysokości około 2 biletów tramwajowo/autobusowych jest do zaakceptowania.
Jak ustalicie kwotę to ustawię sobie przelewy automatyczne.
Ciekawe czy urząd skarbowy się przyczepi do tego.
Może założymy kościół albo związek wyznaniowy: ,,wyzwolony Boinc", składki odliczymy od podatku i urząd skarbowy się nie przyczepi ....

Cyfron

myślę, że to zrobimy jak uda się nam wreszcie zrobić konto fundacji - tam by się wpłacało i byłoby wszystko ok nawet ze względu skarbowego.
Mam spore nadzieje, że konto w tym miesiącu ruszy i będzie można zbierać.

A po co to - i żeby spopularyzować i żeby zebrać kasę :)

Ania

Tantiemy za pomysł (wraz z podatkiem od tego :)  )  oddaje na rozbudowę SKB@P   :p_arr:


Troll81

a ja jak już w końcu będzie konto fundacji ustawię zlecenie stałe na koncie...

Cyfron

ja się dziś zastanawiałem ile kosztuje zlecenie stałe mnie - też bym zrobił :)

Ania

Jak już powstał nowy wątek wątek to warto w nim zapodać numer konta na składki. Nie wszyscy pewnie znają :)  A pewnie by chcieli .....  :boing:

Cyfron

tylko właśnie kto ma się zająć tym rejestrowaniem użytkowników w loterii ?
poza tym - może zanim zaczniemy wpłacać to sprecyzujemy ustalenia, żeby nie było, że ktoś zapłacił XX pln a dostał mniej, albo inaczej albo coś...

Troll81

a jakiś US sie do tego nie czepi??

krzysztofo

To są dwie sprawy:
Organizowanie loterii – trzeba mieć zgodę...
I darowizny na superkomputer...
Mam nadzieje, że kiedyś nie będzie z tego ktoś miał problemu.

Cyfron

ale co to jest "loteria" - bo może tutaj chodzi o finansowe wygrane - a jak to będą "jakieś" punkty, to to już tego nie łapie?

Ania

Ludzie ... to żadna loteria tylko ... gra, rozrywka itp.
Zamiast na szminkę wolę czasami dać tutaj ... coś się dzieje ...
US ma naprawdę co robić a nie szukać 200 zł  z jakiś podatków tutaj ....

Cyfron

Aniu - widać, że mało wiesz o polskich urzędach...
Czepią się 5ciu złotych...
a nie chcemy smrodu na świat, że jakieś "wałki" są robione...

MarcinB

Wygrana to naprawdę sprawa symboliczna, a nie żaden dochód ;) Nr konta ten sam co w SKBP będzie. Z wyciągu konta łatwo ułożyć listę wpłacających.

krzysztofo

http://www.umwd.dolnyslask.pl/spoleczenstwoobywatelskie/doradztwo/prawo/single-view/artykul/czy-cos-moze-laczyc-organizacje-z-hazardem/


"Pisząc o loterii charytatywnej mamy na myśli takie inicjatywy, które odwołują się do ofiarności społeczeństwa (podobnie jak zbiórka publiczna), ale dodatkowo:
• dla ich uatrakcyjnienia zawierają element gry, losowania;
• osoby biorące w nich udział (losujący) wygrywają symboliczne pod względem wartości nagrody."

itd.
no i czepia się tego izba celna ...

chyba wystarczy tylko zgłosić taką loterie ...

http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/708612.html

krzysztofo


MarcinB

To, czy organizator musi zgłosić loterię czy uzyskać zezwolenie zależy od wysokości puli nagród w danej loterii. Jeśli jest ona wyższa od tzw. kwoty bazowej (czyli od przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku, w drugim kwartale roku poprzedniego, ogłoszonego w obwieszczeniu Prezesa GUS) to należy wysłać  zgłoszenie, a jeśli jest wyższa niż kwota bazowa - to występujemy o zezwolenie. Kwota bazowa w 2012 r. wynosi 3560,83 zł (zmienia się ona co roku).

Zrobiłem mały update w pierwszym poście , jeśli coś pominąłem proszę poprawkę ;)

Troll81

ale organizuje to osoba fizyczna (ktoś z forum) czy organizacja (czekamy na fundację i konto)?

lolek

Ja bym poczekał na fundację, w końcu ma ona powstać między innymi po to by ktoś później problemów ze skarbówką nie miał...żyjemy w Polsce i tu wszystko jest możliwe  :whistle:

Cyfron

fundacja już jest. Ma prawo działać itd. Tylko to konto nieszczęsne jeszcze nam wadzi. Więc niech się ktoś dowie komu i jak należy to zgłosić, to z goofyxem dokonamy takiego zgłoszenia zawczasu.

Ania

Działamy ?

Jeśli są jeszcze wątpliwości to może zróbmy taki wątek USERMiesiąca gdzie będziemy wybierać/głosować komu liczymy punkty w tym miesiącu za wkład w rozwój BOINC.  Warunkiem koniecznym dla teakiej osoby (wygrywającej) jest wpłata darowizny w postaci conajmniej 5 zł.

MarcinB

Cytat: Ania w 05 Październik 2012, 09:03
Działamy ?

Jeśli są jeszcze wątpliwości to może zróbmy taki wątek USERMiesiąca gdzie będziemy wybierać/głosować komu liczymy punkty w tym miesiącu za wkład w rozwój BOINC.  Warunkiem koniecznym dla teakiej osoby (wygrywającej) jest wpłata darowizny w postaci conajmniej 5 zł.
Zbyt stronnicze to będzie. Losowanie będzie ok trzeba tylko poszukać co z tym kontem zrobić. Może na weekend będę miał trochę więcej czasu to poszperam. A na razie to chyba nic nie zmieni fakt jak będziemy się składać jak do tej pory. Pod koniec października wylosujemy zwycięzce który zbierze punkty :)

MarcinB

Proszę jednocześnie o pomoc w rozstrzygnięciu ostatecznej kwestii co ma być nagordą.
10mln ptk niezależnie od karty GPU daje nam pewną sprawiedliwość punktową
Miesiąc liczenia na karcie GPU ATI lub NVIDIA da nam spory rozrzut pomiędzy punktami jakie dostaną zwycięscy, także sprawę trzeba przemyśleć

Ania

Proponuję 1 miesiąc z projektu który najlepiej punktuje. Stały projekt , stały komputer itp. Będzie w miarę równo.
10 mln było wskazówką która miała "rozruszać" temat :)