[Propozycja] Zmiana zasad wykorzystania SUPERKOMPUTERA.

Zaczęty przez Ania, 14 Listopad 2012, 13:54

Bezprym

Cytat: Ania w 16 Listopad 2012, 09:10
Kiedyś może dojść do tego że 95% BOINC (projektów) to będą obliczenia na GPU. To moim zdaniem nieuniknione. Im szybciej przyjmiemy to do wiadomości tym łatwiej nam będzie czynić zmiany.

Skąd taka prognoza? Na czym opierasz takie przypuszczenie?

Ania

Cytat: Bezprym w 16 Listopad 2012, 09:27
Cytat: Ania w 16 Listopad 2012, 09:10
Kiedyś może dojść do tego że 95% BOINC (projektów) to będą obliczenia na GPU. To moim zdaniem nieuniknione. Im szybciej przyjmiemy to do wiadomości tym łatwiej nam będzie czynić zmiany.

Skąd taka prognoza? Na czym opierasz takie przypuszczenie?

Po prostu liczenie na GPU jest efektywniejsze i jeśli komuś zależy na wynikach z projektu (właścicielom) to będą się starali przenosić swoje programu na GPU ponieważ szybciej dostaną zwrotne wyniki.
Te 5% pozostałe to leniwi właściciele projektów i projekty które rzeczywiście nie da się przenieść na GPU (np. brak odpowiednich  komend dla GPU - tak sugerował Troll81 w innym wątku).
JEśli teraz 32 osoby liczą równolegle po jednej próbce na CPU to docelowo jeden komputer te 32 próbki równolegle poprzez GPU będzie w stanie (powinien) przerabiać na jednej 32-strumieniowej GPU.

Ale to trochę OT w tym wątku.

stiven

Cytat: Cyfron w 16 Listopad 2012, 07:49
stiven - obrażasz się, że nie rozumiesz i już mówisz, że cały pomysł jest bez sensu, a może lepiej byłoby się właśnie dowiedzieć o co chodzi i dopiero się wypowiadać? Jak nie rozumiesz, to zapytaj - nikt nie broni nikomu się tutaj pytać

No właśnie pytam jaki jest cel optymalizacji i co ma być osiągnięte. Wszystkiego zaproponowanego tutaj naraz nie da się osiągnąć. Nie mówię, że cały pomysł jest bez sensu tylko może najpierw się zastanówmy co zrobić aby nie było sytuacji, że trzeba zasilacz pożyczać. Wydaje mi się, że aby działać skutecznie potrzebny jest cel i konsekwencja w jego realizacji. Bez tego będą eksperymenty, z których może się okazać że nawet sam eksperymentator nie będzie zadowolony. Nie mówiąc już o wymiernych i policzalnych efektach. No ale skoro uważasz, że się "obrażam" to może nie będę się już wypowiadał.

Ania

#163
@stiven tu masz wątek odnośnie zasilacza. Jak widać staralam się aby to już dawno miało miejsce. Mądrze prawisz że to element optymalizacji.
http://www.boincatpoland.org/smf/superkomputer-boincpoland/zasilacz-do-skbp9-co-kupic/
Ale zapewne trzeba uruchomić ankietę aby podjąć ostateczną decyzję. Bo Ci co mogą zdecydować i kupić, obawiają się być może, że  podniesie się głos reszty że zrobili to bez czyjeś wiedzy, bez analiz, wykresów itp.

Została zaproponowana konkretna zmiana "lite" przez Szoplera ktorej wyniki pozwolą nasz oszacować czy to dobry kierunek działania. Znasz tą propozycję ? Co w niej jest nie tak ?  Byłby to pierwszy krok w kierunku optymalizacji.


Cytat: stiven w 16 Listopad 2012, 09:36
No ale skoro uważasz, że się "obrażam" to może nie będę się już wypowiadał.
Udowodniłeś teraz, że jednak się obrażasz.

Tomek_TB

Cytat: Ania w 16 Listopad 2012, 10:00
Została zaproponowana konkretna zmiana "lite" przez Szoplera ktorej wyniki pozwolą nasz oszacować czy to dobry kierunek działania. Znasz tą propozycję ? Co w niej jest nie tak ?  Byłby to pierwszy krok w kierunku optymalizacji.

Moze na poczatek zostanmy prze wersji 'lite'. Dajmy jej tydzien, dwa, moze wiecej aby poterstowac rozne warianty i zobaczymy, niech jedna (!) osoba podejmie sie sprawdzenia jak komputer liczy przed i po optymalizacji, cobysmy nie zostali z 'wydaje mi sie ze bylo tyle...' a z konkretami.

'Ktos' napisal ze moze byc gorzej, ok, moze, ale to tez jest jakis wynik (!!!), ktory moze zasugerowac pozniejsze akcje, aby jednak bylo lepiej.
Pozdr
Tomek

kaimoon

Moim zdaniem pomysł na dywersyfikację komputerów wchodzących w skład SKB@P jest dobry - oczywiście mam sentyment do projektów CPU, stąd nie chciałbym by poszły w całkowitą odstawkę, w moim mniemaniu niektóre z tych komputerów powinny pomagać przy niszowych projektach, gdzie mamy szansę na czołówkę tak jak to miało miejsce chociażby przy RALPHie.


Ale w tych maszynkach, gdzie karta graficzna może w pełni rozwinąć skrzydła a projekt tego nie umożliwia - powinniśmy dać maszynce taki zestaw by mogła swoje skrzydła rozprostować.


To powiedziałem ja, darczyńca pierwszej edycji w poprzedniej epoce  ;)  Swoją drogą - jest dobrze Panie i Panowie, wszystko o czym tu piszemy to rozwój i adaptacja, każdy ma tu wolność myśli do dodania  :parrrty: Piątek, dzisiaj, tak?  ;)

Doc

przepraszam, że się wtrącam w tą gorącą dyskusję (jestem dopiero w połowie czytania wątku)
ale mam jedno pytanie:

dlaczego SKB@P nie stoją na Linuksie?

Cyfron

- bo nikt z obsługujących nie chce z nim walczyć
- Nie wszystkie projekty na GPU działają poprawnie pod linuxem
- jak dostaniesz się do linuxa, który jest za NATem nie można postawić żadnego tunelu? (na windowsa jest np logmein, którego używamy).

krzyszp

Cytat: Cyfron w 16 Listopad 2012, 11:46
- jak dostaniesz się do linuxa, który jest za NATem nie można postawić żadnego tunelu? (na windowsa jest np logmein, którego używamy).
TeamViewer, bez problemu...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Tomek_TB

Wlasnie Krzyszp podrzucil kolejny pomysl.

Moze sprobowac usiasc i obgadac co sie da na linuxach a co sie nie da, moze sa wsrod nas osoby ktore mogly by przygotowac pod "nas" osobna dystrybucje? ze wszystkim co potrzebne do liczenia...

koniec offtopa.
Pozdr
Tomek

Tomasz R. Gwiazda

lunux sie sprawdzi glownie w projektach CPU ktore maja tylko aplikacje na Linuxa. i to moze bedzie jakies 4-8 projektow na cale boinc
a zmuszenie linuxa do dzialania z GPU czasami jest niemozliwe


wiec nie ma o czym wogole rozmawiac

Ania

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 16 Listopad 2012, 12:59
lunux sie sprawdzi glownie w projektach CPU ktore maja tylko aplikacje na Linuxa. i to moze bedzie jakies 4-8 projektow na cale boinc
a zmuszenie linuxa do dzialania z GPU czasami jest niemozliwe


wiec nie ma o czym wogole rozmawiac

Tomasz być może kiedyś (oby) dorobimy się tylu komputerów że warto będzie w ramach optymalizacji jeden z komputerów wyspecjalizować do tych 4-8 projektów. Ale musimy mieć wtedy więcej maszyn i osób gotowych się tym zająć. Uwzględniając to musimy to na razie włożyć do zamrażarki.  Ale pomysł sam w sobie nie jest zły. TYlko jeszcze moim zdaniem czas nie ten.

Sebastian M. Bobrecki

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 16 Listopad 2012, 12:59
lunux sie sprawdzi glownie w projektach CPU ktore maja tylko aplikacje na Linuxa. i to moze bedzie jakies 4-8 projektow na cale boinc
a zmuszenie linuxa do dzialania z GPU czasami jest niemozliwe
...
wiec nie ma o czym wogole rozmawiac
Całkowiecie się nie zgadzam. Miałem o wiele więcej problemów z GPU właśnie na Windows-ie niż na Linux-ie. Myślę że to w dużej mierze zależy do doświadczenia i obycia z danym systemem.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Tomek_TB

Cytat: Sebastian M. Bobrecki w 16 Listopad 2012, 13:09
Całkowiecie się nie zgadzam.

Może własnie dlatego warto porozmawiać o takiej opcji, kto wie czy się zajmują wszyscy w B@P, może warto zobaczyć co w trawie piszczy... ale może na razie zamrażarka albo osobny temat :)
Pozdr
Tomek

Tobas

Przygotowuję wirtualkę z linuxem i dostępem przez VPN, na razie to testuję,
ale jak skończę to wystawię do testów ogólnych.

To będzie dystrybucja Debiana, maksymalnie okrojona - tylko do liczenia.
Póki co optymalizowna pod Virtualbox, ale nie widzę przeszkód, aby zainstalować to na czymkolwiek i dodać obsługę GPU.


Tym samym sposobem (VPN) można administrować SKBP
IMHO nie potrzebne są w nich GUI, tym bardziej windows'y.

krzyszp

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 16 Listopad 2012, 12:59
lunux sie sprawdzi glownie w projektach CPU ktore maja tylko aplikacje na Linuxa. i to moze bedzie jakies 4-8 projektow na cale boinc
a zmuszenie linuxa do dzialania z GPU czasami jest niemozliwe
Hmm, GT430 osiąga pod Debianem jakieś 70-80% tych punktów w POEM, co 7750 za 40% jej ceny i przy takim samym (mniej więcej) zużyciu prądu...
@Tobas
Przez wirtualboxa nie da się na użyć GPU do liczenia...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Tobas

Cytat: krzyszp w 16 Listopad 2012, 13:27
Przez wirtualboxa nie da się na użyć GPU do liczenia...

Wiem.
Napisałem, że optymalizuję pod virtualbox'a, ale nie widzę przeszkód aby postawić taką dystrybucję na normalnym kompie z GPU i liczyć na grafie.
Chodzi o model zarządzania przez VPN i pod darmową dystrybucją bez GUI.

Nie piszę, żeby zmieniać jakikolwiek SKBP, chcę przetestować virtualki, być może z czasem do czegoś to się przyda,
może powstanie jakiś SKBP pod linuxem i będzie można nim zarządzać w tym (pewnie wtedy już sprawdzonym) modelu.

lukaszja

Cytat: Ania w 15 Listopad 2012, 13:41
Poproszę kolegów aby się wypowiedzieli. Mamy informację że komputer z kartą 7770 na pokładzie daje 1 mln pkt dziennie  w POEM.
To by wskazywało że komputer z kartą 7970 powinien zdobywać ich więcej w tym projekcie.

Ania - to tak nie działa. Wg mnie nie ma obecnie żadnego CPU, które byłoby w stanie nakarmić taką grafę (7970) w projekcie POEM.
Zobacz(cie):
http://boinc.fzk.de/poem/forum_thread.php?id=706&nowrap=true#5898
w skrócie - i7 2600k (4 rdzenie, 8 wątków) kręcone na 4GHz nie daje rady HD6970 @ 915 MHz (load GPU tylko max 90%). Co dopiero mówić o 7970...
BTW Cały wątek jest ciekawy dla maniaków ;)

Doc

spokojnie  :whip:

pytałem, bo nie wiedziałem, jaki to problem jest. teraz już wiem.

wydawało mi się, że nie jest wcale - liczyłem kiedyś SETI, łącznie z GPU (http://setiathome.berkeley.edu/forum_thread.php?id=62682#1063848)
widać to powinno być tu: http://setiathome.berkeley.edu/hosts_user.php?sort=rpc_time&rev=0&show_all=1&userid=9128272

liczony był climateprediction, na CPU:
http://climateapps2.oerc.ox.ac.uk/cpdnboinc/hosts_user.php?sort=rpc_time&rev=0&show_all=1&userid=587043

milkyway, na CPU:
http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/hosts_user.php?sort=rpc_time&rev=0&show_all=1&userid=58833

nie wiem czy bardziej wydajnie od windy czy nie,
chociaż wydaje mi się, że tak (ale to takie mgliste wspomnienie wrażenia - nic pewnego  :whistle: )

a pomyślałem o tym z powodu gdzieś wspomnianej wcześniej w wątku kwestii licencji na windę
no i wydawało mi się też, że łatwiej się zarządza zdalnie linuksami niż windą

ale widać się myliłem  :boing:

Doc

więc wypowiem sie jako maniak różnych różności odnośnie tego:

Cytat: lukaszja w 16 Listopad 2012, 13:42
Cytat: Ania w 15 Listopad 2012, 13:41
Poproszę kolegów aby się wypowiedzieli. Mamy informację że komputer z kartą 7770 na pokładzie daje 1 mln pkt dziennie  w POEM.
To by wskazywało że komputer z kartą 7970 powinien zdobywać ich więcej w tym projekcie.

Ania - to tak nie działa. Wg mnie nie ma obecnie żadnego CPU, które byłoby w stanie nakarmić taką grafę (7970) w projekcie POEM.
Zobacz(cie):
http://boinc.fzk.de/poem/forum_thread.php?id=706&nowrap=true#5898
w skrócie - i7 2600k (4 rdzenie, 8 wątków) kręcone na 4GHz nie daje rady HD6970 @ 915 MHz (load GPU tylko max 90%). Co dopiero mówić o 7970...
BTW Cały wątek jest ciekawy dla maniaków ;)

nie mam zbyt wiele doświadczenia w POEM, ale mój jeden rdzeń (i5-760 @3,4GHz) napędził moją zieloną w 50%
moja zielona ma mniej więcej połowę wydajności rzeczonej 7970
wniosek, że wszystkie 4 rdzenie wg moich ustawień pociągnęłyby całość?
zgubiłem gdzieś logikę?

Ania

Cytat: lukaszja w 16 Listopad 2012, 13:42
Cytat: Ania w 15 Listopad 2012, 13:41
Poproszę kolegów aby się wypowiedzieli. Mamy informację że komputer z kartą 7770 na pokładzie daje 1 mln pkt dziennie  w POEM.
To by wskazywało że komputer z kartą 7970 powinien zdobywać ich więcej w tym projekcie.

Ania - to tak nie działa. Wg mnie nie ma obecnie żadnego CPU, które byłoby w stanie nakarmić taką grafę (7970) w projekcie POEM.
Zobacz(cie):
http://boinc.fzk.de/poem/forum_thread.php?id=706&nowrap=true#5898
w skrócie - i7 2600k (4 rdzenie, 8 wątków) kręcone na 4GHz nie daje rady HD6970 @ 915 MHz (load GPU tylko max 90%). Co dopiero mówić o 7970...
BTW Cały wątek jest ciekawy dla maniaków ;)

Chyba na siłę wyszukujesz informacje ktore mają nas zniechęcić. 7970 może i być obciążona w POEM na 50% ważne aby sporo liczyła i punktów było zdecydowanie więcej niż obecnie.Piszę to trochę z przekorą ale ...
Dodatkowo ja duzo bardziej wierzę osobom od nas. Trochę znam środowisko informatyczne w Poslce i wiem że w wielu dziedzinach potrafi być lepsze niż tam (za granicą). Oni są rozbestwieni tanim sprzętem i ... nie potrafią/chcą optymalizować :)  Oczywiście nie jest to reguła ... raczej takie ogólne stwierdzenie.
Ja trzymam kciuki za Szoplera i wierzę że osiagnie więcej (istotnie) pkt niż obecnie z DT.

_Aleksander_

Chyba czas usystematyzować dyskusje, bo jak jeszcze kilka stron tego bałaganu napiszemy to nikt już nie będzie wiedziało co konkretnie chodzi?
Może warto rozbić temat na zagadnienia, np. OS, CPU, GPU-NV, GPU-ATI i z taka adnotacja wpisywać sugestie?

krzysztofo

Cytat: Doc w 16 Listopad 2012, 14:02
więc wypowiem sie jako maniak różnych różności odnośnie tego:

nie mam zbyt wiele doświadczenia w POEM, ale mój jeden rdzeń (i5-760 @3,4GHz) napędził moją zieloną w 50%
moja zielona ma mniej więcej połowę wydajności rzeczonej 7970
wniosek, że wszystkie 4 rdzenie wg moich ustawień pociągnęłyby całość?
zgubiłem gdzieś logikę?

sprawdz czy ją wyciszniesz w 100%, ja w swojej GPU musiałem odpalić 9 zadań żeby ją docisnąć.

Ania

Nie ma tego aż tak sporo ...

1. SKB@P3 - Szopler (POEM - wydajność)




(poniższa lista jest próbą zebrania pomysłów "optymalizacyjnych" o kolejności i zasadności ich wdrożenia będziemy jeszcze debatować. Obecna kolejność nie ma żadnego znaczenia)

- Połaczenie 7970 z lepszym CPU
- zakup 7770
- przejście na Linux
- sprzedaż kilku słabych (1-3) SKB@P i zakup jednego mocnego
- SKB@P1 Q9450                    2x HD5850             430      478 tys  -> GPU0 4xPOEM i GPU1 Moo  650 tys pkt
- SKB@P2 Q6600                    HD5850                 220      250 tys  -> 4xPOEM  ok 400 tys
- Zakup nowego dedykowanego komputera pod projekty GPU  lub pod projekty CPU
- Lista projektów niszowych - przegląd gdzie mamy szanse na sukces
- WCG na GPU (lubiany przez wielu w końcu na GPU - szansa na szybkie podniesienie punktów póki inni liczą jeszcze tylko na CPU) (boję się nazwać ten projekt niszowym - bo jeszcze ktoś się obrazi, ale z tego co czytalam to słabo karmi i dlatego myślę o nim "niszowy")

Doc

Cytat: krzysztofo w 16 Listopad 2012, 14:52
Cytat: Doc w 16 Listopad 2012, 14:02
więc wypowiem sie jako maniak różnych różności odnośnie tego:

nie mam zbyt wiele doświadczenia w POEM, ale mój jeden rdzeń (i5-760 @3,4GHz) napędził moją zieloną w 50%
moja zielona ma mniej więcej połowę wydajności rzeczonej 7970
wniosek, że wszystkie 4 rdzenie wg moich ustawień pociągnęłyby całość?
zgubiłem gdzieś logikę?

sprawdz czy ją wyciszniesz w 100%, ja w swojej GPU musiałem odpalić 9 zadań żeby ją docisnąć.

sprawdzę, jak tylko dostanę jakieś WU do liczenia, bo na razie słabo jest
w dodatk mam na koncie jeden WU w liczeniu, ale nie widzę go na liście w BOINCu...
nie wiem co jest

ze 100% bym nie przesadzał,
ale myślę, że wynik w zakresie 95-100%, będzie satysfakcjonujący

Ania

OT: Odnośnie próbek do liczenia to ustaw pobieranie próbek na 7 -10 dni. Będzie zbieral je na zapas.
END OT.

krzysztofo

http://boinc.fzk.de/poem/server_status.php

Tasks ready to send 30,996

POEM++ OpenCL version 3 unsent

wiele tego mają  XD

Doc

mam ustawione 10 dni standardowo  :p_arr:
właśnie te 3 próbki to ja widzę już od kilku dni...
martwi mnie ten fantom

krzyszp

16/11/2012 14:40:20 | Poem@Home | Started download of 14610_1353076653.in_1353076654_1621571889
16/11/2012 14:40:22 | Poem@Home | Finished download of 7966_1353076652.in_1353076653_2018105190
16/11/2012 14:40:22 | Poem@Home | Finished download of 14610_1353076653.in_1353076654_1621571889
16/11/2012 14:40:22 | Poem@Home | Started download of 11274_1353076650.in_1353076650_17727375
16/11/2012 14:40:22 | Poem@Home | Started download of 27027_1353076651.in_1353076652_2017791773
16/11/2012 14:40:24 | Poem@Home | Finished download of 11274_1353076650.in_1353076650_17727375
16/11/2012 14:40:24 | Poem@Home | Finished download of 27027_1353076651.in_1353076652_2017791773
16/11/2012 14:40:34 | Poem@Home | Computation for task poempp_gpucrystal_1352872482_660603806_0 finished


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

krzysztofo

mi idą ok te próbki też,
restartnij projekt i zaktualizuj go i za jakimś razem załapie.

Troll81

nie zamierzam wstrzymywać decyzji brakiem jednego głosu. Ale uważam ze dyskusja toczy się w dosyć zamkniętym gronie. Dlatego uważam że powinniśmy rozesłać odpowiednią informację newsletterem. nie wszyscy zaglądają tu codziennie. Natomiast wynik głosowania w ankiecie będzie wiążący.

dla mnie "optymalizacja" oznacza utratę sensu istnienia PM gdyż powstał jako sposób sterowania SKB@P.

Bezprym

Cytat: Troll81 w 16 Listopad 2012, 17:42

dla mnie "optymalizacja" oznacza utratę sensu istnienia PM gdyż powstał jako sposób sterowania SKB@P.

Zgadzam się z przedmówcą i szkoda by mi było, że w wyniku "optymalizacji", zabawa PM byłaby osłabiona.
Boję się także, że jest to wstęp to zmiany kierunku w zespole: zarzucenia pożytecznych, choć słabo punktujących projektów na rzecz mało ważnych, ale walących punktami projektów...

Ponieważ nie mam żadnego wkładu w SKB, nie będę oddawał głosu w ankiecie, ale skoro wydaje się, że ta decyzja wpłynie na dalszy kierunek podążania zespołu, niech będzie mi wolno chociaż zaagitować:

Zespole B@P, superkomputerze, nie podążajcie tą drogą!!  Punkty są najmniej w tym wszystkim ważne.

To mówiłem ja, wymądrzający się idealista z kalkulatorem :)

Doc

sprawa dociążania GPU poemem jest beznadziejna - przypomina mi Einsteina, który wyleciał z mojego kręgu zainteresowań z tego powodu

w każdym razie, do rzeczy
poniżej zależność obciążenia od taktowania CPU na 4 rdzeniach/wątkach
2,7GHz // 1,8GHz pamięci, CL9: 83-86%
3,4GHz // 1,8GHz pam, CL9: 88-90%
3,8GHz // 2GHz pam, CL9: 91-93%

zależność od ilości wątków, na powyższym "środkowym" taktowaniu:
1 - 50%
2 - 75%
3 - 85%
4 - 89% (tu wydaje się że poszczególne wątki liczą się wolniej niż przy trzech wątkach)

moim zdaniem ilość wątków ma większe znaczenie niż taktowanie procesora >> CPU z HyperThreadingiem się do tego nadadzą idealnie
jednocześnie nie trzeba ich katować woltami i temperaturą, dzięki cvzemu pożyją dłużej, wezmą mniej prądu, itp.
u mnie takim optymalnym ustawieniem jest właśnie 3,4 / 1,8 CL9; CPU ma napięcie 1,187V, pamięci 1,55V;
temperatura proc w pełnym obciążeniu BOINCem to ok. 63stC, i cichy wentylator
niestety nie mam i7, ani też drugiej mocniejszej GPU, żeby potwierdzić tą teorię
a wymaga ona więcej testów...

Doc

Cytat: Bezprym w 16 Listopad 2012, 18:05
Cytat: Troll81 w 16 Listopad 2012, 17:42

dla mnie "optymalizacja" oznacza utratę sensu istnienia PM gdyż powstał jako sposób sterowania SKB@P.

Zgadzam się z przedmówcą i szkoda by mi było, że w wyniku "optymalizacji", zabawa PM byłaby osłabiona.
Boję się także, że jest to wstęp to zmiany kierunku w zespole: zarzucenia pożytecznych, choć słabo punktujących projektów na rzecz mało ważnych, ale walących punktami projektów...

Ponieważ nie mam żadnego wkładu w SKB, nie będę oddawał głosu w ankiecie, ale skoro wydaje się, że ta decyzja wpłynie na dalszy kierunek podążania zespołu, niech będzie mi wolno chociaż zaagitować:

Zespole B@P, superkomputerze, nie podążajcie tą drogą!!  Punkty są najmniej w tym wszystkim ważne.

To mówiłem ja, wymądrzający się idealista z kalkulatorem :)


:p_arr:
:respect:
:parrrty:

Ania

Szanowni @Doc, Troll81, Bezprym ....
próbujecie trochę emocjami, strachem przed totalnym złem, niewiadomą  zabić coś co jeszcze miało racji pokazać swojej wartości.
Po kolei:
"dla mnie "optymalizacja" oznacza utratę sensu istnienia PM gdyż powstał jako sposób sterowania SKB@P. "
"Zgadzam się z przedmówcą i szkoda by mi było, że w wyniku "optymalizacji", zabawa PM byłaby osłabiona."
Udział SKB@P w PM w najlepszym miesiącu w ciągu ostatnich 2 lat to pewnie z 4%-5% wszystkich punktów. Ten argument jest słaby. Jak już zostało napisane w rzeczywistości niewiele zasobów SKB@P pracowało na rzecz PM (wypowiedź admina). PM sam pokazał że jest dla członków zespołu (robią 95% punktów) a nie dla SKB@P.  I extra.

"Boję się także, że jest to wstęp to zmiany kierunku w zespole: zarzucenia pożytecznych, choć słabo punktujących projektów na rzecz mało ważnych, ale walących punktami projektów..."
Ja bym się tego nie obawiała. Jeśli zmiany przyjmą zły obrót to sama lub ktoś inny wskaże że coś jest nie tak i stworzy ankietę która przywróci stary porządek. Ale aby się o tym przekonać trzeba spróbować choć trochę pójść tą drogą.

Doc

mam nieodparte wrażenie, że pracujesz Anno miła w tzw. "sprzedaży" lub w profesji pokrewnej
mylę się?

mimeq

Komputery SKB@P sa wtrakcie przestawiania na pkt (GPU) i PM CPU (Oproject) z wylaczeniem SKB@P3 ktorym zarzadza Szopler:

Powrot do ustawien standardowych zakonczony:

SKB@P2   - Moo na GPU, Oproject (GSCE) na CPU (PM)
SKB@P10 - DistrRTgen na Nvidi (x2), Oproject (GSCE) na CPU (PM)

W trakcie:

SKB@P3   - pracuje Szopler
SKB@P1   - Moo na ATI, ostatnie 3 WU NumberFields na CPU i przelaczenie na PM CPU
SKB@P11 - Moo na ATI, 160 WU enigmy na CPU i przelaczenie na PM CPU
SKB@P7   - DistrRTgen na Nvidi, 4 WU enigmy na CPU i przelaczenie na PM CPU
SKB@P8   - 101 WU Einsteina (wyscig) na Nvidi i przelaczenie na DistrRTgen, ostatnie 4 WU NumberFields na CPU i przelaczenie na PM CPU
SKB@P9   - 38 WU einsteina (wyscig) na nvidi i 1 GPUGrid (PM) i przelaczenie na DistrRTgen, ostatnie 2 WU NumberFields na CPU i przelaczenie na PM CPU

Po zakonczeniu wracamy (sic!) do kierowania kompami przez BAM i oczywiscie dalej moge to robic w ten sposob.


Ania

Cytat: Doc w 16 Listopad 2012, 21:03
mam nieodparte wrażenie, że pracujesz Anno miła w tzw. "sprzedaży" lub w profesji pokrewnej
mylę się?

Potraktuję to jako komplement :)

Najwięcej czasu w pracy zajmuje mi przekonanie IT i pokrewnych że coś da się zrobić i że nie jest to takie trudne :)  i oczywiście że wymaga to mniej rbd.

krzyszp

Cytat: Ania w 16 Listopad 2012, 21:13
Cytat: Doc w 16 Listopad 2012, 21:03
mam nieodparte wrażenie, że pracujesz Anno miła w tzw. "sprzedaży" lub w profesji pokrewnej
mylę się?

Potraktuję to jako komplement :)

Najwięcej czasu w pracy zajmuje mi przekonanie IT i pokrewnych że coś da się zrobić i że nie jest to takie trudne :)  i oczywiście że wymaga to mniej rbd.
O jezuuuuu, manager projektu, Panowie - uciekamy ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Ania

gdzie tam. przez większość czasu "kura domowa"  :)    to jest dopiero szkoła przetrwania....

OK. Koniec OT.