Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

mordi

Zaczęty przez mordi, 24 Październik 2012, 18:54

mordi

Witajcie  ;D

właściwie to już jakiś czas temu miałem dołączyć ale jakoś tak wyszło, że dopiero się zdecydowałem  ;)

Mam na imię Paweł, pochodzę z Radomia, obecnie mieszkam w Warszawie. Podobnie jak poprzednik jestem doktorantem. Pracuję i doktoryzuję się w Akademii Obrony Narodowej  :)

Do obliczeń wykorzystuję kompy uczelniane  :D niestety są to same złomy  :(

Edit: już nie są to tylko złomy ;) niestety trochę też odeszło :(

PC1 (p4) - Pentium 4 2,8 GHz 3 GB RAM, Zasilacz LC-Power LC600H 600 W
PC2 (mordi-OpenKM) - Celeron 1,7 GHz 1 GB RAM
PC3 (p103) - Pentium D 2,8 GHz 1 GB RAM
PC4 (mordi-BOINC) - 4 x Intel Xeon 3.0 GHz 4 GB RAM (HP Proliant DL580 G3)
PC5 (mordi-repo) - Intel Core i7 950 3,07 GHz, 6 GB RAM, NVIDIA GeForce GTX480, MOBO ASUS P6T DELUXE V2
PC6 (mordi-DRAGON) - Intel XEON E3-1230v2, 8 GB RAM, EVGA - GeForce 8800 GT superclocked edition, Gigabyte GeForce 8800 GTS, MOBO MSI Z77A-G41 2 x Intel Xeon E5 2650, 16 GB RAM, MOBO ASUS Z9PE-D8 WS
PC7 (HP-THIN) - Transmeta Crusoe Processor TM5800, 512 MB RAM
PC8 (mordi-HTPC) - Intel Atom 330 1,6 GHz, MOBO Gigabyte GA-GC330UD, 1GB RAM; Intel XEON E3-1230v2, 4 GB RAM, Gigabyte GeForce 8800 GTS, MOBO Gigabyte GA-H67N-USB3-B3

Liczę od kilku lat, głównie SETI i MilyWay, czasem FreeHALa. Propaguję BOINC nawet w publikacjach naukowych  ;D

Lubię fantastykę i fantasy, dobre RPG (nie tylko na kompie ale również to opowiadane), słuchać cięższego brzmienia i testować oprogramowanie ;) hoduję też rośliny owadożerne ;)

Pozdrawiam wszystkich kamratów! :parrrty:

Edit:
Do projektów, które liczę dodaję jeszcze Einstein@home i Asteroids@home
Guard well the secret of steel...


mimeq

Witaj  :D
:ahoy:


tito

 :parrrty:
Flota jak widzę nieduża, ale ja startowałem ze znacznie skromniejszą. A teraz  :arrr:
Witam i mam nadzieję, że znajdziesz tu miłą atmosferę.

Teech


stiven



_Aleksander_

Liczy duch walki/rywalizacji a nie uzbrojenie... Witaj  :ahoy:

mordi

spokojnie, nie wymyślam tam nowej broni ;) staram się przekonać ludzi, że mogą pomóc w rozwoju nauki nie będąc naukowcami :)
Guard well the secret of steel...


aborek


Cyfron

Witamy kolegę doktoranta :)
Możesz coś powiedzieć w jakim temacie się obracasz na uczelni i w jakich publikacjach promowałeś Boinc ?

Troll81

Witamy na pokładzie. Może chciałbyś własny projekt BOINC otworzyć...

PoznanskaPyra

 :ahoy: Zapraszam do wspólnej żeglugi
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

mordi

Pewnie, że mogę co nieco napisać ;)

Obracam się w naukach o bezpieczeństwie, a że zawsze lubiłem tematy nie do końca akceptowane przez środowisko, to w szczególności upodobałem sobie bezpieczeństwo przestrzeni kosmicznej ;)

Trudno jest przemycić takie treści jak BOINC chociaż dla chcącego nic trudnego i przykład mam z zeszłorocznej II Międzynarodowej konferencji naukowej: ,,Metodologia badań bezpieczeństwa narodowego. Bezpieczeństwo 2011" – Warszawa, 17-18 listopada 2011 r. podczas której udało mi się nawiązać do tematu. W artykułe "Zarządzanie kryzysowe wobec zagrożeń z przestrzeni kosmicznej", [w:] Metodologia badań bezpieczeństwa narodowego. Bezpieczeństwo 2011, red. P. Sienkiewicz, M. Marszałek, H. Świeboda, Akademia Obrony Narodowej, Warszawa 2012 napisałem kilka zdań o tym, że można wspierać naukę i oczywiście bezpieczeństwo wykorzystując możliwości jakie daje BOINC.  :book:

W tym roku zamierzam zrobić ten sam numer przy okazji III edycji tej konferencji  ;D i pewnie coś wcisnę do "Zeszytów Doktoranckich WBN" :)

Poza tym staram się indoktrynować młodzież ale trudno jest zainteresować czymkolwiek kogoś, kogo nie interesuje nic poza wcześniejszym wyjściem z zajęć  :(

Co do pytania o własny projekt - to myślałem o tym ale niestety brak mi konkretnego pomysłu także póki co nie podejmuję się.

Podoba mi się ta łajba! :D  :parrrty: arrr kamraci!
Guard well the secret of steel...


PoznanskaPyra

Może mnie zainteresujesz :P Bezpieczeństwo kosmiczne? Hmm Ciekawe. Słyszałem, że Rosja jakieś badania w tym kierunku prowadziła.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

mordi

Prawdą jest, że nasi wschodni sąsiedzi mają w duże doświadczenie w tej dziedzinie  :) ale mało kto już o tym słyszał, że Białoruś posiada komponent sił zbrojnych zwany "Wojska Kosmiczne" :D taka drobna egzotyka ;) ale żeby sprecyzować skupiam się na "kosmicznych śmieciach" i tym, że co jakiś czas coś w Ziemię walnie  :whip: dam tylko taki przykład: hipotetyczna sytuacja w której kawałek starego satelity uderza w Międzynarodową Stację Kosmiczną albo co lepsze uszkadza innego satelitę odpowiedzialnego np za system pozycjonowania albo telekomunikację (takie systemy są częścią europejskiej infrastruktury krytycznej). To taki mały teaser żeby was nie zanudzać ;)
Guard well the secret of steel...


Kret_polny


Fobos

No to może jakiś projekt obliczający trajektorie śmieci, jeśli latają nisko to mogą kawałeczek atmosfery łapać i zwalniać, tak samo grawitacja jest nierównomierna i mogą przyspieszać/zwalniać ale ten efekt jest raczej pomijalny, ale faktem jest że tych śmieci jest całe multum, i to na różnych wysokościach więc mocy obliczeniowej by się przydało :P tylko skąd brać informacje o tych śmieciach :dunno:


dorzucam fotkę kawałka Endeavour'a który zaliczył trafienie

Troll81

o śmieciach kosmicznych troche się dowiedziałem z anime "Planetes" myślę że do młodziezy takie coś dotrze bardziej niż wykład. Traktuje o grupie "smieciarzy" kosmicznych.

A można by te smieci monitorować za pomoca fal radiowych?

PoznanskaPyra

Cytat: Troll81 w 25 Październik 2012, 01:05
o śmieciach kosmicznych troche się dowiedziałem z anime "Planetes" myślę że do młodziezy takie coś dotrze bardziej niż wykład. Traktuje o grupie "smieciarzy" kosmicznych.

A można by te smieci monitorować za pomoca fal radiowych?
A zakłócanie wszelkich satelitów? To by musiało być na jednej częstotliwości, a wszystkiego na jednym nie wyłapiesz.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Fobos

Cytat: PoznanskaPyra w 25 Październik 2012, 01:08
Cytat: Troll81 w 25 Październik 2012, 01:05
o śmieciach kosmicznych troche się dowiedziałem z anime "Planetes" myślę że do młodziezy takie coś dotrze bardziej niż wykład. Traktuje o grupie "smieciarzy" kosmicznych.

A można by te smieci monitorować za pomoca fal radiowych?
A zakłócanie wszelkich satelitów? To by musiało być na jednej częstotliwości, a wszystkiego na jednym nie wyłapiesz.
ślledzą radarami i teleskopami optycznymi, ale śmieć nie zawsze odbije wiązkę do radaru, a jeśli jest czarny nie błyśnie w teleskopie

Troll81

czyli trzeba by było śledzić dwutorowo. Robią to jakieś publicznie dostępne systemy. Może dane o położeniach da się zassać z teleskopów/radioteleskopów a na BOINC liczyć ich trajektorie i ich zmiany? można by się sporo dowiedzieć o ziemskim polu grawitacyjnym. Kiedyś np wykorzystano wypadek statku transportowego. Z kontenerów podczas sztormu wysypało się setki tysięcy kaczuszek gumowych i dzięki temu śledzono dokładny przebieg prądów morskich....

mordi

Z tymi śmieciami jest dokładnie tak jak mówicie :) jest ich masa, są niebezpieczne ale też są agencje, które próbują to monitorować i nawet coś im tam wychodzi.
Cytat: Troll81 w 25 Październik 2012, 01:05
o śmieciach kosmicznych troche się dowiedziałem z anime "Planetes" myślę że do młodziezy takie coś dotrze bardziej niż wykład. Traktuje o grupie "smieciarzy" kosmicznych.

A można by te smieci monitorować za pomoca fal radiowych?
Wydaje mi się, że widziałem kiedyś to anime :D

Cytat: Troll81 w 25 Październik 2012, 01:24
czyli trzeba by było śledzić dwutorowo. Robią to jakieś publicznie dostępne systemy. Może dane o położeniach da się zassać z teleskopów/radioteleskopów a na BOINC liczyć ich trajektorie i ich zmiany? można by się sporo dowiedzieć o ziemskim polu grawitacyjnym. Kiedyś np wykorzystano wypadek statku transportowego. Z kontenerów podczas sztormu wysypało się setki tysięcy kaczuszek gumowych i dzięki temu śledzono dokładny przebieg prądów morskich....

słyszałem, że te biedne kaczuszki do tej pory poniewierają się po świecie  :o nawet chyba coś na Discovery leciało o nich swego czasu :) zdaje mi się też, że kiedyś zaplątał się projekt, który miał śledzić obiekty bliskie ziemi (NEO) ale może mi się tylko wydawało :D z całą pewnością jest śledzący m.in. przelatujące blisko asteroidy (NEA) Orbit@Home

Teraz zacząłem się znowu zastanawiać nad projektem  ::)  Dzięki wam za to  :p_arr: :parrrty: może coś wydumam ;)
Guard well the secret of steel...


Troll81

będziemy cię wspierać :D

EDU Enthusiast


AL

Po pierwsze witam no i życzę powodzenia w realizowaniu celów!

sknd


mordi

dzięki wszystkim za miłe przyjęcie  :)
Guard well the secret of steel...


mordi

dwie sprawy jedna nieprzyjemna, a druga przyjemna ;)

Po pierwsze :(
coś mi się sprzęt sypie :/ komp zaczął się sam restartować, wykonuje po kilka-kilkanaście restartów, podczas których przy pojawianiu się ekranu startowego z loga intela znikają literki "H" i "T". Czy to może być wina zasilacza? :dunno: bo w sumie nic mi innego do głowy nie przychodzi po objawach. Może ktoś się spotkał z takim zachowaniem.

Po drugie :)
tak się składa, że przyszło mi prowadzić zajęcia z technologii informacyjnych i tak się zastanawiam jak tu przemycić do syllabusa treści związane z BOINC :D Czekam na wasze sugestie, jakie treści według was dobrze byłoby tam zamieścić ;) :book:
Guard well the secret of steel...


Tobas

Cytat: elessar25 w 29 Październik 2012, 21:25
tak się składa, że przyszło mi prowadzić zajęcia z technologii informacyjnych i tak się zastanawiam jak tu przemycić do syllabusa treści związane z BOINC :D Czekam na wasze sugestie, jakie treści według was dobrze byłoby tam zamieścić ;) :book:

Z czego się dokładnie doktoryzujesz?
Masz już wstępnie zaplanowany sylabus? Uwzględniłeś w nim już jakieś treści?

Troll81

w technologiach informacjnych na pewno będzie rozdział o prztwarzaniu danych. stąd już tylko kroczek by napomknąć o przetwarzaniu rozproszonym jako alternatywie dla superkomputerów....

mordi

#30
Cytat: Tobas w 29 Październik 2012, 21:34
Z czego się dokładnie doktoryzujesz?
Masz już wstępnie zaplanowany sylabus? Uwzględniłeś w nim już jakieś treści?
Poruszam się w naukach o bezpieczeństwie (wcześniej nauki wojskowe), mój doktorat nie ma niestety nic wspólnego z prowadzonym przedmiotem (doktoranci to tania siła robocza). Dlatego też prowadzę ćwiczenia np. z technologii informacyjnych. Sylabus oczywiście nie jest mój, tylko prowadzącego wykłady ale mogę sobie w niego ingerować w pewnym stopniu i tak też zamierzam zrobić :) pomyślałem sobie więc, że mogę przemycić jakieś treści związane z przetwarzaniem rozproszonym właśnie.
Cytat: Troll81 w 29 Październik 2012, 21:46
w technologiach informacjnych na pewno będzie rozdział o prztwarzaniu danych. stąd już tylko kroczek by napomknąć o przetwarzaniu rozproszonym jako alternatywie dla superkomputerów....
będzie to dobry początek :) zaraz coś spróbuje w tym kierunku przygotować :)

Edit:
Wstępnie wyszło mi coś takiego :)
Temat zajęć: Technologie informacyjne w nauce
Zakres zagadnień: Przedstawienie pojęcia przetwarzania rozproszonego oraz jego zastosowania w nauce jako alternatywy dla superkomputerów; Omówienie możliwości platformy BOINC; Charakterystyka wybranych projektów naukowych wykorzystujących przetwarzanie rozproszone; Wkład polskich projektów w rozwój nauki.

co o tym myślicie? :)
Guard well the secret of steel...


PoznanskaPyra

Mi się podoba :)
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

mimeq

Brzmi calkiem calkiem  :p_arr:


mordi

cieszę się, że wam się podoba  :arrr: oczywiście jak ktoś ma inne propozycje, to z chęcią się z nimi zapoznam :)
Guard well the secret of steel...


Morys0856

Ja właśnie w ten sposób dowiedziałem się o BOINC :D Jeden profesor przy zagadnieniu przetwarzania rozproszonego napomknął coś o SETI@home i tak się zaczęło :D

mordi

o prosze :D mam nadzieje, że i z moich zajęć ktoś wyniesie taką wiedzę ;)

P.S.
Stawiam piwo pierwszemu mojemu studentowi, który napisze tu że się ode mnie dowiedział o SETI@home :parrrty: XD
Guard well the secret of steel...


PoznanskaPyra

Powiedz to na zajęciach  XD Będziemy mieli małą armie w zespole  :D
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

mordi

może i armia ale zaciężna ;) a z takiej armii i tak nie wielki pożytek :D no nic pochwale się jak zajęcia na ten temat się odbędą, to zobaczymy jaka będzie reakcja :)
Guard well the secret of steel...


PoznanskaPyra

Cytat: elessar25 w 30 Październik 2012, 16:20
może i armia ale zaciężna ;) a z takiej armii i tak nie wielki pożytek :D no nic pochwale się jak zajęcia na ten temat się odbędą, to zobaczymy jaka będzie reakcja :)
Ja wiem jaka. Pytanie "A co za te pkt można dostać?"  ::)
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

powiem tak. Mogę osobiście zasponsorować piwo. Część przyjdzie i odejdzie ale część zostanie :D