Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Wykorzystanie multigpu GeForce

Zaczęty przez sob, 04 Październik 2012, 14:06

sob

Witajcie,

Jestem tu nowy, mam do dyspozycji jako taki komputer, postanowiłem wspomóc B@P.

3930K@4,6GHz robi od jakiegoś czasu Rosettę. Wpiąłem jednak ostatnio Radeona 6990, GTX590 i stare GTX295. Radeon liczy na obu rdzeniach (0.01 CPUs + 1 ATI GPU (device 1)) i to samo z (device 2)), z 4 jajek GeForce'a wykorzystywane jest tylko jedno (0.01 CPUs + 1 NVIDIA GPU). Wykorzystanie GPU widoczne jest też po temperaturkach w GPUZ (GPU Load 0%). Jak to ruszyć, szkoda by pozostałe 3 leżały odłogiem ;).

Drugie pytanie, czy licząc dwa dwa projekty jednocześnie mogę w jakikolwiek sposób zrealizować harmonogram użycia GPU w godzinach 8-18 na poziomie pozwalającym za względną ciszę, a poza tymi godzinami bez ograniczeń? CPU na Rosettę może sobie śmiało zabierać 90-100%.

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

BM 7.0.28 x64 (W7 64bit)

Ania

Trzy karty na raz .... chyba się nie da .... :( 
Jedną z nich powinieneś sprezentować :)

sob

295tkę mogę wyjąć, to najmniejszy problem. W dalszym ciągu jednak "połowa" 590tki nic nie robi.

Tomasz R. Gwiazda

praca ATI i NV w jednej budzie tez nie jest polecana, szczegolnie z BOINC :)


sob

Hmm. Skoro tak stawiacie sprawę, wyciągnę jeszcze 5870 i 6870, więcej nie mam. Zobaczymy czy to coś da. Dzięki za wskazówki!

Tomasz R. Gwiazda

najlepiej jest stosowac zasade 1 box , 1 karta albo 2 takie same karty (spiete lub nie mostkiem CF lub SLI)
poza tym roznice w load , konfigach moga i sa w roznych projektach.

Powiedz co bys chcial liczyc na kartach ATI a co na NV, to sie ludzie wypowiedza co sie oplaca a co nie.

ogolnie najlepiej punktujacy projekt obecnie to : DistrRTgen

lukaszja

Cytat: sobih w 04 Październik 2012, 15:00
Hmm. Skoro tak stawiacie sprawę, wyciągnę jeszcze 5870 i 6870, więcej nie mam. Zobaczymy czy to coś da. Dzięki za wskazówki!
Fabryka Panie, prawdziwa fabryka... ;)
Tak na serio - multiGPU = problemy, jeśli już to:
- ATI/ATI lub nVidia/nVidia
- najlepiej ten sam układ (np. 2 x 5870)

Do tego dużo szczęścia i samozaparcia do testów, wgrywania kolejnych wersji BM oraz sterowników ;)
PS 5870 to taka kultowa, BOINCowa karta - wydajność w DP jest bardzo wysoka!

Troll81

liczenie na multigpu jest jak grzebanie drzazgą w dupie..... więcej z tego siwych włosów dostaniesz niż punktów. Licz na najwydajniejszej karcie a do reszty kart..... daj im nowe kompy i każdego podłącz do BOINC :D tylko patrz na licznik pradu bo może cie czekać niemiła niespodzianka w postaci wyrównania.

btw witamy w zespole i zapraszamy do założenia własnej wizytówki. Przedstaw się nam opowiedz coś o sobie dołącz do rankingu województw.

sob

Kilka liczydeł - może to i niegłupi pomysł :).

Rachunki za prąd w mojej lokalizacji to kwestia pomijalna. Mam nadzieję, że uda mi się Was choć trochę wspomóc.

Troll81

a nam będzie niezmierniemiło. A co to za lokalizacja jeśli można spytać?

Ania

Cytat: sobih w 04 Październik 2012, 16:15
Kilka liczydeł - może to i niegłupi pomysł :).

Rachunki za prąd w mojej lokalizacji to kwestia pomijalna. Mam nadzieję, że uda mi się Was choć trochę wspomóc.

Jeśli tak, to może pożyczymy Ci kilka pudeł w zamian za kilka punktów ?

sob

Średniej wielkości korporacyjne biuro na warszawskim Mokotowie... ;). Jestem tu dość mocno zakorzeniony niestety, plus jednak taki że nikt nie wsadza nosa w moje graty.

Troll81

bierz jednak pod uwage kwestię spojrzenia na to twojego szefa. Jak się zwacha możesz zaliczyć dyscyplinarkę. ogólnieunikamy liczenia BOINCa w pracy chyba ze za swiadomą zgoda szefostwa.

sob


lolek

Jeśli szef nie ma nic przeciwko to odpalaj i licz :)

sob

Kiedyś sporo czasu poświęciłem WCG. Po dłuższej przerwie nie mogłem już (nie wiem czemu) pobierać nowych zadań, stąd przesiadłem się na rosettę...


Ania

Cytat: Troll81 w 04 Październik 2012, 16:56
bierz jednak pod uwage kwestię spojrzenia na to twojego szefa. Jak się zwacha możesz zaliczyć dyscyplinarkę. ogólnieunikamy liczenia BOINCa w pracy chyba ze za swiadomą zgoda szefostwa.

Bez przesady dyscyplinarka za coś takiego. To chyba firma krzak !

Martin Fox

Cytat: Ania w 04 Październik 2012, 19:39
Bez przesady dyscyplinarka za coś takiego. To chyba firma krzak !
Oj Aniu, żebyś się nie zdziwiła, to można podciągnąć pod kradzież prądu, niekorzystne zarządzanie majątkiem itp. i mieć sprawę w sądzie a nie tylko dyscyplinarkę.

Troll81

zależy od szefa. ale wyobraź sobie Aniu że masz 50 pracowników. i sumarycznie ich kompy zżerają 5kw. Czyli 40kwh dziennie. Czyli za kwotę jakiś 600 zeta. i zatrudniasz admina po czym nagle koszt ci skacze do 2200 miesięcznie za prąd. Każdy szef zwącha że cos nie halo. I jak szef jest normalny to przyjdzie powaznie pogadać. zjebie jak psa i na tym sie skończy. ale jak szef się wkurzy to cię wywali i będzie miał do tego solidne podstawy. A teraz wyobraź sobie że masz 100 pracowników albo i 200. To sa całkiem spore kwoty. Sprawa w sądzie jest jak najbardziej realna.

Ania

Bardziej to porównuje do tego że jeśli płacę za pracownika kilka tysięcy maciiesięcznie to jeśli "ukradnie" mi 200 zł w postaci aprądu to pikuś ...
To tak jakby np. kurierom/przedstawicielom założyć sprawę bo ich samochodu pala po 10l/100km ... W ciężarówkach to jeszcze rozumiem ...

sob

Może zostawimy ten wątek na boku, kontynuacja nie prowadzi do niczego dobrego ;). Każdy ma własny rozum, każdy ocenia własną indywidualną sytuację i każdy powinien wiedzieć na co może a na co nie może sobie pozwolić. W jednym miejscu można wylecieć za rolkę papieru, w innym granica przesunięta jest znacznie dalej. Inaczej dzieje się w małych firmach, inaczej w molochach gdzie rachunki za kilkadziesiąt kompów same w sobie nie budzą niczyjego zgryzu. Z pozdrowieniami i w walce o wspólny cel :).

Ania

 :deadman:  <==  chyba służy do tego aby zamykać trefne tematy ...

stiven

Cytat: sobih w 04 Październik 2012, 17:45
Kiedyś sporo czasu poświęciłem WCG. Po dłuższej przerwie nie mogłem już (nie wiem czemu) pobierać nowych zadań, stąd przesiadłem się na rosettę...

Wg mnie było to spowodowane tym, że podprojekty, w których uczestniczyłeś, się pokończyły (patrząc po nazwach) a nie zaptaszyłeś checkboxa, że chcesz pobierać próbki z nowych projektów. Proponuję zajrzeć na https://secure.worldcommunitygrid.org/ms/viewMyProjects.do i sobie coś wybrać nowego jeśli jeszcze interesuje Cię WCG.

Tomasz R. Gwiazda

byle nie liczyc 10 projektow naraz (nie mowie o podprojektach wcg tylko ogolnie o projektach boinc)
bo to nie ma sensu

mimeq

ja aktualnie zeby nie spac za mocno z RACu stasuje sobie wpis w cc_config.xml:

<cc_config>
<options>
<report_results_immediately>1</report_results_immediately>
<use_all_gpus>1</use_all_gpus>

<exclude_gpu>
<url>http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/ </url>
[<device_num>0</device_num>]
</exclude_gpu>

<exclude_gpu>
<url>http://albert.phys.uwm.edu/</url>
[<device_num>1</device_num>]
</exclude_gpu>

<exclude_gpu>
<url>http://einstein.phys.uwm.edu/</url>
[<device_num>1</device_num>]
</exclude_gpu>

</options>
</cc_config>

Skutkuje to:

2012-10-05 00:29:45 |  | Config: report completed tasks immediately
2012-10-05 00:29:45 |  | Config: use all coprocessors
2012-10-05 00:29:45 | Milkyway@Home | Config: excluded GPU.  Type: all.  App: all.  Device: 0
2012-10-05 00:29:45 | Albert@Home | Config: excluded GPU.  Type: all.  App: all.  Device: 1
2012-10-05 00:29:45 | Einstein@Home | Config: excluded GPU.  Type: all.  App: all.  Device: 1

1 wers pomijalny wiadomo o co chodzi
2 wers - Tu chyba dla ciebie najwazniejsze czyli uzywaj wszystkiego co dostepne
3 wers - MilkyWay liczy tylko na Device 1
4 i 5 wers Albert i Einstein licz tylko na Device 0

Karta 5970 a wyprobowane rowniez w spolce z 4770 (device 2) i jesli tylko BM wykrywa poprawnie wszystkie karty kombinowac mozna do woli  ;)


Ania

Cytat: Ania w 04 Październik 2012, 14:26
Trzy karty na raz .... chyba się nie da .... :( 
Jedną z nich powinieneś sprezentować :)

I przyszła sprezentowana 4770 :)