[Pomysł] PROJEKT "SKB@P" Superkomputer B@P

Zaczęty przez Simek, 14 Styczeń 2007, 12:57

Czy jesteś skłonny poprzeć tą inicjatywę?

tak, jest to dość ciekawa propozycja, z pewnością się do niej dorzuce
21 (77.8%)
tak, ale raczej się nie dorzuce
2 (7.4%)
tak, ale to zależy, na jaki sprzęt się zdecydujemy
3 (11.1%)
nie, nie stać mnie na to
0 (0%)
nie, obawiam się ewentualnych negatywnych skutków ubocznych
1 (3.7%)
nie, to jest bezsensu
0 (0%)

Głosów w sumie: 27

Głosowanie skończone: 22 Styczeń 2007, 17:21

krzyszp

Może Mchl się zgodzi na wykorzystanie konta PPB do zbiórki i potem pośle tylko przelew do kupującego? (Nie wiem tylko, czy w świetle prawa wolno nam przekazywać pieniądze na konto PPB).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

PBT_marian_boss

#161
Witam, jeżeli chodzi o składki to jeżeli taka będzie decyzja to podam numer konta i będę zbierał, no i potem zakupie co potrzeba. System operacyjny dla mnie obojętny, znam się troszkę na linuxie więc sobie poradzę. Jeżeli ma być linux to nie potrzeba chyba środowiska graficznego do liczenia. Ram i dysk proponuje bez szaleństw lepiej tą kasę zainwestować w proca. Oczywiście użytkownik oddzielny, założony na potrzeby PROJEKTU "SKB@P".

Jeszcze raz podkreślam nie mam możliwości wystawienie żadnej usługi (statystyki, zdalny pulpit itp.) na świat, jeżeli to nie przeszkadza to jedziemy :)

Dziękuje za zaufanie.

kret

no i nazwa Projekt SKB@P lepsiejsza wg mnie niż klaster B@P :] co to za klaster z jednego kompa? :DDD jeszcze kwestia systemu, którą poruszył PBT_marian_boss :) ja też daję głos za linuxem, ale..którą dystrybucję wybieramy? :] a poza tym kiedy planujecie składkę..bo w styczniu nie dam rady..

Pigu

Cytat: kret w 14 Styczeń 2008, 07:52
co to za klaster z jednego kompa?
na razie jednego - za to nazwa od razu mówi o co lata
jeżeli uda się przeprowadzić całą operację w lutym, to nie widzę powodu, by nie dostawić kolejnego maju  ;D

PBT_marian_boss

#164
Cytat: Pigu w 14 Styczeń 2008, 08:38
na razie jednego - za to nazwa od razu mówi o co lata
jeżeli uda się przeprowadzić całą operację w lutym, to nie widzę powodu, by nie dostawić kolejnego maju  ;D

Spokojnie, jak tak dalej będzie szło to będę musiał w serwerowni szafę postawić na BOINCA ;)

A może przygotować dystrybucję linuxa na pendrive i z niego uruchamiać system i liczenie?

lukaszde

dystrybucja live odpada - za duze obciazenie ramu i procka na obsluge systemu. System musi byc zainstalowany na dysku i dopiero wtedy zaczyna sie liczenie.

bartsob5

a wiec tak:

unikamy uzywania w tym celu stowarzyszenia PPB, bo to nie lezy w jego kompetencjach statutowych, a jeszcze ktos moze sie tym zainteresowac...

mysle ze wybor systemu absolutnie bedzie do wyboru przez osobe obslugujaca tego kompa (nie bedziemy przeciez zmuszali do nauki absolutnie nowego dla kogos systemu...)

Troll81

Na prndrive szybo księ zajedziesz a poza tym przy tulu operacjach zapis/odczyt zajedziesz karte/pendrive w miesiąc.

Ok to podawaj ten numer konta i rozpoczynamy wpłaty. Trzeba to po prostu zrobić bo dyskutować będziemy do maja. Jak już będzie kasa to się zastanowimy nad sprzętem. A na penryna nie ma co czekać bo to za pół roku będzie. Wtedy możemy wymienic proc w naszym składkowym kompie lub kupić nowego kompa.

PBT_marian_boss

Cytat: Troll81 w 14 Styczeń 2008, 10:54
Ok to podawaj ten numer konta i rozpoczynamy wpłaty. Trzeba to po prostu zrobić bo dyskutować będziemy do maja. Jak już będzie kasa to się zastanowimy nad sprzętem.

Chyba w tym momencie powinien wypowiedzieć się Mchl, na czyje konto ma trafiać kasa. Jeżeli zdecyduje że na moje to wtedy podam :)

Pigu

heh sugerowałbym nie podawać danych public tylko na pm (mój sys bankowy potrzebuje np adresu)

wpłatę mogę dać po pierwszym  :P

PBT_marian_boss

Cytat: Pigu w 14 Styczeń 2008, 12:02
heh sugerowałbym nie podawać danych public tylko na pm (mój sys bankowy potrzebuje np adresu)

No chyba jak podam numer konta i nazwisko to mnie nie okradną. Poza tym na koncie i tak pustki  ;D

PMG

Przy wyborze systemy należy zastanowić się nad dostępnością próbek na dany system (bo nie wiem czy próbki na linuxa są wszędzie) i nad punktowaniem (czy jeżeli jest linux to słabo punktuje)

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

Troll81

Z mojego punktu widzenia pozostaje kwestia legalności. Na składkowym kompie umieścić pirackiego windowsa to troche kicha, a składki na system microsoftu to może niektórych podburzyć. Poza tym większość projektów ma aplikacje pod linuxy, a nam nie chodzi przecież tylko o punkty ale również o to by wesprzeć naukowców.

PBT_marian_boss

Jeżeli chodzi o OS to proponuje Debiana. Bez środowiska graficznego będzie ładnie pracował ku chwale teamu. A poza tym trochę się na nim znam. A jeżeli nie ja to pewnie znajdzie się paru liczydłowych obeznanych w temacie i pomogą.

kret

no ja teżstawiam na debka :) a co do punktowania, to jest czasami wręcz odwrotnie i linux wiecej punktuje ;) przynajmniej takie odniosłem wrażenie ;)

AL

Cytat: PBT_marian_boss w 14 Styczeń 2008, 12:19
Cytat: Pigu w 14 Styczeń 2008, 12:02
heh sugerowałbym nie podawać danych public tylko na pm (mój sys bankowy potrzebuje np adresu)

No chyba jak podam numer konta i nazwisko to mnie nie okradną. Poza tym na koncie i tak pustki  ;D

Jeremy Clarkson też tak myślał (nawet podał te dane w gazecie - tak był pewny swego) i mu się na konto włamali a kasę przelali na konto jakiejś organizacji charytatywnej.

PBT_marian_boss

Cytat: AL w 14 Styczeń 2008, 16:37
Cytat: PBT_marian_boss w 14 Styczeń 2008, 12:19
Cytat: Pigu w 14 Styczeń 2008, 12:02
heh sugerowałbym nie podawać danych public tylko na pm (mój sys bankowy potrzebuje np adresu)

No chyba jak podam numer konta i nazwisko to mnie nie okradną. Poza tym na koncie i tak pustki  ;D

Jeremy Clarkson też tak myślał (nawet podał te dane w gazecie - tak był pewny swego) i mu się na konto włamali a kasę przelali na konto jakiejś organizacji charytatywnej.

Jak bym miał tyle kasiory co Clarkson, to bym w życiu nie podał. Poza tym włamali się do niego bo głupoty opowiadał. Więcej tutaj
http://hacking.pl/pl/news-7241-Jeremy_Clarkson_ukarany_przez_cyberprzestepcow.html

Troll81

można jeszcze próbować slackware albo któregoś z BSD. Ważne żeby system był legalny. Moze QNX?? Dobra to do kogo pisac w sprawie numeru konta?? No i co na nasz pomysł ojciec założyciel??

Mchl

Jeśli o mnie chodzi, to uważam, że skrabnikiem tego projektu powinna zosta osoba wskazana przez większoś chcących w nim wziąc udział. Jeżeli głosy wskazują Mariana, to nie mam nic przeciwko.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Machloj

przyznam szczerze, że nie sądziłem, że ten projekt odżyje :)

kasę oczywiście również przeleję

posiadam jakąś zasiłkę - 500W modecoma w razie gdyby był potrzebny (używany przez rok ale w końcu odłączyłem go bo chodził jak czołg)

oprócz tego kość 512 ddr2 pc4200 goodrama gdyby była potrzebna (to piszę bardziej w kontekście montowania kompa dla jakiegoś domu dziecka)

patyczak

Cytat: Troll81 w 14 Styczeń 2008, 19:43
Moze QNX??

Akurat tak się składa, że dużo czasu spędzam w pracy pod tym systemem. Czy jest jakiś projekt, który pod nim działa??
Skeczu z papugą nie będzie



Troll81

QNX to unix a więc projekty pod uniksy powinny działać.

Marian zgadzasz się na bycie kasjerem??
Jak nie to ja mogę zostać ale niestety nie mam tyle kasy by za prąd regularnie płacić i musiałbym potem zawieźć kompa do kogoś kto tego kompa podłączy do prądu.

widze to następująco

Jeśli się zgadzasz marian to pozostaje jeszcze kwestia rozesłania newslettera do wszystkich członków b@p żeby zmobilizować jak najwięcej osób.
a potem to już na indywidualne życzenie każdego podajesz numer konta na który ma wpłynąć składka. tytułem powiedzmy "zrzutka SKB@P"

Każdy przelew powinien być odnotowany. Zakończenie akcji powiedzmy za 2 tygodnie

Po upływie terminu informacja o darczyncach i kwotach powinna być rozesłana w kolejnym newsletterze aby zachować przejrzystość finansów i podsumować ile zostało zebrane.

Potem już tylko wyszukanie najniższych ofert sprzetowych i składanie kompa. No i podpięcie go
Nazwę użytkownika mamy
Trzeba by na nim jakiegoś VNC zainstalować albo łączyć się przez Putty.
Konto i hasło powinny dostać osoby kierujące teamem i osoba która ma kompa pod opieką
komp (według mnie) powinien zostać przyłączony do projektów o których zadecydują członkowie teamu w ankiecie (można by spróbować ograniczyć liste głosujących do tych osób które wpłaciły kasę, w końcu kto płaci ten wymaga)

Pigu

koniec zbiórki widziałbym dopiero po pierwszym  ;D

emik

Cytat: Pigu w 14 Styczeń 2008, 22:36
koniec zbiórki widziałbym dopiero po pierwszym  ;D

ja również ;D


kempler

Do kogo pójdzie kasa - dostosuje się do większości. Ostatnio rzadko bywam na forum (niestety) więc zaufam ocenie większości. Pieniądze na pewno wpłacę :). Co do czasy zbiórki to osobiście proponuje miesiąc-niektórzy rzadko wchodzą na forum. I może jakiś news na głównej zawsze na 1 miejscu ?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

krzyszp

Faktycznie miesiąc - ja np. potrzebuję czasu na zrobienie przelewu...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

PBT_marian_boss

Cytat: Troll81 w 14 Styczeń 2008, 22:27
Marian zgadzasz się na bycie kasjerem??
Jak nie to ja mogę zostać ale niestety nie mam tyle kasy by za prąd regularnie płacić i musiałbym potem zawieźć kompa do kogoś kto tego kompa podłączy do prądu.
TAK
Cytat: Troll81 w 14 Styczeń 2008, 22:27
Jeśli się zgadzasz marian to pozostaje jeszcze kwestia rozesłania newslettera do wszystkich członków b@p żeby zmobilizować jak najwięcej osób.
a potem to już na indywidualne życzenie każdego podajesz numer konta na który ma wpłynąć składka. tytułem powiedzmy "zrzutka SKB@P"

Każdy przelew powinien być odnotowany. Zakończenie akcji powiedzmy za 2 tygodnie

Po upływie terminu informacja o darczyncach i kwotach powinna być rozesłana w kolejnym newsletterze aby zachować przejrzystość finansów i podsumować ile zostało zebrane.

Potem już tylko wyszukanie najniższych ofert sprzetowych i składanie kompa. No i podpięcie go
Nazwę użytkownika mamy
Trzeba by na nim jakiegoś VNC zainstalować albo łączyć się przez Putty.
Konto i hasło powinny dostać osoby kierujące teamem i osoba która ma kompa pod opieką
komp (według mnie) powinien zostać przyłączony do projektów o których zadecydują członkowie teamu w ankiecie (można by spróbować ograniczyć liste głosujących do tych osób które wpłaciły kasę, w końcu kto płaci ten wymaga)
Termin rzeczywiście 1 miesiąc, cześć osób odwiedzi forum a reszta dostanie wypłatę ;) No i reszta tak jak napisałeś :D Sam bym tego lepiej nie wymyślił.

Troll81

No to poprosimy newsa na stornę główną

i nie ma co dyskutować tylko kasę zbierać. Do mariana pisać na PW o numer konta i przelewy robić. NO i koniecznie trzeba zmobilizować pozostałych członków grupy. Czy ktoś się podejmie rozesłania newslettera??

miszol

tak fajnie temat odżył i znowu się zawiesił....

jeżeli projekt rusza proponuje założyć nowy temat który będzie w jednoznaczny sposób informował o tym - może być to zablokowany temat w którym będą sie pojawiały konkretne informacje od zbierajacego kase/składającego kompa, a dyskusja mogłaby pozostać w tym temacie

Troll81

ja teraz już tylko czekam na newsletter który został tu obiecany. Jak tylko zdobedę szmaluszek to wysyłam kasę, bo namiary na konto już mam.

Simek

O.o

Normanie nie możliwe... ;D Ktoś "wskrzesił" mój projekt ;D
Wybaczcie, że tak rzadko zaglądam na forum, ale... Klasa maturalna...
Później mam nadzieję, że nadrobię wszystkie zaległości...
Na minimum 10-20zł ode mnie też możecie liczyć!

Pozdrawiam, do następnego posta! ;)

Bober

Cytat: Troll81 w 21 Styczeń 2008, 13:29
ja teraz już tylko czekam na newsletter który został tu obiecany. Jak tylko zdobedę szmaluszek to wysyłam kasę, bo namiary na konto już mam.
Jest już w końcowej fazie powstawania :P

prospector

Nie mam teraz czasu czytać całości tego rozległego tematu - dlatego dobrze wtajemniczonego forumowicza proszę o dokładny opis całej procedury - ile kasy, gdzie i na jakie konto przelać, bo też w to wejdę.


http://www.therainforestsite.com/clickToGive/home.faces?siteId=4

bartsob5

Cytat: Simek w 21 Styczeń 2008, 13:58
Normanie nie możliwe... ;D Ktoś "wskrzesił" mój projekt ;D
Wybaczcie, że tak rzadko zaglądam na forum, ale... Klasa maturalna...
Później mam nadzieję, że nadrobię wszystkie zaległości...
Na minimum 10-20zł ode mnie też możecie liczyć!

maturalna... gadania :P jakos jestem w podobnej sytuacji i nic sie nie zmienilo:P

Troll81

#194
Kasa jest zbierana w wysokości dowolnej (ale najlepiej jak najwięcej) Kasę zbiera PBT_marian_boss i do niego trzeba wysyłać posty na PW po namiary konta. Zostanie rozesłany newsletter do mniej aktywnych członków z podobnymi informacjami. Po zebraniu kasy podejmiemy decyzję co kupować (aktualnie rozpatrywany jest 4 rdzeniowy proc). Oczywiście sprzęt będzie dobierany pod kątem wydajności mielenia WU.

I to by było na tyle, w dużym telegraficznym skrócie.
Im więcej osób się zrzuci tym lepszy sprzęt zostanie zakupiony.

A tak do dyskusji o sprzęcie. Czy będzie kupowana karta NV8800?? Bo ponoć mozna na niej zdziałać "CUDA" :D

Pigu

kartę zawsze można dołożyć lepszą - na razie raczej s3virge dx  :P

Gave

Z tą kartą to żartujecie, co nie? Ponad 100 Watowe GF8800 za ok 900zł - dla mnie to brzmi jak drugi (lub dwa razy lepszy) procesor, który jest dedykowany do mielenia jednostek, a nie działający CUDA. Przede wszystkim wątpię by było tyle kasy do szastania, ale optymalna będzie jakaś zintegrowana grafa.

Mchl

Cytat: bartsob5 w 21 Styczeń 2008, 14:15
maturalna... gadania :P jakos jestem w podobnej sytuacji i nic sie nie zmienilo:P

Gave nie dostał bana przed egzaminem, ale ty możesz :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

to czemu mnie nie zbanowales przed olimpiada? caly miesiac siedzialem na forum zamiast zakuwac :P

Troll81

kwestia karty jest do rozpatrzenia bo folding@home już zrobił aplikację pod procek ATI dla kart serii 1900 i z testów wychodzi im 30% szybsze obliczenia od 4 rdzeniówki intela jeśli dobrze doczytałem. ATI 1900 ma 48 potoków do przetwarzania F@H :D

Oczywiście najpierw zróbmy zbiórkę i zobaczymy ile mamy kasy a potem dyskutujmy o sprzęcie.