Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

3GB -> 5GB

Zaczęty przez Ania, 07 Październik 2012, 14:37

Ania

Obecnie mam podobno 2GB + 1 GB Ramm DDR3 w laptopie
Czy mogę dokupić 4 GB (ok 75 zł)  i wrzucić 4+1 ?

2GB wtedy pójdzie do innego laptopa gdzie będzie 2+2.

Tomasz R. Gwiazda

tak
nie
moze


wybierz sobie dowolna odpowiedz :)

kluczowe w Twoim pytaniu bedzie podanie dokladnego modelu laptopa i doczytaniu w manualu ile bankow pamieci posiada i jakie kosci maxymalnie obsluzy 1 bank
znajac zycie okaze sie ze 2x2Gb to max


Troll81

zakładam ze twój lapek ma dwa banki pamięci i maksymalnie przypada 2GB na bank. Czyli teoretycznie możliwe jest 2+2 w twoim lapku. Aczkolwiek zalezy to od modelu laptopa.

Na twoim miejscu dokupiłbym 2gb i w jednm labsie obsadził 2+2 a w drugim 2+1 ale....

jakie pamięci masz w jednym a jakie w drugim lapku? żeby nie było że w jednym masz ddr1 a w drugim ddr2 i wtedy nici z podmianki. Najlepiej jakpodasz na forum co masz za lapciaki i w jakiej konfiguracji masz w nich pamięci. Bo np w starym lapsie możesz mięc 1+1 i wtedy co?

Szopler

Zależy też jaki system posiadasz. Jeżeli 32 bit to więcej jak 3.5GB i tak nie zobaczy.

Ania

Compaq CQ56 (2GB+1GB DDR3 (z naklejki))  Win7 64bit  na różnych stronach jest napisane 2x2GB a gdzieniegdzie jest 8GB
i Asus K72F-TY 130  (2GB)  Win7 32bit  tu podobnie 4-8 GB

Troll81

Compaq ma ddr3 Asus Też. Możliwa więc będzie taka wymiana

pytanie czy przy tych cenach pamięci warto się wstrzymywać z większym zakupem

http://www.arest.pl/produkt/Pamieci/74,64,,,0,0,0,cena:0_ms0;Pojemno_s_c:4-GB,/21194/GOODRAM-4-GB-1333-CL-9-SODIMM/

i można oba lapsy obsadzić 8Gb ramu :D

Ania

Podobno ten 32bit więcej niż 4GB nie wykorzysta
Ceny są rzeczywiście OK. Ale czy to wykorzytam ?  Nie lubię jak coś się marnuje.


A czy jest różnica 2x2GB niż 1 kosć 4GB

Troll81

32bit nie wykorzysta. Ale co za problem przesiąść się na 64bit?? :D polecam debiana

2x2 czy 1x4 nie robi różnicy zbytniej wg mnie

Ania

nie poradzimy sobie na codzień z linuxem.

Ania

Dzięki za pomoc.
Jak pisałam już chyba w innym wątku dokupiłam 4 GB w sklepie i na miejscu sprawdziliśmy ile windows i bios widzi (przed zakupem).
W jednym lapku jest teraz 5 GB (4+1) (Win 64bit)
W drugim 4 GB (2+4) (Win 32bit)

Wątek do zamknięcia.