[Pomysł] Próba mocy !!!

Zaczęty przez Pluto, 12 Styczeń 2007, 15:11

Pluto

Jako ze jestem w zespole nieco ponad miesiac, ominely mnie dni najwiekszych wynikow zespolu. Chodzi mi o te statystyczne dane 5 najlepszych dni. Jeden z pieciu wynikow padl w polowie roku 2006, reszta pod koniec roku. Widac wiec wyraznie, ze zalezy to glownie od ilosci uczestnikow aktywnych itp. Czasem sa chyba (tak mi sie wydaje) jednotki obliczeniowe bardziej punktowane od innych, ale trafiaja one wowczas do wszystkich team'ow.

Chcialbym tu zaproponowac, by wyznaczyc dzien w ktorym moglibysmy sprawdzic nasza obecna moc obliczeniowa jaka calego team'u. Mozna by wowczas spekulowac jaka naprawde jestesmy sila i ile jestesmy w stanie wywalczy. Byc moze sa tacy, ktorzy nie wylaczaja komputerow na noc, ale sa tez tacy ktorzy sporadycznie je wlaczaja. Chcialbym zachecic do debaty na temat wyboru dnia (doby obliczeniowej), i przeprowadzic szacunki dotyczace ilosci osob chetnych do wziecia udzialu w tym eksperymencie, ktorzy byli by w stanie danego dnia miec dluzej uruchomiony komputer niz zwykle, moze nawet cala dobe.

Jezeli "wladze" naszego teamu uznaja moj pomysl za ciekawy, prosze o wsparcie i zachecanie naszych czlonkow do tego projektu.

kempler

Całkiem ciekawy pomysł. Jeśli władze by się zdecydowały to można by dać info na stronie głównej. A co do terminu to u mnie kompy chodzą 24/7 ale mógłbym wtedy jeszcze w pracy zapuscić w miare możliwości.
Decyzja należy do władz :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

Pomysł jest rzeczywiście fajny. Spróbować nie zaszkodzi.

Z innych pomysłów tego typu to np. projekt miesiąca (podpatrzyłem na BOINC Synergy) - wybierany chyba w głosowaniu i potem przez miesiąc się na nim skupiają...a potem następny.

AL

Ja natomiast postaram się wytłumaczyć skąd wzięły się te "piki" punktowe. Większość z nich powstała gdy do naszego zespołu przyłączał się ktoś ze sporym dorobkiem punktowym w climateprediction - z którego to projektu punkty przechodzą pomiędzy zespołami. Są też dni w których serwery poszczególnych projektów są kilka dni z rzędu wyłączone i potem jak je załączą - to następuje kumulacja punktowa.

bartsob5

ja nie sadze zeby to byl jakis miarodajny wynik naszej mocy... zwroc uwage, ze nasz team jest dosyc liberalny i nawet jesli nawolujemy do liczenia tego a nie innego projektu przez jakis czas to robimy to z wlasnej woli (z checi rywalizacji? :>) i w moim przekonaniu jest to najbardziej uwidaczniajaca moc akcją... bo zauwaz, ze nawet jesli naszych 20 aktywnych na forum czlonkow zostawili wszystkie swoje kompy na cala dobe wlaczone, to kazdy liczylby co innego... i tak, ktos by dostal pkt za 3 strozki climate, ktos by dostal punkty za 400 jednostek RCN a jeszcze ktos inny za 4 jednostki einsteina... no i na pierwszy rzut oka wyglada wszystko ok, ale nie bierzesz pod uwage tego, ze rozne projekty po roznym czasie te punkty doliczaja... o ile w rcn to prawie natychmiast, tak jak w qmc, o tyle w climacie czekasz do 3 dni, a w dockingu nawet pare tygodni (zdarzylo mi sie), wiec ten nasz rekordowy dzien bardzo by sie wydluzyl nawet i do tygodnia i z perspektywy naszego wzrostu, bylby praktycznie niezauwazalny...

gaciu

Kto jest we "wladzach" naszego team-u?? Mowic szybko, bo jesli sa jakies to szybko dokonam puczu, zeby wrocic wladze w nalezyte rece: w rece ludu!!! LoL

AL

Cytat: "gaciu"Kto jest we "władzach" naszego team-u?? Mówic szybko, bo jeśli są jakieś to szybko dokonam puczu, żeby wrócić władze w należyte ręce: w ręce ludu!!! LoL
Jeśli o mnie chodzi - to jedyną osobą która ma władzę w tym zespole jest jej założyciel - czyli Mchl - a On raczej napewno nikogo do niczego nie będzie nakłaniał w myśl zasady pełnej dobrowolności.

gaciu

Sprawa oczywista! Nigdy bym nikogo tutaj nie posadzil o naduzywanie wladzy. Co do glownego tematu watku, nie posiadam zdania na ten temat. moje kompy zawsze licza 24/7. Ale nie wydaje mi sie mozliwe zorganizowanie takiej akcji. I tak ewentualny odzew moglby nastapic jedynie ze strony osob czytajacych forum. Czyli niestety pewnej czesci zespolu.

Mchl

Cytat: "gaciu"Kto jest we "wladzach" naszego team-u?? Mowic szybko, bo jesli sa jakies to szybko dokonam puczu, zeby wrocic wladze w nalezyte rece: w rece ludu!!! LoL



[align=center]Liczydłowi![/align]

Niech nikt wam nie wmawia, że w naszym zespole dziala grupa trzymająca władzę! Szara sieć nie oplątała naszych członków! Żaden układ nie ma szans, na wpłynięcie na nasze decyzje!




P.S. A tego rewolucjonistę profilaktycznie spacyfikujemy... ale po cichu...  :twisted:




Co do pomysłu kolegi Pluto, to jest on raczej niewykonalny z powodów podanych przez bartsoba. Dodatkowo forum odwiedza w mojej ocenie nie więcej niż 10% członków zespołu.

Z kolei nad "projektem miesiąca" sam już myślałem. No ale w międzyczasie ruszyła akcja "pierwsze miejsce w RCN", więc na razie się wstrzymałem.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Juras23

Cytat: "Mchl"
Co do pomysłu kolegi Pluto, to jest on raczej niewykonalny z powodów podanych przez bartsoba. Dodatkowo forum odwiedza w mojej ocenie nie więcej niż 10% członków zespołu.

Z kolei nad "projektem miesiąca" sam już myślałem. No ale w międzyczasie ruszyła akcja "pierwsze miejsce w RCN", więc na razie się wstrzymałem.


Tak się zastanawiam czemu tylko 10% ??

Czy skoro nie czytają forum to są zarejestrowani z Nami tylko dlatego że jesteśmi:

a) liberalni

b) na 1 miejscu?

c) jesteśmy jedną z szybciej rozwijających się drużyn w kraju...a boincozarażonych wciąż przybywa :)


wracajac do tematu, Jedyna opcja aby to zrealizować to aby wszyscy zainteresowani na tą jedną dobę zostawili kompki włączone dokładnie w tym samym projekcie. Wtedy punkty możliwe że wejdą jednocześnie i może jednostkowo nie będą to nasze najlepsze dni, ale jako grupa może uda nam się nabić 1 z 5.

Proponuję sprawdzić czy wogóle mamy projekt w którym zarejestrowana jest zdecydowana większość naszych kolegów i koleżanek.

Jestem za, ale według mnie 1 projekt  i 1 doba, zasada 1 na 1.

remix85

W takim razie ja proponuję połączyć dwa pomysły licząc przez 24h RCN.
Po pierwsze powalczymy o pierwsze miejsce,
po drugie sprawdzimy moc obliczeniową zespołu.

Juras23

Pomysł na RCN wydaje się być rozsądny, choć sam w nim nie liczę, ale to nie problem. Myślę że projekt jednak powinien być wybrany ankietą conajmniej tygodniową, a data Próby Mocy powinna być odległa o conajmniej 1 tydzień po ankiecie tak by wszyscy zdążyli przestawić swoje kompki....sam mam netowców małą gromadkę do przestawienia. a w 1 dzień nie zdążę tego zrobić, nie wszystkie są w BAM.

Pluto

Ja z mych skromnych doswiadczen wiem, ze RCN, chess960 i XtremLab naliczaja w przeciagu 12 godzin, za to TMRL daje zawsze ta sama ilosc punktow 16,74 (jak u mnie za 1,5 godziny liczenia -to najlepszy moj wynik punktow do czasu)...a z Seti lepiej nie probowac. Tu jest roznie od 2 godzin do 2 dni... Skoro juz mowa o RCN, to jest tam nawet sporo osob zarejestrowanych. Sporo tam tez aktywnie liczy. Nie wiadomo tylko kto 24 h/dobe, a kto nie. Moze Bober -bys zrobil wywiad?

Bober

Chyba jednak nie :P Wywiad sobie można na forum zrobić, ale nie wszyscy którzy dołączyli do liczenia RCN są aktywni na forum. Zresztą jakie to ma znaczenie ile osób liczy 24/dobe? Każdy liczy ile chce/może. Jak ktoś może i chce to już pewnie tak liczy.

Wydaje mi się, że to co można zrobić to wybrać dzień, zrobić jakąś chwytliwą reklamę (nazwać go dniem liczydłowego czy dniem podgrzewania pokoju :P ) i tyle. Może coś więcej w tym dniu policzymy. Ale nie wybierałbym do tego szczególnego projektu.
A co do szacowania naszego potencjału to myślę, że wystarczają nam dane z BoincStats. One pokazują, już uśredniony - czyli nie na skutek zdarzeń jednorazowych, potencjał drużyny w danym momencie. Zaproponowana metoda raczej nie da lepszych wskazań.

Juras23

BOBER: Czyli proponujesz po prostu wybrac dzień. Ja jednak pokusiłbym się ze względu na wymieniane wcześniej terminy przyznawania kredytków o wybranie jednego projektu. Poza tym dla osób które mają jednego kompka, liczyłby się raczej wynik grupy, bo sami faktycznie osiągnęli by i tak to co zwykle osiągają, jeśli jednak ktoś tak jak ja liczy na kilku kompkach w kilku projektach ( w tym i na beznetowcach ) to dobrze by było skoordynować  te kompki by samemu dla siebie ( i dla Team'u ) zdobyć tego dnia największą możliwą liczbę punktów.