LOTTOBOINC

Zaczęty przez MarcinB, 01 Październik 2012, 23:27

Cyfron

a nie lepiej 1 miesiąc dowolnego projektu, który wybierze sobie wygrany? Liczony na jednym komputerze

Ania

Idea bardziej szczytna ... ale czy to nie więcej pracy dla Was ? Uruchamianie nowego projektu na SKB@P ?

Cyfron

nie wiem, czy to nie jest dokładnie ta sama robota, bo i tak i tak trzeba ręcznie przyłączać ten jeden komputer na czyjeś konto...

Ania

Jeśli tak, to jestem ZA.  KAżdy zapewne ma swojego ulubieńca.
Mi brakuje trochę punktów w Rosetta .... :(  Mam bardzo niską tam pozycję.

sknd

Cytat: Cyfron w 05 Październik 2012, 13:41
a nie lepiej 1 miesiąc dowolnego projektu, który wybierze sobie wygrany? Liczony na jednym komputerze
popieram

Troll81

moze zamiast "miesiąca" określona liczbę punktów? ja np chętnie dociągnałbym jakis projekt do checkpointa bo ładnie mi to w statystykach wygląda :D

Ania

I tak nie wygrasz :)

I trzeba wtedy tego pilnować.

Cyfron

Trollu - określona ilość punktu jest bez sensu. 1mln pkt w Donate a 1mln w WCG to 2 różne rzeczy. Lepiej chyba stały czas liczenia...

Troll81


Morys0856

Podoba mi się pomysł z lotto i wersją 1-ego miesiąca liczenia na konto zwycięzcy. Jak projekt ruszy, chętnie się dorzucę :)

krzyszp

Ja też :)
Niech tylko fundacja ruszy, to stałą (niewielką) kwotę ustawię :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

pawg

A zwycięzca ustala czy chce miesiąc liczenia CPU czy GPU. Projekt oczywiście też...



Karlik

Cytat: pawg w 06 Październik 2012, 15:55
A zwycięzca ustala czy chce miesiąc liczenia CPU czy GPU. Projekt oczywiście też...
IMHO powinien mieć wyboru co liczy na jego konto dokładnie jeden (wybrany przez niego?) komp (dowolna kombinacja projektów CPU/GPU).
A co sądzicie o zastrzeżeniu, że jeśli wybierze projekt, który przestaje karmić to są i tak ustawione projekty miesiąca z udziałem 0, żeby SKB się nie marnował?

Ania

Nie mogę doczekać się startu losowania...

krzysztofo

Cytat: Ania w 06 Październik 2012, 18:51
Nie mogę doczekać się startu losowania...
:boing: :D

MarcinB

Dobra to konto do wpłacania będzie fundacyjne żeby było legalnie. W tytule proszę tylko wpisać że to na SKBP . Pisanie która edycja chyba nie ma sensu.

Cyfron

kiedyś zmienię nr konta na fundacyjne a kasę z mojego konta uzbieraną dotychczas przeleję na fundację, żeby było już wszystko ok.

Ania

Ktoś może zrobić listę uczestników pierwszego losowania ?

sknd

i do kiedy jest deadline na wpłaty?  ;)

goofyx

Cytat: MarcinB w 08 Październik 2012, 22:56
Pisanie która edycja chyba nie ma sensu.
Ma sens dla statystyki ;)
nikogo nie zbawi postawienie cyferki np.: "5" w tytule przelewu ;)
Skoro już robimy jakąś akcję i jest ustalony tytuł to tego się trzymajmy.

Ania

Cytat: sknd w 10 Październik 2012, 11:27
i do kiedy jest deadline na wpłaty?  ;)

Zróbmy tak jak z PM - ten sam termin zamknięcia głosowania/wpłat

Morys0856

Przyznam się, że się trochę pogubiłem. Jak to jest z tą zbiórką, czy pieniądze wpłacone na fundacje idą na tę zbiórkę, czy trzeba oddzielnie na to wysyłać? Czy arkusz kalkulacyjny dotyczy także funduszy fundacji, jeśli nie to gdzie można zobaczyć ile pieniędzy zostało przekazane na fundacje? Czy każde wpłaty (na fundacje/zbiórkę jeśli są oddzielne) liczą się do LOTTO? Sorki, że piszę tutaj ale nie wiedziałem gdzie umieścić moje pytanie bo dotyczy po trochu każdego z tych działów.

krzyszp

Zapanował chwilowy bałagan, bo konto fundacji istnieje od wczoraj :)
Dajmy chłopakom kilka dni na ogarnięcie się, teraz stawiają serwery, robią stronę, itd...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Morys0856

Nie ma problemu, jak już zostanie to ogarnięte to prosiłbym o rozpisanie co i jak :)

Ania

Generalnie na razie wszystkie wpłaty powyżej 5 zł powinny się liczyć (ale jako jeden głos).
Potem być może to podzielimy za kilka miesięcy.    Na razie dajmy szansę ... wszystkim sponsorom :) 

Morys0856

Rozumiem, tylko zastanawiam się czy wpłacając na fundacje, kasa pójdzie na wspomnianą modernizację :)

goofyx

Cytat: krzyszp w 10 Październik 2012, 18:42
Zapanował chwilowy bałagan, bo konto fundacji istnieje od wczoraj :)
Dajmy chłopakom kilka dni na ogarnięcie się, teraz stawiają serwery, robią stronę, itd...
Zgadzam się.
Ludzie wstrzymajcie jeszcze na chwilę emocje :) <- ja też sie cieszę.
Dajcie nam chwilkę na wstępną organizacją, tak aby potem nie było problemów urzędowych i prawnych.

MarcinB

Cytat: Morys0856 w 11 Październik 2012, 10:40
Rozumiem, tylko zastanawiam się czy wpłacając na fundacje, kasa pójdzie na wspomnianą modernizację :)
Takie było założenie . Trzeba jednak napisać w tytule na jaki to cel . Szczegóły będę podawał w pierwszym poście. Także w pierwszym poście mogę wpisać listę wpłacających ale nie mam dostępu do kont tak więc nie wiem na 100%  kto wpłacił. Proponuje koniec obecnej loterii ustawić na 1 Listopada. Myślę że uda się wszystko uruchomić ;)

Morys0856

1 listopada moim zdaniem jest dobrym pomysłem, bo ogarniecie sobie co trzeba z fundacją, a osoby, które mają jakieś pytania (jak ja) zdążą już się wszystkiego dowiedzieć.

goofyx

Cytat: MarcinB w 11 Październik 2012, 15:16
Cytat: Morys0856 w 11 Październik 2012, 10:40
Rozumiem, tylko zastanawiam się czy wpłacając na fundacje, kasa pójdzie na wspomnianą modernizację :)
Takie było założenie . Trzeba jednak napisać w tytule na jaki to cel . Szczegóły będę podawał w pierwszym poście. Także w pierwszym poście mogę wpisać listę wpłacających ale nie mam dostępu do kont tak więc nie wiem na 100%  kto wpłacił. Proponuje koniec obecnej loterii ustawić na 1 Listopada. Myślę że uda się wszystko uruchomić ;)
Powiem tak, osoba która będzie prowadziła taką akcję jak i każdą inną powinna napisać na forum (i dać znać mnie i cyfronowi).
Żebyśmy wiedzieli co się dzieje, i po co ludzie kasę wpłacają i na co planujemy ją przeznaczyć.

A tak naprawdę powinno zacząć się od tego że prowadzący kontaktuje się z nami o zgodę na wykorzystanie np.: fundacyjnego konta.
W przeciwnym wypadku będzie tak, że będzie spływała jakaś kasa na konto a potem pan X stwierdzi, że mamy mu wypłacić Yzł bo coś tam.

Ania

To fakt ... panowie są bardzo niestabilni :)

goofyx

Cytat: Ania w 11 Październik 2012, 15:38
To fakt ... panowie są bardzo niestabilni :)
kto jest nie stabilny?

Ania

".... a potem pan X stwierdzi, że mamy mu wypłacić Yzł bo coś tam"

To była żart. Już nie będę  :whistle:

goofyx

Cytat: Ania w 11 Październik 2012, 15:42
".... a potem pan X stwierdzi, że mamy mu wypłacić Yzł bo coś tam"

To była żart. Już nie będę  :whistle:
spx
do znudzenia powtarzam, ale jedyne o co mi chodzi o panowanie nad tym wszystkim co się dzieje.

Morys0856

I słusznie, że chcecie nad tym panować. Zawsze warto unikać niepotrzebnego chaosu.

Troll81

Kochajmy się jak bracia a liczmy się jak szwajcarzy.....

Cyfron

Nie wiem, czy to wynika z tej dyskusji - z tym wstrzymywaniem się z tą loterią chodzi o to, że to jest loteria i zbiórka jednocześnie - teraz każda z tych rzeczy może wymagać zgłoszenia albo zezwolenia. Nie chcemy, żebyśmy potem z Goofyxem po sądach hasali i się tłumaczyli.
Jak tak bardzo się podoba pomysł tego, to proszę, niech ktoś sprawdzi wymogi prawne stawiane przed loteriami i zbiórkami i jak można to zrobić, żeby nie trzeba było stawać na głowie i klaskać stopami...

MarcinB

Co do poinformowania to przepraszam , myślałem że jako taka zgoda wyszła z dyskusji - mój błąd. Chodzi tylko o to żeby do obecnej zbiórki na SKBP dodać element nagrody w postaci punktów za wkład włożony w ten projekt. Myślałem żeby dodać do przelewu SKBP oraz lotto w celu określenia kto by chciał w ogóle taką nagrodę ponieważ ktoś może akurat nie chcieć :)
Jeśli chodzi  o legalność to myślę że to kwestia tylko sprawdzenia czy darowizny na fundację są legalne a myślę że są . Zwycięzce lotto można po prostu traktować jako darowanego. Z tym że z tego już co czytałem wygląda na to że wszelkie regulacje na ten temat tyczą się rzeczy fizycznych i pieniędzy także chyba nie ma się czym przejmować jeśli nagrodą będą tylko punkty w statystykach. Pamiętajmy prawdziwym obdarowanym będzie projekt który liczymy :) Tak czy inaczej będę w wolnych chwilach jeszcze starał się studiować te zawiłe prawne buble.

Karlik

Cytat: MarcinB w 11 Październik 2012, 19:43Z tym że z tego już co czytałem wygląda na to że wszelkie regulacje na ten temat tyczą się rzeczy fizycznych i pieniędzy także chyba nie ma się czym przejmować jeśli nagrodą będą tylko punkty w statystykach.
Nie jestem pewien. Wydaje mi się, że jeżeli coś przedstawia jakąkolwiek wartość rynkową podpada pod odpowiednią ustawę. A zdarzają się osoby, które chcą kupić określoną liczbę punktów w jakimś projekcie - siłą rzeczy więc punkty mają wartość rynkową. Zaznaczam, że nie jestem prawnikiem.

krzysztofo

Dokładnie, może okazać się, że nadgorliwy celnik albo inny urzędnik wyceni nagrodę, czyli stwierdzi, że nagroda wymagała tygodniowej pracy kompa.... I sobie policzy na ile on wycenia taką wygraną ... w zależności, jaka to będzie kwota musimy zgłosić loterię i nie wiem czy trzeba tą loterię zakończyć by nie przekroczyć jakiejś kwoty nagrody, i potem, co jakiś czas ją ciągle zgłaszać jako następną edycję itd.