Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Zasilacz do SKB@P9 - co kupić ?

Zaczęty przez Ania, 14 Październik 2012, 20:18

Ania

Witam,

Wiemy że trzeba kupić zasilacz do

9. SKB@P9 Phenom 4x 9850       4GB DDR2                                 560Ti Gigabyte                                          Modecom 400W był, tymczasowo z moich zasobów zasilacz, który pociągnie taki zestaw


Proszę propozycje.


ryszard.korczyk

OCZ narazie sprawdzają się w w SKBP, pytanie, czy potrzebujemy odpinane kabelki. Tańsza parę zł jest 650 bez odpinanych kabelków. Jesli będzie pozytywna decyzja, to na dniach zamówię taki.

Ania

chol.... nie będzie dyskusji ?  :)

ryszard.korczyk

Jest niedziela, nie wszyscy siedzą przed komputerem w niedzielę.


ryszard.korczyk

O tej mówiłem. Mam ją na hurtowni ciut ponad 260zł

Ania

Ten certyfikat 80+ to info o efektywności zasilacza ?

Szopler

Tia i najlepszy to on nie jest, ale za to tani ;)

Ania

Jeszcze jedna uwaga to fakt iż zasilacz powinien móc obsłużyć 2 karty graficzne - bo do takiego modelu moglibyśmy dążyć (oczywiście racjonalnie prądowo karty) :)

Troll81

OCZ służył mi trochę i nie narzekałem. Jak dla mnie może być. Sprawdźcie tylko dokładnie wydajność linii 12V

pawg




Szopler

CytatIlość wtyczek zasilających 6-pin (PCI-E)   1 szt.
Ilość wtyczek zasilających 6+2-pin (PCI-E)   0 szt.
Ilość wtyczek zasilających 8-pin (PCI-E)   0 szt.

Co to za badziew?

pawg

Wtyczek ma mało, ale za to jest dość niezawodny...



Cyfron

"Tracer" to mi się jakoś nie kojarzy z niezawodnymi zasilaczami, tylko z badziewnymi myszkami/klawiaturami...

ryszard.korczyk

Od paru lat handluję sprzętem komputerowym, tracer nie warty swej ceny. Większość tego wracała i dlaczego tak mało wtyczek?

Troll81

Nie polecam zasilaczy tracera. Palą się, a te 700W to ma na naklejce, stad tak mało wyprowadzeń zasilania.

lukaszja

XFX 650W?- ok. 280zł,
Be quiet! Pure Power L8 CM 630W? - ok. 320zł
W obu duża obciążalność lini 12V!

Troll81

XFX nie testowałem osobiście to się nie wypowiem. BeQuiet maja dobra renomę.

ryszard.korczyk

XFX parę się sprzedało, ale nie wracały, jednak opinie w sieci nie są dobre.
BeQuiet ma dobre opinie, ale jak na 14 sztuk sprzedanych w mojej historii 4 zwroty miałem, pewnego dnia zasilacze już się nie włączyły. Dwa razy miałem sytuacje, że zasilacz fabrycznie nowy, zafoliowany miał uszkodzoną plombę gwarancyjną, co przy reklamacji jednego z nich było sporym problemem. Dlatego unikam ich, dodatkowo dla czego cena tak wysoka w porównaniu do konkurencji?
Ja stawiałbym na OCZ, na stanie SKB@P mamy 2szt OCZ ZS i sprawdzają się.

lukaszja

Cytat: ryszard.korczyk w 16 Październik 2012, 09:07
Ja stawiałbym na OCZ, na stanie SKB@P mamy 2szt OCZ ZS i sprawdzają się.
No to kupujmy (jak jest kasa)!

Ania

Zakup dokonany ? Zamykamy wątek ?

Ania

To nie taki duży wydatek 270 zł. A pozwoli zdobywać kilkaset tys pkt dziennie.
Kto podejmuje ostateczną decyzję ?

ryszard.korczyk

Jeśli będzie decyzja, to taki OCZ we wtorek się pojawi.

Ania


Cyfron

widzę, że wszyscy biją pianę wokół tego co SKB@P ma liczyć, ale nikomu nie chce się podjąć decyzji (czy w niej pomóc) odnośnie doboru zasilacza. Dlatego też niniejszym ja podejmuję dyktatorską decyzję - kupujemy zasilacz jaki RK wybrał.
Trzeba działać, a nie gadać... Ze względu na chroniczny brak czasu, jaki mnie dopadł ostatnio, takie stwierdzenie jest najlepszym wyjściem, aby cokolwiek zrobić. (wątek zasilacza ciągnie się już ponad miesiąc, jak nikt nie wniósł sprzeciwu do tej pory, to już jego problem  :attack: )

AL


Tomek_TB

 :p_arr:

demokracja nie jest najlepszym systemem... czasami trzeba coś po prostu zrobić i zapomnieć...
Pozdr
Tomek

krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81


Cyfron

zasiłka kupiona, kasa przelana na konto Ryśka (zasiłka 270 PLN)

Tomek_TB

Pozdr
Tomek

stiven

 :respect: :parrrty: :respect:

Troll81