Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

HP Compaq t5700 Thin Client - problemy z przetwarzaniem danych :(

Zaczęty przez mordi, 11 Listopad 2012, 19:43

mordi

Mam taki sobie oto sprzęcik HP Compaq t5700 Thin Client, troszkę go zmowyfikowałem ma 512 ramu zamiast 256 i podpiętą 8 gigową kartę CF jako dysk (oczywiście poprzez CF to IDE). Na kompie zainstalowany jest win 2000.

Objawy są następujące:
Boinc działa normalnie, podpina się pod projekty, pobiera dane ale... FreeHal wywala błąd nie zaczyna nawet liczyć, SETI i Milkyway ruszają ale po drodze wywala błąd, z kolei Radioactive liczy się ale nie widać postępu w procentach, idzie tylko czas liczenia próbki. Z tego co widzę w logu próbki z Radioactive zuploadowały się po zakończeniu liczenia, nie mam za nie jeszcze punktów także brak mi pewności czy faktycznie działa.

Ktoś ma jakiś pomysł na to? :)
Guard well the secret of steel...


mimeq

Do rad@h masz podpieta czujke ? Jesli nie to liczyc sobie mozna i nic z tego nie bedzie ;]


mordi

hehehehe :D no to się popisałem :D jasne, że nie mam  :P po prostu chciałem sprawdzić czy jakikolwiek projekt będzie się liczył i akurat rad zaczął :D
Guard well the secret of steel...


Troll81

Tam jest procek transmeta i on chyba nie jest w pełnu zgodny z X86. moze tu tkwi problem?

mordi

też o tym myślałem ale nie znalazłem jeszcze odpowiedzi, szukam dalej ;)
Guard well the secret of steel...


mordi

Guard well the secret of steel...


Troll81


mordi

xp ruszy, miałem na nim postawionego ale karta jest strasznie wolna i za bardzo mulił, dlatego zmieniłem na win 2k wcześniej służył mi jako printserver ale teraz mam drukarkę z wbudowanym i nie chciałem żeby się marnował ;) ale chyba pokuszę się o sprawdzenie jak po linuxem się zachowa :)
Guard well the secret of steel...


Ania

Ile ten zestaw prądu pobiera ?  Da się na nim normalnie korzystać z neta ?
Rozumiem, że chodzi bezszumowo ... nic się w nim nie kręci ?

mordi

oczywiście, bezszumowo ;) ale co do tego ile pobiera to muszę sprawdzić bo nie wiem :) co do śmigania po necie to nie polecam :) raczej na printserwer, skromny serwer multimedialnej sieci domowej czy coś podobnego ;) kumpel używa identycznego do obsługi kamery w sklepie i nie narzeka :)
Guard well the secret of steel...


mordi

oczywiście postawienie linuxa nie może być proste :D próbowałem już kilku dystrybucji problem w tym, że żadna nie widzi klawiatury :D zawsze coś...
Guard well the secret of steel...


krzyszp

Cytat: elessar25 w 14 Listopad 2012, 00:08
oczywiście postawienie linuxa nie może być proste :D próbowałem już kilku dystrybucji problem w tym, że żadna nie widzi klawiatury :D zawsze coś...
Na USB jakąś inną podczep...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

mordi

właśnie muszę wykombinować inną klawiaturę :) dziś już nie miałem jak
Guard well the secret of steel...


Troll81


mordi

Guard well the secret of steel...


Troll81

wiesz... jak ma toto 102 klawisze i jest na PS2 to nie ma bolca by go linux nie obsłużył..... moze nie obsługiwac trackpointa trackballa jakiś dodatkowych klawiszy.

mordi

bez sensu, bo to najprostsza klawiatura jaka można sobie wyobrazić...oczywiście na USB, bo sprzęt nie ma nawet gniazd PS2 :) no nic poszukam jutro innej :)
Guard well the secret of steel...


Troll81

noto juz prędzej podejrzewał bym brak obsługi kontrolera USB.

krzyszp

Cytat: Troll81 w 14 Listopad 2012, 17:45
noto juz prędzej podejrzewał bym brak obsługi kontrolera USB.
Ja wcale nie. Bardzo tanie klawiatury na USB mają dziwną tendencję do startowania z opóźnieniem (lub coś innego), sam miałem podobny przypadek na kilku kompach (ale z tą samą klawiaturą).
Co ciekawe, jak wystartujesz cały system i dopiero podłączysz taką klawiaturę, to wszystko jest ok.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

mordi

Cytat: Troll81 w 14 Listopad 2012, 17:45
noto juz prędzej podejrzewał bym brak obsługi kontrolera USB.
i faktycznie SLAX nie widział wcale żadnego z portów USB ;)

ale odnośnie do tego
Cytat: krzyszp w 14 Listopad 2012, 17:55
Cytat: Troll81 w 14 Listopad 2012, 17:45
noto juz prędzej podejrzewał bym brak obsługi kontrolera USB.
Ja wcale nie. Bardzo tanie klawiatury na USB mają dziwną tendencję do startowania z opóźnieniem (lub coś innego), sam miałem podobny przypadek na kilku kompach (ale z tą samą klawiaturą).
Co ciekawe, jak wystartujesz cały system i dopiero podłączysz taką klawiaturę, to wszystko jest ok.
jest podobnie na debianie, SUSIE i mandrivie, niestety reaguje tak myszka a nie klawiatura :D
Guard well the secret of steel...


krzyszp

Cytat: elessar25 w 14 Listopad 2012, 18:40
jest podobnie na debianie, SUSIE i mandrivie, niestety reaguje tak myszka a nie klawiatura :D
Czyli jednak kontroler jest obsługiwany...
Spróbuj po podłączeniu klawiatury chwilkę (dłuższą) odczekać - u mnie to pomagało :) (klawiatura no-name za jakieś grosze na targu kupiona)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

mordi

no cóż pokombinuję jeszcze ale to jutro, bo trzymam tego malucha na uczelni :)
Guard well the secret of steel...


mordi

zgodnie z sugestią podłączyłem "markową" klawiaturę i oczywiście wszystko zadziałało :D ahhhh... ta złośliwość rzeczy martwych :D ale z uwagi na to, że karta pamięci jaką tam wsadziłem jest strasznie wolna i instalacja czegokolwiek na niej trwa w nieskończoność. Finalnie postanowiłem zainstalować na tym maluszku debiana. Przekonam się w poniedziałek czy zadziała :)
Guard well the secret of steel...


mordi

Trochę mi zajęło z dojściem do ładu z tym maluszkiem  %) ale w końcu się udało. Po nie udanej próbie zainstalowania kilku dystrybucji linuxa, postanowiłem ponownie postawić na nim Win XP (już kiedyś miałem ale szukałem czegoś prostszego).

Póki co maleństwo liczy sobie Milke już 20 godzin. Na pierwszy rzut oka, widać że średnio opłacalne jest to przedsięwzięcie. w 20 h zrobił 11% próbki - żeby tylko w deadlinie się wyrobił :D osiągnął przy tym temperaturę CPU 32, Temp2 21, Temp7 61(odczyty niestety ze speedfana, bo hwmonitor nie chce nic pokazać). Jest to oczywiście tylko test i po prostu chcę się przekonać jak mogę go zaangażować :)

FreeHal niestety podobnie jak poprzednio wywalał błąd i nie chciał się liczyć, pozostałych nie miałem jeszcze okazji sprawdzić :) będę meldował w miarę rozwoju testu :D
Guard well the secret of steel...



mordi

ok, sprawdzę jak tylko milka się skończy liczyć :) ale to będzie jeszcze ze 2-3 dni :D
Guard well the secret of steel...


Cyfron

ale Wuprop to też jest non-cpu-intensive, więc może się liczyć równolegle (jak się nie wywali oczywiście :) )

Teech

Spróbuj jeszcze oprojekt ALX-y u mnie są NCI 10min 1WU

mordi

Guard well the secret of steel...


mordi

ok, trochę to trwało ale w końcu po 172 godzinach udało się policzyć do końca bez żadnego problemu próbkę Milki :) maleństwo nie przegrzało się temperatury pozostały takie jak podawałem wyżej :) teraz będę próbował odpalić inne projekty, a w szczególności zasugerowane wcześniej przez was :)
Guard well the secret of steel...


mordi

hmmm niestety nie jest tak dobrze, jak napisałem wyżej :( okazało się, że za przeliczoną próbkę Milki nie dostałem żadnych punktów, jak się również okazało próbka WuProp liczyła się 3 godziny i dostała potem wskaźnik Invalid więc nie jest dobrze :( policzę jeszcze raz dla pewności, a potem zmienię projekt
Guard well the secret of steel...


pszyklejony


mordi

Guard well the secret of steel...


pszyklejony

Ten procesor ma oszczędzanie energii, może spróbuj to wyłączyć w biosie. No i to nieszczęsne VIA, sterowniki?

mordi

druga próbka tak samo invalid :/ sterowniki ok, bez żadnego zgrzytu, do biosu nie dobiorę się teraz ale zerknę na to
Guard well the secret of steel...


mordi

na jakiś czas zapomniałem o problemie, aż przyszło mi ponownie odpalić HP-Thina. Zainstalowałem windowsa xp, tym razem nie była to czysta instalka. Użyłem z lenistwa instalacji automatycznej pewnej znanej modyfikacji win xp (charakterystyczna cecha: wygaszacz ekranu z odgłosem wody ;) ). O dziwo wszystko zainstalowało się razem ze sterownikami, których wcześniej musiałem szukać po necie. Jeszcze większe było moje zdziwienie, gdy Milkyway zaczął się liczyć i nie wywalał żadnego błędu :) w sumie liczenie próbki trwało 235 h - wyrobił się przed deadlinem :D teraz pora na eksperyment z innym projektem :)
Guard well the secret of steel...


Troll81

freeghal wu-prop wszystkie 4 QCN i radioactive :D

mordi

Guard well the secret of steel...