Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

LOTTOBOINC

Zaczęty przez MarcinB, 01 Październik 2012, 23:27

Ania

Trochę tych kompów jest. Jak padnie jeden to policzymy na dwóch kolejnych. Jak będzie sporo punktów .. wiesz jaka to frajda dla niektórych co obecnie maja mało. Szczególnie dla tych nieaktywnych których listem obudzimy z letargu.

AL

goofyx - ja byłbym jednak za określeniem czasu a nie pułapu punktowego. Co do ewentualnej awarii komputera - to możemy zawrzeć w regulaminie (o którym też wspominasz), że zrobimy co w naszej mocy aby utrzymać go na chodzie - ale w razie awarii zacznie liczyć kolejny pod względem mocy komputer. Co wiąże się z tym, że każdy uczestnik wpierw musi zgodzić się z regulaminem jeśli chce zagrać - i wtedy nie mamy problemu z niezadowolonymi.

Acha i nagroda jedna - nie rozdrabniajmy się niepotrzebnie.

sknd

też głosuję za czasem ;)

krzysztofo

Jestem za czasem w wybranym projekcie przez wygrywającego  :boing:

MarcinB

To jak losujemy w tym miesiącu osobę która otrzyma punkty z liczenia ? Na początek dwa tygodnie liczenia kompa projektu który dana osoba sobie wybierze . Ewentualnie zasady można później zmienić  :ahoy:

AL

Mam wrażenie, że temat umarł śmiercią naturalną, że względu na brak jasności co do tego na jakie konto mamy wpłacać (w domyśle, że niby fundacyjne).

Cyfron

wierzcie, że nie zmarł. Musimy dokładnie zabezpieczyć sobie z goofyxem tyłki, żeby skarbowy nas kiedyś nie zamkną za organizowanie nielegalnej zbiórki/loterii. Powtarzam po raz kolejny - kto bardzo jest zainteresowany tym, żeby to było, to proszę, niech spróbuje się dowiedzieć co i gdzie trzeba zgłosić. My z tym walczymy i pchamy powoli do przodu, ale tylko dlatego, że robi to praktycznie sam goofyx - ja nie mam na to po prostu czasu ani siły...

sknd

coś się ruszyło w temacie?

Cyfron

szczerze mówiąc z tym się nic nie ruszyło do przodu. Mamy inny problem - w jaki sposób legalnie i bez problemów przekazać komputery na Fundacje?

krzysztofo


Cyfron

i kto tą darowiznę ma zrobić?

krzysztofo

Niby właściciel i deklaruje że sprzęt ma teraz orientacyjną wartość czębernastu pln, i fajnie mieć jakieś faktury za systemy operacyjne...

Cyfron

taa... a kto jest właścicielem tych komputerów?

sknd

najlepiej "podzielcie się" ci co się nimi opiekują... i sobie odliczcie darowizny od podatku

Cyfron

taa... a co na to te kilkadziesiąt osób, które składały się na komputery?

sknd

pozostaje sonda ;)

Cyfron

wiesz - wystarczy jeden "życzliwy" i będzie buba że ho ho.

MarcinB

Właścicielem nie może być fundacja?

Cyfron

w przyszłości tak, ale kto jest tym właścicielem TERAZ?

krzysztofo

Jak jest problem z właścicielem i brak osoby/osób, które napiszą oświadczenie, że przekazują część sprzętu ... to proponuję by fundacja kupowała nowy sprzęt a stary z czasem i tak się wysypie... i skasuje. W ten sposób będziemy mieli fundację z czystym kontem.

Cyfron

takie rozwiązanie też bierzemy pod uwagę

sknd

a jakby tak napisać do wszystkich co się składali na SKBP, żeby napisali jakieś oświadczenia, że przekazują na fundację?

Cyfron

http://www.boincatpoland.org/wiki/Superkomputer_BOINC@Poland#Lista_ofiarodawc.C3.B3w <- tutaj masz listę - pisz i zobacz od ilu % dostaniesz jakąkolwiek odpowiedź. Zwłaszcza, że niektórzy wpłacali anonimowo  %)
Ale pojawiła się jeszcze jedna opcja - ale o tym na razie spokojnie.

krzysztofo

"Zbiórką publiczną będzie tylko zbieranie datków lub darów do puszek, skarbonek, koszy - np. na ulicy. Do jej przeprowadzenia nie będzie potrzebne pozwolenie, wystarczy zgłoszenie online. Wpłaty na konto i charytatywne SMS-y nie będą już zbiórką publiczną.
...
Nowa ustawa - do której założenia przygotowało Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji we współpracy z organizacjami pozarządowymi - ma zastąpić tę obowiązującą od 1933 r., która na zbiórki publiczne pozwala wyłącznie po uzyskaniu urzędowej zgody."
...
Nie będzie obowiązku zgłoszeniowego i sprawozdawczego w przypadku takich form zbierania ofiar, które umożliwiają zidentyfikowanie darczyńcy oraz drogi przepływu pieniędzy lub darów, czyli np. przelewów na konta bankowe, wpłat na konto on-line, wpłat za pomocą SMS-ów. Pozyskane w ten sposób pieniądze są ewidencjonowane i dostępne dla instytucji kontrolnych. Obowiązek zgłoszeniowy i sprawozdawczy nie obejmie też zbierania ofiar, które ma polegać na publikowaniu w mediach i internecie apeli o przekazywanie wpłat na konto lub przesyłanie SMS-ów na określony numer.


http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,13149387,Zbiorki_publiczne_po_nowemu__zgloszenie_zamiast_zezwolenia.html#BoxBizTxt

MarcinB

Jak to wejdzie problem sam się rozwiąże

Cyfron

zgadza się, ale i tak nie będzie mogło być to "lotto" czy "loteria" bo do tego trzeba jeszcze inne zezwolenia

MarcinB

To będzie trzeba zmienić na przyznawanie wyróżnień we wkład w fundację albo coś podobnego.

philozoph

Ta informacja wymaga sprawdzenia ale jak X lat temu zbierałem fundusze to nie mogło być nagród pieniężnych. Loterie fantowe były dopuszczalne.

MarcinB

Nagroda lub wyróżnienie nie ma być pieniężna

Ania

Temat umarł ? :(

MarcinB

Fundacji przydałby się prawnik żeby to ogarnąć ;)

maticheck

ponieważ trochę jestem "kumaty" w prawie a do tego lubie grzebać w tych wszystkich regulacjach prawnych to proszę o kontakt na priv a jeszcze lepiej na gg w celu nakreślenia problemu myślę, że razem znajdziemy sposób jak to ugrźć :whip:
Po malutku do celu....