Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Praca

Zaczęty przez Tomislaw, 03 Styczeń 2007, 00:59

Tomislaw

Właśnie rzucili trochę nowych jednostek do pobrania.

Zastanawiam się dlaczego tak mało osób liczy obecnie Ralpha ?

Mamy przecież III miejsce na świecie z małą stratą do pierwszego (~ 45 tys)
Czy to nie szkoda oddawać walkowerem tak ciężko wypracowaną kiedyś pozycję ?
A może projekt nie jest ciekawy ?
Co prawda na jednostki trzeba cały czas polować ale jak już się uda je pobrać to można bardzo szybko wskoczyć na pierwsze miejsce (w przeciwieństwie do RCN-a, w którym pomimo tego że  "dziennego utargu" mieliśmy dzisiaj najwięcej  na świecie to wskoczenie na tamtejszy szczyt może być bardzo żmudne i odległe )
Minusem jest to , że nie można nachomikować sobie tych jednostek ile się da, bo po zassaniu 40 sztuk (limit/dobę) okazuje się że już  jest "po ptokach"  :wink:



kempler

Hmm... ja w sumie od niedawna jestem na forum i nie przeglądnąłem jeszcze wszystkich starych tematów a jakoś nie ma linka na głównej ani osobnego działu na forum. Obijała mi się nazwa o uszy ale jakoś się nie interesowałem. Trzeba to zmienic :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

KrzychuP

Częściowym wyjaśnieniem, małej aktywności w Raplh'ie może być fakt, że to projekt testowy dla Rosetty.
A ostatnio często (przynajmniej u mnie) duża część jednostek padała na errorze. Dlatego zarzuciłem chwilowo liczenie Ralpha.
Może się wypowie ktoś, kto przeliczył przez kilka ostatnich dni jakieś jednostki w tym projekcie.

Tomislaw

Co prawda liczę Ralpha dopiero od niedawna, ale nie zauważyłem żadnych  błędów (wygaszacz w windzie mam wyłączony). Obecnie poza tym że w grafice 3D nie można myszką obracać białkowych łańcuchów to nie widzę różnic w porównaniu  z Rosettą



bartsob5

Cytat: "kempler"Hmm... ja w sumie od niedawna jestem na forum i nie przeglądnąłem jeszcze wszystkich starych tematów a jakoś nie ma linka na głównej ani osobnego działu na forum. Obijała mi się nazwa o uszy ale jakoś się nie interesowałem. Trzeba to zmienic :)

tu masz link, jakbys chcial http://ralph.bakerlab.org/

kempler

A jaki jest czas przeliczania, podobny do Rosetty ?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Simek

Tak samo jak w Rosecie możesz go ustawić w "Preferencies" w "Your Account".

Bober

#7
Tiaaa. kempler a propos linka na stronie głównej to zerknij na ten "chwilowo" porzucony temat

kempler

Odwieczny problem " co dać na główną ? " :( Widzę, że kiedyś byłą dyskusja na ten temat. Może warto ją odgrzać bo na głównej rzeczywiscie jest tłoczno. Mi to osobiście nie przeszkadza i mogę kółkiem kręcić i kręcić żeby się gdzieś dostać ale napewno dla części osób jest to jakieś uniedogodnienie  :(

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Tomislaw

Udało się komuś coś dzisiaj upolować ?
Właśnie wróciłem do domu i widzę, że zassało tylko 2 ośmiogodzinne jednostki i już no work... :evil:



Bober

To miałeś szczęście bo mnie przez cały dzień nic.

kempler

U mnie chyba też nic :(

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Tomislaw

Właśnie puszczają RALPHA! pobierać kto chętny



kempler

Ja nic nie mamm buuuu

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

Ja też nie.  I to na 2 hostach. Tommy ty chyba masz jakiś priorytet :P

Tomislaw

Po 2 jednostki na 2 najszybszych kompach już się liczą.
Być może w nocy coś jeszcze drgnie.
(może było by więcej ale trochę zarzuciłem się Rosettą i proteinami)



Bober

Noooo jedną złapałem :)

Tomislaw

A ja wczesnym rankiem się jeszcze nieźle dopakowałem  :twisted:  Wziąłem również na próbę  cztery 12-godzinne, zobaczymy co z tego wyniknie.



kempler

Mam jedną :) Pokazuje 15 h d okońca

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Tomislaw

Super. Zobaczymy wieczorem co na to Boinc Synergy (choć Seti USA też nieźle poganiają)



kempler

Argh... zostawiłem na noc Ralpha, włączył się wygaszacz i się zawiesił  :?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

Proponuję zgłosić tego errora na foruma RALPH - ostatnio testowali wygaszacz - to jest odwieczny problem Rosetty.

Tomislaw

No to wychodzi na to, że jestem kiepskim testerem bo  z w/w powodów powyłączałem wszelkie wygaszacze w systemie a gdy odchodzę od kompa po prostu pstrykam monitor. (mam nadzieję że oprócz testowania błędów wygaszacza Ralph przydaję się jeszcze do czegoś bardziej pożytecznego)



kempler

Zgłosze to. Być może przyczyną było długie działanie wygaszacza, jakieś 8 godzin. Gdy mi się włączył na parenaście minut to się nic nie stało.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

Cytat: "Tommy"
(mam nadzieję że oprócz testowania błędów wygaszacza Ralph przydaję się jeszcze do czegoś bardziej pożytecznego)

Z pewnością. Nie przejmuj się, ja też na wszelki wypadek nie włączam żadnych wygaszaczy - wolę, żeby się monitor wygasił.

Mchl

Ja mam BOINC zainstalowany jako usługę systemową i choćbym chciał, to żadnej wizualizacji nie obejrzę :(

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

Jan. 27, 2007
Ralph is updated to 5.45. We are including a fix to the graphics prloblem. Learn more information and report bugs in this thread. Thanks!

No i już się sprawą zajmują :P Ale z tą grafiką to naprawdę walczą już od dawna...

Tomislaw

mały off-top
Wtorek/środa gruntowna modernizacja - wymieniam celka na C2D E6400/1GB PC-6400 . Sam jestem ciekaw jak Ralph się zachowa pod "Viśtą".
Oby tylko jednostki od ręki były  :twisted:  Myślę, że w lutym będziemy na 1-st place.



Bober

Właśnie dostałem 2 jednostki!

AL

O dzięki za info - wstrzymałem inne projekty i też się na jedną załapałem. :D

AL

O dzięki za info - wstrzymałem inne projekty i też się na jedną załapałem. :D
Poprawka - mam już 3!

cezar

Też  udało mi sie jedną jednostke złapać  :lol:





Tomislaw

narazie mam 6 (dwie 3-godzinne, dwie 8-godzinne i dwie 6,5-godzinne)



AL

Mam już 6 ośmiogodzinnych :D

Tomislaw

już mam 12 sztuk i wygląda na to, że to już koniec dla mnie na dzisiaj  :(



Bober

Ja nie zdołałem wymusić żądania dalszej pracy :cry:
Chyba przestawię je na 12 godzin. (pamiętajcie, że czas można zmienić w trakcie przeliczania jednostki i w każdej chwili z 3 godzinnej można zrobić 24-godzinną)

kempler

Ja mam narazie 2 próbki 4 godzinne, właśnie po zmienieniu z godzinnych. Dałem żeby ściągał na 3 dni próbek i nic nie dało :(

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Tomislaw

małe sprostowanie - 11 jednostek
pociągnął maksymalnie po 2 jednostki na kompa (zwykle 1 jednostka/rdzeń) i to wszystko. Miałem początkowo ustawione 24-godzinne jednostki /4 dni liczenia.
Widać, że towar deficytowy  :wink:



Bober

Ale to może być na naszą korzyść o ile tylko uda nam się ściągnąć więcej jednostek niż BoincSynergy. No a te co mamy ustawiać na tyle czasu ile tylko możecie.

Tomislaw

Już sam fakt upolowania Ralpha potrafi nieźle humor poprawić  8)