Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

[Pomysł] PROJEKT "SKB@P" Superkomputer B@P

Zaczęty przez Simek, 14 Styczeń 2007, 12:57

Czy jesteś skłonny poprzeć tą inicjatywę?

tak, jest to dość ciekawa propozycja, z pewnością się do niej dorzuce
21 (77.8%)
tak, ale raczej się nie dorzuce
2 (7.4%)
tak, ale to zależy, na jaki sprzęt się zdecydujemy
3 (11.1%)
nie, nie stać mnie na to
0 (0%)
nie, obawiam się ewentualnych negatywnych skutków ubocznych
1 (3.7%)
nie, to jest bezsensu
0 (0%)

Głosów w sumie: 27

Głosowanie skończone: 22 Styczeń 2007, 17:21

Simek

Treść dodana 18.04.2008


Pierwszy komputer już liczy!
Przeczytaj i obejrzyj!



Treść oryginalna


Pomysł ten w mojej głowie zrodził się po przeczytaniu i przeanalizowaniu statystyk naszego zespołu, dzisiejszej akcji charytatywnej WOŚP oraz rozpoczęciu zbierania pieniędzy na własne państwo przez ekipę The PirateBay.org (Sealand). Zapewne znajdą się osoby, które uznają ten projekt za kontrowersyjny, ale ja zamierzam doprowadzić go do celu ;)

Zaczynajmy!

SKB@P to skrót od "Super Komputer BOINC@Poland". Projekt który obmyśliłem ma za zadanie stworzenie kolejnego komputerka liczącego dla naszego zespołu. Komputer ten liczył by na specjalnie stworzonym dla niego koncie lub ewentualnie na koncie wybranego przez ogół członka B@P. Projekty w których miałby liczyć wybierane były by także przez członków zespołu za pośrednictwem specjalnej ankiety na naszym forum.

Zapewne do tego miejsca wszystko się wam podoba, no ale przyszedł czas na finanse.
Po analizie wszystkich danych stwierdziłem, że stworzenie takiego SK wyniosło by w przeliczeniu na 1 członka B@P ok. 3zł. Jeżeli każdy z członków przekazał by taką sumę można by stworzyć naprawdę dobry komputer liczący dla naszego zespołu. Wg mnie kwota ta jest niska, na dodatek można by ustalić co jaki czas robiona będzie taka "ściepa". 3zł na 6 czy 12 miesięcy to naprawdę śmieszna kwota.

Wszystko niby pięknie, tylko nasuwa się jedno istotne pytanie: Czy wszyscy przekażą swój wkład?
Problemem tutaj nie jest kwota, lecz niedoinformowanie. Założę się, że każdy dałby te 3zł, tylko ze 50% zespołu nie będzie miało pojęcia o tej akcji.

No i tutaj w mojej głowie pojawia się taki pomysł:
Umieszczenie linku/bannerka do specjalnej strony poświęconej temu projektowi nad newsami na głównej stronie B@P. Dodatkowo można tez umieścić stosowaną informacje w opisie zespołu w każdym z projektów. Oczywiście nie są to jedyne rozwiązania.

Żeby nie być gołosłownym zrobiłem już wstępną wersję stronki + kosztorys takiego kompa.

Tutaj znajduje się stronka: http://simek.ifastnet.com/sk/
Znajdziecie na niej wstępny kosztorys oraz wszystkie niezbędne informacje o sprzęcie. Nie wszystko działa więc się nie czepiać!

Natomiast w tym poście wrzucę podstawowe info o naszym planowanym PCecie. Jeżeli macie jakieś uwagi i propozycje co do zmian części jestem otwarty na propozycje, ponieważ na stronce przedstawiony jest tylko mój pomysł - dość niska cena przy dużej wydajności i jakości.

Podstawowe/okrojone dane techniczne: (bardziej szczegółowe znajdziecie na stronce)

Athlon 64 X2 4200+ (2.2GHz)
2x Kingston DDR2 1024MB RAM
WD2500KS Caviar SE16 250 GB     (chodź nie wiem, czy aż taki duży jest potrzebny)
Tagan TG420-U01 - 420W
Jakaś karta graficzna do 150 zł       (aby tylko Win/Linux chodził płynnie)

Cena takiego zestawu wyniosła by od 2,8 do 3,6 tys złotych, co przy uzyskiwanych przez niego wynikach jest dość opłacalne. Na upartego można by jeszcze obniżyć te koszty do 2 - 2,6 tys. co spowodowało by obniżenie składki.

No i chyba ostatnie i zarazem najważniejsze pytanie: Po co?
Ano no po to by ciągle rozwijać nasz zespół, dążyć do zdobycia mistrzostwa Polski, propagować ideę przetwarzania rozproszonego, udowodnić, iż mimo tego że żyjemy w Polsce może zebrać pieniądze i osiągnąć jakiś sukces.

To chyba już wszystko co chciałem wam przekazać. Życzę miłej lektury!

kempler

Pomysł ciekawy a koszty na jednego uczestnika rzeczywiście śmieszne.
Tak sobie nawet myślę, że część uczestników pewnie wpłaciłaby więcej, np. Ja ( te 10 - 20 zeta nie byłoby problemów).

Wydaję mi się że monitor można by kupić tańszy w końcu to ma liczyć tylko. A dysk też chyba mniejszy

A może poskładamy to co mamy a resztę kupimy ? :) Ja mam obudowe, monitor, sieciówkę. peryferia :)

Tylko czy nie odezwą się głosy, że kupimy i go nie zobaczymy ?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

bartsob5

a wiec tak... pare pytan:

po pierwsze:

gdzie/u kogo by on stal i liczyl

po drugie

rozumiem ze koszty utrzymania tego kompa wlaczonego byly pokrywane z owych skladek

po trzecie

nie lepiej byloby zainwestowac w intelowskie uklad c2d z plyta asusa p5b deluxe? wydajnosc ta sama potencjal wiekszy
oprocz tego, wolalbym zeby to nie byly pamieci kingstona (w opini kshonka sa slabe) lepiej cos patriota albo goodrama


a tak od siebie, nawet jesli na tego kompa nie zlozyliby sie wszyscy, to przy podniesieniu skladki do 10zl (wciaz smieszna kwota) moznaby sie pobawic...


moja propozycja:
1 Procesor:    Intel Core2 Duo E6300 1.86 GHz BOX (LGA775, FSB 1066, 2MB, 64-bit)      699,00
2. Wentylator:    BOX (komplet z procesorem) Inny/a
3. Płyta główna:    Asus P5B Deluxe, P965, DualDDR2-800, SATA2, RAID, 2xGBLAN, FW, ATX, Core2   649,00
5. Pamięci:    DDR2 1024MB 667MHz GoodRam       355,00
6. Dysk twardy:    WD 120GB, SATA/300, 8MB (WD1200JS)    207,00
7. Karta dźwięk.:    ADI1988B (zintegrowany/a) Inny/a
8. Karta sieciowa:    Tak (zintegrowany/a) Inny/a
9. Karta graficzna:    Radeon X600Pro Powercolor 128MB, TV&DVI, PCI-E175,00
koszt w sumie:                                                                2085,00                          
na zasilaczach sie nie znam, wiec pozostawiam wam wybor

Simek

---------- 14:00 14.01.2007 ----------

Racja!

Monitor - 15" TuSonic EV500 -  220 zł :D

Co spowodowało by zmniejszenie ceny o ok 350 zł.

Co do dysku zależy mi na sprzęcie z 16mb cache oraz 7,2k rpm oraz SATA-II, żeby była jak największa wydajność. najtańszy dysk spełniający takie wymagania to:

Western Digital WD1600YS Caviar, 160 GB, 7200rpm, Serial ATA II, 16 MB cache - 226.33 zł

Kupując ten dysk zaoszczędzilibyśmy 25 zł.

---------- 14:02 ----------

Co do ramu nie ma sprawy może być inny :D
Jakoś osobiście wolę AMd, chociaż przedstawiona przez Ciebie propozycja jest dość ciekawa.
Zasilacz to bym postawił na Tagana :D

Odp na pytania:
1. Do ustalenia :D
2. Tak ;) Dobrze myślisz
3. Może i tak :P

P.S. Jeśli składka wyniosła by 10 zł można by pozwolić sobie na takie 3 PCety + cała reszta kasy na rachunki za prąd :D

kempler

Może zróbmy ankiete na stronie głównej aby ustalić ile osób byłoby zainteresowanych.

Proste pytanko. Czy byłbyś/byłabyś skłonny/a przekazać niewielką kwotę na rzecz Super Komputera BOINC@Poland?
1. Tak
2. Nie

Ewentualnie pytanie o kwotę. Np. do 10 zł, do 20 zł

Myślę że to pozwoliłoby ustalić ewentualne fundusze i wtedy dostosować sprzęt?

Co wy na to ?

ps Mój setny post :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Simek

#5
Zrezygnowałem z 2GB ramu, bo chyba to był niezbyt dobry pomysł :D
Cena po wliczeniu wszystkich kosztów ok. 2250 zł.
Można by jeszcze zaoszczędzić na zasilaczu z 60 zł. :D


Do posta wyżej:
Wg mnie powinniśmy ustalić już teraz zestawi gdy okaże się ile mamy kasy to sie wybierze ilość zestawów :D

bartsob5

ilosc cache'a na dysku nie robi duzej roznicy... to ma byc komp do liczenia, a nie serwer. ja bym jednak obstawal przy c2d, bo ma duzy potencjal do krecenia tak, ze za te 700zl mozesz otrzymac dwujajowca taktowanego na 3,5GHz (a przy inwestycji w chlodzenie wodne nawet wiecej!)

jesli chodzi o zasilacz, to na nim nie warto oszczedzac

p.s. na ta swoja stronke dolacz moja propozycje zestawu tuz obok, zebysmy mieli porownanie...
     no i w sumie obudowa tez nie jest niezbedna ;)

cezar

Jestem za ankietą. 10-20 zł nie stanowiłoby dla mnie problemu. Jeśli chodzi o późniejsze utrzymanie i koszty sprzetu to moglibysmy pewnie ustalić naprawde malutką kwotę, jeśli byłoby nas dużo, czyli można powiedzieć zero kosztów. Co do sprzetu to byłbym za IntelemC2D. Z mojej strony mogę rozejrzeć sie po znajomych sklepach co do cen.





Nietoperek

osobiscie nie pisze sie na to ale troszke mnie ciekawi sprzet - skoro komputer ma tylko liczyc wiec po co karta graficzna oddzielna - wystarczy integra - moze troszke z procerora glownego zje zasobow ale nie tyle zeby to byla jakas wielka strata - dodatkowo - plyta gowna pod core duo (LGA775) a procek amd x2 (S939) ? - 2 identyczne procki w roznej cenie :>

bartsob5

w sumie, elementy wspolne (czyli ostatnie 4 wiersze) pisz tylko jeden raz (nie ma co mieszac)

swoja droga, mysle ze koszt transportu jest do pominiecia (jako ze mysle ze zakupi je osoba i to w najblizszym sklepie, raczej nie przez internet, u ktorej komp bedzie stacjonowal, i to ona sie zajmie odbiorem)

widac simek popelnil poprostu blad

@nietoperek
karta graficzna zintegrowana jest tylko w nieco slabszych plytach, tzn w zadnej plycie z potencjalem nie widzialem zintegrowanej grafy... tylko chyba gigabyte robi.. jesli chodzi o ciecie kosztow, to moglbym ewentualnie zaoferowac swoja stara grafe, pod pci 1MB pamieci, ale co tu duzo mowic, do komfortu pracy jest bardzo daleko...

Simek

Może i do pominięcia, ale patrząc na moje realia (Grudziądz) to w normalnym sklepie zapłacę ok. 400-500 zł więcej za taki zestaw.

Racja pomyliłem się i poprawiłem.

bartsob5

wez moze jeszcze zrob tabelke pod tytulem "opcjonalne czesci zamienne" a takie sprzety jak wlasnie grafa i twardziel dawaj najtansze do tabel glownych, a propozycje pozostale wlasnie do nowej... (bo widze, ze znalazles tez przyzwoity dysk, i tanszy)


moznaby tez w formie zachety wprowadzic system, ze kazdy kto w placi na kompa wartego 2500zl 50zl bedzie mu przyslugiwalo 12 godzin jego pracy (dowolny projekt) w ciagu kazdych 50 dni... dzieki temu, z tych 50 dni bedzie liczyl na konto teamu (przez wlasne konto) 25 dni, a przez pozostale dni tez na konto teamu, ale poprzez konto tych, ktorzy sie na zrzucili...

p.s. mowie tu o przeliczniku w stylu:

kwota wplacona
________________ * ilosc dni okresu rozliczeniowego                            
2*koszt komputera        (dalem przykladowo 50 dni dla rownego rachunku)

Simek

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Sprawdź czy teraz jest ok?

Sebastian M. Bobrecki

Witam wszystkich Forumowiczów

Można też rozważyć założenie stowarzyszenia nonprofit. Cały sprzęt plus oprogramowanie ( wszyscy w kalkulacjach zapomnieli chyba że windows też kosztuje a linux ma słabsze wyniki w benchmarkach) było by zakupione z dobrowolnych datków i należało by do stowarzyszenia a nie do pojedynczej osoby. Stowarzyszenie opłacało by też prąd i ewentualnie lokal, może dało by się coś nawet na podatkach dodatkowo zaoszczędzić   :)
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

bartsob5

no powiedzmy ze tak... chociaz jeszcze brakuje mi tu jeszcze tabelki (najlepiej calkiem oddzielnej) "ewentualne zaminniki" czyli lepszy/drozszy zasilacz, wiekszy dysk itp...

Simek

Co do tego liczenia, to trochę dużo roboty, dla tego co będzie miał go w domu + trochę więcej odpowiedzialności :D
No ale patrząc na to z innej strony to może zachęcić tłum :D

Bober

No no. Pomysł zaczyna mi się podobać :) A myszkę i klawiaturę to na pewno ktoś znajdzie zbędne...myślę, że może nie trzeba nowych kupować.
A pomysł, żeby Ci którzy dorzucili się mieli z tego trochę punktów...na pewno przyczyni się do zebrania potrzebnej kwoty :P

Aha. A jaki RAC taki komp może mieć??

Simek

Site updated :D
Tylko napisz mi na GG albo na forum twoje alternatywy :D

krzyku

Czesc,
napewno dam troche kasy, tak ze mnie na skladke mozecie juz wpisac ;-)
  

bartsob5

Cytat: "sebek"Witam wszystkich Forumowiczów

Można też rozważyć założenie stowarzyszenia nonprofit. Cały sprzęt plus oprogramowanie ( wszyscy w kalkulacjach zapomnieli chyba że windows też kosztuje a linux ma słabsze wyniki w benchmarkach) było by zakupione z dobrowolnych datków i należało by do stowarzyszenia a nie do pojedynczej osoby. Stowarzyszenie opłacało by też prąd i ewentualnie lokal, może dało by się coś nawet na podatkach dodatkowo zaoszczędzić   :)

z rejestracja nowego stowarzyszenia moze byc problem (juz mamy doswiadczenia z ppb) choc w sumie mozemy zrobic to pod tym szyldem po namysle... a jesli chodzi o benchmarki, to maja one coraz mniejsze znaczenie w projektach wiec nawet o tym nie pomyslelismy



@bober

na niekreconym e6300 mozna chyba zrobic jakies 624 pkt wg moich szacunkow..

Sebastian M. Bobrecki

Właśnie myślę że podpinanie tego pod ppb nie było by najlepszym pomysłem, bo ppb nie powinno że tak powiem faworyzować jednej drużyny. Fakt jesteśmy najlepsi  :D ale uszanujmy mniejszych i   słabszych.

Można by się jeszcze dowiedzieć czy nie dało by się tak pokombinować co by się załapać na ten słynny 1% od podatku. Było by świetne źródło finansowania nie jednego a kilku nawet kompów z utrzymaniem i wszystkim innym co tam potrzebne.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

bartsob5

zastanawialismy sie nad tym przy okazji zakladania ppb, ale stwierdzilismy, ze to za duzo wymagan trzeba spelniac (papierkowa robota, prawnicy itd) a i tak nie masz pewnosci ze przyjma to...

Tomislaw

Moja sugestia.

Pamięci był dał PC-6400 (800) zamiast PC-5300 (667). minimum 2x512 w dualu (APACER niezła cena i niezłe kostki)
Core2Duo 6600 (minimum) lub 6300@6600
Asus P5B bardzo dobry wybór ( bardzo subiektywne bo sam ta takiej MoBo liczę, zdecydowanie odradzam płytę ze zintegrowaną grafiką !)
Obudowa - może być jakaś stara ośrupana skrzynka, ale na zasilaczu naprawdę nie ma co oszczędzać ( wspomniany TAGAN byłby wręcz idealny zwłaszcza do OC)

Mój Benchmark: (2x1GB PC-6400 APACER ,ASUS P5B Delexe,  procek niekręcony ale MoBo i procek ma duży potencjał w tym temacie)

2007-01-14 16:50:06||Benchmark results:
2007-01-14 16:50:06||   Number of CPUs: 2
2007-01-14 16:50:06||   4282 floating point MIPS (Whetstone) per CPU
2007-01-14 16:50:06||   19761 integer MIPS (Dhrystone) per CPU
2007-01-14 16:50:06||Finished CPU benchmarks



Bober

Wynik rozumiem na kliencie 5.5.0...?

bartsob5

@tommy
jak rozumiem masz e6600?
a moglbys na przyklad zrobic pewien test dla nas i znizajac taktowanie do 1,86GHz zrobic benchmarka na 5.4.9? wprawdzie wynik troche by sie roznil (bo e6600 to inny rdzen niz e6300) ale daloby to nam pewien obraz..

Tomislaw

Zapomnialem dodac ze wszystkie moje kompy chodza na Boincu w wersji 5.4.11 - optymalizacja Crunch3era
Mam jeszcze C2D E6300 i jak podoliczam zassane jednostki moge zrobic taki test dla innej wersji Boinca.

Zmniejszenie taktowania E6600 z 2,4 do 1,86 GHz faktycznie nie odda prawidlowych wynikow bo E6600 ma 2x2MB cache L2 a E6300 tylko 2x1MB. Gdyby udalo sie zebrac odpowiednie fundusze mozna pomyslec o Intel QuadCore na 4 rdzeniach



Bober

Pewnie. W końcu to ma być SUPER komputer a nie byle co :P
Właściwie to co kupimy zależy od tego ile uda się zebrać...

Tomislaw

Cytat: "bartsob5"@tommy
jak rozumiem masz e6600?

Tak. Podany benchmark dotyczy tego wlasnie procka



bartsob5

Cytat: "Tommy"Zapomnialem dodac ze wszystkie moje kompy chodza na Boincu w wersji 5.4.11 - optymalizacja Crunch3era
Mam jeszcze C2D E6300 i jak podoliczam zassane jednostki moge zrobic taki test dla innej wersji Boinca.

Zmniejszenie taktowania E6600 z 2,4 do 1,86 GHz faktycznie nie odda prawidlowych wynikow bo E6600 ma 2x2MB cache L2 a E6300 tylko 2x1MB. Gdyby udalo sie zebrac odpowiednie fundusze mozna pomyslec o Intel QuadCore na 4 rdzeniach

tez o tym przez moment pomyslalem, ale narazie te procesory sa jeszcze slabe (dosc duze zuzycie energii, zle zarzadzanie pamiecia L2, slabe zarzadzanie watkami) jesli juz, to ja bym rozpatrywal maszyne dwuprocesorowa (fizycznie) cos w stylu jak teraz amd ma wypuszczac AMD Athlon 64 FX-70 (2 procki dwujajowce na plyte 2-socketowa) lub jakies rozwiazanie serwerowe, (ale ono chyba drozsze mam na mysli jakies 2 opterony albo cos takiego)

no ale mysle, ze nalezy poczekac, co na ten temat powie ojciec zalozyciel, wtedy bedziemy mogli zrobic sonde, kto sie na to pisze, dopiac wszystkie szczegoly, zaczac zbierac kase, wybrac opcje, i kupic...

Juras23

Panowie

Moje zdanie jest takie:

1. Projekt bardzo pozytywny, rozwojowy, choć ma wiele ale:

2. Sprzęt powinien być własnością B@P nie PPB - zgadzam się z tym, że PPB nie powinno faworyzować ani jednej drużyny. Liczy na userze 2BOINC@POLAND lub podobnym.

3. Sprzęt powienien stać u Mchl'a

4. Skoro już ma liczyć 24/7 to musi to być netowiec - czyli najlepiej gdyby z tej składki też było zapłacone łącze i prąd.

5. Jeśli netowiec i chodzący na 24/7 to czemu nie można by przenieść tam całego serwisu B@P i zrzucić cieżar opłat z Mchl'a za opłacanie providera.

6. Jesli to miałby być nasz serwer to musi być to sprzęt conajmniej z RAID 0 dla bezpieczeństwa, dyski jakieś 2 x 200 GB 7200 lub SCSI wystarczą.

7. Zapomnijcie o płytach z zintegrowaną karta - takie płyty są do biura z Office'm. Nie myślcie tu o karcie typu S3 Virge 2 MB to czysta kpina. Zwykłe AGP 64 MB czy PCIE za 50 zł wystarczy w zupełności. Monitor 15" za 50 zł nie za 220 ( za tyle to super 17" chodzi)

8. Obudowa jakakolwiek - zasilacz jak najlepszy

9. Osprzęt do backupu ( może być nagrywarka DVD) lub jakiś mały streamer

10. Płyta dwuprocesorowa koniecznie ( rodzaj i rdzeniowość proca nie ma większego znaczenia ) i tak będzie to rakieta. Samo to, że będzie serwerem zmusza nas do 2 GB RAM-u, opóźnienie proców z tego tytułu będzie minimalne.

11. Pomyślcie zrzucimy się jednorazowo każdy po 20 zł ( więcej nie ma sensu ) ( kasa dla Mchl'a ), a potem co pół roku po 5 zł na koszty utrzymania i modernizację.

12. Jeśli zbierzemy mało kasy to zrzucajmy się stopniowo na części ( w 4-5 miesięcy powinno się uzbierać.)

13. Nie oszczędzajmy na płycie i procku - od tego zależy jak będzie chodzić.

14. Wybór projektu ( może wszystkie i sam rozdziela ) zależałby od osób które najwięcej wpłacą na jego cześci i utrzymanie ( coś na zasadzie udziałów w procentach 100% = uzbierana całość  ) co jakiś czas zbierają się Ci co mają swoje procenty lub promile i decydują. Zebranie co tydzień = wynik niezlaeznie od frekwencji zalezny od głosów akcjonariuszy. ( powstała by tabela uaktualniana co dzień czy co 2 - gdzie wypisani byliby wszyscy z ich udziałem ( czyli mamy 100 zł uzbierane - ja wpłaciłem 15 zł to mam 15% decyzyjności, jutro mamy 1500 zł, ja nadal mam 15 zł - więc mam już 1 % decyzyjności - proste)

15. Zapłacenie jakiejś kwoty równa się z brakiem roszczeń do tej kwoty. Płacimy na własne ryzyko i ze świadomością oddania sprzętu dla Mchl'a.  

16. Decyzję podejmie Mchl i szacowne grono Moderatorów.


To moja opinia na ten temat

marcin20_21

To byłby chyba dobry pomysł, żeby sprze stał u Mchl'a  i postawić na nim stronkę i forum  :)
url=http://www.puzzlepirates.com/register/welcome.wm?from=r490404][/url]

bartsob5

ad2:
ok, sprzet bedzie wlasnoscia wszystkich tych, ktorzy sie na niego zloza

ad3:
mysle, ze poki Ojciec zalozyciel nie wypowiedzial sie na ten temat, nie nalezy obarczac go nowymi obowiazkami.

ad4:
juz o tym mowilismy, i zgadzamy sie w 100% z tym, ze ostrozny bym byl z tym dorzucaniem sie do lacza internetowego (tzn jakis tam procent mozemy refundowac, ale zeby nie bylo takiej sytuacji, ze komus fundujemy kontakt ze swiatem!)

ad5:
jak sam powiedziales pozniej, wiazaloby sie to z dodatkowymi kosztami jesli chodzi o sprzet... a w kontekscie rozwoju naszego teamu, z czasem ten komputer bylby bardziej naszym (zapchanym) serwerem, niz supermaszynka do liczenia. zamiast tego proponowalbym raczej utworzenie funduszu wspomagajacego mchla w oplatach za hosting

ad7:
jak tylko odzyskam mojego kompa ze szkoly, mialbym na zbyciu taka karte graficzna, ale ona jest beznadziejna (nie wiem jak wy, ale ja nie lubie pracowac w 256 kolorach na migajacej rozdzielczosci 640x480

ad9:
rozumiem, ze jest to sprzet w razie postawienia serwera... mysle, ze gdyby juz u kogos stal, to ta osoba z pewnoscia uzyczyla swojej nagrywarki raz w tygodniu (to ze rozkladamy ciezar na kilkadziesiat osob, nieznaczy ze mozemy szastac kapitalem)

ad11:
proponowalbym uzaleznienie wplat od rzeczywistego kosztu utrzymania.

ad14:
mysle ze wybor powinien przebiegac jak obecnie (na zasadzie: o! chlopaki, cisniemy ten projekt, wchodzicie w to?) a poza tym liczenie najbardziej popularnych takich jak einstein(ale wolalbym nie seti), lub takich w ktorych slabo sobie radzimy (rotacyjnie)
obstawalbym jeszcze przy zaproponowanym przeze mnie systemie dostepu do mocy owego hosta.

ad15:
no nie wiem, ten punkt nie przysporzy chetnych...

ad16:
w zwiazku z wydarzeniami ostatniego tygodnia zgadzam sie :P  :twisted:  :twisted:  8)

Bober

Sądzę, że punkt 15 jest wręcz konieczny. Współwłasność to de facto brak własności i nie prowadzi to do niczego dobrego...

Mocno też popieram pomysł, żeby to był serwer B@P. Nie tylko odciążyłoby to Mchla, ale i stanowiło długoterminową oszczędność, niezależnie od tego, czy wszyscy zaczniemy się do tych kosztów dokładać (słowem - inwestycja się zwróci).

bartsob5

ale to sie wiaze z wiekszymi kosztami niz gdybysmy uruchamiali tylko maszynke do liczenia, bo jak juz mowilem, oprocz tego, ze komp musilby byc ewidentnie serwerowy (duzo wiecej ramu i wieksze twardziele na RAIDzie) to jeszcze wymagane byloby bardzo szybkie lacze internetowe ze stalym ip, a to juz jest troche wiekszy problem... juz teraz ja osobiscie odczuwam spadek predkosci tego forum, mimo ze serwer na ktorym stoi napewno ma lepsze lacze niz 6Mb (ktore w najszybszej opcji oferuje TP na przyklad...)

Bober

To fakt. Dodatkowy minus to kwestia ewentualnych wyłączeń/restartów/modyfikacji kompa/przerw w dostawie prądu...Chyba rzeczywiście nie jest to taki świetny pomysł :(

Mchl

8O

Ale...
Ja nie mam gdzie tego postawić...

Kilka praktycznych uwag zmojej strony

  • Monitor w ogóle niepotrzebny jest.  Ten sprzęt trzeba odpalić, a później tylko administrować przez BAM czy BoincStudio.
  • Jeśli miałaby na tym stanąć strona, to najlepiej pomyśleć o jakiejś kolokacji.
  • Ja wcale za hosting nie płacę tak dużo. 129zł rocznie, to dwa miesiące rachunków za prąd komputera włączonego 24/7.
  • Inna sprawa, że na takim sprzęcie można by się pokusić ozrobienie własnego serwisu ze statystykami
  • Właściciel konta na które będą wpływać datki (że niby ja?) będzie musiał od nich zapłacić podatek.
@bartsob: odczuwasz jakieś spadki w naszym forum? Jeśli nawet, to raczej nie wina łącza, ale skryptu...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Juras23

---------- 00:13 15.01.2007 ----------

Przerwy w dostawie prądu to naprawdę margines - nie przejmował bym się - ewentualnie UPS jakiś na kilkusenkundowe piki kosztuje około 100 zł ( zakup może po roku )

Co do łącza to niech się Mchl wypowie czy by się takie 6 MBit zapchało bo sam w to osobiście nie wierzę - my nie zciągamy filmów tylko troszkę stron htmla. php i innych małych bzdetów - nie przesadzajcie

poza tym jeśli Mchl nie będzie chciał takiego rozwiązania to nie ma o czym mówić.

---------- 00:16 ----------

Cytat: "Mchl"
Właściciel konta na które będą wpływać datki (że niby ja?) będzie musiał od nich zapłacić podatek

pokrył byś sobie podatek z datków. na pewno byś sobie poradził - poza tym jeśli od 1 osoby dostajesz mniej niż coś około 3500 na rok to nie musisz odprowadzać od tego podatku - temat do wybadania jak  to jest kwota wolna ( o ile jest )

kempler

A tak na marginesie, to Mchl'a chwilę nie było a my mu już mu kompa do domu wpychamy hehe :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Mchl

Urodziny mam dopiero w marcu ;P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Juras23

Cytat: "bartsob5"


ad5:
jak sam powiedziales pozniej, wiazaloby sie to z dodatkowymi kosztami jesli chodzi o sprzet... a w kontekscie rozwoju naszego teamu, z czasem ten komputer bylby bardziej naszym (zapchanym) serwerem, niz supermaszynka do liczenia. zamiast tego proponowalbym raczej utworzenie funduszu wspomagajacego mchla w oplatach za hosting

każdy serwer to tak naprawdę płyta, RAM i dyski, proc się nudzi. A u nas nie :)


Cytat: "bartsob5"
ad7:
jak tylko odzyskam mojego kompa ze szkoly, mialbym na zbyciu taka karte graficzna, ale ona jest beznadziejna (nie wiem jak wy, ale ja nie lubie pracowac w 256 kolorach na migajacej rozdzielczosci 640x480

Chyba mnie nie zrozumiałeś. Za 50 zł na Allegro możesz dostać karty typu GF4 MX 400 32 lub 64 MB, pracujące wyśmienicie w 1024x768 lub wyżej w 85 Hz. To chyba wystarczy w zupełności - za 50 zł. :)

Cytat: "bartsob5"
ad9:
rozumiem, ze jest to sprzet w razie postawienia serwera... mysle, ze gdyby juz u kogos stal, to ta osoba z pewnoscia uzyczyla swojej nagrywarki raz w tygodniu (to ze rozkladamy ciezar na kilkadziesiat osob, nieznaczy ze mozemy szastac kapitalem)

dla mnie też nagrywarka by wystarczyła, może nawet przy RAID byłaby zbędna.

Cytat: "bartsob5"
ad15:
no nie wiem, ten punkt nie przysporzy chetnych...

według mnie ten punkt jest konieczny - inaczej potem będą jakieś pretensje - kazdy wie co robi - duże kwoty to nie są i trzeba mieć świadomość, że ktoś ma to mieć fizycznie - my mamy mieć uśmiech na facjacie i zaufanie do tej osoby.


Przepraszam za tak rozstrzelonego posta. :P