Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

mordi

Zaczęty przez mordi, 24 Październik 2012, 18:54

krzyszp

Cytat: mordi w 14 Grudzień 2012, 21:43
Dziś w końcu udało mi się podłączyć kolejnego kompa :) chwilę to trwało, bo miałem z nim drobne problemy techniczne ale dzięki poradom kreta udało się go odpalić ;)

PC4 (mordi-BOINC) - 4 x Intel Xeon 3.0 GHz 2 GB RAM, Zasilacze 910 i 1300 W (HP Proliant DL580 G3)

Server znalazł przystań w chłodniutkiej serwerowni i będzie liczył non-stop póki nie dokończy swego żywota :)
Co do jego wydajności, to szczerze mówiąc nie nastawiałem się na wiele ale i tak jestem mile zaskoczony: SETI bez optymalek od 4 do 7 h na próbkę, milka też około 4 h na próbkę, Einstein od 30 do 36 h na próbkę :) FreeHal marnie tak samo jak na wszystkich moich kompach czyli w granicach 7h na próbkę.
:p_arr:


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

EDU Enthusiast

to sa duo xeony? czy jeszcze starsze? moze chcialbys je wymienic jak sa 771 na quady ;) sa bardzo tanie jeden procek z 30$

mordi

starsze, niestety w specyfikacji nie piszą nic, że może obsłużyć większe niż dual-core ale jeśli faktycznie może, to czemu by się nie zastanowić ;)
Guard well the secret of steel...


Troll81

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/ca/en/sm/WF06a/12146350-12146352-12146476-12146476-12146552-12176810.html?dnr=1

mordi

no czyli tak jak mówiłem wyżej dual-cora nie podskoczy :)
Guard well the secret of steel...


Troll81

Upgradability:    Upgradable to quad processing

Na socket 604 wychodziły nawet 6core :D

http://ark.intel.com/products/36947/Intel-Xeon-Processor-X7460-16M-Cache-2_66-GHz-1066-MHz-FSB

tylko konieczny upgrade biosu

interesujące wafle to:
Tigerton
Dunnington

przy czym dunnington ma 45nm - znaczy szybciej chłodniej i mniej papu żre ale nie wiem czy twój komp go łyknie. najlepiej ścignąć support HP

CytatI pitted a Dell R810 running two Intel X7560 Nehalem-EX CPUs against an older HP DL580 G3 running four Intel X7350 Tigerton CPUs. Note the differences between these systems before digging into the results: The HP DL580 had four quad-core X7350 CPUs running at 2.93GHz per core with a 4MB L3 cache. The Dell R810 had only two eight-core X7560s running at 2.26GHz per core with a 12MB cache. Whereas the X7560 Nehalem-EX CPUs support Hyper-Threading, the X7350s in the DL580 do not. It's not apples-to-apples, but it gives a good sense of what performance gains to expect if your servers are more than a year old and running on the X7300-series platform.

mordi

dzięki Trollu :) znak to, że muszę się jeszcze wiele nauczyć ;) tym nie mniej obawiam się, że finansowo mogę póki co nie dać rady bo te procki pewnie tanie nie będą, a na pewno nie tak jak P4 ;) :D ale myślę żeby kawałek ramu dołożyć, bo te 2 GB to trochę śmiesznie wygląda :D
Guard well the secret of steel...


mordi

jakiś czas temu odgrażałem się, że wszedł mi pewien projekt naukowy i w związku z tym dziś udało mi się zaanektować kompa o dość przyjemnych parametrach :) moja flota wzbogaciła się o nowy "okręt flagowy" o nazwie mordi-repo jest to pancerna fregata, która w maszynowni ma Intel Core i7 950 3,07 GHz, 6 GB RAMu i NVIDIA GeForce GTX480 trudno mi na chwilę obecną określić jak mocno zaangażuje tą łajbę ;) dopiero jak odpalę soft niezbędny do projektu będę mógł to sprecyzować :)  :arrr: :attack:
Guard well the secret of steel...


Troll81

faktycznie punkcernik :D

PoznanskaPyra

Masz na prąd?Taki komp to będzie go wpierniczał tyle co pancernik ropy  XD
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

mordi

taaa...ponieważ to komp pod projekt naukowy, to nie stoi u mnie w domu tylko na uczelni :D a skojarzyłem go z pancerną fregatą, bo ma taką obudowę zabawną prze którą wygląda jakby był obity płytą pancerną ;)
Guard well the secret of steel...


Troll81

prosimy o fotkę :D

mordi

jutro wstawię :)
Guard well the secret of steel...


mordi

niestety ze względów bezpieczeństwa nie mogę wstawić fotki kompa :( ale sprawdziłem dokładnie co to za obudowa i podaję link do strony producenta z opisem ;) TU
Guard well the secret of steel...


Troll81


mordi

#95
jakoś tak skojarzyło mi się z pancernikiem :) jak zapewne niektórzy z was wiedzą od prawie 2 tygodni kompletuję sobie nowego kompa :) dzisiaj przyjechały do mnie kolejne części :) oto czym mogę pochwalić się w tej chwili :)

- Obudowa Zalman Z11 Plus
- Monitor LG LED IPS234V IPS
- Zasilacz Thermaltake SMART M750W 80+ Bronze
- Dysk twardy SATA WD Green 2 TB ( WD20EARX)
- Grafika EVGA - e-GeForce 8800 GT superclocked edition nie kupowałem, została z przypadku ;) póki co wystarczy ;)
- Blu-ray LG BH16NS40
- WC Thermaltake BigWater 760is

Edit:
czekam jeszcze na płytę, procka i ram :)
Guard well the secret of steel...


Szopler

Dziwna metoda kompletowania kompa, ale co kto woli ;)

mordi

Cytat: Szopler w 28 Styczeń 2013, 20:42
Dziwna metoda kompletowania kompa, ale co kto woli ;)
reszta jest już wybrana ;) ale kasy zabrakło także nie dziw się, że nie ma tam jeszcze płyty, procka i ramu :) bo tak to faktycznie dziwna metoda zaczynać od "tyłu" :D
Guard well the secret of steel...


PoznanskaPyra

 :parrrty:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

mordi

jakiś czas temu obiecałem, że wrzucę fotki z powieszonymi plakatami BOINC na uczelni :) oto pierwszy ;)
Guard well the secret of steel...


Tobas

 :p_arr: U mnie w firmie też wisi i do tego zawsze pod ręką są ulotki ;)


mordi

o proszę i jeszcze te dwie z wydziału swojego znalazłem ;) nie wieszam wszystkich plakatów na raz, żeby mieć co powiesić jak mi zerwą czy zakleją ;) póki co tylko raz mi zerwali  :attack:
Guard well the secret of steel...



Troll81

 :respect:

mordi

No i wreszcie się udało ;) przyjechały mi pozostałe części do kompa ;)

jakoś tak skojarzyło mi się z pancernikiem :) jak zapewne niektórzy z was wiedzą od prawie 2 tygodni kompletuję sobie nowego kompa :) dzisiaj przyjechały do mnie kolejne części :) oto czym mogę pochwalić się w tej chwili :)

- Obudowa Zalman Z11 Plus
- Monitor LG LED IPS234V IPS
- Zasilacz Thermaltake SMART M750W 80+ Bronze
- Dysk twardy SATA WD Green 2 TB ( WD20EARX)
- Grafika EVGA - e-GeForce 8800 GT superclocked edition nie kupowałem, została z przypadku ;) póki co wystarczy ;)
- Blu-ray LG BH16NS40
- WC Thermaltake BigWater 760is
- 8 GB RAM Elixir
- MOBO MSI Z77A-G41
- Procesor Intel XEON E3-1230v2

do absolutnej pełni szczęścia brakuje mi jeszcze kilku pierdół ale to już moje fanaberie ;) fotki wrzucę jutro jak będzie trochę światła w pokoju ;)

wreszcie nie denerwuje się, że za chwile mi komp się zawiesi  :attack: ;D
Guard well the secret of steel...


mordi

#106
udało mi się policzyć pierwsze próbki na nowym sprzęcie :) SETI na cpu 2,18 h na gpu 12 m ;) procesor zagrzał się do 43 stopni, a grafika do 70  :arrr: muszę trochę zbić temperaturę na gpu

Edit:
próbka Asteroids na cpu poszła w 1,3 h :), milka 2h 5m
Guard well the secret of steel...


mordi

obiecałem fotki, to je wstawiam :)

[smg id=9847 type=preview align=center caption="2013 02 12 189"][smg id=9848 type=preview align=center caption="2013 02 12 191"][smg id=9849 type=preview align=center caption="2013 02 12 193"]
póki co jeszcze bez zamontowanej wody, panelu z czytnikiem kart pamięci itp. oraz bez regulatora obrotów z wyświetlaczem temperatury ;)
Guard well the secret of steel...


mimeq

Najbardziej podoba mi sie miejsce w ktorym stoi  %)


mordi

niestety nie dorobiłem się jeszcze swojego biurka ;) ale już nad tym pracuję :D
Guard well the secret of steel...


PoznanskaPyra

Ładna maszynka. Dodaj ją do PM zobaczymy jak wypadniesz :P
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Szopler

Płyta podobna do mojej... mam MSI ZH77A-G41

mordi

Cytat: Szopler w 12 Luty 2013, 21:20
Płyta podobna do mojej... mam MSI ZH77A-G41
dokładnie taka jest w środku ;)
Guard well the secret of steel...


Szopler

Jest Z77A-G41 ... różnica jedyna jaką widzę w porównywarce producenta to obsługa ramu.

mordi

sorki, litery mi się zlały ;) oczywiście masz rację ;)
Guard well the secret of steel...


mordi

trochę czasu minęło od kiedy ostatni raz porządkowałem wizytówkę ;) zatem dziś pora na upadte :D

Najpierw złe wiadomości - straciłem dwa kompy:
PC1 (p4) - Pentium 4 2,8 GHz 3 GB RAM,
PC2 (mordi-OpenKM) - Celeron 1,7 GHz 1 GB RAM

Teraz info neutralne - jeden komp liczy okazjonalnie:
PC3 (p103) - Pentium D 2,8 GHz 1 GB RAM

Na koniec info dobre :) - skompletowany niedawno zestaw liczy i ma się dobrze ale jeszcze zbieram do niego jakieś pierdoły np zestaw klawiatura i mysz, czy czytnik kart pamięci ;) winien jestem kolejne fotki tej maszyny, w związku z tym dorzuce je może jutro ;)

Udało mi się też nawiązać współpracę z moim maleństwem - HP-THIN ;) liczy sobie powolutku ale zawsze to coś do przodu ;)

Guard well the secret of steel...


Troll81

Langsam aber sicher :D

PoznanskaPyra

 :parrrty:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

mordi

zgodnie z obietnicą wrzucam fotki ze środka kompa :) sorry za bałagan w kablach :D ;) i jeszcze dodam, że dostałem grafikę nv 8800 gts od kumpla, którą już udało się dodatkowo podłączyć  :parrrty: :attack:

[smg id=9903 type=preview align=center caption="P3200351"]
[smg id=9904 type=preview align=center caption="P3200356"]
[smg id=9905 type=preview align=center caption="P3200358"]
Guard well the secret of steel...


Troll81

wygląda przezacnie :D