[Pomysł] PROJEKT "SKB@P" Superkomputer B@P

Zaczęty przez Simek, 14 Styczeń 2007, 12:57

Czy jesteś skłonny poprzeć tą inicjatywę?

tak, jest to dość ciekawa propozycja, z pewnością się do niej dorzuce
21 (77.8%)
tak, ale raczej się nie dorzuce
2 (7.4%)
tak, ale to zależy, na jaki sprzęt się zdecydujemy
3 (11.1%)
nie, nie stać mnie na to
0 (0%)
nie, obawiam się ewentualnych negatywnych skutków ubocznych
1 (3.7%)
nie, to jest bezsensu
0 (0%)

Głosów w sumie: 27

Głosowanie skończone: 22 Styczeń 2007, 17:21

Troll81

jesli chodzi o kasę to teraz mam niewąsko bo chwilowo jestem bezrobotny. Ale ponieważ robie za serwisanta wszystkim kumplom w okolicy to trochę sprzętu się u mnie wala (darowany). Mam dwa monitory 14 i kilka kart graficznych (AGP lub PCI) do tego trochę innego badziewia. I chętnie akurat bym się tego pozbył. bo mi to nie potrzebne a nie lubie wyrzucać sprawnego sprzętu na śmietnik. Jak by troche takiego sprzętu pozbierać to może pare kompletnych kompów by się złożyło i sprzedało na allegro. Alebo chociaż dac to jakiemuś domowi dziecka?? ja tego sprzętu nie użyję ale komuś może się jeszcze przydać. A można by przesłać newslettera z pytaniem co o zbiórce pieniędzy myślą członkowie teamu. I po ilości odpowiedzi można by wyliczyć ile kasy możnaby zdobyć.

Pigu

nie wiem jak nieaktywni teamowicze zareagowali by na takie zaglądanie do portfela

Bober

Niekoniecznie entuzjastycznie  :P

Właśnie - szkoda, że tak mało osób zagląda na forum a jeszcze mniej jest aktywnych  :'(

Ale może nadejdą lepsze czasy i uda się kiedyś ten projekt zrealizować. Może kupimy jakiegoś Craya z demobilu?  ;)

PBT_marian_boss

Drodzy koledzy i koleżanki, przeczytałem prawie wszystkie wątki dotyczące tego tematu. Sam pomysł jest bardzo ciekawy i chętnie pomogę w jego realizacji.

1. jeżeli chodzi o składkę to spokojnie wyciągnę 20-50 zł
2. zasilacz posiadam na stanie AMACROX WARRIOR AX400-PNF, sprzęt kupiony do kompa ale nie pasował. nigdy nie używany
3. miejsce dla sprzętu, proponuje mój zaciszny pokoik w pracy lub ew. miejsce w mojej serwerowni. prąd za darmo, UPS podłączony, backup na tasiemkę, monitora nie potrzeba, zabezpieczenie podwójnym firewallem. jedyna wada tego rozwiązania to brak możliwości hostowania czegokolwiek na zewnątrz z tego kompa. firewalle nie należą do mnie i nie mam jak nimi zarządzać.

jeżeli pasuje wam takie rozwiązanie to służę pomocą :)

Pigu

mogę oddać boxowe chłodzenie od quada  ;D inne moje antyki raczej nie są istotne (płyty od pentium itp)

Troll81

wlasnie dlatego ze malo jest forumowiczów aktywnych należałeoby rozesłać newsletter z zapytaniem czy poparli by inicjatywa takiej zrzutki w ogóle. W zależności od odzewu można by oszacować ile per capita trza by wybulic. Ja w tej chwili kasy nie mam ale zawsze sie te 20 zl znajdzie. Moj sprzet jest zbyt złomowaty by wkładać go do nowego kompa. Ale jakby się udało zlicytować z przysłowiowe 1 zł. zawsze to troche kasy do przodu.

Prąd za darmo mówisz?? to znaczy że masz wlasną elektrownię?? A kto płaci rachunki?

Pigu

Cytat: Troll81 w 11 Styczeń 2008, 14:13
Prąd za darmo mówisz?? to znaczy że masz wlasną elektrownię?? A kto płaci rachunki?

firma :D

AL

Czyli mamy już kogoś u kogo nasz składkowy sprzęt mógłby stać i nie byłoby problemów z dodatkowymi składkami na rachunki za prąd. To wg. mnie spory krok naprzód od momentu naszej ostatniej ożywionej dyskusjii w tym temacie.

Pigu

mamy nawet zasilacz i chłodzenie na cieńkiego proca :D może rozłożymy konstruowanie na raty i na początek zrobimy zrzutę np na blachy? 

bartsob5

jak ja sobie ostatnio robilem konfiguracje kompa, to wyszlo mi 4k, razem z monitorem, systemem, karta telewizyjna...
w sumie to bylo zlozone:
c2d q6600
4gb ramu
plyta asus p5e
geforce 8600gt
dysk 320gb (samsunga)

reasumujac, za 2,7K mozemy dostac kompa o ktorym wiekszosc z nas do tej pory tylko snila...

Mchl

całe cztery grambity RAMu?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

w 4 kosciach... kszonek stwierdzil ze to by bylo szybsze od 2 2-gigowych kosci..
bralem pod uwage kosci oznaczone ciagiem znakow

    DDR2 4096MB 800MHz OCZ Gold Quad Kit (4x1024MB, DualDDR2, CL5)

cena za nie to 334 zlote.. calkiem przyzwoicie, nie sądzisz?

Gave

Cytat: bartsob5 w 11 Styczeń 2008, 17:19
    DDR2 4096MB 800MHz OCZ Gold Quad Kit (4x1024MB, DualDDR2, CL5)

cena za nie to 334 zlote.. calkiem przyzwoicie, nie sądzisz?
Gdy ja ostatnio kupowałem pamięć to było to przyzwoicie za 2x512MB DDR.  :P

Ale czy nie warto by do tego dopłacić 40zł za:
   2x OCZ 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium Rev2 CL4-4-4-15 ?

Pigu

fajne kości  ;D ale osobiście uważam, że komp do boinca składa się z quada, płyty, 1gb ramu, dysk,grafa,blachy z odzysku i tu stawiam kropkę

Bober

A za 3 dni idea SK@BP będzie miała już roczek  :D
Trzeba nam przyznać, że nie dokonujemy decyzji pochopnie :P

Pigu

proponuję więc zacząć działać etapami - zróbmy zbiórkę na blachy i postawmy to u Mariana gdzie zostanie połączone z zasiłką - potem pomyślimy dalej

Bober

Hola hola, nie tak szybko  :P
Następne pytania:
- czy składamy się po określonej kwocie czy dowolnej?
- forma płatności - jeśli przelew to na czyje konto (najlepiej tego, kto podejmie się zakupów)
- kto podejmie się zakupów?
- czy można mu zaufać?  :P

Pigu

ja tam Marianowi ufam  :) jak się proponuje to niech karmi kompa prądem

skoro to datki to kwota dowolna

Troll81

#138
dochodzi jeszcze pytanie gdzie kupować sprzęt. Trzeba trafić dobry sklep i tani. No i na czyje konto liczy komp. W jakich projektach będzie liczył komp. We wszystkich czy w wybranych. jeśli tak to których. MOże po zakupie sporządzić ankietę w których projektach komp ma mielić?

w kompie najważniejszy jest Proc i płyta. Reszta może być i cieńka jak kompot z desek. No i warto by było trochę podciągnąć zegarki procowi :D

Kwota dowolna ale najpierw rozesłałbym coś w formie newsletteru do wszystkich członków drużyny. Może uda się choć z 20 zachęcić.

A może sponsora poszukać?? I w ramach podzięki dać mu śliczny banner na naszej stronce?? np sklep komputerowy?? :D albo zakład energetyczny :D albo dostawcę internetu??


Pigu

komp liczący na swoje konto "klaster B@P" czy coś w ten gust

liczący na pewno ralpha i enigmę (i te gdzie jednostki "bywają")

bartsob5

ja bym byl jednak za spora iloscia ramu - przynajmniej 2gb (jesli nie proponowane 4) na 4 jajkach, to 4 aplikacje liczace, ktore w przypadku qmc juz stanowilyby 360MB ramu w pamieci (plus drugie tyle na pliku stronicowania) natomiast, jesli ma liczyc jeszcze inne projekty na przemian, wiadomo, ze ilosc wolnego ramu jest wazna.. (co wplywa szczegolnie na benchmarki)

Thomas

#141
Ja też mogę w sumie dołożyć z 20 zł, ale może być problem z zebraniem odpowiedniej kasy:

skoro mamy zasilacz to potrzebujemy: Quada: 830 zł + RAM:Kingston 1 GB 667 75 zł (150 zł - dwie sztuki) + Płyta główna:MSI P35 Neo2-FIR: 350 zł

obudowę zgarnie się od kogoś ze strychu - od biedy mam jakąś starą - można zdjąć blachę i będzie chłodzenie:P; Dysk twardy : jakiś mały/stary pod ATA; karta graficzna: jakaś pod PCI żeby tylko windows zainstalować; napęd: wmontuję się z innego kompa na czas instalacji

Licząc dwie sztuki RAM to potrzebujemy 1330 zł - ze składek uzbieramy pewnie około 200 - 300 zł i to jak dobrze pójdzie więc nam trochę brakuje.

emik

ja też mogę spokojnie 20-30 zł dołożyć


AL

20-30 zeta spokojnie dokładam i Ja. Myślę, że zamiast windy można postawić jakiego linuksa. Grafę można jakąś najtańszą - no chyba, że i na niej chcemy liczyć, ale wtedy wydatek wzrośnie mocno bo wgrę wchodzą tylko GF serii 8 chyba tylko lub jakieś lepsze.

lukaszde

#144
ja moge podarowac boxowe chlodzenie pod procesory na socket am2.

moment, z tego co widze to temat z przed roku http://simek.ifastnet.com/sk/ wiec ceny spadly o ponad 50%.
Monitor nie jest potrzebny, wystarczy wpiac monitor, zainstalowac system operacyjny (na linuxie wyniki o 30% wyzsze) a pozniej odlacza sie monitor i komp tylko liczy. Pamieci ram nie musza byc super wydajne, to w koncu procesor liczy i od jego wydajnosci zalezy czas przeliczania probki. Projekty nie zajmuja po kilka GB, zeby pamiec odgrywala kluczowy czynnik w czasie .

Ostatnia uwaga na koniec, jesli chcemy ruszyc to trzeba sie teraz sprezyc i cos poskladac, albo dac sobie spokoj z cala akcja.

Troll81

 Intel Core 2 Quad Q6600 2,4 GHz 8MB cache s. 775 Box  819,00 PLN
Gigabyte GA-P35-DS3L IP35 s775                                285,00 PLN
DDR2 2GB PC2-5300 (667MHz)                                    115,00 PLN
razem                                                                    1220,00 PLN
to w sklepie proline we wrocławiu                         
pytanie gdzie najniższe ceny (mogę pogmereć w ceneo i innych)

wystarczy że 61 kudzi się zrzuci po 20 zł i kupimy taki sprzęt.

bartsob5

w sumie, dysk moznaby sobie podarowac calkowicie, mozna liczyc z live cd...

obudowa rowniez jest ostatnia rzecza o ktorej mozna myslec...

wolalbym jednak nie osczedzac na mobo, bo takiego proca to az sie prosi, zeby podkrecic chociaz o 25%...

pytanie brzmi (do tych co maja takie procki) ile z takiego kompa mozna wyciagnac w ciagu dnia? (trzeba by przekalkulowac czy to sie oplaca, bo jesli nie ustrugamy z tego 1% aktualnego racu, to nie wiem czy warto zaczynac...)

jakkolwiek uwazam, ze powinno sie dawac 'co łaska' mysle ze deklarujac kwoty 20zlotowe daleko nie zajedziemy...

Pigu

z q6600 na windzie 32 seti + optymalki 24/7 przy normalnym użytkowaniu (www, filmy, mp3 bez nowych gier) idzie spokojnie wyciągnąć 2,8k bez oc

oczywiście deklaruję i od siebie tę kwotę startową (20-30) a jak będzie minie akurat stać (ostatnio krucho) to i więcej

cezar

Cytat: bartsob5 w 12 Styczeń 2008, 22:05

pytanie brzmi (do tych co maja takie procki) ile z takiego kompa mozna wyciagnac w ciagu dnia? (trzeba by przekalkulowac czy to sie oplaca, bo jesli nie ustrugamy z tego 1% aktualnego racu, to nie wiem czy warto zaczynac...)


ostatnio liczę tylko Enigmę i dziennie przybywa mi troszkę ponad 2,2 -2,4k. Byloby pewnie więcej, ale trochę też pracuję na kompie i dzieciaki tez trochę czasu grają.





bartsob5

czyli jakbysmy nim liczyli glownie qmc, to by dalo rade nawet 3,2K wyciagnac? brzmi niezle...

krzyszp

Proponuję zacząć obić składki, czas leci.
Co do sprzętu - myślę, że dysk nie jest konieczny, ale bardzo pomocny - nawet jakiś najtańszy na ATA.
Co do systemu - zdecydowanie Linux, nie ma sensu płacić za windę, a pirata w tym przedsięwzięciu używać nawet nie wypada...
Monitor całkowicie zbędny - VNC załatwia sprawę administrowania kompem po sieci.
Chipset - nVidia, dobre wsparcie (obecnie) w linuksie. Grafa zintegrowana (energia).

Składka najlepiej w dowolnej wysokości, bo jednych stać na więcej innych na mniej. Oczywiście komp może (jak ktoś napisał) pracować jako osobny członek B@P (może nawet pod tym nikiem?).

Czas na podanie konta - kto robi składkę?

Oczywiście, to tylko moje opinie...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Pigu

popieram 100%

najlepiej na osobnym koncie by liczył - będzie prosto widać jak się nasza zrzuta sprawuje

bartsob5

nazwa uzytkownika cos w stylu 'klaster B@P' bylaby bardzo chwytliwa ;)

ze spraw technicznych, proponowalbym, aby tak ze 3 osoby mialy dostep do tego kompa przez pulpit zdalny (jaki jest tego odpowiednik w linuksie? ) czyli Mchl i ktos tam jeszcze...

a czy daloby przesylac datki jako list pocztowy? (priorytetowy oczywiscie) bo jakos tak aktualnie nie mam zadnego kompa dostepnego do przelewow :P

kempler

Ja się chętnie dorzucę. Z 50 zeta mogę dać...

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

lukaszde

VNC i mozna sie laczyc miedzyplatformowo...

kret

ja w lutym coś mogę dać..teraz mam 5zł w kieszeni.. ;p jeśli chodzi o Q6600 to do posiadaczy tego sprzętu mam pytanie..chłodzenie..bo nie wiem czy ten box da rade jak komp będzie chodził 24/7 i z obciążeniem 100%..może by dodać to tych rozrachunków jeszcze jakąś Ninje albo Mugena? plus kilka 120mm wiatraków na chłodzenie reszty?

bartsob5

jak na moj gust, to chyba nie ma mozliwosci, zeby na standardowym napieciu boxowe chlodzenie mialoby nie wytrzymac... :/

tym nie mniej, w perspektywie czasu bedzie trzeba zainwestowac rowniez i w to...

a moze poczekac jeszcze troche i inwestowac w penryna? (mysle tu oczywiscie o yorkfield...)

Troll81

#157
znalazłem najtańszego core quad 6600
http://www.allegro.pl/item295702927_intel_core_2_quad_q6600_2_4ghz_box.html
690 PLN

Piniędzy nie wysyłajcie w kopertach pocztą bo nigdy nie dotrą
(wiem bo pracoiwałem w projekcie informatyzacji poczty polskiej)
już lepiej dajcie przelew na poczcie
wyjdzie niewiele drożej a dotrze

Zanim rozpoczniemy zbiórkę trzeba koniecznie rozesłać newsletter do członków naszego teamu. trzeba zmobilizować jak najwięcej osób. MOże nawet uda się kupić dwa takie kompy??

Na zbiórkowego proponuję wyznaczyć osobe u której ten sprzęt ma stać bo nie trzeba się będzie wozić.

Pigu

mój na ocz vindicatorze bez dodatkowych wydmuchów całkiem zabudowany daje sobie radę

Bober

#159
Jak ustalimy jakiś numer konta to można rozpocząć zbiórkę i informowanie o tym członków drużyny, ale nie wcześniej.

Na zbiórkowego potrzebujemy jednak ochotnika, przecież nie będziemy nikogo zmuszać.
Czy marian_boss zgłasza się na ochotnika?  :P

Tylko co z danymi potrzebnymi do przelewu? Bo nie wiem czy adres itp. jest niezbędny, a przecież lepiej żeby nikt danych osobowych nie publikował  :P

Żeby była jasność - wg. tego co wyczytałem kwoty datków poniżej 4900zł na jedną obcą osobę są nieopodatkowane.