Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Najlepsza ati do boinc <- cena/pkt

Zaczęty przez goofyx, 11 Listopad 2012, 23:53

goofyx

Jaka karta aktualnie ma najlepszą proporcję ceny do punktów?
Dalej 7770 <- tka jak ktoś to pisał?

Ania

Cytat: goofyx w 11 Listopad 2012, 23:53
Jaka karta aktualnie ma najlepszą proporcję ceny do punktów?
Dalej 7770 <- tka jak ktoś to pisał?

Jeśli uwzględniac tylko cenę zakupu to tak. Jeśli uwzględnimy prąd ... to już nie.

Dodatkowo dla 7770 brakuje benchmarków w projektach odnośnie roźnych CPU. W niektórych projektach wymagania na CPU są spore :(

Przydałoby się zrobić podsumowanie kilku informacji od kolegów co już je posiadają. Bo niektóre wyniki są rewelacyjne np. 1 mln dziennie !

lukaszja

Ave!
Tak jak pisała Ania. Wszystko zależy od komponentów.
Przy mocnym procku (i5, i7) - nawet 7770 za 430zł da prawie 1 mln pkt/dobę (POEM). Do tego ma TDP = 80W.
Po drugie stronie skali mamy 7970 i Distrgen, tutaj procek nie ma większego znaczenia. To jednak inna kasa i i inne TDP...

Szopler

Tego 1mln punktów w POEM nie sposób niestety zweryfikować bo projekt nie ma WU na OpenCL obecnie. Jak są to pojedyncze WU co nie zapewnia ciągłości obliczeń,a chętnie bym coś takiego (1mln/day) zobaczył w swoich statystykach ;).

Ania

Pewnie ktoś pamięta ile daje 7770 w DT (czyli jak rozmumiem bezproblemowo bez wymagań odnośnie CPU).
A ciekawe jak 7970 daje z dobrym CPU w POEM ?  (tu pewnie łatwiej znależć topowe maszyny w statystykach projektu).

Już składałam kasę na 7770 a tu informacja że dobrych jednostek dla niej nie ma ?  :dunno:       

Dzięki temu że 7770 można kupić poniżej 500 zł jest to b.dobra alternatywa dla wielu z nas aby wejść w liczenie w GPU lub wymienić starszą kartę na 7770. Ale brak troche podsumowań ile bez problemu punktów da sie uzyskać dla róźnych konfiguracji z tą kartą aby czasami karta nie leżała odłogiem.


lukaszja

1. Jednostki OpenCL w POEM są i były. Problemy były bardzo przejściowe i nie rzutowały na punktację/uzysk dobowy.
Zerknijcie:
http://boincstats.com/en/stats/58/user/detail/36854/lastDays
Gdyby 7770 chodziła 24h/dobę dawałaby pod 600.000pkt w POEM (Win 7 x64, Phenom II x6 3,2GHz).
2. 7770 daje w Distrgen trochę ponad 200.000pkt/dobę (Win 7 x64, Phenom II x6 3,2GHz)

Szopler

#6
Niestety miały wpływ na uzysk dobowy... był moment że na maszynie która mała za zadanie liczyć tylko POEM i miała w tym celu zwolnione CPU nie było próbek. Około 150k (152,112 dnia 09.11.2012) punktów za dobę w POEM niech o tym świadczy przy liczeniu 4 WU jednocześnie i procku Core i7 920@4GHz. Nawet teraz projekt rzuca pojedyncze WU i mam przerwy w liczeniu.

Chciałbym zobaczyć te 600k/dobę bo to by świadczyło, że wydajność 7770 w tym projekcie jest taka sama jak podkręconej na max 5870 przy zużyciu 50% prądu.

lukaszja

Szopler!
1. Widocznie miałem więcej szczęścia (co do dostępności WU - pokazałem to zresztą w statach),
2. Testowałeś 5 WU na raz? Nawet przy moim słabawym Phenomie x6 5 WU na raz jest wyraźnie bardziej optymalne niż 4 - u Ciebie ta różnica migałaby być jeszcze większa! Może nawet 6 WU na raz?

Szopler

Popróbuję na pewno z różną ilością WU... kartę mam z tydzień więc dogranie wszystkiego nieco zajmie.
Dodam tylko, że na 5870 max wydajność miałem właśnie na 5/6 WU na raz (HT na CPU włączone).

lukaszja

Cytat: Szopler w 12 Listopad 2012, 17:09
(...) Chciałbym zobaczyć te 600k/dobę bo to by świadczyło, że wydajność 7770 w tym projekcie jest taka sama jak podkręconej na max 5870 przy zużyciu 50% prądu.
Proszę bardzo:
http://boinc.fzk.de/poem/workunit.php?wuid=75116352
Zaznaczam - liczę 5 WU na raz. Mam wolny procek i wolny RAM (DDR2).

Szopler

U mnie około 1520sec/WU...
Właśnie policzyłem i mi wyszło, że przy 4WU (ale przy liczeniu projektów CPU jednocześnie) powinienem mieć ~665k/dobę :). Na razie tyle nie było... czekam :)

lukaszja

Widzisz ;)
Teraz 5-6 WU na raz, daj 100% mocy CPU na obsługę GPU, podkręć ile się da RAM (ważne!) i sprawdzaj użycie GPU - w efekcie ma szansę dojść do tego magicznego miliona ;)

Ania

Właśnie tego typu informacje powinne być w miarę szybko przekazywane do zespołu. To duża pokusa aby przejść ze starej karty na nową, która da dużo więcej punktów.

Czyli ... 1 mln/dziennie.  Jak mam dwurdzeniowy procesor to mogę liczyć na 300 000 pkt dziennie (Athlon 64   4200+)

syrian

Cytat: lukaszja w 12 Listopad 2012, 18:43
Widzisz ;)
Teraz 5-6 WU na raz, daj 100% mocy CPU na obsługę GPU, podkręć ile się da RAM (ważne!) i sprawdzaj użycie GPU - w efekcie ma szansę dojść do tego magicznego miliona ;)
jeśli RAM taki wazny to może wymieć na DDR3 :) .. wiem wiem ze to i płytę trzeba zmienić :)

lukaszja

Cytat: syrian w 12 Listopad 2012, 20:07
jeśli RAM taki wazny to może wymieć na DDR3 :) .. wiem wiem ze to i płytę trzeba zmienić :)
Mój DDR2 800MHz już ledwo zipie przy 1000MHz ;) Więcej nie da rady. A wymiana płyty na razie nie wchodzi w grę.