Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

mordi

Zaczęty przez mordi, 24 Październik 2012, 18:54

mordi

albo "a co ja będę z tego miał?" :D typowe...

heh oki :D trzymam za słowo ;) nie no tak serio za tydzień będę miał okazję to zobaczymy jaki będzie odzew ;)
Guard well the secret of steel...


Troll81

jak odpowiednio zainteresujesz. Ale wspomnij też o tym że prąd kosztuje. Bo wielu się rzuca na głęboka wode a potem przychodzi wyrównanie za prad.....

PoznanskaPyra

Cytat: Troll81 w 30 Październik 2012, 17:21
jak odpowiednio zainteresujesz. Ale wspomnij też o tym że prąd kosztuje. Bo wielu się rzuca na głęboka wode a potem przychodzi wyrównanie za prad.....
Patrz ja, plany 7 kompów i nagle rachuneczek. Wydałem kupę kasy na tego intela żeby waty zbić. Tak to bym nastawiał 2xtyle jakiś x8 amd i miał w pompie  :D
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

mordi

tak, faktycznie słuszna uwaga :) będę to miał na względzie :)
Guard well the secret of steel...


Cyfron

elessar25 - a masz może czujkę radioaktywnego do chwalenia się?
Albo czujkę Quake Catcher Network ? - to byłby taki namacalny dowód działania. Jeszcze jakby nasza czujka piszczała na zajęciach, to całkiem :D

A co do Twojego miejsca "pracy" - macie jakieś ciekawe pomieszczenia? Bo ja chętnie bym na wycieczkę się przejechał do Was :)

mordi

niestety nie posiadam czujki ale bardzo chętnie bym ją pozyskał :) albo nawet obie :)

Cytat: Cyfron w 31 Październik 2012, 11:43
A co do Twojego miejsca "pracy" - macie jakieś ciekawe pomieszczenia? Bo ja chętnie bym na wycieczkę się przejechał do Was :)

zależy o co pytasz dokładnie na dobry początek mogę podesłać Ci taki film, którego premierę mieliśmy w tym tygodniu "Rembertów - Kolebka Orła Białego" film traktuje o kompleksie architektonicznym dzielnicy Rembertów ale 90% filmu to historia AONu od 1918 roku, przechadzka po najważniejszych budynkach i opowieść o tym co się kiedyś w nich mieściło :) Jak jesteś zainteresowany, to wieczorem jak pojawię się w domu, wrzucę gdzieś na serwer i zapodam linki :)
Guard well the secret of steel...



mordi

Z lekkim opóźnieniem ale tak jak obiecałem, wrzuciłem obraz płytki ze wspomnianym filmem "Rembertów Kolebka Orła Białego". Paczki po 250MB

Part1
Part2
Part3
Part4
Part5
Part6
Part7
Part8
Part9

P.S.
Cyfron jeśli chcesz odwiedzić AON, to zapraszam oczywiście oprowadzę po terenie itd :)
Guard well the secret of steel...


Cyfron

szkoda, że tak mało pokazali w środku.
Macie jakieś fajne pomieszczenia lub obiekty jakieś specjalistyczne (strzelnice itd) ?

mordi

jasne :) mamy strzelnice - tu ćwiczy kadra i młode wojsko np z Dęblina (właściwie 4 sztuki) salę tradycji - podejmujemy tam delegacje, studio TV - szkoli się tam rzeczników prasowych, Centrum Symulacji i komputerowych Gier Wojennych, Centrum Obrony Przed Bronią Masowego Rażenia. Z ciekawostek to tyle co mi przyszło do głowy :) chyba, że doprecyzujesz pytanie ;) Kręcili u nas kilka scen "Pianisty" i "Czasu honoru", dorzucam link do paru fotek, które zrobiłem w jednym z naszych pomieszczeń zaadaptowanych na potrzeby "Czasu honoru". Wszystko co tam stoi to autentyki, meble, książki, sprzęt :)

https://skydrive.live.com/redir?resid=EDFE4967DA2610D9!2798&authkey=!AH3vWYviGj51xcQ
Guard well the secret of steel...


Cyfron

uoo :)
Świetne :)
Jak dasz radę mnie oprowadzić po wspomnianych pomieszczeniach, to masz moją wizytę jak w banku  :arrr:

Troll81

to zgarnij mnie po drodze :D

mordi

nie po wszystkich ale po większości myślę, że nie będzie problemu :) jak pisałem wcześniej - zapraszam :) :parrrty:
Guard well the secret of steel...


mordi

Udało mi się zaanektować kolejnego kompa akademickiego :D :parrrty: :attack:

CPU - Pentium D 2,8 GHz
RAM - 1GB

niestety nie będzie pracował non-stop :(
Guard well the secret of steel...


Troll81

ważne że popracuje

mordi

też tak myślę i dlatego się cieszę :D
Guard well the secret of steel...


PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

mordi

zmieniłem swój nick na forum :) od dziś jestem: mordi ;)
Guard well the secret of steel...


Troll81

a cóż się stało ze nick zmieniasz?

mordi

nie stoi za tym żadna mroczna historia ;) po prostu chciałem żeby mój nick z forum pokrywał się z tym, który mam w BOINC ;) nie wiem właściwie czemu od początku nie założyłem konta z tym nickiem :)
Guard well the secret of steel...


mordi

dokonałem drobnego upgrade'u sprzętu :) ogólnie nic wielkiego, dodałem do jednego kompa trochę RAMu, wymieniłem zasilacz (edit w pierwszym poście) i usiłowałem zaadaptować kartę otrzymaną od Morysa ale niestety natrafiłem tu na pewien problem. Karta Geeforce 8400 GS po dodaniu wentylatora do pasywnego układu chłodzenia zachowywała się na pozór ładnie, miała 54 stopnie, nawet zaczęła liczyć SETI@home (czas liczenia próbki wyszedł 36 godzin), aż tu nagle spowodowała kilka zawieszeń systemu i po którymś restarcie okazało się, że niestety zaczęła wyświetlać artefakty :( nie mam bladego pojęcia co się z nią stało, wszystko było ok i nagle się sposuło :(
Guard well the secret of steel...


krzyszp

7750 też mi wyświetla artefakty podczas liczenia :) Na szczęście nie obniżyła stabilności systemu...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

mordi

a gdyby tak wyświetlać obraz ze zintegrowanej grafiki, a karty na PCI-E używać tylko do liczenia? :)
Guard well the secret of steel...


Morys0856

Hmmm... To niedobrze, że karta się źle sprawuje. Zdarzało jej się niestabilnie pracować ale myślałem, że to wina przegrzewania się. Myślałem, że zmiana chłodzenia załatwi sprawę. Ale zawiesza system czy tylko wywala artefakty?

mordi

Się kolega nie smuci, jest ryzyko-jest zabawa :) Niestety karta również zawiesza system :( muszę jeszcze pokombinować z ustawieniami w biosie, żeby puścić obraz przez zintegrowaną kartę i zobaczyć czy będzie się liczyło na PCI-E.
Guard well the secret of steel...


Troll81

sprawdź czy ci gdzieś aby laminat na karcie nie zbrązowiał....

mordi

nie zauważyłem, żeby był gdzieś brązowawy. Pomyślałem, że to może być kwestia sterowników ale nawet jak nie puszczam obrazu przez nią to wywala system.
Guard well the secret of steel...


Troll81

cos się syfi. zakłócenia?

mordi

grafika zaczyna się kopać już od bootmanagera, czcionka ma pionowe kreski biało-różowe, ekran startowy win xp wygląda też kiepsko, pulpit po załadowaniu jakoś się trzyma ale potem komp wiesza się/wywala bluescreena i restart. Wszedłem do trybu awaryjnego, odinstalowałem sterowniki - grafika nie była pocięta ale komp i tak się restartował. Zainstalowałem ponownie sterowniki NV i dalej to samo. Po wyjęciu karty natomiast wszystko jest w najwyższym porządku. :dunno:
Guard well the secret of steel...


Troll81

wystartujkompa pod systemem linux typu live i zobacz czy i on się wywali. jak się wywali to wina karty jak nie to znaczy ze to windows/sterownik ma problema. Ale ja raczej obstawiałbym karte.

mordi

pomysł genialny w swej prostocie :) tak też zrobię mam nadzieję, że to jednak wina sterowników :dunno:
Guard well the secret of steel...


Morys0856

Przyznam szczerze, że takich wesołości nie uświadczyłem z tą kartą  :P

mordi

Cytat: Morys0856 w 01 Grudzień 2012, 07:45
Przyznam szczerze, że takich wesołości nie uświadczyłem z tą kartą  :P
widzisz, jak ją podpiąłem to było ok, tylko później coś sfiksowało - może po prostu nadszedł jej czas :D zaraz wybieram się na uczelnie sprawdzić czy ten numer z linuxem się uda ;)
Guard well the secret of steel...


stiven

Nie chcę Cię smucić ale najprawdopodobniej nadszedł jej czas. Mój gf 7600 gigabyte odszedł do krainy niskich napięć w podobnych okolicznościach.

mordi

no właśnie chciałem potwierdzić, że karta odeszła do krainy niskich napięć;) :( numer z linuxem nic nie dał, efekt był identyczny jak wcześniej. Mimo szczerych chęci i wielkich nadziei nic z tego  %)
Guard well the secret of steel...


Troll81

niechaj cykle wiekuiste jej świecą...

Morys0856

No cóż szkoda :(

mordi

Dziś w końcu udało mi się podłączyć kolejnego kompa :) chwilę to trwało, bo miałem z nim drobne problemy techniczne ale dzięki poradom kreta udało się go odpalić ;)

PC4 (mordi-BOINC) - 4 x Intel Xeon 3.0 GHz 2 GB RAM, Zasilacze 910 i 1300 W (HP Proliant DL580 G3)

Server znalazł przystań w chłodniutkiej serwerowni i będzie liczył non-stop póki nie dokończy swego żywota :)
Co do jego wydajności, to szczerze mówiąc nie nastawiałem się na wiele ale i tak jestem mile zaskoczony: SETI bez optymalek od 4 do 7 h na próbkę, milka też około 4 h na próbkę, Einstein od 30 do 36 h na próbkę :) FreeHal marnie tak samo jak na wszystkich moich kompach czyli w granicach 7h na próbkę.
Guard well the secret of steel...


stiven

O ile dobrze patrzę to w Einsteinie liczysz też Binary Radio Pulsar Search (Arecibo). Te próbki liczą się na CPU bardzo wolno i wg mnie warto je zostawić dla liczących na GPU. Na procu lepiej wrzucić Gravitational Wave S6 LineVeto search. Punktów dadzą 2 razy mniej ale policzą się mniej więcej 3 razy szybciej  :attack:

mordi

dzięki za uwagę :) póki co sprawdzam co i jak śmiga na tym potworku :)
Guard well the secret of steel...