[Pomysł] PROJEKT "SKB@P" Superkomputer B@P

Zaczęty przez Simek, 14 Styczeń 2007, 12:57

Czy jesteś skłonny poprzeć tą inicjatywę?

tak, jest to dość ciekawa propozycja, z pewnością się do niej dorzuce
21 (77.8%)
tak, ale raczej się nie dorzuce
2 (7.4%)
tak, ale to zależy, na jaki sprzęt się zdecydujemy
3 (11.1%)
nie, nie stać mnie na to
0 (0%)
nie, obawiam się ewentualnych negatywnych skutków ubocznych
1 (3.7%)
nie, to jest bezsensu
0 (0%)

Głosów w sumie: 27

Głosowanie skończone: 22 Styczeń 2007, 17:21

AiDec

Nie bardzo mozna. Na razie. Tak jak pisalem wczesniej SKB@P przechodza pewne problemy i na razie musimy uzyskac stabilnosc. Jak bedziemy mieli stabilna sytuacje ze wszystkimi kompami, to mozna myslec co dalej. Natomiast w chwili obecnej dodawanie Marianowi jakichkolwiek obowiazkow nie jest wskazane - juz ma dosc pracy, a moze sie okazac ze jeszcze troche jej bedzie.

Co do samego FreeHALa - IMHO SKB@P maja troche malo pamieci jak na razie, a z mojego prywatnego punktu widzenia nie dodawalbym FreeHALa do Milky i projektow na CPU. Ale.. mozna cos pomyslec jak osiagniemy 100% stabilnosci we wszystkich SKB@P. Na razie priorytetem jest poprawne dzialanie wszystkich trzech kompow pod Milka, a do tego jeszcze jest kawalek drogi.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

Cytat: Piotr R. (Peciak) w 19 Luty 2010, 14:29
Więc tak mam kartę z czerwca 2009 sapphire 4850 która u mnie zalega. Nie pisałem o tym bo jestem przeciwnikiem brania starych kart. Ale skoro jedna już jest to może dołożył by ją jako drugą do kompa. Zapłata oczywiście walucie zwaną Milka
http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?psn=000101&pid=214

oryginał foto  podeślę wieczorem...

jak tylko uporamy się z niedoborem watów w zasilaczach, z przyjemnością skorzystamy z tak ciekawej oferty :parrrty:

lolek

Żeby nie było, że nic nie mówimy  :P Propozycja, a właściwie bardziej "darowizna" Piotra została przyjęta ku chwale B@P  :parrrty:   :attack:

Pigu

druga sprawa załatwiona przez senat jednomyślnie :parrrty:

eclipse99

Cytat: Pigu w 04 Kwiecień 2008, 10:10
Cytat: KrzychuP w 04 Kwiecień 2008, 09:46
Dorzuć też depspid, w końcu nie obciąża mocy proca

depspid akurat jest tak rozmontowany w tej chwili, że nie idzie nawet dołączyć do projektu, za to pamiętaj o dołączeniu do ralpha i lhc nawet na wyższych priorytetach

to panowie - jak będzie się ostatecznie nazywało to konto? skb@p brzmi zbyt enigmatycznie

Cytat: AL w 30 Lipiec 2008, 14:00
Jeden projekt dla takiego komputera to w dziesiejszych czasach za mało. Dlatego ja jestem za ustawianiem odpowiednich priorytetów. Po pierwsze SKB@P liczy w projektach w których jednostki pojawiają się, niezbyt często a mają takie projekty znaczenie dla drużyny (np. walka o 1 miejsce w kraju czy na świecie) np. Burp, Enigma, Hydrogen do niedawna ralph czy lhc. Jako drugi priorytet projekt miesiąca i odpowiednio drugi i trzeci jaki wypada z głosowania. Najniższy priorytet to inne projekty w których odbywają się jakieś wyścigi.

Czy te ustalenia jeszcze obowiązują?
Jeśli tak to przypominam o LHC :)

Troll81

Dlaczego SKB@P nie startuje w wyścigu??

Szopler


apohawk

Już go Pigu przełączył.
Zastanawiam się czy była tu kiedyś jakaś zasada to regulująca, bo chyba Peciak do takowej nawiązuje.

Jak ktoś ma te 40 w swoim cache'u w głowie, to może coś powie na ten temat ?  ;)
No good deed goes unpunished.

Arthusp

Chciałem zapytać, nieco offtopic, także ze świadomością, że pewnie gdzieś już było, ale parochwilowe poszukiwania odpowiedzi nie zakończyły się sukcesem. Więc zapytam tutaj: kto ponosi koszta utrzymania tych maszyn? Tj. komu dorzucić się na rachunek za energię? Czy na to samo konto, co jest zbiórka czy jakieś inne?

Troll81

Dzięki uprzejmości prąd jest za darmo :D ale jak chcesz to za fatygę dorzuć się Marianowi na piwo :D

apohawk

Zerknąłem w statsy, czemu SKB@P tak kiepsko idzie w PM, a toto Climate liczy na boku!  XD A mnie się wydawało, że to Docking wygrał. Żeby to liczyło SIMAPa to bym nic nie mówił, ale że Climate to jestem oburzony  XD
No good deed goes unpunished.

Peciak


,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

apohawk

Podejrzewam wpływy lobby climate. Kolejny powód, żeby głosować przeciw climate :P

A na serio, to raczej ludzki błąd operatora niż celowy sabotaż.
No good deed goes unpunished.

PBT_marian_boss

Cytat: apohawk w 13 Maj 2010, 10:28
Zerknąłem w statsy, czemu SKB@P tak kiepsko idzie w PM, a toto Climate liczy na boku!  XD A mnie się wydawało, że to Docking wygrał. Żeby to liczyło SIMAPa to bym nic nie mówił, ale że Climate to jestem oburzony  XD

Żadna kurcze samowolka tylko gdzieś wyczytałem że jest remis pomiędzy docking a Climate i tak ustawiłem maszynki. Więc o co chodzi !!

Pigu

po doliczeniu punktów przechodzących z poprzedniego miesiąca niestety wygrał docking

Mori

A na SKB@P nie ma puszczonego FreeHALa i DynaPinga? I co z sytuacją, gdy nie mają WU w Milce? Bo ostatnio chyba miałem taki problem (przynajmniej raz widziałem komunikat, że nie ma nowych WU).

Peciak

SKB liczy teraz milke dla mnie  :ph34r:

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

apohawk

@PBT_marian_boss:
Ja nikogo o samowolkę nie oskarżałem, stwierdziłem że to pewnie błąd ludzki i miałem rację  :parrrty:

Można ustawić MW i Collatza na GPU, collatz na bardzo niski priorytet i może to sobie chodzić bez zastanawiania się, czy bufor MW wyczyściło i nic nie robi. Ostatnio zdarza się dość często w porównaniu do tego, jak to było kiedyś, że MW nie ma zadań i wcale nie padło.
No good deed goes unpunished.

Peciak

Cytat: PBT_marian_boss w 13 Maj 2010, 17:40
Żadna kurcze samowolka tylko gdzieś wyczytałem że jest remis pomiędzy docking a Climate i tak ustawiłem maszynki. Więc o co chodzi !!
Bez urazy  :shame: , to tylko taka luźna gadka   ;) , kto by tam uwierzył w twoje złe intencje.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

AiDec

Cytat: Mori w 13 Maj 2010, 18:08
A na SKB@P nie ma puszczonego FreeHALa i DynaPinga?

Odpadaja. Na tych kompach jest liczona Milka. Przykladowe ustawienie to np. 3x CPU + 1 GPU, czyli pelne wykorzystanie proca. Jesli dorzucisz np. FreeHALa, to projekt ten wezmie sobie kawalek proca, co odbije sie na innych projektach, w tym miedzy innymi na Milce. Zyskasz 3k pkt. za FreeHALa, a stracisz 5k na Milce, bo CPU bedzie dlawiony na maxa. Jedynym wyjsciem (dla punktow), byloby zrezygnowanie z jednego jajka CPU na rzecz FreeHALa, wtedy korzysc punktowa by byla - 3k pkt. FreeHAL, zamiast np. 500pkt. Docking czy SETI. Korzysc punktowa by byla, ale czy jakakolwiek inna? Czy te dodatkowe 2.5k pkt. we FreeHALu sa tego warte?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Mori

Nie, nie, jeśli miałoby się to odbywać kosztem PM - bo ten SKB@P powinien liczyć - to nie. Myślałem, że można tak w miarę bezkarnie sobie FH i DP dorzucić.

AiDec

Niestety nic nie mozna dorzucac bezkarnie. Kazdy projekt, nawet non-cpu, zuzywa proca. Po prostu projekty non-cpu biora malo mocy obliczeniowej. Klasyczny projekt zabiera cale jajko, podczas gdy projekt non-cpu bierze np. 5%, czy 10%. Dopchanie FreeHALem jest ok, jesli na kompie liczysz tylko projekty CPU, ale jest tym mniej oplacalne im szybsza grafe masz w kompie.

W ramach przykladu (zakladajac ze jedno jajo robi w jakims projekcie 1000pkt./dziennie):

4 CPU = 4 projekty CPU = 4k pkt.
4 CPU + FreeHAL = 3800pkt. za projekty na CPU (lekko przydlawione FreeHALem) + 3k pkt. za FreeHALa  (i to jest ok)

4 CPU + 4870x2 (Milka) = 3800 pkt. za projekty na CPU + 160k pkt. za Milke (brak wolnego jajka dla grafy)
3 CPU + 4870x2 (Milka ze `zluzowanym` jednym jajkiem na potrzeby grafy) = 3k pkt. za projekty na CPU + 200k pkt. za Milke

3 CPU + 4870x2 + FreeHAL = 3k pkt. CPU + 190k pkt. za lekko przydlawiona Milke + 3k pkt. za FreeHALa

A co sie dzieje gdy masz w kompie grafy robiace kilkaset tysiecy punktow na dobe? Przydlawisz je FreeHALem? Oczywiscie powyzsze wartosci sa przykladowymi, aczkolwiek nie bardzo odbiegajacymi od realiow (pisane przez posiadacza dwoch 4870x2). Nie chodzilo mi o podawanie dokladnych danych, ale o ogolne przyblizenie problemu.




Sa tez dodatkowe utrudnienia. Jesli np. w Milce chwilowo zabraknie WU i wykonczyles wszystkie ktore masz na kompie... No i wlasnie WU ponownie sie pojawily... ale czekaja w kolejce na zassanie, bo wlasnie sciagasz 25 duzych WU FreeHALa - opoznienie kosztuje Cie np. 5k pkt.


Jest doprawdy wiele powodow, dla ktorych nie warto `az tak` kombinowac. Jak masz Milke, to ja karm, bo i punktow duzo i projekt pozyteczny. A FreeHAL ani nic specjalnego nie daje (wlasciwie to nawet do konca nie wiadomo czy cokolwiek pozytecznego robi), ani nie jest to projekt `nam przychylny` ;).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

#982
http://boinc.pl/?page_id=209

widzę ze pomysł naszego teamu jest konsekwentnie realizowany przez inne druzyny :D

Tomasz R. Gwiazda

no misiu przeciez kola sie drugi raz wymyslic nie da

tito

Pomysł dobry to co się dziwić?
Ale TPT też chciało to zrobić, ale im chyba nie wyszło.

Troll81

Moze i u nas z racji zbliżających się świąt zrobic akcje zbiórkową. Kolejne GPU albo nawet cały komp? jest nas wielu i zrzutka nawet niewielkich kwot mogłaby powiększyć naszą flotę....

Cyfron

można się składać, tylko teraz jest ogromna dyskusja odnośnie fuzji i innych - nie wiem, czy nie byłoby lepiej sie wstrzymać do czasu jakiegoś wyklarowania sytuacji.

Troll81

Myślę że sytuacja nie jest na tyle nieklarowna by nie rozmawiać o zbiórce. Nawet jeśi dojdzie do połączenia to podejrzewam że wraz z SKB@P :D

Cyfron

no to niech się jeszcze ktoś wypowie

Tomasz R. Gwiazda

narazie bym sie wstrzymal
chyba ze cos na bierzace potrzeby jest konieczne do kupienia

Troll81

Ponieważ propozycja jak widac nie miała na celu fuzji tylko "zaproszenie" naszych liczydłowych do nowego teamu, proponuję wznowić rozmowy....

Cyfron

#991
Najwyższa pora zamknąć tego tasiemca - CIACH!  :attack:

W razie składania nowe kompa/ nowych zbiórek - nowy wątek, bo tutaj to ginie...