Crunch3r BOINC - 5.9.0 x86, x86_64, x64_IA64 dla windows 32/64

Zaczęty przez Nietoperek, 13 Styczeń 2007, 18:49

Nietoperek

zalecana jest instalacja najnowszego (testowego) klienta BOINC z serii 5.8.x przed uruchomieniem podanych aplikacji - dodatkowe funkcje:

- CPU Affinity
- "Return Results Immediately".
- extended CPU information (latest release 5.9.0.xx)

32-bit BOINC
5.9.0-32

64-bit BOINC - (AMD64/Intel EM64T)
5.9.0-x86_64
5.9.0-x86_64 - Simple GUI

64-bit BOINC - dla procesorow Intel Itanium
5.9.0-64_IA64

SETI@Home Enchanced 64-bit pod procesory:
Dual Core Intel® Itanium® 2
Intel® Itanium® 2
Intel® Itanium®


paczka 5.9.0.32 w wersji insalacyjnej - tutaj

Bober

Hmm. Nie wiem co chciałeś powiedzieć przez "brak optymalizacji" ale ta wersja podnosi benchmarki i     żąda więcej tak samo jak 5.5.0 co udowodniono mi tu

Nietoperek

od jakiegos czasu klienci crunch3r'a ni mieli zadnych optymalizacji to uznalem ze i ta wersja nie ma (sam nie testowalem wczesniej)- a rowniez na stronie nie bylo zadnych wzmianek na ten temat - jesli faktycznie podnosi wysoko benchmarki to administracja niech usunie odpowiedni wpis w poscie :)
--
faktycznie podnosi wysoko bench,marki - wyzej nawet niz 5.5.0 - zatem oficialnie z optymalizacjami

Bober

Próbowałem zainstalować wersję 32bit dla Win, ale nie chce działać :(

Jak kopiuję wszystkie pliki od Cruncha to przy próbie uruchomienia managera Boinc wyskakuje błąd. Jeśli zaś pominę dll'e (albo gdy tylko pominę boinc.dll) to z kolei nie łączy się z localhost.

Czy ktoś też się na to naciął? Jakieś rozwiązania?

Nietoperek

na glownej stroine jest podane o wczesniejszej instalacji boinc z serii 5.8.x - spruboj zainstalowac go pozniej dopiero podmien odpowiednie bibloiteki - u mnie dziala ( z wczesniejszymi plikami z boinc 5.7.0 oraz boinc manager 5.8.0)

Bober


Nietoperek

a sprobuj odpalic sama optymalke crunch3r'a tylko - u mnie nawet bez uprzedniej instalacji zadzialal bezproblemowo z plikami z archiwum (pliki exe z dll - dolozylem tylko managera)
-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- -
paczka 5.9.0.32 w wersji insalacyjnej - tutaj

Bober

Zainstalowałem tę paczkę i działa. Dzięki :D

Podnosi benchmarki,  dokładnie floating, dzięki czemu żąda jeszcze więcej niż klient 5.5.0

m2marek

To rewelacyjna optymalka :D
2007-01-17 20:44:31||Benchmark results:
2007-01-17 20:44:31||   Number of CPUs: 1
2007-01-17 20:44:31||   5488 floating point MIPS (Whetstone) per CPU
2007-01-17 20:44:31||   11718 integer MIPS (Dhrystone) per CPU
2007-01-17 20:44:32||Resuming computation

Wszyscy którym zależy na punktowaniu naszego zespołu, a posiadają procesor obsługujący SSE3 (A64, x2 i CD oraz C2D) mają obowiązek zainstalować. :wink:

dotychczas na A64 3200+@2,2GHz i Crunche'r 5.5.x miałem ~3400/11800

Bober

Ok poświęciłem się i jeszcze raz skasowałem całkowicie BOINC'a, zainstalowałem na czysto 5.9.0.32 SETUP i benchmarki są znacznie podwyższone. Nie mam już wątpliwości...polecam zmianę wszystkim używającym klienta 5.5.0 :wink:

Szerpa


Bober

Floating jest znacznie wyższy - ogólnie żądam teraz o 2pkt/h więcej niż przy 5.5.0

ansuz

Działa a nowy boinc manager ciekawie wygląda  8O
Jeśli ktoś zdecyduje się dołączyć do eRepublik , proszę użyj tego linku:
http://www.erepublik.com/en/referrer/fehu

Szerpa

Nie polecam instalacji 64 bitowej wersji windy i boinca o to benchmarki na niepodkreconym kompku

2007-01-22 18:24:56||BOINC 5.9.0.64 - 64 bit Windows Edition by Crunch3r
2007-01-22 18:24:56||Processor: 2 x AuthenticAMD AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 3800+
2007-01-22 18:26:18||   Number of CPUs: 2
2007-01-22 18:26:18||   1925 floating point MIPS (Whetstone) per CPU
2007-01-22 18:26:18||   3328 integer MIPS (Dhrystone) per CPU
2007-01-22 18:26:19||Resuming computation
-------------------------------------------------- --------------------------------------
2007-01-22 18:30:28||BOINC 5.9.0.32 - 32 bit Windows Edition by Crunch3r
2007-01-22 18:30:28||Processor: 2 x AuthenticAMD AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 3800+
2007-01-22 18:33:49||   Number of CPUs: 2
2007-01-22 18:33:49||   4847 floating point MIPS (Whetstone) per CPU
2007-01-22 18:33:49||   10124 integer MIPS (Dhrystone) per CPU
2007-01-22 18:33:50||Resuming computation

swoja droga ciekawe jak u innych moze tak tylko u mnie ?

bartsob5

te z 64 bitowego poprostu nie maja optymalizacji, zas te drugie wyraznie sa zawyzone..

Nietoperek

zwaz tylko na to iz po wgraniu klienta 5.9.0 nie jest robiony test procesora (co jest sygnalizowane  odpowiednim wpisem w zakladce wiadomosci w polu zmiany wersji klienta) - z tego powodu kolega @Bober jak sie nie myle mial male starcie na forum jednego z projektow - dodatkowo zauwazylem jedno iz procesory 2 rdzeniowe po wykonaniu testu pokazuja wynik dla jednego jadra (boincView ten wynik sumuje i podaje faktyczny wynik na 2 jadra - ktory moze byc duzo wiekszy - chyba ze BV wykazal tak maly wynik wtedy mozna uznac iz optymalka 64-o bitowa jest slabsza od 32 bitowej

Bober

Starcie miałem jeszcze z innego powodu. Okazało się, że człowiek, który mnie niemal zwyzywał, nawet benchmarka nie zrobił (bo myślał, że tak jak w wersji 5.7.5 nie ma optymalizacji...).
No cóż, może w wersji 32-bit jest a w 64 nie.

kret

ooook.. ;) to ja chyba nie wiem o co biega :)

Zgodnie z wszystkimi zaleceniami jakie sobie przeczytałem, zainstalowałem najpierw klienta 5.8.x a dokładniej 5.8.4 a potem ściągnąłem paczkę Cruncha 5.9.0.32 i skopiowałem do katalogu. Oczywiście zrobiłem wcześniej backupy, skończyłem aktywne WU i wogóle :) No i tak jak Boberowi wyskakuje mi błąd przy uruchamianiu. Próbowałem też z instalatorem Cruncha BOINC_5.9.0.32_setup ale też nie pomogło. Sama optymalka też się nie bardzo chce uruchomić.

Jakieś pomysły, czy znów dałem ciała zmieniając klienta na 5.8.4 skuszony nową optymalizacją i bede musiał wrócić znów do 5.4.11 :P

Bober

A ta paczka SETUP zainstalowała mi najpierw Ms Net Framework 2.0 i jak dotąd byłem przekonany, że to dzięki temu zaczęło mi działać. Też masz to zainstalowane?

kret

masz zainstalowane, bo Visual Studio mi tego wymaga :)

Bober

No to powinno działać :P Spróbuj może wyczyścić kompa z Boinca (odinstaluj i usuń ręcznie pozostające w katalogu pliki (oczywiście nie mam na myśli backup'a) i na czysto zainstaluj ten 5.9.0.32 setup. Jak nie ruszy to nie mam pomysłów (Crunch na swojej stronie polecał program do śledzenia jakich bibliotek brakuje,  możesz spróbować chociaż mnie on w ogóle nie pomógł). Ale zawsze możesz zainstalować  wersją 5.5.0, jeśli zależy ci tylko na optymalizacji.

kret

hmm..takie instalowanie na czysto robiłem już sam, przez zadaniem pytania tu :) spoko ;) no ale teraz rezultaty..które nie sa niestety zbyt pomyślne dla mnie :/ Framework 2.0 miałem zainstalowany, więc to nie to było problemem..więc zgodnie z tym co było na stronie Cruncha i o czym wspomniał Bober użyłem programu Dependency Walker..wyszło że nie mam pliku msjava.dll..potrzebny plik sobie znalazłem w sieci i zainstalowałem i ok..drubim błędem jaki wyrzucił Dependency Walker były nieprawidłowości w pliku mpr.dll oraz komunikat Warning: At least one module has an unresolved import due to a missing export function in a delay-load dependent module
tego błędu już nie udało mi się naprawić :/ nadal szukam, moze się jakoś uda..a chwilowo miele na standardowym 5.8.4.. :/

Bober

Wow. Dokładnie to samo wskazał mnie...tego drugi używa winda i nie da się go podmienić...dałem sobie spokój z tym na tym etapie...to nie może być to bo u mnie w końcu działa a z tym plikiem nic nie zrobiłem.

kret

no świetnie :) to już nie wiem..może powiem co robię i jak, bo może gdzieś coś chrzanie ;)

1. odinstalowuję boinc, kasuje katalog, czyszcze rejestr, restart kompa
2. instaluje 5.8.2 jako usługę
3. przy instalacji wywala błąd więc ustawiam dla boinc w menedżerze usług "lokalne konto systemowe"
4. kończę instalacje i zamykam proces boinc
5. kopiuję pliczki Cruncha
6. DUPA :P

Bober


kret

po czystej reinstalce? hmm..poczekaj 15 min to powiem :P

--

melduję że to samo..skasowałem boinca, wyczyściłem, restart, instalka Crunchera i dalej zonk :/

przeinstalowałem też frawmeworka 1.1 i 2.0 bo mam obydwa, bez zmian

Thomas

Może problem jest z rodzajem procesora. Też próbowałem zainstalować tego klienta na komputerze z procesorem 333 MHz (bez żadnych SSE) i nic z tego nie wyszło, więc wróciłem do starej - stabilnej wersji. Być może program stara się wykorzystać dodatkowe funkcje procesora, których po prostu nie ma ?

kret

hmm..mam Athlona XP 2500, więc w sumie SSE to on ma..hmm..

Bober

Nie wiem czy masz jeszcze cierpliwość ale spróbuj takiego tricku, dzięki któremu odblokowało mi się WCG. Może Tobie też to pomoże.

1. Zainstaluj na czysto 5.9.0.32 setup
2. Wytnij katalog BOINC z folderu Program Files
3. Wejdź w dodaj/usuń programy i odinstaluj tylko BOINC z ikonką BOINCa (jest jeszcze drugi BOINC z klasyczną windowsową ikoną instalatora)
4. Zainstaluj 5.8.2
5. Usuń folder BOINC z Program Files
6. Wklej stary z 5.9
7. Zainstaluj 5.8.2 ponownie
8. Sprawdź czy coś ci to dało :P

kret

hmm..to samo :) dzięki za wysiłek :]

czy coś w tym temacie moze zmieniać, że instaluję Boinc'a jako usługę? ;)

Bober

:( No ja już pasuję. To jakiś nieuleczalny przypadek. Ciekawe czy przeinstalowanie windy by pomogło... :P

Szerpa

Tak jak już napomknąłem w temacie QMC@home
na acerze celeron M 370 1,5GHz@2.0GHz boinc rozlacza sie z localhost i bez restartu nie jest sie w stanie polaczyc jest to bezposrednio zwiazane z chwilowymi zanikami w sieci wystarczy ze na pare sekund rozlaczy sie polaczenie internetowe i juz klops

Dependency Walker
Informuje :
Warning: At least one module has an unresolved import due to a missing export function in a delay-load dependent module.
przy module c:\windows\system32\MPR.DLL jest klepsydra
po kliknieciu  na niebiesko swieci MultinetGetConnectionPerformanceW a dalej to moja marna znajomosc angielskiego nie daje sie poruszac czytajac na temat multinetgetconnection..................
takze tylko moge cie pocieszyc Krecik ze nie tylko ty masz problemy z ta optymalka
chyba wroce do poprzedniej
na drogim kompie(Athlon x2 3600 )natomiast optymalka smiga jak sie patrzy i znowu AMD gora

kret

spoko :) dzieki Szerpa :) a w sumie tak z ciekawości, to 5.5.0 na AthlonieXP 2500+ powinna jak mniej wiecej sobie działać, i czy wogóle jest sens optymalizowania klienta w tym przypadku :) czy biorąc pod uwagę wszystkie te zależności dłużej liczysz/wiecej punktów a krócej liczysz/wiecej WU zrobisz lepiej zostać przy zwykłym 5.4.11/5.8.4?

Bober

Optymalizacja klienta w ogóle nie wpływa na czas przeliczania. Jedynie podnosi benchmarki przez co żąda się więcej punktów...

bartsob5

na athlonie xp 2500 powinno w tym przypadku zadac okolo 25-30pkt/h

kret

więc lepiej mieć 5.5.0 czy moze 5.7.5.32, biorąc pod uwagę że 5.9.0 mi jakoś zaskoczyć nie chce? :>

Szerpa

Probowalem zapodac 5.9.0 na swoim athlonie xp 2400+ i mam identyczna sytuacje jak ty wiec mozliwe ze sie nie da uruchomic , moze chodzi o instrukcje nie wiem jak u innych ale na moich kompach tylko z instrukcjami sse3 dziala ta aplikacja prawidlowo. Malo tego sam oryginalny klient 5.8.8 a wlasciwie sam menadzer klient chodzi dobrze , potrafi sie zaciac tzn nie mozna wyswietlic okna nie chce sie otworzyc kilka ladnych minut
wracam do cruncha 5.5.0
i nie martw sie krecik czasami trzeba cos spieprzyc zeby wybrac cos dobrego :))

kret

nom, tak się chyba stało..akurat mi się pokończyły jednostki..to zainstalowałem sobie w końcu 5.5.0..i..got damn!!! jestem w szoku!!!
kret-hehbbzsuy7   ---   2007-02-02 14:12:35   2175 floating point MIPS (Whetstone) per CPU
kret-hehbbzsuy7   ---   2007-02-02 14:12:35   9192 integer MIPS (Dhrystone) per CPU

a było
kret-hehbbzsuy7   ---   2007-02-02 14:12:35   1707 floating point MIPS (Whetstone) per CPU
kret-hehbbzsuy7   ---   2007-02-02 14:12:35   2875 integer MIPS (Dhrystone) per CPU

gash..tylko jak to widzę teraz..to się zastanawiam czy to takie możliwości ma procek na zoptymalizowanym kliencie i sa do takich wyników podstawy, hm, 'sprzętowe', czy te benchmarki są aż tak sztucznie podbite :)

Bober

Polega to na tym, że w czasie benchmarku są wykorzystywane możliwości instrukcji SSE, SSE2, MMX...W klasycznym kliencie nie są. Stąd lepsze wyniki. Także pokazuje to potencjał procesora w tych aplikacjach, które korzystają z tych instrukcji w obliczeniach (mało ich niestety).
W projektach, które nie korzystają optymalka Cruncha nie robi nic poza podwyższeniem żądanych punktów (co niektórzy na świecie uważają za oszukiwanie).
Ze względu na presję tych właśnie osób systematycznie ubywa projektów, które do przyznawania punktów wykorzystują wyniki benchmarków (złożyły się na to również przypadki bezczelniejszego oszukiwania - przez edytowanie odpowiednich plików i pewnie jeszcze inne sposoby, których nawet nie znam).

Osobiście nie zgadzam się z twierdzeniem, że korzystanie z dostępnych każdemu (ściągnąłem to kiedyś z oficjalnej strony BOINC, później to zdjęto) optymalek Cruncha za oszukiwanie...

bartsob5

Cytat: "Bober"Osobiście nie zgadzam się z twierdzeniem, że korzystanie z dostępnych każdemu (ściągnąłem to kiedyś z oficjalnej strony BOINC, później to zdjęto) optymalek Cruncha za oszukiwanie...


ja uwazam ze hest oszustwem, aczkolwiek, nie moge powiedziec ze tego nie uzywalem (nawet do nieoptymalizowanych projektow)